Feest-Avond K. HERTLER DINERS VAN AMERONGEN's 25 e e n f VOLK EN VADERLAND Firma KLOES j fa. BI3BE Kolonisatie NieuwGuinee. Uitzending van onze Prijscourant van Zacien? Til ingereedschappen, Kunstmest, enz. voor 133© A. TABERNAL ZOON I TELEFÜNKEU RADIO UITVERKOOP behoeven wij niet te houden, bij „De Eeencioiïi?% Hagelingerweg 1© N. S. B. en Waarheid gaan hand aan hand, leest daarom Voor het komende jaar.... 25 Januari 1938 Hotel „Vreeburg" Bioemersdaal KOK Bruno Klauwerstr. 19 Over een week verschijnt: Wij £Üjtl aangesloten bij de Algemene Vereniging van Detailzaadhandelaren in Nederland. Deze vereniging eist van haar leden, dat zij het zaadvak zorgvuldig zullen be oefenen. Bij herhaalde klachten volgt royement. Koopt Uw sadon bij de Zaadhandelaar in Uw ©STlfjewsng en brengt Uw bestellingen niet ver weg door bemiddeling van een reiziger of een agent. Wij weten wat op sme zandgronden het beste slaagt en geven U gaarne alle mogelijke inlichtingen. m Hageiingerweg 28 Santpoort Worst en fijne Vleeschwaren. EEN LUNCHPAKKET Hagelingerweg 84, Santpoort, Tel. 2290S Eiecsiro Techn. Bureau VAN BERKEL Hagelingerweg 3 - Santpoort Telefoon 23604 Weekblad v. d. N.S,B. Alg. Lead. Ir. A.A. StóusseH Uw Wasscherij voor beter werk is Terrasweg 16-18 - Santpoort j Uw Wasch tegen elke schade gratis verzekerd gf Gratis Proefwasch Driehuizerkerkweg 81 Telefoon 4051 Verloren Men verzoekt ons plaatsing van onderstaad artikel. Dit onderwerp is den lezer niet onbekend, hierover is al heel wat geschreven hetzij in werkelijke of fantastische zin. Wellicht goed bedoeld doch fan tastisch zijn zij, die vermenen en propagandeeren als zoude massale kolonisatie van Ilolland- sche werkkrachten naar Nieuw Guinee mogelijk zijn met finan ciën van vereenigingeii of stich tingen al of niet op liefdadig heids of obligatie basis. Voor de oplossing van de Crisis of werklooze vraagstuk, is massale Emigratie van Hollandsche werkkrachten naar N.G. moge lijk en noodzakelijk, maar dat kost geen tonnen goud maar Millioenen en in de eerste 20 jaar wellicht nog meer dan de drooglegging der Zuiderzee, (maar het zal ook het tienvoudige opleveren) terwijl van rente of divident in die jaren geen spra ke kan zijn, hoogstens voor de staat een kleine opbrengst in belasting enz. Elke kolonisatie propaganda om massaal op particulier initi atief naar N.G. te gaan is mis leidend, want die uitvoering moet leiden tot ernstige gevol gen voor de goedgelovige voor trekkers, zij zullen door hun financieele zwakte en onvoorbe reidheid iu de oerbosschen of moerassen van N.G. ten gronde gaan, zoodat de opzet tenslotte als een misdaad zou kunnen worden gekwalificeerd. Is het stichten van een blank nieuw Nederland op N.G, megeiijk Hierop is het antwoord, wat is niet mogelijk in een land dat zich verheft van de zeespiegel tot de eeuwige sneeuw teppentoe en dat alle bestaande klimaten in zich vereenigd. Een koele hoogvlakte heeft, die alleen al zoo groot is als Nederland zeif en betrekkelijk dicht bij de kust is gelegen. Als morgen de Preanger door de Soendaneezen wordt ontruimd, dan zouden honderdduizenden Nederlanders direct naar de Bandoengsche hoogvlakten wil len emigreeren en een ieder, ook de regeering zou dat mogelijk en logisch vinden, maar waarom dan niet naar de veel grootere en hoogere vruchtbare hoogvlak ten van Nieuw Guinee. Thans emigreeren reeds de Engelschen met staats hulp naar Tropisch Noord Australië en Kenija, de Frauschen naar het warme Algiers en Madagaskar, de Portugeezeu naar Angola en Belgen naar de Congo, allen veel ongunstiger Tropische klimaten. Hiermede zouden wij die vraag reeds voldoende hebben beant woord, maar wij hebben nog vele andere bewijzen dat geen land ter wereld zulke schitterende mogelijkheden heeft als Neder land om haar werklooze vraag stuk radikaal op te lossen door haar volksoverschot te laten emigreeren naar haar eigen ge bied in N.G., dat ruim IIV2 maal zoo groot is als Nederland zelf. Daar massale emigratie alleen mogelijk is door staatsbemoein- gen, roepen wij alle weldenkende en nationaal voelende Nederlan ders op en sluit U aan bij de (buiten alle politiek staande) nationale Nieuw Guinee veree- niging, contributie 2J/2 cent per week voor adm. kosten. Die vereeniging heeft ten doel het Nederlandsche volk te overtui gen van de noodzakelijk- en mo gelijkheid en dan met de massa de regeering te bewegen het emigra tie vraagstuk van Hollandsche werkkrachtennaar N.G. op groote schaal aan te vatten. Zendt even op een kaartje Uw instem ming met dit doel en streven of geef U op als lid aan het onder staand adres en bezoek, de zeer spoedig iu de couranten bekend te maken groote vergaderingen te Haarlem en omstreken, waar wij U verdere uiteenzettingen zullen geven en waar U mid dels lantaarnplaatjes kennis zult kunnen maken met dat land en volk, met haar roman tiek, barbaarschheid en pracht in haar steenen tijdperk van 1935. Hoogachtend E. v. MILLINGEN Ezn. Hoofdstraat 27, Santpoort. (Ex. Detacliements Commandant in het binnenland van Nieuw Guinee). ZWEMVEREENEGÏNG- Bridgeclub „Santpoort'1. Bridge-Probleem VI. NOOED V. 10 A. 10 H 02 EU A. B. ^52 <0>V. B. 4 •f-V. B. H. 8 3 6 8 5 7 A.-^ 3 6 H. 10 6 H. ZUIÜ Harten is troef. N. is aan slag. N.—Z. moeten nog aeht slagen maken. Inzendingen moeten voor 25 Januari in bezit zijn van den spelleider der club den heer H. Wigman, Alberdinck Thijm- laan 53, Santpoort. Bridgeoplossing No. 5. 1ste slag Sch. Vr„ Sch. H„ KI. 4, KI. B. 2de slag Sch. A„ KI. 3, KI. Vr„ Sch. 7 3de slag H. 2, H. 5, H. A., H. 3 4de slag R. H., R. 3, Sch. 3, R. 8 5de slag H. B., H. Vr„ H. H„ R. 9 6e slag KI. 9, KI. 5, H. 9, H. 4 7e slag: KI. 8, KI. 6, H. 10, Sch. 8 De 3 Hartenslagen zijn voor N. Speelt W. bij den 5de slag eerst Harten 4, dan speelt Z., Harten 10 na. Er waren 8 goede oplossingen. De prijs is door loting gewonnen door den heer v, Maarsen, Gevestigd sedert 1914 Vleesch, Groenten, Aardappelen 70 cent Soep of Toespijs 15 cent meer alles le kwaliteit Geen omzetbelasting üeeds sedert 1889 levert onze firma prima groenten- zaden, bloemzaden, enz. tegen geen hogere prijzen dan andere firma's 11 berekenen. Hoogachtend, per ons Gekookte ham 22 cent Blaasham 18 cent Rauwe ham 18 cent Schouderham 16 cent Bacon 16 cent Procureurspek 16 cent Ontbijtspek 12 cent Rookvleesch (muisje) 24 ct. Rookvleesch 18 cent Pekelvleesch 16 cent Leverkaas 16 cent per ons 14 cent 16 cent 20 cent 14 cent 10 cent 10 cent Hoofdkaas 8 cent Boterhammenworst Grove snijworst Plockworst Cervelaatworst Tongenworst Gekookte Worst Boterhamworst Prager Leverworst 16 cent Smeerworst 12 cent Leverworst 8 cent Bloedworst 8 cent Gebr. Kalfsgehakt 12 cent Gebr. Rosbief 20 cent ons 1 1 ons Gekookte Worst 1 ons gebr. Kalfsgehakt Al wie mooie muziek wil hebben, neemt bij zijn de prijzen altijd uiterst laag Nog enkele maten overhemden met losse boord f 0.98 Overhemden met vaste boord f 0,75 Kakihemden f 1,35 Prima kwaliteit gemoltonneerde Heerenpantalons f 0,98 Prima kwaliteit gemoltonn. Heeren Borstrokken lange mouwen f 1,08 Heerenhemden f 0,55 Llanellen Dames Nachthemden Interlock Damescamisolis ronde hals Dames Zakdoeken f 0,07/2 jongens Borstrokken, lange mouwen Gemoltonneerde Kinderdirectoirs Kanten Kleedjes Heerenzakdoeken f 0.10 f 0,89 f 0,59 Dames Rokken f 1,50 f 0,49 f 0,19 f 0,15 CADEAU! Bij besteden van f 0,75 een prima stuk Palmzeep GRATIS Steeds verkrijgbaar bij J. Brands, Brederoodscheweg 99, Santpoort-station B. J. Cornelius, Hoofdstraat 48, Santpoort-Dorp H. Dekker, Zeeweg 360, Driehuis Th. A. Smit, Rijksweg 474, Santpoort-Dorp. (ook voor Nat. soc. Brochures, enz.) C. F. Visser, Kerkweg 33, Santpoort-Dorp Manufacturenmagazijn „de Kroon" Door de Kerst-en Nieuwjaars- drukte verzuimden wij melding te maken van de vestiging van bovengenoemd Manufacturenma gazijn. Dit magazijn van de firma Dekker is gelegen aan de Ane- monenstraat bij de Hoofdstraat en doet in deze nieuw gebouwde omgeving goed aan. Nu deze nieuwe wijk ook ver binding met andere straten beeft verkregen zal menigeen bij het doorwandelen 'n oog slaan op de etelages van deze nieuwe zaak. VESTIGT DE Uw aandacht op de goed gesorteerde voorraad UURWERKEN - BRILLEN OPTISCHE ARTIKELEN, GOUD, ZILVER, Enz. Enz. in den meest uitgebreiden zin. Gevonden en verloren voorwerpen te Santpoort. Een padvindersriem, JSteyn, Hoofdstraat 234, Santpoort. Daar verscheidene lezers niet meer iu het bezit zijn van het blad waarin de toegangsvoor waarden voor „Duin en Kruid- berg" zijn gepiaats, geven wij deze hieronder nog eens weer. Toegangsvoorwaarden voor „Duin en Kruidbsrg" Alleen op schriftelijke aan vrage kunnen door den Rent meester, den Heer F. Piekema, Brederoodscheweg 82, Santpoort- Station, toegangskaarten tot Duin en Kruidberg worden gegeven aan personen boven de 13 jaar. Deze kaarten zijn uitsluitend „persoonlijk", geldig voor één kalenderjaar en kunnen worden verstrekt aan a. Wandelaars ad f 0,50 per kaart. b. Wielrijders (ook zij die een rijwiel bij zich hebben) adfl, per kaart, c. Ruiters ad f 10,per kaart, d. Automobilisten ad f 10,— per kaart, e. Motorwielrijders ad f5,per kaart. De kaarten onder d en e ver meld zijn alleen geldig op Zondag en voor de vervoermid delen zelf, de daarmede reizenden moeten alle voorzien ziju van Wandelkaar ten". Ruiters, Auto's en Motorrij wielen mogen uitsluitend door den Noord-Oostelijke ingang binnenkomen en vertrekken. Ruiterweg, Autoweg èti Par keerplaatsen) zijn op het kaartje duidelijk aangegeven. Kaartbezitters kunnen logé- kaarten krijgen ad f 1,50 en ad f 2,— voor wielrijdenden logé deze kaart is niet persoonlijk. Kaarten worden eerst toege zonden, nadat op postrekening No. 44294 ten name van den Heer F. Piekema, het verschul digde bedrag is gestort en de schriftelijke aanvrage nauwkeu rig vermeldende naam en adres van den aanvrager, of de aan vragers vergezeld was van eene gefrankeerde en met adres voor ziene enveloppe, ter opzending der kaart. Kinderen beneden de 13 jaar worden alleen toegelaten onder geleide van kaartbezitters, welke door ten hoogste twee kinderen mogen worden vergezeld. Bij hooge uitzondering kan de Rentmeester, indien in zijne woning aanwezig, dagkaarten verstrekken aan gezelschappen. Zij zijn mede verkrijgbaar bij de Controleurs en aan beide ingangen aan de woningen van het personeel. Deze kaarten kosten f 2,- en voor wielrijders f 2,50 en geven toegang aan hoogstens vijf personen.

Weekblad Huis aan Huis | 1936 | | pagina 2