Plaatselijke Berichten. KWEEKDUIN" Kennemer Fotohuis LNIMAAKTÖID? „Fructus", Inmaakglazen Gebroeders HOP Weekblad voor Santpoort-Dorp, Santpoort-Station, Rozenstein en Driehuis Laat Uw Foto's VAKKUNDIG ont wikkelen en af drukken dooreen Fotohandelaar 6x9 ontw. 20 ct 6x9 afdr. 5 ct J. SEEGERS Hoofdstraat I96 SANTPOORT WONINGBUREAU Het Nederlandsch Begrafenis Genootschap Santpoort - Broekbergenlaan 17 - Tel. 23135 Hoofdstraat 187 Telef. 22863 VIJFDE JAARGANG No 14 OPLAAG 25C O EXEMPLAREN ■Vrijdag i>6 augustus 1935 UITGAVE: DRUKKERIJ CORNEGGE - SANTPOORT - TERRASWEG 31 - TELEFOON 22951 (l Zakkammen - Tandenborstel - Tandpasta enz. HEERENKAPPER 3 0 J r. k. s. v. ,S ANT POORT' Drankbestrijding Santpoort Vereen. „Koninginnedag". Vereen „Volksonderwijs" afd. Santpoort. Santpoort's Ringrijden. Voor eerste klasse uitvoering tot lagen prijs R. C. Brederode Bloemendaalschestraatweg 158 a. TELEFOON 23506 Depót: Burg Enschedélaan G 20 Mededeling T. V. S. Wijd Model, 1 Liter inhoud 25 cent Steriliseerketels, compleet f 2,25 Stoombadketels, compleet f 3,25 Belgische en Keulsche Inmaakpotten voor Snij- en Spercieboonen. ZEER VOORDEELIG 1ste KWALITEIT A Gaat niet met vacantie alvorens Uw Koffer gevuld te hebben met een flesch 4711 Eau de Cologne voor verfrissing - I doosje 4711 Sparta Aliwitter crème voor juiste huidverzorging - 1 tube Brijlcrême, het ideale haarmiddel. Advertentieprijs per regel 5 cent Bij groote afname belangrijke reductie. Advertenties op de vóórpagina 50 pCt hooger Advertentie's en berichten moeten uiterlijk Woensdagavond ter Drukkerij zijn. Hallo, Hallo, hier „Santpoort"! Voetbalwedstrijd aan de Kwee kerslaan te 2,80 uur Santpoort I-V. V. Z. I en te Roelofarendsveen 2,30 uur D. O. S. ISantpoort II, waarmede wij voor „Santpoort" het seizoen openen. Mogen wij wéér, evenals vorig jaar, op onze Santpoortsche sportmenschen rekenen, wat hunne belangstelling betreft? Kent U de voordeelen reeds, verbonden aan een „Buitenge woon Lidmaatschap"? Deze zijn niet gering. Wegens de vacantietijd heeft de afdeeliug van de A.N.G.O.B. in 4 weken niet vergaderd. Maar nu zal met frissche moed het propagandawerk weer worden voorbereid. Woensdagavond a.s. des avonds 8 uur wordt verga derd ten huize van Dr. K. Hen- driks, Wijnoldy Daniëlslaan 7, bij de Wüsteiaan. (Let op 't adres). Behalve de leden worden ook verdere belangstellenden gaarne verwacht. Inschrijvingen van nieuwe leden en verder be langrijke agenda. Onder de auspiciën van de V ereeniging Koninginnedag" alhier, zal op 31 Augustus a s. op het feestterrein een Spaansch Stierengevecht in optima forma plaats vinden. Tal van moeilijkheden moes ten door het bestuur worden overwonnen en ontelbare confe renties met de desbetreffende Overheidspersonen gehouden, alvorens de toestemming voor dit Eerste Stierengevecht op Nederlandschen bodem werd ver kregen. Wij hopen de volgende week nadere bijzonderheden betref fende deze unieke attractie te kunnen mededeelen. Korfbal. De Korfbalsport wordt in deze streek veel beoefend, doch niet in die mate als men wel mocht verwachten. Een sport, welke door de bin dende spelregels nooit ruw lean worden, ook al niet, omdat het een gemengde sport is, waardoor dus weinig blessures v oorkomen; Die de ontwikkeling van alle spieren bevordert; Die, beoefend in de buiten lucht, na de zwemspoit, door de medici als de gezondstesport wordt beschouwd. Tenslotte een sport, die dooi de plaatselijke omstandigheden niet veel reizen met zich brengt. De Haarlemsche Korfbalbond toch bestrijkt hier de geheele streek, waardoor elke vereeni- ging met de fiets is te bereiken. Omdat deze sport niet ruw kan worden gespeeld is daarin ook plaats voor kinderen vanaf 9 a 10 jaar. De Korfbalcl. „Sport Vereent" te Bloemendaal— Santpoort, van wie het terrein is gelegen nabij de Ruïne van Brederode, heeft een adspiranten-afdeeling, waar heel jonge en oudere kinderen onder goede leiding het spel wordt geleerd en die ook in competitie-verband tegen eikaar uitkomen. Hoe jonger men een spel leert des te beter natuurlijk. De contributie is uiterst laag gesteld en dient meer als mo- reele band tusschen de kinderen en de Vereeniging, dan wel als financiëele baten. Ouders, laat uwe kinderen (jongere en oudere) meisjes zoowel als jongens, deze goede gezonde sport beoefenen, die hun geest en lichaam sterk maken, zoo noodig in dezen tegenwoordigen tijd. De uren zijn zoo gestéld, dat de event, studie enz. daaronder niet behoeft te leiden. Inlichtingen, zoowel schrifte lijk als mondeling, worden gaarne door het Dagelijks Be stuur gegeven, t.w. A. Schinkel, Burgemeester Enschedélaan 5, en P. Nanninga, Westlaan 9, beiden te Santpoort-(dorp) en J. A. de Vries, Bruno Klau wersstraat 5 te Santpoort-(St.) Den kinderen, aan wie inder tijd een plant ter verzorging is uitgereikt, wordt medegedeeld dat de inlevering der opgekweek te planten is vastgesteld op Woensdag 4 September a.s. Zij kunnen nn reeds met die datum rekening houden om ieder voor zich een zoo goed mogelijk figuur te slaan. 's Mid'dags, na de keuring door de jury, zijn de planten te be zichtigen in een der lokalen van school F, alwaar iedereen welkom is- In aansluiting aan bovenstaande mededeeling, kunnen wij berich ten dat de uitgevers van „Huis aan Huis" een extra prijs ter beschikking gesteld hebben, toe te kennen in overleg met de jury, bestaande uit een boek werk of vulpotlood naar keuze. Onzen hartelijken dank aan de firma Cornegge voor dit blijk van waardeering voor ons Flo- ralia-werk. Het Bestuur van Santpoort's Ringrijden heeft besloten om op Woensdag 11 September a, s. de Ringrijderij te doen plaats hebben. Menig lezer(es) van ons blad voelt het hart even sneller kloppen bij het lezen van dit besluit; dat is geen wonder want het beteekent het terugkeerende jaarlijkse feest wat, met het oude Ringrijden hier ter plaatse in verband staat. Wij dachten eerst dat dit jaar het traditioneele spel niet zou door gaan wegens de slechte om standigheden, doch de vereen. Santpoort's-Ringrijden heeft ver leden jaar met haar 175jarigbe- staan, zooveel sympathie en medewerking van de alhier ge vestigde Vereenigingen onder vonden dat zij er niet toe kon overgaan om dit traditioneele feest en sport zoo maar stop te zetten. Zij doet dan ook hierbij een oproep tot allen die iets gevoe len voor dit aloude feest op de lijst die hun zal worden aange boden, blijken te geven van hun medeleven met „Santpoort's Ringrijden. Dames en heeren die voor deze sport voelen (waarvoor even als vorige jaren kostbare prijzen worden verreden)worden Directeur F. G. Pothoff Jr. Vraagt onze crematie-tarieven even herinnert aan het oude gedichtje Het gras is gehooit Het koren is binnen en De blijde boerinnen. Leiden de boeren ten dans. Het programma zal later in dit blad worden opgenomen. Dinsdag j.l. zijn de serie wed strijden begonnen. Voor den aanvang van den wedstrijd Brederode 3—Kinheim 5 vond nog een kleine plechtigheid plaats li.1. de onthulling van een sconngbord, hetwelk door de Heeren Duin en Visser aan het bestuur was geschonken. Voor de komende week luidt het programa der seriewedstrijden als volgt Zaterdag 17 Aug. 6,30 uur Sizo 2-V.S.V. 6. Zondag 18 Aug. 4 uur Stormvogels 4 Stromvogels 3. Maandag 19 Aug. 7,30 uur V.O.G. 1-V.S.V. 3. Dinsdag 20 Aug. 7,30 uur Spaarnevogels 3—V.S.V. 5. Donderdag 22 Aug. 7,30 uur Spaarnevogels 2Brederode 1 Zaterdag 24 Aug. 6,30 uur Sizo 1—D.C.O. I. Alle wedstrijden vinden plaats op liet terrein van R.C'B. Woensdag 21 Augustus a s. beginnen de lessen wederom op dezelfde tijdstippen van voor de vacantie, de aanvang der lessen voor de heeren senioren zal begin September gewijzigd worden. Nu de vacantie teu einde is gsan we met frisschen moed de viering van het 10 jarig bestaan tegemoet. Over de Straat - Estafette hopen wij volgende week eenige mede- deelingen te kunnen doen. bezitten al de eigenschappen om met succes te Steriliseeren. Zij hebben een zuiver geslepen opstaanden rand, waardoor het deksel niet ver schuiven kan Compleet met ring en deksel

Weekblad Huis aan Huis | 1935 | | pagina 1