j. Mac Daniël BOUWBEDRIJF W. BOSBOOM Zn. DAMCLUB „STABIEL" V.V.V. „Santpoort's Bloei" Afwezig tot 14 Oct. a.s. te Driehuis BIBLIOTHEEK „SPAARNBERG" Brederoodscheweg SANTPOORT N j i Verloren WÜSTELAAN Met ingang van VRIJDAG 2 OCTOBER zal boven genoemde BIBLIOTHEEK wederom eiken Vrijdag avond van 7 tot 8,30 uur voor het publiek worden opengesteld. Leesgeld 5 cent per deel arts PROBLEEM No. 5. Ledenvergadering. Op Maandag 12 October a.s. des avonds te 8,15 uur zal in Café „Zomerlust,", Hoofdstraat 126 te Santpoort wederom een algemeene ledenvergadering ge houden worden, waarvan de agenda als volgt is samengesteld, I. Opening. 2. Notulen der vo rige vergadering. 3. Ingekomen stukken en mededeelingen. 4. Bestuursverkiezing. Wegens be danken van de lieèren C. J. Budde (op grond van vertrek naar elders), J. Martens en J. P. Vegersteen (wegens te drukke bezigheden) zijn drie va catures ontstaan, welke vervuld moeten worden. Verzocht wordt eventueele candidaten zoo vroeg tijdig mogelijk aan het secreta riaat op te geven. 5. Benoeming van den heer L. C. J. Budde tot eerelid der Vereen. 6. Be spreking uitbreidingsplan voor de gemeente Velsen. 7. Verslag Pensionbureau. 8. Voorstel tot dekking der kosten van het Pensionbureau. 9. Vaststelling winterprogramma. 10. Bespre king omtrent de vervulling van de vacature eerevoorzitterschap. II. Ingekomen voorstellen. (Even tueele voorstellen voor deze ver gadering moeten uiterlijk 5 Oc tober a.s. bij het secretariaat ingediend zijn 12. Rondvraag en sluiting. Een groote opkomst van de leden zal door het bestuur op hoogen prijs gesteld worden, niet alleen, omdat het ervan over tuigd is, dat vruchtbare arbeid slechts mogelijk is in. nauwe samenwerking tusschen leden en bestuur, doch in het bijzonder, omdat het in een gröote opkomst zal vinden den ruggesteun, die onmisbaar is, om Mevppgelegde fet¥-4iaa-F-:b€]iGoren te vervullen Overtreft ditmaal de ver wachtingen van het bestuur, komt allen ter vergadering en toont op deze wijze Uwe belang stelling. Het Pensionbureau Op onze convocatie voor de a s, ledenvergadering zult U als agendapunt aantreffen een voor stel tot dekking der kosten van het Pensionbureau. Dit agendapunt behoeft eenige nadere toelichting. Onze bemoeiingen ten gerieve van de pensionhouders te Sant poort zijn langzamerhand zoo uitgebreid geworden, dat de kos ten daaraan verbonden VER de door ons geraamde uitgaven te boven gaan. Hoewel wij steeds de stille hoop koesterden, dat degenen, die door onze bemiddeling pen siongasten gehuisvest hebben, resp. hun kamers hebben ver huurd, vrijwillig een kleine ver goeding voor de door ons ge- Koninklijk Goedgekeurd Aangesloten bij de Algemeene Nederl. Vereeniging voor V reemdelingenverkeer Rechtskundig adviseur Mr. J. J. P. Tonino. Secretariaat: Burgemeester Enschedelaan 40 maakte kosten in de vereeni- gingskas zouden storten,hebben wij tot onze spijt moeten consta- teeren, dat allen zulks „verge ten" hebben. Wij kunnen on mogelijk aan onze leden derge lijke groote extra uitgaven voor een betrekkelijk kleine categorie blijven verantwoorden en hebben dan ook besloten aan de leden vergadering machtiging te vra gen, van degenen, die van ons pensionbureau gebruik maken, een extra bijdrage te vorderen van f 1,50 per jaar, te beginnen met 1937. De vele en uitstekende dien sten, die ons, over het geheele land (en zelfs daarbuiten) beken de pensionbureau bewijst en een vergelijking tusschen ons zeer laag contributie-minimum (f 1 per jaar) met de contributierege lingen van gelijksoortige ver- eenigingen in de naaste omge ving, zal U ongetwijfeld de bil lijkheid van ons voorstel doen inzien. Van het Bestunr. Onze Penningmeester, de heer L. G. J. Budde, een der oprich ters onzer vereeniging, gaat ons verlaten. Steeds een der ijverigste be stuursleden en nauwgezet Pen ningmeester van de oprichting in 1930 af, heeft hij zeer veel bijgedragen tot den groei van onze vereeniging. Niettegenstaande zijn verhui zing naar Bioemendaal stelde hij er zeer groote prijs op tóch Penningmeester van „Santpoort's Bloei" te blijven en ontbrak hij zelden op het appél, wanneer het Bestuur vergaderde of door andere oorzaken op zijn aanwe zigheid prijs werd gesteld. Was de heer Budde in het Bestuur een gaarne gezien me delid, ook de .leden waardeerden zijn werklust, hetgeen voorna melijk wel hieruit blijkt, dat hij bij periodieke aftreding steeds weer met de grootst mogelijke meerderheid werd herkozen. Nu heeft hij echter, door ver andering van woonplaats, nood gedwongen de zoowel voor hem als voor ons pijnlijke stap moe ten doen en ons zijn ontslag aangeboden. Heer Budde, het spijt ons, meer dan hier kan worden neer geschreven, dat wij ow persoon aan onze bestuurstafel in het vervolg moeten missen, doch wij hopen, dat „Santpoort's Bloei" zich steeds in Uw warme belangstelling en medeleveu zal mogen blijven verheugen. Wegens drukke werkzaamhe den hebben de heeren J. Mar tens en J. P. Vegersteen moeten bedanken als lid van ons be stuur. Zoowel de heer Martens als lid der Propaganda-commissie en beheerder van het Pension bureau, als de Heer Vegersteen, die zich in den korten tijd van zijn bestuurslidmaatschap als 2de Penningmeester-administra teur buitengewoon verdienstelijk voor de vereeniging heeft ge maakt, zijn wij zeer veel dank verschuldigd. Het spijt ons, dat de hun be schikbare vrije tijd hun niet langer toestaat de werkzaamhe den, aan het bestuurslidmaat schap van „Santpoort's Bloei" verbonden, te blijven vervullen doch we zijn ervan overtuigd, dat zij ook als leden nog veel voor onze vereeniging zullen blijven doen. Vereenigingsleven. Met den wintertijd, welke 4 October a.s., ingaat, zal weder om het „winterseizoen" aange broken zijn. Nauwelijks ligt de zomer achter ons, of weer hun keren wij naar de nieuwe Lente, die echter nog ver af is. Toch zal het gedwongen wachten ook in de komende winterperiode veraangenaamd worden door de velerlei ontspanning, die de Santpoortsche Vereenigingen ons zullen weten te brengen. Reeds de Octobermaand biedt daartoe een ruime gelegenheid op zeer verscheiden gebied. Op 5 October a s. zal door de Nationale Nieuw Guinea Ver eeniging, afd. Velsen en Omstr. in café Zomerlust", Hoofdstraat 126, Santpoort, een propagauda- en ontwikkelingsavond gegeven worden, waarop de Heeren lr. I. v. d. Laaken en E. v. Millin- gen het woord zullen voeren. Op 11 Oct. a.s. wordt door de Tooneelvereen. „Jan van Dom melen" in café „de Weijman" een tooneeluitvoering gegeven. 17 Oct. a.s. is door de Haarl. T.B.C. Vereeniging gereserveerd, die alsdan in café „Zomerlmt" een propaganda- en feestavond organiseert, waaraan door „Vox Humana" en het Dubbel Man- nenkwartet medewerking zal worden verleend. Niemand verzuirne de aange kondigde avonden vrij te houden. Steunt de Santpoortsche Vereeni gingen door Uw belangstelling. De kunst en de ontspanning die zij U bieden is zulks ten volle waard. Ons bestuurslid J. H. Visse Jubileert. Ook van deze plaats willen wij onszeer geachtmede-bestuurs- lid J. H. Visse van harte geluk- wenschen met zijn 40-jarig jubi leum bij de Ned. Spoorwegen. Wij hopen, dat de Heer Visse nog vele gelukkige jaren èn als Stationschef èn als bestuurslid van Santpoort's Bloei in ons midden zal doorbrengen. Het Bestuur T. V. S. WANDELSPORT! Jongelui! Zondagmorgen zyn wij allen om 10 uur present bij de Wey- man, neemt Boterhammen, enz. mee. Denkt vooral om goed schoeisel en kleedt je naar de weersomstandighe den. Harddraverij vereeniging. Zooals in het verslag van de leden vergadering reeds werd vermeld zal de heer F. M. v. Vliet, vanaf 17 Sept. j.l. de functie van 2de Secretaris ver vullen. Hoewel het secretariaat gevestigd blijft aan het adres van onderget., Rijksweg 529, kan men zich gemak- kelijkheidshalve, wat betreft de plaats k&lljke correspondentie en telefoon- adresDê-ïCpeens wenden tot het adre- van den hêè; F. M. v. Vliet, Hoofd straat 38, Tel. 616. Aan dit adres kan men zich even eens als lid opgevep, waarvan naar wij vermoeden, een dfttk gebruik zal gemaakt worden, ook al ,in verband met de door de vereeniging, dezen winter, voor de leden te örganiseeren feestavonden. B. J. Bogtstra, Secï-Slaris. Bridgeclub „Santpoort". Plet Winterseizoen is ingezet met het houden van een onderlinge drive woorvoor fraaie prijzen beschikbaar waren gesteld. Er werd gespeeld in 2 groepen A. en B. resp. door 6 en 5 tafels. De resultaten waren GROEP A N.—Z. Ie prijs Mevr. Kroone en de Hr. G. Handgraaf 16 m.p, N.Z. 2e prijs: de Hr. v.d. Bogaard en RosieslSm.p. O.W. Ie prijs: de H.H. Jore en Nieuwpoort 12 m.p. O.W. 2e prijs de heeren Kroone en v. Dalen 14 m.p. GROEP B: N.—Z. Ie prijs de Hr. en Mevr. Handgraaf-Kol 12 m.p. N.Z. 2e prijs: Mej. Netty v. Hoof en de heer Reyns 13 p.m. O.W. Ie prijs: de heeren Frederiks en Broertjes 11 m.p. O.W. 2e prijs Mej. Hoekstra en de Hr. Bart 12 p.m. Aan belangstellenden wordt mede gedeeld, dat eiken Donderdagavond in Hotel „Zomerzorg" te Bioemendaal het bridgespel wordt beoefend onder leiding van eene technische commis sie die U bij aansluiting in de gehei men van dit spel inwijdt. Voor inlichtingen wende men zich tot het Secretariaat Bruno Klauwers straat 5, Santpoort-St. Badhuis. Daar de proef om het badhuis crp Vrijdagavond langer open te stellen niet geslaagd ia, heeft het bestuur ^-fessiQt«n het weer op den gewonen tijd te sluiten. Bridgeclub „De Kennemers". Vorige week Donderdag had deze club hare eerste onderlinge drive ge organiseerd van het seizoen. Slechts enkele leden waren verhin derd aanwezig te zijn zoodat een groote opkomst verwacht werd. Inder daad waren alle leden behalve degene die reeds bericht van verhindering hadden gegeven aanwezig en kon dan ook geheel overeenkomstig de indee ling door de T.C. gespeeld worden. Het deed het bestuur dan ook ge noegen dat geen plotselinge af be richten kwamen en vertrouwt zij dat ook in komende maanden de leden prompt aanwezing zullen zijn, mede in verband met de wintercompetitie. De drive op zichzelf verliep zeer gun stig. Er was een prettige atmosfeer en er werd sportief gestreden. Zoowel in A als in de B groep de den de prijswinnaars weinig voor elkaar onder en werd h et als het ware een nek aan nek race. Voor elke lijn waren 4 prijzen be schikbaar gesteld welke door de vol gende koppels werden gewonnen. GROEP A N.Z. 1ste prijs De heer en Mevr. Soomers, 69 m,p. N.Z. 2e prijs De heer en Mevr. Bom, 70 m.p. O.W. 1ste prijs De heeren Janssen en Kruisman 67^2 m.p- O.—W. 2e prijs De heeren v. d. Eynde Jr. en Gro 69i/2 GROEP BN.Z. 1ste prijs De heeren v. d. Eynde Sr. en Ke ÓNZE GULDEN. Er zijn hier op aarde van allerlei dingen, Die men met een menschenkracht niet kan verwringen. Wij zijn ook tenslotte maar klein. Wanneer wij bekijken de groote paleizen, En boomen als torens, waarvan je gaat ijzen, Omdat het zoo machtig kan zijn. De schepen op zee zijn als 't ware kasteelen, Er valt met zoo'n reuzending heusch niet te spelen, Zij zijn ook veel sterker dan wij. En kijk eens aandachtig naar groote machines, Naar draaiende krachtige, groote turbines, Dan zet je jezelf maar opzij. En toch al die dingen, hoe groot in hun wezen, 't Is in de praktijk toch nog altijd bewezen, Het grootste op aard' gaat EENS neer. Hetzij een paleis of een boom of machine, Of andere dingen, die 't menschdom steeds dienen EENS neemt hun gedaante een keer. Behalve de stoere en machtige Gulden, Die kan hier op aarde geen instorting dulden, Die blijft, hoe 't ook gaat, steeds paraat. Nu zegt gij misschien „Maar hij is toch gevallen", „En wil menig mensch nu het leven vergallen" Maar weet gij wel hoe 't er mee staat, Een paar booze handen, die gaven den Gulden Heel stiekum een zet en die handen, die vulden De groot' gaven Gulden met lood. En van dat stuk lood heeft hij iets moeten eten, En langzaam heeft hij er de wereld vergeten, De groot' gave Gulden is dood. Driehuis, 1 October 1936. G. ZWENNE. N.Z. 2e prijs De heer en Mevr.Schildwacht 60 m,p. O.W. 1ste prijs De dames Thijssen en Janssen 56 m.p. O.W. 2e prijs: 'De heer en Mevr. Dillewijn 58V2m.p. KOLONISATIE NIEUW-GUINEA. Nog steeds woedt de werkloosheid in ons land in al haar vormen. Het aantal werkloozen bedraagt thans meer dan 480.000, dat beteekent, dat zeker meer dan 2 millioen zielen in Nederland van den steun leven. Daar voor is jaarlijks drie tot vierhonderd millioen gulden noodig. En nog steeds is het einde van dezen onhoudbaren toestand niet in zicht. Nog steeds is geen blijvende oplossing gegeven om verbetering daarin te brengen. En intusschen groeit ons volk per jaar met 100.000 zielen. Vroeger trokken jaarlijks tienduizen den flinke Hollanders naar het buiten land en vonden in den vreemde een nieuw vaderland. „Het syn de slechtste sonen niet, die 't vaderlant verlaten", zegt een oud spreekwoord, en zoo zijn duizen den en duizenden Nederlanders thans bezig van Zuid-Afrika een bloeiende kolonie te maken. Wij bezitten in onze koloniën uit gestrekte gebieden, die wachten om te worden ontsloten. Zulk een gebied is Nieuw-Guinea. Dit land kan aan vele millioenen een bestaan geven. Engeland heeft dit in gezien sinds 1927 zijn in Australsch Nieuw-Guinea meer dan veertig vlieg velden aangelegd in het binnenland. Wil de kolonisatie op groote schaal gelukken, dan moet de voorbereiding ook op groote schaal geschieden. En dat kan aleen door de regeering ge- als oorspronkelijk in de bedoeling lag. daan wolden. Is Nederland dit niet aan haar onderdanen verplicht? Is de regeering niet verplicht te onder zoeken of hier een oplossing voor het steeds nijpender wordend werkloozen- vraagstuk aanwezig is? Het doel van de Nationale Nieuw- Guinea Vereeniging is de regeering te overtuigen, dat alleen kolonisatie op groote schaal de eenigst mogeijke op lossing van het werkloozenvraagstuk is. Zij verlangt detail-onderzoek van het land door onbevooroordeelde experts. Den komenden winter zal zij vele propagandabijeenkomsten houden, de eerste openbare vergadering vindt plaats op 5 October a.s. (zie de adver tentie op pag. tentie in dit blad). De Nationale Nieuw-Guinea Vereeniging afd. Velsen, Dr. H. F. J. LORANG, voorzitter. Mr. L. VORSTMAN, H. VISSER, commissarissen voor Santpoort. DE NIEUWE KAPEL. Het Bestuur der Ned. Hervormde Evangelisatie alhier deelt ons mede, dat de afwikkeling der formaliteiten inzake de overdracht van den beschik baar gestelden grond voor de nieuwe Kapel, door verschillende omstandig heden niet zoo vlot verloopt als werd gehoopt en verwacht. Tengevolge hier van zal tot teleurstelling van velen, niet het minst van Bestuur en Bouw commissie, met den bouw niet zoo spoedig kunnen worden aangevangen Inmiddels wordt echter al het moge lijke gedaan om de vertraging tot een minimum te beperken. Leden en vrienden der Evangelisa tie, wier verwachtingen tot het uiter ste gespannen zijn, hetgeen overigens heel begrijpelijk is gezien de groote behoefte aan een ruimer gebouw, zul len hun geduld dus nog even op de proef zien gesteld. Laten zij zich even wel verzekerd houden, dat geen dag langer zal worden gewacht dan strikt noodzakelijk is. Gevonden en verloren voorwerpen te Santpoort en Drjehuis. Gevonden voorwerpeih worden alleen door bemiddeling der politie geplaatst. Belastingmerk, Kerkerinklaanl8 PortemojH^, Lichthoeve, Voetbalvereen. „De Kemphaan". Terrein Duin en Kruidbergerw. Deze pas opgerichte Vereen, is ingedeeld bij de 4e klasse H.V.B. Zondag a.s. speelt het eerste thuis van 10 12 uur tegen V.V.B. 1. Het tweede speelt te Haarlem Noord tegen S.V. '36. Bibliotheek „Spaarnberg" Aan belangstellenden wordt meegedeeld, dat de bibliotheek „Spaarnberg" uitgebreid is met ruim honderd boeken. Deze zijn met de werken van 3 supple menten op één bijvoegsel ge plaatst, dat voor 10 cents be schikbaar is. Van een volledige ■catalogus, bevattende ruim 1900 nummers, (romans en jeugdboe ken), kan men zich voorzien voor 30 cents. Men leze de advertentie in dit blad voor nadere bijzon derheden. Praktijk wordt waargenomen door de doctorenBoosman, de Groot Sr., de Groot Jr., Hekman, v. Leusen, Mansholt en de Weerdt Boodschappen kunnen afgegeven worden bij de Ruijtersigarenmag. Driehuizerkerkweg 70 h. Zeeweg te Driehuis. A. N. G. 0. B. De afdeeling Santpoort van den A. N. G. U. B. vergaderde Maandag met 17 leden en ad- spirantleden. De uitgebreide agenda had veel belangstelling. Besloten werd tot oprichting van een Haudwerkclub als onderafd., daar zich reeds ruim voldoende deelneemsters hebben opgegeven Als leidster werd mw. Hazen aangewezen, terwijl andere zich ter assistentie opgaven. Er kun nen nog enkele deelneemsters aangenomen worden, evenals voor de Mondorgelclub, die weer druk gaat repeteeren voor de medewerking aan den aanstaan den feestavond van de afdeeling. Deze feestavond vindt weer midden December plaats. Een commissie van 5 leden is bezig een varieerend programma sa men te stellen. De winterpropa- ganda wordt nu ingezet met een actie voor w7erving van leden en donateurs, lezers voor het Bondsorgaan, enz. Er werden 3 afgevaardigden aangewezen voor de jubileumbijeenkomst en de najaarsvergadering van bet N.I. Propaganda comité. Na contri- butiebetaling werd deze geami- neerde vergadering met een woord van dank gesloten. J. H. VISSE Stationschef te Santpoort, welke beden zijn 40-jarig jubi leum bij de Ned. Spoorwegen herdenkt. Alle correspondentie dezer rubriek te zenden aan C. OUDENDIJK Uitendaalstraat 19, Santpoort-Station OPLOSSING Probleem No. 3: Wit 38-33, 37-31-47-42, 19-14 14x3, 3 x 18. Zwart 27 x 29, 26 x 37, 37 x 48, 48 x 25, 25x14 PROBLEEM No. 3 is nog goed opgelost door de Heer Tb Bandsma PROBLEEM No. 4 is goed opgelost door de Heeren G.Bierman, G. Zuiderduin, W. Haagsma, M. R. v. d. Water en G. Otter, allen te Santpoort, Th. Bandsma, H. Jansen en L. Jansente Santpoort-St Nieuwe leden: A. Buik. Donderdag j. 1. speelden Stabiel zijn eersten wedstrijd tegen een gecombineerd 10-tal van D. C. IJ. uit IJmuiden. De wedstrijd werd met 11—9 door Stabiel gewonnen. van Gebr. Jansen Zwart 9 schijven op 4, 6, 7, 8,9 14, 18, 19, 36. Wit 9 schijven op 21, 25,28, 32,33,34, 37, 38, 40. Wit speelt en wint, Oplossingen worden uiterlijk Maandagavond aan bovenge noemd adres ingewacht. STABIEL—D.C.IJ. J. M. Jansen—Brands 11 F. v. Houwelingen—E. Broek 1- E. Oudendijk—C. Broek 0—2 E. Zuiderduin—de Weerd 2—0 Bakhuijs—Rustenhove 20 STABIEL - D.C.IJ. J. v. d. Berg—J. Visser 0—2 C. OudendijkLichtendalb2-0 G. Zuiderduin—Kok 0—2 Oudhof—v. d. Vis 20 H. Jansen—v. d. Brabel 1 AANNEMER - METSEL- en BETONWERK GRANIET- en TECWERK V

Weekblad Huis aan Huis | 1936 | | pagina 2