GESLOTEN. F.H.v. d.Schaaf's MAATKLEEDING Hageliigerweg 136 De Santpoortsche Houthandel L. L. v.d. EYKH0F WARMTE V.V.V. „Santpoort's Bloei" Kapsalon Miep Wagner Terrasweg 3, Santpoort N. A. S. B. Wegens vacantie is onze zaak van 3 t.mH 10 Aug. Vacantie-aanbieding KERKERINKLAAN 14 V. V. Driehuis. ATTENTIE 7" GAR ANTIEKLEED1NG Colbert Costuum v.a. f32,50 Vraagt stalen werkelijk goede en billijke Reparaties. Hagelingerweg 17 Santpoort Groene carbolineum 45 cent per Kilo Koninklijk Goedgekeurd Aangesloten bij de Algemene Nederl. Vereniging voor V reemdelingenverkeer Rechtskundig adviseur Mr. J. J. P. Tonino. Secretariaat: Burgemeester Enscbedelaan 40 Spoed-ledenvergadering. Op Dinsdag 14 Juli a s, zal in cafe „de Weyman" Hoofdstr. Santpoort een buitengewone le- denvergadeiing plaats vinden waarin tiet nieuwe uitbreidings plan v.d. gemeente Velsen en de mogelijke gevolgen daarvan voor Santpoort besproken zullen worden. Met het oog op de groote belangen die ook Sant poort bij het nieuwe uitbreidings plan heeft, rekenen wij op een groote opkomst. BALLETAVOND OP 19 JULI A.8. Onze leden, die het vorigjaar ons Mid-Zomerfeest hebben bij gewoond en vooral degenen, die nog steeds spijt hebben daarbij niet tegenwoordig te zijn ge weest, zullen met genoegen ver nomen hebben, dat op Zondag 19 Juli a s. 's avonds 8 uur in Velserend een BALLETAVOND gegeven zal worden door het gerenomeerde Ballet TILLY SYLON" met medewerking van het volledige orkest der Haar- lemsche Orkest Vereeniging (H.O.V.) onder leiding van Marinus Adam. Uitgevoerd zullen worden o.a, werken van Chopin, Debussy. Joh. Strauss (Geschichten aus dem Wienerwald), Schubert (Rosamunde Ballet), Max Reger, Mosskowsky enz. Er zal dus weer iets buitengewoons te genieten zijn De entreeprijs is bepaald op 50 cent per per soon, incl. belasting. Met de organisatoren zijn wij echter overeen gekomen, dat de leden van Santpoort Bloei op vertoon van hun lidmaatschaps kaart 1935/37 toegangsbewijzen voor hunne huisgenooten tegen den sterk gereduceerden prijs van 30 cent per persoon incl. bel. kunnen verkrijgen. Wij vertrouwen, dat onze le den van deze gelegenheid, om voor een dergelijk lagen prijs een bijzondere kunstavond bij te wo nen, in grooten getalen gebruik zullen maken. De reductie-kaarten zijn ver krijgbaar aan de volgende ad ressen Secretariaat, Burg. Enscbedèlaan 40 E. van Millingen, Hoofdstr. 27 L. Rings, Bloemend, straat weg 84; C. J. Wit, Brederood- scheweg 74 Drukkerij Cornegge Terrasweg 31Drukkerij Bot, Duinweg 15, De Postbestellingen. In verband met het weder invoeren der 3e postbestelling in de omliggende gemeenten, waaronderBloemendaal en Heem stede, hebben wij ons met een gedocumenteerd verzoek tot het Hoofdbestuur der P.T.T. gewend ook voor Santpoort dit besluit te doen gelden. Alle factoren die golden om in andere forenzen-gemeenten de postbestelling uit te breiden zijn ook hier aanwezig en zul len de vele zakenmenschen en forenzen te Santpoort ten zeer ste met de wederinvoering van deze 3de postbestelling gediend zijn. Wij hopen dan ook, dat het Hoofdbestuur der P. T. T. ons verzoek zal inwilligen. Het Burgemeester Rijkenspark. Het Burgemeester Rijkenspark trekt steeds meer bezoekers. Dit zou op zichzelf een verheugend verschijnsel zijn, wanneer dit bezoek gold de mode matuur, die daar nog te bewonderen valt; nu echter velen dit park be schouwen als een groote speel plaats, waar men vrij ook die spelen kan beoefenen, waarvoor een wandelbosch toch niet de aangewezen plaats is (wij bedoe len de balspelen en voorname lijk het voetbalspel), heeft dit bij de natuurminnaars begrijpe lijke reden tot groote ergernis gegeven. Het wordt dan ook hoe langer hoe meer onmogelijk, vooral op Zon en Feestdagen, een rustige wan deling te maken overal wordt gebald met alle gevolgen van dien: geschreeuw, hinderen der wandelaars, beschadigen en ver nielen van voetpaden, heesters, bloemen en planten, verstoren van vogelnesten, achteloos weg werpen van papier, flesschen, doozen, enz. enz. Inwoners van Santpoort ont moet men er zeldzaam op zulke dagen, het zijn dan ook in den regel degenen die van buiten ons dorp komen, die zich aan deze wanordelijkheden schuldig maken. Wij hebben ons dan ook ge noodzaakt gezien er bij de betr. autoriteiten op aan te dringen het toezicht in het Burg. Rij kenspark uit te breiden en or ders te geven, dat tegen over treders der bepalingen streng wordt opgetreden. IS Repareeren Keeren Persen, enz. IS HET ADRES VOOR Motor- en Rijwielreparatieinrichting Nog eenige 2de bands Rij wielen te Koop Prijzen zeer billijk. Last van muggen Geen bezwaar. Even een hor laten maken bij de Santpoortsche Houthandel. Goede kwaliteit Laag in prijs. Geschaafde latten voor Horren en Zonschermen Triplex in alle maten en dikten TENTMATERIAAL Tuinstoelen, Tafels en Banken Athletiek. Zondag 12 Juli wordt er op het terrein Hagelingerweg, bij het Huis te Velsen een stedenwed- strijd gehouden. Het programma is als volgtvoor dames Hardloopen 100 M; 200; Zw. Estafette 800 M. speerwerpen kogelstooten dis cuswerpen hoogspringen en verspringen, en voor Heeren hardloopen 100 M 200 M800 M; Zw. Estaffette 1500 M. hoog- en verspringen speerwer pen; kogelstooten en discus werpen. Deze wedstrijden beginnen 's morgens om 9 uur. Korfbal. De training gaat nog steeds niet naar wensch, er bestaat op Woensdagavond blijkbaar weinig animo voor. Misschien is een andere avond beter geschikt maar laten de leden dan zelf eens met een voorstel naar voren komen, welke avond er dan wel voor geschikt is, misschien kun nen we daar dan rekening mee houden. Districtsfeest. Zondag 26 Juli a.s. wordt het districtsfeest gehouden op het terrein aan de Hagelingerweg geeft u allen op als deelnemer; de prijs is zeer laag gesteld en wel voor leden 30 cent en voor adspiranten 15 cent. Z. V. Velserend. Polo competitie. Van de 2e plaats naar de 4e Zoo goed als onze eerste wedstrij den van stapel liepen, zoo slecht gingen de laatste 2 tegen Zand- voort op 2 Juli en tegen K.Z. op 7 Juli, beide wedstrijden wer den door ons verloren met res pectievelijk 3 1 en 4 1. Het samenspelmetmooieopen aanvallen, wat onze ploeg inde le wedstrijden te zien gaf en zoo succesvol, was totaal ver dwenen, zij dan ook, dat we beide wedstrijden met 2 inval lers moesten spelen. De wedstrijd tegen Zandvoort, werd door onze tegenstanders, zwaar maar sportief gespeeld. Een pluim verdient Zandvoort, het was eerlijk verdiend. De wedstrijd tegen K.Z. had een zeer onsportief verloop. De eerst volgende wedstrijd is op Donderdag 16 Juli te 8 uur in Velserend. Komt U ook kijken „Koninginnedag". Hoewel op 2 Juli j.l. de zaal van „Zomerlust" niet geheel gevuld was, zooals het Bestuur van de Vereeniging „Koning innedag" gaarne had gezien, toch mag met dankbaarheid op deze vergadering worden terug gezien. De aanwezige leden bleken van het rechte hout ge sneden te zijn. Zij gaven door hun welgemeende adviezen en opbouwende kritiek blijk van hun hartelijk medeleven met het wel en. wee der Vereening Met waardeering werd gespro ken over den arbeid van bet bestuur, dat onder dikwerf moeilijke omstandigheden tracht 31 Aug. te maken tot een dag van vreugde voor jong en oud. Betreurd zou het worden indien dit jaar alleen kinderspelen en geen volksspelen zouden worden gehouden. Men begreep echter, dat aller medewerking noodig is en een beroep werd gedaan op de leden om het bestuur niet alleen te lateu staan, maar allen de schouders er onder te zetten Het nationaal besef moet wor den verlevendigd en getracht het ledental der Vereeniging te versterken. Het ideaal: Ieder Oranje gezinde Santpoorter Lid van de Vereeniging „Konin ginnedag" kan en moet verwe zenlijkt. Het bestuur uitte zijn erken telijkheid voor de hem toege zwaaide lof en ook voor de kri tiek. Het sprak het vertrouwen uit, dat bet dit jaar weer zal mogen gelukken voor de kinde ren een draaimolen op het ter rein te krijgen en dat voorts met inachtneming van de noodzake lijke bespreking der uitgaven, onze kinderen in geen enkel op zicht minder zullen ontvangen en genieten dan in vorige jaren en dat voor de ouderen nog zooveel kan worden georgani seerd, dat ook zij volkomen tevreden kunnen zijn. Examens. Voor het le leerjaar van het R.K. Lyceum te Haarlem zijn geslaagd Hans van Beem en H Koning, leerlingen van de St. Liduinaschool alhier. Maandag a.s. vervolg Beker wedstrijden. Oké Sparta 7 uur V.V. Driehuis - Meijerboys 8.15 uur Vanaf Dinsdag a.s. is den beker, beschikbaar gesteld door het weekblad „Huis aan Huis", te bezichtigen in de etalage van den Heer Bode. Harmonie Soli Deo Gloria". Dinsdagavond geeft bovenge noemde Harmonie te Santpoort dorp eenige straatconcerten waarbij door jongedames gecol lecteerd zal worden, om den aankoop van nieuwe instrumen ten te kunnen bevorderen. Evenals Zaterdag j.l. in Drie huis rekent de Harmonie op de medewerking. Inschrijving van leerlingen voor de kleuterschool van „Volksonderwijs". Ouders, die hun kinderen nog wenschen in te schrijven voor de kleuterschool van volkson derwijs, gelegen aan de Wiiste- laan worden verzocht dit alsnog te doen op 13, 14, 15 en 16 Juli s. bij het hoofd der school, voor aanvang der schooltijd. De nieuwe cursus begint 1 Sept. a.s. Daar plaatsing geschiedt naar leeftijd, hebben, in verband met reeds ingekomen verzoeken, alleen kinderen, die dan 4 jaar geworden zijn, kans op plaatsing. Latere inschrijving kan niet meer gelden voor de 1 Sept. plaatsing. BRIDGECLUB „DE KENNEMERS". Wegeus plaatsgebrek konden helaas vorige week geen mede- deelingen afgediukt worden, zoodat eerst thans in't kort nog eenige berichten volgen. Donderdag 25 Juni vond de voorronde plaats voor het te verspelen teamkampioenschap. Drie teams hadden zich opge geven. De loting had tot resul taat dat allereerst het team J. J. J. Jonker en echtgenoote en Kruisman - C. P. Mulder (in valler) in het strijdperk trad tegen A. Wareman en Echtge noote en W. Jonker en Echtge noote. Het eerstgenoemde team won met 1230 punten verschil zoodat na de pauze dit team speel de tegen het 3e team bestaande uit J. J. J. Soomers en Echtge noote en Mevr. Bom en E. v. d. Eynde Jr. Na een gelijk opgaande strijd werd laatsgenoemd team winnaar met 410 punten verschil. Under groote belangstelling vond 2 Juli de eindstrijd plaats. Met niet minder dan 2180 pun ten verschil werd het kampioen team verslagen zoo dat de titel thans overging op het team bestaande uit J. Soomers en Echtgenoote en Mevr. Bom en E. van den Eynde Jr. Bij de vele gelukwenschen voegen wij gaarne ook de onze met^ liet behaalde succes, doch hopen gaarne niettegenstaande dit team een zeer sterke com binatie vormt en derhalve niet gemakkelijk zal zijn te slaan toch spoedig haar titel zal wor den ontnomen, want wanneer een nieuw team op de titel beslag zal weten te leggen zal de T.C. voldoening van haar taak heb ben door te weten dat het spel peil der Kennemers dan goed vooruit is gegaan en de club over meerdere sterke teams be schikt. Na afloop boden de overwon nenen de overwinnaarshun feli citaties aan en werden beide teams temidden van hun club- genooten door een persfotograaf op de gevoelige plaat vereeuwigd. Indien de foto daarvoor geschikt mocht zijn zal getracht worden deze in „Huis aan Huis" te plaatsen. Van het bestuur. A. Aangenomen als lid: De heer en mevr. J. K. Wigge- mans en mevr. N. Weijer. B. In verband met de vacan- tie's zal in de maanden Julie en Augustus geen onderlinge drive worden georganiseerd. Van de Techn. Comm. De voorbereidende werkzaam heden voor het a.s. seizoen hebben reeds een aanvang ge nomen. Ten einde het plan echter goed te doen slagen zal het noodig zijn dat de leden hunne volle medewerking geven. Een eerste vereischte is derhalve dat de lessen promt worden inge leverd en goed worden bestu deerd zoodat allen gereed zijn t.z.t. om het nieuwe seizoen met voldoende kennis te beginnen. Kennemer wandelclub. In verband met de vele aan vragen daartoe overweegt het bestuur van de Kennemer Wan delclub de oprichting van een jeugdwandelgroep. Men kan zich daarvoor aanmelden bij den tweede secretaris, den heer J. Schoenmaker, Deken Waare straat 50. Zondag 12 Juli a.s. neemt de K.W.C. deel aan den 30 K.M. wandeltocht te Halfweg Vertrek van Beverwijk om 8 uur en Santpoort om 8,30 uur. A.s. Dinsdagavond 7,30 uur traingrioclit vanaf Café Oud Meerensteijn. Leider: de Heer J. J. P. Dibbits. Wegens plaatsgebrek moeten eenige artikelen blijven liggen en eenige gecoupeerd worden. Uitdrukkelijk wordt mede gedeeld dat uitsluitend stukken voor deze omgeving voorkeur van plaatsing hebben.

Weekblad Huis aan Huis | 1936 | | pagina 2