Predikbeurten Reclame Speculaas Th. C. Böhm Sportrevue FEDORA Houthandel DRIEHUIS' Nic. J. Aris STEEK voor STEEK De Radiobode Het nieuwe Modeblad. Wildcentrale A. N. G. O. B. A. L. L00GMAN A. Handgraai Vanaf heden 20 ct p. half pond Hoofdstraat 126 Vereniging „SANTPOORT'S BLOEI" Speeltuinv. Meerlebosch Permanentwave f 1,50 Eerste Santpoortsche Nieuwe Heeren Nieuwe Wetten No. 4, is het veel GEVRAAGDE BREIBOEK. Prijs 35 cent Wilt gij verzekerd zijn iedere week een nummer te bezitten, laat haar dan door ons bezorgen. 15 cent PRIJS 20 cent. Boekh. Cornegge, Terrasweg 31 T.V.S. nieuws. Zaterdag 19 October 1935 in 't Hotel „De Weyman" Opvoering van een Oliepermanent f 2,00 Goedhoudende ondulatie waar U weken lang plezier van hebt f 0,50 Uw haar keurig in model geknipt f 0,50 Wasschen, knippen en watergolf f 1,00 Bij ons gekapt maakt uw haar een welverzorgde indruk. Donderdags na 1 uur gesloten KAPSALONS Soepkippen f 0,80 Braadkippen f 1,~ Tamme Eenden f 0,60 Tamme Konijnen f 1,30 Dui\ en f 0,25 POELIER Mag. 77De Toekomst" Driehuizerkerkweg 61 Ned. Herv. Kerk, Santpoort Zondag 13 Oct. v.m. 10 uur Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga „Wat moet ik doen Hand. 16, 30 b.) o Ned. Hervormde Evangelisatie, Kerkpad. Zondag 13 Oct. v.m. 10 uur Ds. J. de Wit, Leiden nam. 5 uur Heere Heeresma, Amsterdam o— Geref. Kerk H.V., Wüstelaan. Zondag 13 Oct. v.m. 10 uur den heer K. v. d. Berg o Geref. Kerk, Burg. Enschedélaan. Zondag 13 Oct. v.m. 9.45 uur Ds. W. Breukelaar. Heilig Avondmaal Nam. 5,30 uur dezelfde Heilig Avondm. en Dankzegging o Evang. „Gem. van Christus" „Eben Haezer" Gebouw Noorderdorpstraat 10 Openbare samenkomsten Zondag n. m. 7.30 uur Woensdag n. m. 8 uur Vrijdag n. m. 8 uur Bidstond (Bijbellezing). Toegang vrij Liederen Joh. de Heer Verschillende sprekers Leiding J. Hazenberg. (Geen winkel) Leden werft leden voor uw vereniging. Mochten wij het nieuwe ver enigingsjaar 1935/36 ingaan met ruim 5U0 leden, nu wij op de helft zijn aangekomen, hebben wij de 570 reeds bereikt. Geen week gaat er voorbij of meerdere leden worden in onze registers ingeschreven en wan neer de voortekenen niet bedrie gen schieten wij dit jaar de 600 ver voorbij. Het bestuur is dankbaar voor de propaganda van onze leden, juist DEZE propaganda heeft de meeste waarde, omdat zij blijk geeft van een intens medeleven der leden met het wel en wee hunner vereniging. Niet alle Santpoortenaren worden echter op deze wijze met Santpoort's Bloei in con tact gebracht en zijn wij er dan ook van overtuigd, dat tientallen wachten op het bezoek van een propagandist om zich als lid op te geven. Het bestuur wil in de komende weken dan ook actief aan het propagandawerk deelnemen om het doel „1 Januari a.s. 600 leden" niet alleen te bereiken maar zelfs voorbij te streven. Inwoners van Santpoort! Het is Uw belang, dat U lid bent van Santpoort's Bloei! Minimum contributie f.1.— per jaar. Het bovenstaande schreven wij de vorige week. Nu, 10 Oct., is het ledental reeds boven de 600 gestegen, dus nog ver voor de genoemde datum van 1 Jan. Hieruit is duidelijk te zien hoe- velen er nog te winnen zijn. De ingeslagen weg blijkt juisttezijn. Wij gaan op deze weg voort. Wordt Lid Wandelafdeeling. Wegens geringe deelname gaan de oefenmarschen Zondag morgens niet meer door. Zoodra er weder voldoende belangstelling is wordt er weder een aanvang gemaakt. Adspiranten. Zondagmorgen allen present om 9 uur bij de Weijman. Zorgt allen op tijd aanwezig te zijn. Zoodat we op tijd kunnen ver trekken. E. H. B. 0. Jubileert. Een vereeniging, die veel opofferend werk doet, n.l. de plaatselijke afdeeiing van E. H. B. O. herdenkt heden haar 121,,2 jarig bestaan. Op 9 April 1923 richtte nu wijlen de gemeente secretaris van Velsen, de heer Wynoldy Daniëls, die hier woon achtig was, de vereniging met aanvankelijk 20 leden op. Van dezen zijn er twee, n.l. Mejuffr. Zuidwijk en de heer G. J. Slebos de vereeniging onafgebroken trouw gebleven. Een woord van hulde is hier zeker op zijn plaats Nadat aanvankelijk Dr. Han- nema de medische leiding had ge had, werd deze later door dr. de Groot overgenomen, die nu nog als zoodanig aan de vereeniging verbonden is. Een zeer groot aantal in het nuttige werk der vereeniging heeft ongetwijfeld ook de verbandmeester. de heer Westera gehad. Nimmer werd in deze periode vergeefs om hulp aangeklopt. Bij nacht en ontijden stonden de leden steeds klaar en waren met hun verbandkisten en (of) brancards present. Moge deze vereeniging nog jaren lang haar nuttig liefde werk voortzetten Driehuis. In het bericht over de opening der zaak van Mej 0' M. Uitendaal was de naam van den architect verkeerd vermeld, deze moet zijn Architect Hammega. Nutsspaarbank IJmuiden. Gedurende de maand SEPT. 1935 werd ingelegd a. kant. Julianakade f 31.768,14 b. Willebrordstr. f 14.469,85 c. Santpoort f 1.101,46 d. Velsen-Noord f 1.047,08 f48.386,53 en terugbetaald a. kant. Julianakade f21.099,41 b. Willebrordstr. f 21.964,59 c. Santpoort f 128,70 d. Velsen-Noord f 258,86 afdeeiing Santpoort Haalem Noord -o- in 26 tafereelen door plm. 40 kinderen van „Meerlebosch". Zaalopening half 8, aanvang 8 uur. NA AFLOOP BAL Voorziet U tijdig van een plaats bewijs a 30 cent, voor Santpoort bij A. de Jong, Hyacinthenstr. 21 Fr. Knol, Hagelingerweg 5 of H. E. Kaspers, Wüstelaan 5. Men verzoekt ons plaatsing van het volgende: De moreele zegen. In de feestrede, gehouden ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van de Invaliditeits en Ouderdomswet 1919 memoreerde de toenmalige Minister van Sociale Zaken Prof. Dr. J. S. Slotemaker de Bruine de resul taten van deze Wetten en noem de ze „Een moreele zegen". De jongste cijfers zeggen dat thans 87931 Weduwen 13810 Weezen 109134 Bejaarden 46039 Invaliden een uitkeering genieten krachtens de Invaliditeitswet; 129130 Bejaarden genieten een uitkeering krach tens de Ouderdomswet als vrucht van premie betaling 63000 Bejaarden zijn in het bezit van kostelooze ouderdomsrente 51401 zieken genoten sedert 1919 geneeskun dige behandeling of verpleging ter voorkoming van Invaliditeit. Sinds 3 December 1919 is van wege de Invaliditeits en ouder domswet aan uitkeeringen geno ten rond 745.000.000.-Gulden (zeven honderd en vijf en veer tig millioen gulden). Voor het jaar 1934 badroeg de uitkeering niet minder dan 60.000.000.-Gulden (zestig millioen gulden). Voorzeker mocht hier van een moreele zegen gesproken worden. Wij zouden in dit verband kun nen spreken van een: „millioe- nenregen. Het is voor velen van ons de vraag of wij bij het bereiken van den ouden dag mede zullen genieten van dezen millioenen- regen. Deze vraag, die vooral naar voren komt bij personen van gemiddelden leeftijd behoeft eigenlijk geen vraag te zijn. De ouderdomswet 1919 geeft gelegenheid aan iederen Neder lander of Rijksingezetene om zich tegen de geldelijke gevolgen van den ouderdom te verzekeren bij de Rijksverzekeringsbank en men kan zich daartoe aanmelden bij den Raad van Arbeid. Een onvervreemdbaar pensi oen, dat verder niet vatbaar is voor eenig beslag en door den staat wotdt gegarandeerd, zal zeker naast het andere bezit, dat f43.451,56 Meer ingelegd dan terugbetaald f 4,934,97 Het tegoed der spaarders bedroeg op 1 SEPT. 1935. f 1.118.452,52 Het tegoed der spaarders bedraagt op 1 OCT. 1935 f 1.123.387,49 Uitgegeven werden 27 nieuwe Spaarbankboekjes en ingetrokken 12 Spaarbankboekjes. Het num mer van het laatst uitgegeven boekje was 3514. OOK VOOR LANGHAAR RIJKSSTRAATWEG 459 Tel. 22082 Haarlem-Noord le kapper vanaf Santpoort-Dorp men hoopt te hebben, van be duidende waarde kunnen zijn. Het mag langzamerhand als bekend verondersteld worden dat het maximum pensioen f.20.— per week kan bedragen, hetgeen een jaarpensioen van f.1040.— uitmaakt en alszoodanig de 4pCt. rente vertegenwoordigt van f 26000.—. Voor de jongeren onder ons is het zelfs in den tegenwoor- digen tijd niet onmogelijk de daarvoor lage premie op te brengen en denken wij ons een jong echtpaar, waarvan man en vrouw ieder voor f20.per week verzekerd is, het pensioen ingaande op 65 jaar of vroeger, dan mag van zoo'n echtpaar gezegd worden, dat de irritee- rende angst voor den ouden dag niet aan hun deur heeft geklopt of zal kloppen. Wij zouden tenslotte ieder willen aanraden, gezien de bovengenoemde belangrijke re sultaten van de Sociale wetgeving „Neem kennis van deze voor U zoo belangrijke wetten" De Raad van Arbeid heeft ter zake kundig personeel dat in staat is U het juiste advies te geven. Late men zich vooral niet weerhouden door de vrees las tig gevallen te worden. Het zal in de toekomst van U zelf afhangen of een deel van de „moreele zegen"in den vorm van een pensioen door U geno ten zal worden. Overbildtweg 21 Santpoort Esporanto, een niet te overtreffen middel ter bevordering van de wereldvrede. Wanneer wij in deze dagen van algemene neerslachtigheid en gebrek aan vertrouwen, met een opwekkend woord tot U ko men, dan doen wij dat, gedragen dooreen rotsvaste overtuiging, dat alleen door gemeenschappelijk streven naar nieuwe vormen van samenleving, de wereld uit de huidige impasse gered kan wor den. Nieuwe vormen van samenle ving, waarin de binnen hoge grensmuren weggedrongen vol keren elkander niet langer als tegenstrijdige elementen beschou wen, naar waarin een geest van samenhorigheid geheel de mens heid doordringt. Hoe wordt het bereiken van dit ideaal, ondanks de vele in ternationale communicatie mid delen, nog steeds belemmerd door onoverkomelijke taalver schillen. hoe geheel anders kon dit zijn indien ons een hulpmiddel ten dienste stond, waardoor wij rechtstreeks met elkander door telegraaf, telefoon, radio en pers over alle kunst matige grensen heen, van gedachte konden wisselen. Hoe veel beter zouden de dikwijls wanhopig verwarrende interna tionale congressen slagen. Welnu, düt middel ligt binnen ieders bereik. Reeds lang. Al leen de laksheid van de massa is de oorzaak, dat nog zovelen verstoken blijven van ontelbare morele, maar ook materiële voordelen, welke uit het gebruik van een internationale hulptaal kunnen voortkomen, De Esperantisten lossen al die taalmoeilijkheden kostelijk op door hun wereldtaal ESPERAN TO. Hun devies is „De moeder taal in het eigen land daarbuiten Esperanto". En dat dit geen droombeeld is, maar dat het practiet kan, hebben tientallen internationale congressen, waar Esperantisten van uit de ganse wereld aanwezig waren en elkaar konden verstaan en begrijpen, alsof ze in hun moedertaal spra ken, meer dan bewezen. Hier in Haarlem werd dit nog gedemonstreerd in het begin van dit jaar, toen voor een driehon derdtal Esperantisten een Japanse professor in het Esperanto een lezing hield over zijn land en volk. Ook de internationale corre spondentie met alle landen, want over de gehele wereld is Espe ranto reeds verspreid, is een van de grote voordelen, welke deze wereldtaal U biedt. Ge komt op de hoogte van de zeden en gewoonten der vreemde naties; ge leert elkander begrijpen en ge bevordert zodoende de wereld- vredeop een wijze welke niet te overtreffen is. Stormlantaarns voor Bakfietsen Wit en Rood En dan onze Electr. Lampen van 230 Volt! Die zijn sterker dan 220 Volt Lampen, dus voor- deeliger Ondanks de komende Sancties hebben wij toch nog 'n prachtige collectie Speelgoed ontvangen en dan „least not least" Kachelpijpen Ellebogen Bedkruiken Kachelzeiltjes Mica Pooken Vulemmers Zit dus niet in de kou of donker maar kom naar Santpoort Tel. 22408 Alle soorten Houten Ijzerwaren voorradig Laat voor de winter Uw ramen tochtdicht maken met de Bronzen Veerende TOCHTSTRIP. Beleefd aanbevelend,

Weekblad Huis aan Huis | 1935 | | pagina 2