WAAROM hERRES K Y 145 STUURMAN schakeltjes Werkelozen, Boterhampapier A, Tabernal Zn. Verschenen brochure R.K.S.V. „Santpoort". „Jong Holland snakt naar werk". 50 vel 11 cent 100 vel 20 cent BOEKHANDEL CORNEGGE TERRASWEG 31 Brieven op Advertenties s.v.p. in de Brievenbus te werpen „De Nederlandsch© Maatschappij tot bevor dering der Geneeskunst een gevaar voor een beschaafd land". Bureau Hoofdstraat 122 Teief. 23607 Zaden en plantgoed 20 Gereedschappen en Kunstmest 10 pes. Gevonden Verloren Besmettelijke Ziekte. Da sociaie Varzekering. net Meisje, fe Huur, Te koop, Net Dagmeisje, net Meisje, Te huur of te koop Ter overname aangeb. flinke verkooper Zuster Tulp Vermist, Te Koop, Gesi. ofged. gem kam. In deze brochure wordt uiteengezet hoe het Bestuur van het Maatschappij Ziekenfonds „IJmuiden" niet alleen haar leden, doch ook de Gemeente Velsen misleid. Uitgegeven door het Alg. Ass. Kantoor F. M. v. VLIET - HOOFDSTRAAT 38 - SANTPOORT Door storting van f 0,15 op Gironummer 8450 wordt de brochure U franco thuis gezonden. Kan ook ten kantore worden afgehaald. betaalt U jaarlijks f26,00 voor distributie, waarvoor niets Uw eigendom wordt, terwijl U tegen betaling van f 1,54 per week eigendom wordt van het beroemde toestel De K Y 145.kost contant f 119,- en het is natuurlijk een Super heterodyne met ingebouwde electrodynamische luidspreker. Laat het U geheel vrijblijvend demonstreeren door het Electro Techn. Van 1—5 regels 25 cent Geen Zakenadvertenties handelde en verwaarloosde kin deren uit de Classis Haarlem der Ned. Herv. Kerk, te verzor gen en op te voeden, vereischt veel geld. Op het oogenblik heeft „Kinderzorg" te kampen met groote tekorten en kan zij zoo niet langer haar werk naar behooren verrichten, Wij hopen dan ook dat in breede kringen de aandacht op deze bazaar zal vallen en dat ieder ons naar ziju vermogen zal willen steunen. De kleinste bijdrage is hartelijk welkom. Ook hopen wij zeer dat U onze bazaar straks zult willen bezoeken. Goederen kunnen gezonden worden aan Mej. C. H. Goed koop, Kerkplein 24, Bloemendaal Giften in geld aan den heer 11. van de Bunt, Postgiro 80487, Santpoort, geven wij op vertoon van stem pelkaart, bij contante betaling de volgende kortingen HAGELINGERWEG 28 SANTPOORT Bevonden an varioran voorwerpen ts Santpoort. Een bruin lederen handschoen, „Vischhal", Westlaan. Een grijs lederen handschoen, Kerkweg 44. Een rij wielbelastingplaatje, van Dijk, Rijksweg 432, Een zilveren armband, Hage- lingerweg 133. Een grijs lederen dameshand schoen, Kerkweg 4. Een bruine mantelceintuur, Kerkweg 11. Zondag 1 Maart 2,30 uur Santpoort 1 T.Y.B.B. 1 D.E.M. 2 Santpoort 3 12,30 uur Santpoort 4 D.S.S. 2 Het ging wel niet, zooals wij gaarne gezien hadden, maar er is gespeeld en dat is het voor naamste, 't was geen voordee- lige Zondag, die laatste van Febr. We beginnen met frissche moed aan Maart, d.w.z. met overwinningenZondag a.s. tegen T.Y.B.B. Het tweede is vrij, ter wijl het derde naar Beverwijk gaat. Het vierde speelt om 12,30 uur thuis tegen D.S.S. (Haarlem). WAT KAN IK DOEN Wat werkloosheid is weet ge nog wel. En wat een werkkamp is weet ge ook nog. Maar ge wacht vol ongeduld op het ant woord van de Centrale vooi Werkloozenzorg, die door den Raad van Nederlandsche Ker ken gesticht werd, op de vraag: Wat kan ik doen? Drie dingenBidden en wer ken. Dat zijn er maar twee, zegt ge natuurlijk en gelijk hebt ge. Maar het werken kan op twee ërlei manieren gebeuren, bijv. door zelf de hand uit den mouw te steken en door Uw hand in den geldbuidel te doen. Die drie dingen zijn er dus voor U te doen. Bidden aller eerst. Een Christen is een mensch, die met bidden begint. Want zonder Gods zegen zal het werken niet gelukken. Als Christelijk Nederland voor het werk van de Centrale bidt en de nood van onze jeugd legt voor den troon der geuaüe, dan is het voornaamste geschied. Dan geeft God gewillige harten, om te werken en te geven. En daarmede zijn de twee andere dingen genoemd. Er moet voor de acht kampen in ons land, n.l. bij Ede, Bus- sum, Rockanje, Ommen, Oude Mirdum, Roden, Rumpen en Chaatn, een ton gouds worden opgehaald. Reken maar uit. Elke deel nemer kost de „Centrale" f2,5U per week (de rest ongeveer f 5,— betaalt het Rijk). Honderd deel nemers kosten per week dus ,f 250, Elk kamp duurt 8 weken, zoodat honderd deelne mers over die 8 weken kosten 8 x f 250,— is f 2000. In ljaar ziju er tenminste 5 kampperio des van 8 weken. Per jaar kost zoo'n kamp dus f 10.000. Acht kampen kosten f 80.000. Maar dan zijn we er nog niet. We moeten ook nog aan de jeugdorganisaties subsidie geven voor de gewone kampen, die een week duren daarvoor hebben we f J5 0U0 uoodig. De rest is uoodig voor reclame-drukwerk, administratie, enz. enz. Met minder dan f 100.000 kunnen we niet toe. U kunt dus heel wat doen. Nu wilt ge nog weten waar Uw arbeidskracht vereischt wordt. Op bijna driehonderd plaatsen zijn cotnité's gesticht. In onze plaats kunt U terecht bij Het plaatselijk comité van de Centrale voor Werkloozenzorg bestaat uit Dr. W. G Harreustein, Voorzitter K. van der Berg, Secretaris K. Dekker, Penningmeester. Oprichting Liefhebberij-tooneelver onder leiding van Jan v. Oommeien Voor de door den Heer Jan van Dommelen op te richten tooneel vereeniging bestaat zeer veel belangstelling. Een ach- tiental dames en heeren traden reeds als lid toe. Om echter een stuk in studie te nemen, moet dit aantal vooral nog met eenige heeren uitgebreid worden en worden deze nog in de gelegen heid gesteld zich bij den heer van Dommelen, Enschedélaan 28, liefst zoo spoedig mogelijk, op te geven. Verbouwing Hotel „Velserend". Was het voorheen voor vele vereenigingen bezwaarlijk uit voeringen en concerten, wegens te kleine zaal, in Hotel „Vel serend" te geven, in de toekomst zal dit geen beletsel meer zijn. Naar wij vernemen heeft de directie het plan het Hotel te verbouwen en een tooneelzaal te laten aanbrengen plaats bie dende voor circa 350 personen. Tevens wordt er voor een groot tooneelpodium en diverse kleed kamers zorg gedragen. De bovenverdieping zal verbouwd worden tot kleine zalen voor vergaderingen, clubs, enz. Ter zijner tijd komen wij hier nader op terug. Kennemer Bewakings Dienst. Het steeds toenemend aantal inbraken gepaard gaande met diefstal van geld en goed en bovendien vernietiging van andermans eigendommen, is de aanleiding geworden, tot het oprichten van den Kennemer Bewakings Dienst. Het kan niet overdreven worden genoemd, te beweren, dat aan een dergelijke instelling op ons steeds uitbreidend dorp groote behoefte bestaat. Het doel is, om in nauwe samenwerking met de plaatselijke politie, de veiligheid van onze inwoners te verzekeren en hen te bescher men tegen inbraak, diefstal en vernietiging van hun eigendom men. De voorbereidende werkzaam heden zijn zoo goed als beëindigd en zoo er voldoende deelnemers zijn, kan de bewaking dadelijk worden begonnen. De tarieven zijn zoodanig ge steld, dat het aansluiten geen financieelen bezwaren behoeft. Bovendien ontvangen de leden van de V.V.V. Santpoorts Bloei, of de ver. van bewoners in de buurtschap Driehuis, hierop nog 25 pCt. reductie. Voor nadere bijzonderheden leest men de advertentie op de vóórpagina. Hier ter plaatse hebben zich eenige symptomen van een besmettelijke ziekte voorgedaan en wel van SCHOONMAAK-WOEDE. De verschijnselen wijzen er op dat niemand hieraan zal ontko men, doch wii men er snel van verlost zijn, dan gebruikt men goed maieaiaal. Koopt dus uw Sponsen, Borstels, Stoffers, kwasten, Zeil en Papier voor Schoorsteen en Kasten, Glaspapier, Deurplaten, vertinde Spijkertjes, Glansverf, Bijts, Waterverf voor Muren Raamkoord, Gordijnroeden en Ringen, Plakmeel, Keukentrap pen, Emmers, enz. Cocos- en China Matten, enz. in Magazijn „De Toekomst", A. HANDGRAAF Bloemendaalschest raat weg Santpoort-Station Hoewei over de sociale verze kering in het algemeen en over de Invaliditeitswet in het bij zonder reeds veel is geschreven, blijkt toch nog steeds dat vele personen niet weten welke voor- deelen den ingevolge de Invali diteitswet verzekerden geboden worden. In enkele korte artikelen zul len wij de voordeelen bespreken en aangeven op welke wijze deze verkregen kunnen worden. Welke vcordeelen biedt het bezit eener Rentekaart? Het bezit eener rentekaart geeft op grond van de op de rentekaarten geplakte zegels recht op 1. Ouderdomsrente, 2. Invaliditeitsrente, 3. Weduwenrente, 4. Weezenrente, Geneeskundige behandeling of verpleging als blijvende invaliditeit dreigt en deze nog te voorkomen is KAN verstrekt worden indien de verzekering niet is verwaar loosd. Weet U wel wat deze voordeelen voor de Nederlandsche Arbeiders beteekenen Volgens de laatste gegevens wordt per jaar aan verzekerden en hun nagelaten betrekkingen betaald aan Ouderdomsrenten f 15.389.000,— Invaliditeitsrenten f 6.035.000,— Weduwenrenten f 4.082,000,— Weezenrenten f 2.193.000,— Verpleging of be handeling ter voor koming of ophef fing van invaliditeit f 1.529.000,— in totaal een bedrag van ruim 29 millioen gulden. Hierbij dient te worden opge merkt dat het gezamenlijk bedrag, dat aldus ten behoeve van de verzekerden en hun weduwen en weezen wordt uitgegeven, met plm. twee millioen per jaar toeneemt. Ondanks de vele feiten die dit weerspreken is de meening van vele personen nog steeds dat met een rentekaart slechts een rente kan verkregen worden van f 3,— per week op 65 jarigen leeftijd. Dat die meening onjuist is, wil len wij in een volgend artikel aantoonen. Terstond gevraagd van 8 30 tot 4 uur. Aanmelden Hoofdstraat 5, Santpoort, na 7 uur. 2 Èt 3 kamers met vrij Keukentje. Brieven letter K, bureau van dit blad. een massief Eiken Ledikant, twee persoons. Te zien, Biezen- weg 99. biedt zich aan. Brieven letter B, bureau van dit blad. Gevraagd van 9—4 uur 16-18 jaar. Wijnoldy Daniëlslaan 13. een modern Landhuisje. Huur prijs f 28,per maand, te be zichtigen iederen dag, behalve Zondags. Biezenweg 97. Verpleegsters japonnen, schorten kragen, manchetten, maat 42, z.g.a.n. Hoofdstraat 71. Markiezenfabriek S. J. Obbes, Ivruidbergerweg 5, vraagt en Handige Jongen. is verhuisd naar Fr. Netsclierlaan 11, Santpoort-D. sedert Donderdag 20 Februari, een zwart Poesje. Inl. worden gaarne verwacht bij Goddijn, Hagelingerweg 179, Santpoort. Frambozen en Rabarber struiken, zeer billijke prijs. Hoofdstraat 180, Santpoort. aangeboden, mooi uitzicht met slaapk., zoo noodig gebr. van keuken. Wüstelaan 32.

Weekblad Huis aan Huis | 1936 | | pagina 2