Pedicure Voetmassage Modern Bloemwerk Bloemenmagazijn „Prima Vera" Predikbeurten P. KAANDORP GEBOORTE- KAARTEN Veren. „Santpoort's Bloei" Mr. C. HL GUËPIfcS. f HageSïngerweg 137 Terrasweg 26 - - Telefoon 23044 A. Markerink Schoenmakerij (Ingezonden stukkenf Officiéél Gedeelte. Spreekuur: dagelijks van 2 4 uur Behandeling: volgens afspraak, eventueel ook aan huis P. VAN GROLL, ged. Ped. Kruidbergerweg 43 Drukkerij CORNEGGE Terrasweg 31, HBI Büffi Santpoort Uw matras slecht? J. A. DES BOUVRIE Koninklijk goedgekeurd bij besluit d.d. 23 December 1930, No 11. Aangesloten bij de Algemene Nederl. Vereniging voor V reemdelingenverkeer Onze Ere-voorzitter is niet meer. Als een donderslag bij heldere hemel overviel ons het bericht van zijn overlijden, daar wij niet konden vermoe den, dat zijn gezondheidstoestand reden tot bezorgdheid gaf. Door het overlijden van Mr. G. H. Guépin wordt onze ver eniging wel zeer zwaar getroffen. In hem immers verliezen wij een raadsman, die onze vereniging met zijn wijze raadgevingen steunde, zodat wij, mede gedragen door deze steun en zijn bijzondere sympathie, gegroeid zijn tot een der krachtigste, werkzaam ste verenigingen voor Vreemdelingenverkeer, die Nederland bezit. Mr. Guépin droeg Santpoort een warm hart toe, met het wel en wee van ons dorp leefde hij van ganser harte medeheel Santpoort zal hem dan ook, evenals zijn eminente voorgangster, wijlen Mevr. Wüste, op huize „Spaarnberg", node, zeer node missen. Zijn nagedachtenis zal steeds bij ons allen in hooge ere blijven. Het Bestuur. De verbetering van de Kruidbergerweg. Onze het eerste contact met de aanwonenden van de Kruid bergerweg zijn wij niet ontevre den. Velen deden reeds, hetzij een gedeeltelijke, hetzij een volledige toezegging. Om echter deze weg binnen korte tijd verbeterd te krijgen, zoals Hooftstraat en Brederood- scheweg, zal een ieder moeten medewerken. Het gemeentebestuur is n.l. alleen bereid de weg afdoende te verbeteren, zodat uitsluitend een verharding van het wegdek, zonder wegverbreding niet in overweging kan worden geno men. Wij raden dan ook een ieder in zijn eigen belang aan,niet door het stellen van onvervulbare eisen deze hoogst noodzakelijke verbe tering te vertragen of zelfs voor onbepaalde tijd te doen uitstellen. Zo dikwijls en zo dringend is om verbetering gevraagd, laten wij de medewerking van het gemeentebestuur appreciëren en allen samenwerken, opdat de stof- en modderplaag op die weg spoedig tot het verleden moge behoren. Onze zitbanken. Door vele onzer leden, alsook door enige zomergasten werd tot ors het dringend verzoek ge richt het aantal zitbanken door onze vereniging geplaatst, uit te breiden. Het Bestuur heeft besloten aan dit verzoek te voldoen, door gedurende de a.s. Winter 5 nieuwe zitbank, van hetzelfde model als de reeds geplaatsten, te doen vervaardigen. In verband hiermede richten wij nogmaals een dringend verzoek tot de ouders, om hunkinderen op het hart te drukken onze eigendommen te ontzien en ze niet met messen en andere voor werpen te beschadigen. De banken en wegwijzers van Santpoort's Bloei zijn ook Uw eigandom Het Pensionbureau. Het pensionbureau is geduren de dit Zomerseizoen een groot succes geweest en aan zeer vele aanvragen uit het gehele land hebben wij kunnen voldoen. Zowel mondeling als schrifte lijk ontvingen wij van velen betuigingen van dank en waar dering. Dit onderdeel van onze behar tiging van het Vreemdelingen verkeer te Santpoort e.o. heeft een zodanige vlucht genomen, dat reorganisatie noodzakelijk is om het zonder stoornis en tot tevredenheid, zowel van de pen sionhouders als hunne gasten, te doen functioneren. Gedurende de eerstvolgende maanden zal de reorganisatie in „Huis aan Huis" gepubliseerd worden en bevelen wij deze ar- tiekelen in de aandacht van belanghebbenden ten zeerste aan. Midzomerfeest „Santpoort's Bloei" V.V.V. Dit feest, het eerste op dit ge bied door onze vereniging gege ven, is een groot succes gewor den. Al heeft de zon ons wel enigzins teleur gesteld en deden donkere wolken soms het ergste vrezen, al bij al moet worden gezegd dat ook het weer ons niet heeft beschaamd. Om elf uur werd met de deel nemende kinderen aan het bloe mencorso een wandeling gemaakt door Santpoort-dorp en-station, opgeluisterd door een eveneens un kinderen bestaand muziek corps. Heel aardig is er voor dit corso gewerkt. Leuke fiet sen, autopeds en poppenwagens deden mee, terwijl enkele groe pen, waaraan aardige gedachten ten grondslag lagen, het geheel volmaakten. In het natuurbad „Velserend" waar de rondgang eindigde, kre gen zij een verfrissing eu geno ten allen van de ballonwedstrijd, Om een uur namen de ver schillende wedstrijden een aan vang, weike mooie en sportieve kamp to zien gaven. Kuimvijf uur was het, toen dit deel van het feest was geëindigd. Allen, inzonderheid de prijswinnaars, gingen voldaan naar huis. s'Avonds te half negen nam het twede en laatste deel een aanvang. De Haarlemsche Or kestvereniging, onder leiding van den eminenten dirigent Erits Schuurman, concerteerde, terwijl afwisselend een ballet onder lei ding van de hier wel bekende danseres Kie Miedema, de aan wezigen van haar danskunst liet genieten. Onder de 1300 belang stellenden was, evenals des mid dags, de Edelachtbare Heer Burgemeester aanwezig. De gege ven nummers van bekende com ponisten, o.m. Wagner, Rossini, Strauss, van Suppé en Chopin, vielen zeer in de smaak. Van het door het ballet gebodene moet vooral worden genoemd ,,de Elfendans" van Grieg-Vles- sing en het „Dwaallichten bal let" van Paderewsky. Na de pauze mag „De Valse No. 1" van Chopin, zeker tot hot beste van de avond worden gerekend. Het vuurwerk, iets bijzonders op dit gebied, viel wel zeer in de smaak, zoiets werd hier nog nimmer vertoond. Luide appre- batie van alle zijden. Tot slot volgde een gezelligbal. wat de aanwezigen voor een groot deel, tot zeer laat bijeen hield. Het bestuur van „Santpooit's Bloei V. V. V." mag, evenals als de Directie van het natuurbad „Velserend", op een geslaagde avond terugzien. Welkom vreemdeling, ook te Santpoort. Waar van verschillende zijden de mening wordt geuit dat het op 31 Augustus gehouden feest in het natuurbad „Velserend" door „Santpoort's Bloei" zou zijn opgezet, meent het bestuur goed te doen hier te vermelden dat bedoeld feest uitsluitend uit sluitend uitging van de directie van het Natuurbad. Het door „Santpoort's Bloei" georgani seerd feest werd gegeven op 17 Augustus j.l. Voor Draadnagels, Schroeven en Horrengaas, enz. naar Timmerman Houthandel Afd. Haarlem Ned. Vredes-actie Door bovengenoemde vereeni- ging wordt op Zaterdag 7 en Zondag 8 September a.s. een landelijk weekend-conferentie ge houden in het gebouw van de jeugdherberg „Jan Gijzen" aan de Jan Gij zen vaart te Haarlem Noord. Het programma luidt als volgt: Zaterdagavond, 7 Sept. a.s. Aanvang 8 uur: Taco Muller over de Pan-Europabeweging. Zondagochtend, 8 Sept. a.s. Aanvang 10 uur: Het Itali aans-Abessynische conflict. Zondagmiddag, 8 Sept. a.s. Aanvang 2 uur: Wat luchtbe scherming wil en in welk ver band ze staat met defensie door J. H. v. Swinden-Koopmans, Gepens. Majoor. Luchtbescher ming door Drs. J. Ruttink, Een zeer belangrijke conferen tie dus, waarbij speciaal wordt gewezen op de lezing inzake de luchtbescherming, waarvan het voor besproken wordt door den Heer v. Swinden-Koopmans, die te Haarlem door ingezonden stukken in de krant en op an dere wijze zooveel van zich liet spreken, en het tegen door den in de Vredesbewegingzoo beken den Drs. J. Ruttink. De andere punten spreken voor zichzelf. Mede in verband met het feit, dat Haarlem de eer geniet de leden van de andere afdelingen der Ned, Vredes-Actie in haar midden te zien, wekken wij U allen dringend op, deze confe rentie bij te wonen. Op de laat ste jaarvergadering hebben de leden van de Afd. Amsterdam de afdelingen op waardige wijze ontvangen. Laat Haarlem, dat terecht of ten onrechte dikwijls „het broeinest" van de Vredes beweging in het algemeen ge noemd wordt, thans tonen, dat het deze naam kan dragen. Een ieder is welkom. Wekt dus ook anderen op de confe rentie bij te wonen. Meer dan ooit moeten wij getuigen, dat oorlog misdaad is en de ontzet tende toestand, waarin de wereld verkeert, alleen te overwinnen is door gezond overleg en langs geweldloze weg. Het Bestuur. T. V, S. Nieuws T. V. S.-ers, denkt Zondag 8 Sept. aan ons uitstapje. Wan delaars om 8 uur en fietsers om 9 uur present, hoek Hoofdstraat Hagelingerweg. Brood en drin ken mee. Adspiranten uitstapje'. Alle adspiranten gaan Zondag 15 Sept. a.s. naar Wijk aan Zee (afstand 10 k.m.) De tippelaars komen om 8 uur en de fietsers om 9 uur bij „de Weyrnan", voor brood en drinken zorgt ieder zelf. Tegen het avondeten zijn we weer thuis. Komt allen mee. De kleuterschool te Santpoort. Het bestuur der afd. Volkson derwijs te Santpoort heeft beslo ten aan de Kleuterschool een tweede klas te openen, gezien de overgroote belangstelling van de zijde der ouders. Financieele moeilijkheden blijven bestaan. Slechts door aller medewerking zal de twee-klassige school kun nen blijven. In verband met dezen onzekeren toestand wordt de nieuw te benoemen onder wijzeres slechts tijdelijk benoemd. Meisjes uit Santpoort en onmid- delijke omgeving, in het bezit van Akte A knnnen ten spoe digste, doch vóór 7 September e.k. aan het secretariaat van Volksonderwijs (Frans Netscher- laan 21) haar sollicitatie enz. inzenden. Opening tweede klasse der kleuterschool. Daar nog enkele financieele bezwaren te overwinnen zijn, zal de inwerkingstelling der tweede klasse van de kleuter school eerstwaarschijnlijk 16 of 23 Sept. a.s. plaats hebben. Bewijzen van inschrijving zul len t.z.t. aan de betrokkenen gezonden worden. Ned. Herv. Kerk, Santpoort Zondag 8 Sept. v.m. 10 uur Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga „Naar de Bron!" Jerem. 2:13b Doopsbediening o Ned. Hervormde Evangelisatie, Kerkpad. Zondag 8 Sept. v.m. 10 uur Ds. A. D. Meeter, Watergraafsmeer o Geref. Kerk H.V., Wüstelaan. Zondag 9 Sept. v.m. 10 uur Ds. P. G. v. d. Hooff o Geref. Kerk, Burg. Enschedélaan. Zondag 8 Sept. v.m. 9.45 uur den heer C. H. Swen, Theol. Cand. te Bussum Nam. 5,30 uur dezelfde In beide diensten coll. voor de Zending in Suriname. Laat hem bijvullen door J. A. des BOUVRIE, Marnixlaan 4 Driehuis Uw veerenbed drie deelig maken f 12,50 met de beste veerentijk, kapok, bedstellen tegen fabrieksprijs. Reperatie's gaan ook onder garantie. Stoffeerderij en behangerij van Marnixlaan 4 Driehuis Driehuizerkerkweg 103 Woonhuis P. C. Hooftlaan 17 DRIEHUIS Prima Kwaliteit Nette Afwerking - - t v (Buiten verantwoording van de Redactie). Gem. Arb. Zangv. „Morgenrood". Nu het zomerseizoen ten einde loopt en onze repetities weer geregeld gehouden kunnen wor den, wenscht ondergeteekende het zanglustige deel der inwo ners van Bloemendaal en Sant poort langs dezen weg nog eens attent te maken op het bestaan van bovengenoemd zangkoor. Het heeft toch in de zeven jaar sinds zijn oprichting bij verschil lende gelegenheden wel getoond, onder de plaatselijke zangver- eenigingen een goed figuur te kunnen maken. Gaarne doe ik dan ook een beroep op de zangers en zange ressen in onze gemeente, die over een goed gehoor en zangorgaan beschikken, om onze partijen in het komende seizoen te verster ken. De contributie van 27 ct. per week (36 ct. voor man en vrouw)kan, dunkt me, geen bezwaar opleveren. Men kan zich als lid aanmel den op de repetitieavonden in de Toorts" aan de Duinweg des Maandags te 8 uur, of bij ondergeteekende. Mogen de vijf nieuwe leden, die wij in de laat ste weken inschreven, door meer deren gevolgd worden. Intusschen zal het ons niet minder aangenaam zijn onze financiën te zien versterken door uitbreiding van het aantal onzer donateurs, waatoe ik een speci aal beroep meen te mogen doen op hen, die de zang niet zelf kunnen beoefenen, doch sympa thiek tegenover ons zangkoor staan. Namens het bestuur, de secretaris, J. Hazelhorst. Willem de Zwijgerlaan 3.

Weekblad Huis aan Huis | 1935 | | pagina 2