Voor den Tuin Uw adres J. BOS Veren. „Santpoort's Bloei" T.V.S. nieuws. R. van EGMOND Pedicure - Voetmassage Hagelingerweg 137 VOOR DEN TUIN! Kweekerslaan 11, Santpoort naast De Lichthoeve Gevonden Verloren voor Melk, Boter. Kaas en Eieren, Slag- en Koffieroom is Terrasweg 27 - Santpoort Koninklijk Goedgekeurd Aangesloten bij de Algemene Nederl. Vereniging voor Vreemdelingenverkeer Rechtskundig adviseur Mr. J. J. P. Tonino. Secretariaat: Burgemeester Enschedelaan 40 Het Secretariaat. Tot len secretaris der vereeni- ging werd benoemd Mr. L. VORSTMAN BURG. ENSCHEDELAAN 40. Men wordt verzocht alle be scheiden de vereeniging betref fende aan dit adres te zenden. LEDEN, U gelieve Uw klach ten, wenschen en verzoeken zooveel mogelijk schriftelijk bij het secretariaat in te dienen. Degene, die een mondeling onderhoud wenschelijk achten, worden verzocht zich omtrent het bepalen van datum en uur, met den Secretaris te verstaan. Onze Rechtskundig adviseur, Mr. J.J. P. Tonino, Vinkenbaan 3, Santpoort-Station is te con- culteeren uitsluitend na telefo nische afspraak. Het 2e secretariaat annex Pen sionbureau wordt beheerd door den Heer J. Martens, wat het Pensionbureau betreft in samen werking met den Heer C. J. Wit, Brederoodscheweg 74. Allezaken,het Vreemdelingen verkeer betreffende, worden door den 2en secretaris behandeld. Tenzij een mondelinge bespre king noodzakelijk is, wordt men vriendelijk verzocht alles zooveel mogelijk schriftelijk te behande len. De Autobusdiensten op Haarlem. Ons werd ter kennis gebracht, dat de vervoerprijzen naar Haar lem verlaagd zijn, in dier voege, dat de retours in het vervolg 30 cent kosten en de 10 ritten- kaarten f 1,40. Wij zijn nu nog doende te trachten van de directie gedaan te krijgen, dat ook 5 ritten- kaarten verkrijgbaar zullen wor den gesteld. Kinder-bloemencorso. Gezien het groote succes van verleden jaar, heeft het bestuur het voorloopig plan opgevat ook dit jaar weer een bloemencorso en wedstrijden voor de kinderen onzer leden te organiseeren in de maand Augustus. Nadere mededeelingen in „Huis aan Huis" van 3 Juli. DE SOCIALE VERZEKERING. In het vorig artikel hebben wij aangegeven hoeveel zegels er volgens den algeineenen regel geplakt moeten worden om voor ouderdomsrente in aanmerking te kunnen komen, waarbij wij tevens hebben medegedeeld, dat door het in werking treden van de Wijzigingswet op 10 Juni 1929 een gunstiger regeling was ge troffen voor die verzekerden, voor wie wegens ziekte of gebrek aan werk niet werd geplakt. Welke is die gunstiger regeling. Van 10 Juni 1929 af geldt de regeling, dat zij, voor wie het vereischte aantal zegels niet werd geplakt, omdat zij ziek zijn geweest of omdat zij met veel vuldige werkloosheid hadden te kampen, toch rente kunnen krij gen, als maar de waarde van de geplakte zegels zoo hoog is, dat daaruit zooveel maal 25 cent kan worden betaald als het vereischte aantal premiën bedraagt. De „meerwaarde" van de premiën Natuurbad Velserend. Het natuurbad Velserend geeft aan leden van Santpoorts Bloei op vertoon van hun lidmaat schapskaart 1936/1937 een reduc tie van 20 pCt. op de abonne mentsprijzen. Wij vertrouwen, dat zeer vele leden hiervan gebruik zullen maken. Inwoners van Santpoort. Waarom zijt gij nog geen lid van onze vereeniging Onze lage contributie (f 1,— per jaar) kan toch voor U geen beletsel zijn Is het U geen 2 cent per iveek waard, dat een krachtige veree niging voor U op de bres staat om Uw gerechtvaardigde klach ten en wenschen te behandelen en niet rust vóór resultaat be reikt is? Is het U geen 2 cent -per week waard, dat er eeu vereeniging is, die waakt over ous natuurschoon, die moeite noch kosten spaart om dit voor Santpoort zooveel mogelijk te bewaren Is het U geen 2 cent per week ivaard, dat er een vereeniging is, die, waar noodzakelijk, plaat selijke wegwijzers opricht en op de mooiste plekjes gemakkelijke zitbanken plaatst? Is het U geen 2 cent per week waard, vooral voor U leden van zang- en muztekvereenigingen, dat Santpoorts Bloei de groote stoot heeft gegeven en f 900,— heeft disponibel gesteld, om nog dezen Zomer de prachtige, door U reeds voorgoed opgegeven muzieknis in het Burg. Rijkens- park gebouwd te krijgen, waar van Uw vereenigingen gratis gebruik kunnen maken Is het U geen 2 cent per week waard, dat er een vereeniging is, die dank zij haar vriend schappelijke relaties, belangrijke reducties voor hare leden heeft weten te verkrijgen Is het U geen 2 cent per week waardvooral voor U, winkeliers, makelaars, bouwondernemers, pen sionhouders en verder alle nering doenden, dat Santpoorts Bloei, aangesloten bij de Algemeene Nederl. Ver. voor Vreemdelingen verkeer, U alle voordeelen doet genieten aan het lidmaatschap van de groote A.N.V.V. ver bonden van 60 cent, 50 cent enz. wordt dan omgeslagen over de z.g. „distributieweken", dit zijn de weken, waarin wegens ziekte of gebrek aan werk in het geheel niet werd gewerkt. Indien b.v. de arbeider, be doeld in het vorig artikel, voor wien voor de rentetoekenning 877 premiën noodig zijn, gedu rende 7V2 jaar zou hebben ge werkt en in dien tijd 390 zegels van 60 cent voor hem werden geplakt, werkloos is geworden en dit blijft tot zijn 65en verjaardag, dan zal hij bij de renteaanvraag 877 39C is 487 premiën te kort komen. Toch zal als gevolg van de reeds vermelde Wetswijziging der ouderdomsrente op tijd kun nen ingaan. Immers de 390 zegels van 60 cent hebben een waarde van 234.en uit dit bedrag kunnen 877 premiën van 25 cent ruimschoots worden voldaan. Er is dus geld genoeg over om de premie voor de 487 distributie- weken te betalen. Voor distributie van premie komen slechts in aanmerking de weken, waarin in het geheel niet Is het U geen 2 cent per week waard, dat Santpoorts Bloei een fraaie uitgebreide gids van Sant poort uitgeeft, die gratis aan alle m Santpoort belangstellenden wordt toegezonden, niet alleen in Nederland, doch ook naar België, Frankrijk, de Ver. Sta ten en onze overzeesche bezit tingen Is het U geen 2 cent per week waard, dat U als lid gratis ge bruik kunt maken van ons pen sionbureau, dat j aarlijksch tien tallen pensiongasten bij de leden pensionhouders plaatst Zóó kunnen wij doorgaan Na eenig nadenken moet U tot de conciusie komen, dat het lidmaatschap van Santpoorts Bloei eigenlijk onbetaalbaar is. Alle bestuursleden zonder uit zondering doen hun werk voor de vereeniging zonder eenige ver goeding hoe gering ook, steunt u nu ons werk door toe te treden als lidhoe meer leden, hoe meer wij voor Santpoort, dus ook voor U kunnen doen Stelt niet uit, ons nieuw ver- eenigingsjaar is den len Mei aangevangen, geeft U dus nog heden op aan onzen bode of rechtstreeksch aan ons Secreta riaat Burg. Enschedelaan 40. De Jan Gijzenvaart. Veel is reeds geschreven en gesproken over deze onwelrie kende ontsiering van Santpoort- Station en nog tot voor kort leek het er niet naar, dat onze bemoeiingen eindelijk tot succes zouden leiden. Des te meer reden tot blijdschap hebben wij en niet het minst de Vaarters", dat door demping aan deze per manente ergernis een einde is gemaakt. Wij danken ons gemeentebe stuur, dat hiermede aan ons dringend verzoek heeft voldaan. Het adres voor Zwarten Grond Grind per M3 en per H.L. Graszoden Mest Lugustrum enz. Turfmolm enz. is gewerkt, derhalve niet de weken, waarin wel arbeid is ver richt, zij het dan ook slechts één of twee dagen. Bovenbedoelde omrekening is daarom niet mo gelijk voor een werkster die regelmatig één dag per week uit werken gaat. Nogmaals wordt er op gewe zen, dat deze gunstige bepaling alleen geldt voor die arbeiders, voor wie wegens ziekte of gebrek aan werk niet werd geplakt. Zij werkt derhalve niet ten aanzien van den verzekerde, wiens lono de loongrens van 3000.heeft overschreden en voor wien de werkgever mitsdien niet meer behoefde te plakken. Zij werkt evenmin ten aanzien van hem, die na eerst in loon dienst te hebben gewerkt, voor zich zelf is begonnen. Hetzelfde geldt voor de vrouw, die in het huwelijk treedt en geen arbeid in loondienst meer gaat verrich ten. Indien in de aangegeven ge vallen door de belanghebbenden wordt verzuimd de verzekering voor eigen rekening voort te zet ten en zij dientengevolge op 65- jarigen leeftijd het werkelijk aantal .premiën dat voor de rente-toekenning wordt vereischt, niet in rekening kunnen bren gen, dan moet na den 65en ver jaardag zoolang worden door- geplakt tot het vereischte aantal zegels aanwezig is. Dit beteekent dus, dat men, als men op 65-jarigen leeftijd 260 zegels te kort komt, nog 260 weken, derhalve nog 5 jaar moet doorplakken en dus niet vóór het 70ste jaar in het genot van de ouderdomsrente kan worden gesteld. Betaling van den gehee- len achterstand ineens is n.l. niet mogelijk. Het z.g. „naplakken", dit is het betalen van premie op een rentekaart, waarvan de gel digheidsduur reeds is afgeloopen, kan alleen geschieden, indien sedert den datum, waarop de rentekaart afliep, nog geen jaar verstreken is. Met nadruk wordt er op ge- Vezen, dat de verzekerde voor wie niet geplakt is wegens ge brek aan werk, dit bij de aan vrage om ouderdomsrente moet kunnen aantoonen, zoodat het raadzaam is zich bij werkloos heid bij een arbeidsbeurs te laten inschrijven. In het volgend artikel iets over de ouderdomsrente na het overgangs-tij dperk. Gevonden en verloren voorwerpen te Santpoort. Rood hoedje, HagelingerweglöO. Belastingplaatje in etui, Kruid- bergerweg 60. Biezentasch met portemonnaie, Hagelingerweg 119. Boodschappentasch met porte monnaie, Woonwagen Spekken- wegje. Hondenzweep, Hagelingerweg 275. Kindertascbje, met inhoud, Cre- merlaan 59. Badhuis. Het aantal baden over de maand Mei bedraagt: Regenbaden 1222 Kuipbaden 40 Kinderbaden 67 Totaal 1329 „Volksonderwijs. In verband met geruchten, die lopen, als zou de inschrijving van leerlingen voor de Openba re school F. alhier reeds zijn gesloten, verzoekt de afdeling Santpoort van „Volksonderwijs" ons mede te delen, dat die in schrijving nog moet plaats vin den en wel in de tweede helft van Juni. Nadere bijzonderhe den worden ter zijner tijd bekend gemaakt. De school heeft zeven leerja ren. Er bestaat gelegenheid tot opleiding voor H. B. S. en Gymnasium, terwijl met ingang van 1 September a.s, de oprich ting van een Fransche cursus wordt overwogen. Bridgeclub „de Kennemers". Voorgesteld zijn als nieuwe Leden de heeren J. Groen, J. IJ. Keunen en G. Dillewijn. Met deze nieuwe Leden aan winst is bijna het maximum aantal Leden bereikt, zoodat deze nog eens sedert kort opge richte club niet over belangstel ling te klagen heeft. Verdei deeltjde Teclin. Comm. mede, dat er op Donderdag 11 Juni a.s. een verrassingsavond gehouden zal worden. Spreekuur: dagelijks 24 uur Behandeling f 1.00 volgens af spraak desgewenscht ook aan huis P. VAN GROLL, ged. Pedicure Turn nieuws Zaterdag j.l. heeft een groep je van 14 meisjes adspiranten onzer vereeniging de tocht naar Amsterdam ondernomen om mee te doen aan de Gymnastiek wedstrijden uitgeschreven door liet K. N.G. V. (26 ste Bonds- feest) 9000 Turners en Turnsters waren opgekomen om naar de prijzen mede te dingen, 9 T.V.S. meisjes namen deel aan deoffi- cieele wedstrijden in de Apollo Hal en in totaal deden 14 meis jes mee aan de massa demon stratie vrije oefeningen in het Stadion. Het was een machtig gezicht 1700 meisjes met een verbluf fende zekerheid hun oefeningen te zien uitvoeren zonder een enkele storende fout. Na deze massa demonstratie werd „direct aangetreden voor den optocht door Amsterdam het was een overweldigend gezicht 9000 Gym nasten te zien voorbij trekken. Bij het bekend maken der prijzen bleek dat onze jonge dames een derde prijs in de wacht hadden gesleept een fraai succes als men bedenke dat zij tegen groote en bekende ver eenigingen uit Nederland moes ten opturnen. Hulde Meisjes Hieruit is gebleken wat onder goede leiding bereikt kan worden. Wandelsport Zondag a.s. 9 uur bij de Weyman voor een te houden trainingsmarsch. Meisjes erijon- gens allen aanwezig en op tijd. JUBILEUM. Zaterdag 6 Juni a.s. hoopt de heer G. C. Quakkelaar, den dag te herdenken dat hij 25 jaar in dienst is bij de Ned. Spoor wegen. R.K. Harmonievereeniging ,,SoIi Deo Gloria". Bovengenoemde vereeniging neemt Zondag 7 Juni a.s. deel aan het Concours te Sloterdijk en komt uit in de Eere-afdeeling met als verplicht nummer Fete Hongroise, Fantasie Ballet, van Laisne, en als vrijnummer Lugdunum, Ouverture, G. Allier. Radio lezing Edward Bellamy. Onder verwijzing naar de be treffende advertentie in dit blad, verzoekt men ons te melden, dat Mr. P. IJssel de Schepper, Voorzitter van de Internationale Vereeniging Bellamy, op Vrijdag 12 Juni, 's avonds van 19 tot 19,20 uur op Golflengte 301.5 m. een radio lezing zal uitspre ken over het onderwerp: „De Bellamy-gedaclite". Am. Struikasterplanten f 0,50 per 100 Zinniaplanten per stuk 1 cent Africanenplanten Petuniaplanten per potje 8 cent Numesiaplanten Lobeliaplanten Salviaplanten Mignos Dahlia Gemengd 6 ct Cactus Dahlia, rose 8 ct Pracht Aalsmeersche Geranium Fransche Petunia, grootbloemig Margriet, enz. enz. 't Goedkoopste en oudste adres in den omtrek. Aanbevelend, J. J. DUIJN Kweekerij .Thorn" Overbildtweg G 28 - Santpoon

Weekblad Huis aan Huis | 1936 | | pagina 2