Steunt de collecte voor de feestelijkheden ter gelegenheid van het Huwelijk van onze Prinses, uitgaande van de Ver. „Koninginnedag" Santpoort eerste klas Banket THEO C. BÖHM Fa. H a z evoet Toon Visser St. Nicolaaswordt E.S.T.O. Tel. 250 0. 1. HUYBOOM DAMCLUB ..STABIEL" Vaediiig en Ondervoeding in Crisistijd. Zuivere Amandelen Voor den Tuin Hoofdstraat 176 Telefoon 279 KERKWEG I Harddraverijvereen iging. Verlos kundige Ins!, v. Arbeidersontwikkeling, afd. SantjJOort-BSoemenilaa! Door vroegtijdig ïnsiaan van zijn wij een der weinigen dit jaar die U kunnen leveren zuivere a 22 ct per ans Hoofdstraat 128 (geen winkel} Telefoon 319 Laat Uw huis tochtvrij ma ken door U Rijwielrepareeren is goed Als 't maar doet. Zijn prijzen zijn goedkoop, Bespaart U verdere loop. Rijwielhandel en Reparatie-inricht. Gevonden. Verloren Tooneelver. Jan van Dommelen Klaagzang op het verlies van onze Neethof Dr. L. WATERMAN, uit Amsterdam, spreekt DONDERDAG 19 NOVEMBER, 8 UUR, IN „DE TOORTS" over Toegang voor leden 15 cent Niet-leden 25 ct Gelegenheid voor gratis rijwielstalling Wij gebruiken uitsluitend Roomboter onder Rijks Controle schijnt over alles te kunnen medespreken, ook als men hem verkeerd voorzegt, had ook een en ander aan te merken. En de Nederlandsche Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst, de exploitante van alle Maat schappij-fondsen en de verza melaarster van alle daardoor gekweekte reserves, heeft zich deze brochure natuurlijk ook aangetrokkendusdanig zelfs, dat prof. .Meyer, de rechtskun dig adviseur der Nederlandsche Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst, op een hem gestelde vraag heeft geantwoord, „dat hij adviseerde geen vervol ging tegen van Vliet in te stel len". Intussclien is er aan het fonds te IJmuiden niets veran derd, zooals ook het geheele ziekenfondswezen in Nederland nog lustig in de oude wantoe standen blijft voortleven. Alleen probeeren de Medici steeds meer en met steeds grooter aandrang hun positie nog hechter te ma ken middels de nieuwe zieken fondswet, waarover behalve dok toren nu letterlijk niemand te vreden zou zijn, indien het in zijn huidige ontwerpsvorm wet zou worden. En intussclien is er dus weer heel wat te klagen en aan te klagen. En weer wil ik mij hoofdzakelijk beperken tot het Mij.-Ziekenfonds IJmuiden; tot deze wrange vrucht aan die zoo slechte boom. Verleden jaar publiceerde IJmuiden haar jaarcijfers. En toen kon erop gewezen worden, dat daarbij niet alles was zoo als het moest zijn. Toen kon men de vinger leggen op die niet goed te praten (al probeer den de medici en pharmaceuten ook dit in hun bladen op de meest belachelijke wijze te doen) reservepolitiek toen kon men wijzen op het verraderlijke te genover de gemeenschap, het onzedelijke tegenover Maatschap pelijk Hulpbetoon om met een dikke pot van meer dan ZES TIG DUIZEND GULDEN naar subsidie te dingenwerklooze leden zooveel mogelijk op de hals te schuiven van Maatschap pelijk Hulpbetoon. Dit jaar is men wijzer geweest, maar tevens nog (vult U het woord zelf maar in). Dit jaar zijn de cijfers niet meer ge publiceerd, dit jaar weigertmen cijfers te verstrekken,niettegen staande mijn verzoek middels aangeteekend schrijven gedaan werd. Vreest men voor nog meer kritiek op die geldophoo- ping van het Maatschappij-Zie kenfonds IJmuiden ten bate der Heeren in Amsterdam Geven die cijfers nog hoogere bedra gen voor die reserve Zouden die cijfers ook nog op andere punten licht brengen Zou daaruit blijken, dat de huisartsen van het IJmuider Fonds de Crisisleden veel meer naar den specialist verwijzen dan de betalende leden, omdat bij die eerste categorie het Maatschappelijk Hulpbetoon de specialistenkosten te dragen krijgt- Zou het te duidelijk naar voren tredeu, dat dit rijke fonds (als men die te IJmuinen ge kweekte reserves nog even aldaar wil laten blijven) door haar politiek de Gemeenschap benadeelt En is dit dan geen strafbaar feit? Waarom moet een smok kelende steuntrekker wel achter slot en grendel en een smokke lend fondsbestuur niet? De uit gaven van Maatschappelijk Hulp betoon worden toch gedekt door belastinggeldende onnoodige en onrechtvaardig van Maat schappelijk Hulpbetoon ontvan gen gelden zijn dus ook de Belastinggelden der ingezetenen van IJmuiden. Waarom wordt door Justitie geen boekonderzoek ingesteld Waarom wordt in tijden als waarin wij thans leven, in tij den van groote ontevredenheid en onoverkomelijke moeilijkhe den, die ontevredenheid opge voerd en tot iets gemotiveerds gemaakt? Is de Justitie dan alleen daar voor dien knoeienden steuntrekker Dat Maatschappelijk Hulpbe toon niet zelf klaagt en protes teert, och het klinkt zoo vreemd, maar het is toch zoo begrijpe lijk. De administrateur van het Ziekenfonds IJmuiden is Lijst aanvoerder der R,K. Staatspartij' en gemeenteraadslid. En wordt een directeur van Maatschappe lijk Hulpbetoon niet benoemd door den Gemeenteraad Ik heb de cijfers niet kunnen krijgen. Thans vraag ikzelangs dezen weg en ik vraag de publi catie daarvan eveneens langs dezen weg; niet alleen de cijfers, maar mede alle verklaringen daarvan. En ik ben niet de eenige vrager. Met dank aan de Geachte Redactie voor de mij verleende plaatsruimte. F. M. van Vliet, Hoofdstraat 58 Santpoort. Voordeelige opruiming van alle soorten groen blijvende en blad verliezende heesters. Vaste planten, Rozen, Stam-, Struik en klimrozen. Turfmolm f 1,50 p. baal v. 100 kg. Aanleg van tuinen zeer goed koop en gegarandeerd. Aanbevelend, J. J. Duyn, Kweekerij „Thorn" Overbildtweg 28 Telefoon 256 Santpoort. Banden Handwarmers Jasbeschermers, Electr. Lampen Enz. Enz. Weet U-dat wij goede Rij wielen leveren tegen billijken prijs. Zaterdag 21 November, 11.m. 2.45 uur per E.S.T.O.-Tax van de Trein gehaald te Santpoort-St. Bespreekt vroegtijdig voor huis bezoek. Prijzen vanaf 60 cent Gevonden en verloren voorwerpen te Santpoort en Driehuis. Gevonden voorwerpen worden alleen door bemiddeling der politie geplaatst. Sleutel (achter gelaten in Tele fooncel), Wüstelaan 11. 1 paar br. leeren handschoenen, Brederoeeweg 18. Een dameshoed, Hoofdstraat 100. Een Kindertaschje met inhoud, Terrasweg 48. Een klein Nikkelen polshorloge, (defect). Ivruidbergerweg 4. Een paar regenpijpen met rits sluiting, Voorplaats 66. Klein model heerenportemonnaie met inhoud, v. d. Worp, Brede- roodschelaan 38, Bloemendaal. Kosteloos Belastingmerk, Bak ker, Overbildtweg 24. Zwart Taschje met eenig geld, Schildwacht, Hagelingerweg 135. Naar wij vernemen wordt thans in studie genomen het blijspel „Er was een Steenhouwer" van Henk Bakker onder den titel van „Op een Vulkaan". Dat onze Vereeniging a.s. Zondagavond bij Böhm een feestavond geeft behoeft wel niet meer vermeld te worden. Als we goed zijn ingelicht is de heer Böhm in verband met den grooten toeloop van nieuwe leden voor onze vereeniging, met spoed doende de groote zaal te laten verbouwen en uit te breiden met een paar hon derd zitplaatsen. De entree bewijzen zijn aan de leden verzonden en zullen reeds in ieders bezit zijn. Gezien de groote belangstel ling voor dezen avond raden wij ieder lid aan zich door het be spreken van plaatsen van een goede plaats te verzekeren. De gelegenheid hiertoe bestaat a.s. Zondag van 3 5 uur bij den heer Böhm. De prijs voor het bespreken bedraagt 9 ct p. plaats. Vroeger was dit 10 ct. Echter de gulden is gedaald, dus ook het dubbeltje. Zoodoende is nu de prijs 9 ct. Van een groot aantal firma's zijn reeds zeer mooie en waar devolle prijzen voor de te hou den Tombola ontvangen en nog steeds komen nieuwe binnen. Het is echter ondoenlijk voor de leden van de feestcommissie om alle firma's 'persoonlijk te bezoeken Mochten er dus firma's zijn die niet werden aangezocht, la ten die het niet beschouwen als een uiting van minder waar deering of het ons op andere gronden euvel duiden. Wij nemen aan, dat er ook onder deze firma's nog velen zijn, die gaarne nog een cadeau voor de Tombola beschikbaar Waterland weg 12, Driehuis Boodschappen kunnen afgegeven worden bij Mej. Hubers, Hoofdstraat 156, Santpoort. Mevr. de Rooij, Groeneweg 15, IJmuiden-Oost. willen stellen. Deze kunnen tot uiterlijk Zondagmiddag 5 uur worden afgegeven bij den heer v. Vliet, en bij ondergeteekende, Rijksweg 529. Ook Zondag bij den heer Böhm. Indien even Telephonisch bericht wordt ge geven op No. 616, Santpoort, worden de cadeaux gaarne van huis gehaald. Van den avond zelve, wil ik thans niet anders vertellen dan „Komt, ziet en overtuigt U" en gaat na een vroolijken. gezelli- gen avond met een mooi cadeau naar huis. De Secretaris, R. J. Bogtstra PROBLEEM No. 10. van Isedore Weiss. Eerste publicatie Zwart: 11 schijven op 2, 3, 5, 6, 8, 12, 13, 19,24,30,36. Wit: 11 schijven op 10, 22, 28, 32, 33, 35, 38, 39,41,46, 47. CLUBNIEUWS. Voor Woensdagavond 18 November hebben wij een massa kamp aangevraagd tegen de Damclub D,O.S. uit Haarlem. Correspondentie. H. F. A. te Santpoort. Beide problemen ontvangen. No. 1 lijkt te veel op probleem No. 10 uit de serie van Isedore Weiss. De tweede zullen wij plaatsen. Ik slenter door liet li ijken spai k En laat mijn geest vrijspel. De rust, die 't herfstbos om zich spreidt Stemt mij zoo wonder wel. Het gelend loof, omlaag gerukt Door stormvlaag, roerloos ligt. Een enkel blad nog rits'lend valt Tot alles is gezwicht Voor der natuur geweldige kracht, En schijnbaar ligt ontzield De bloeikiem zit reeds weer aan 't hout; Niets wordt door haar vernield. ik zwerf zo peinzend door het bos En laat mijn geest vrij spel, Doch blijven mijn gedachten vrij, Mijn voeten voelen 't wel, Dat zij niet vrij meer kunnen gaan Waar toch nog kort geleên Zij veilig zwierven langs de païin Der ruime Neethof heen. Steeds stuiten zij op 't rasterwerk, Dat Park en Neethof scheidt En haat'lijk hun een „halt" toeroept, Als ons de wens verleidt. Om d' oude paden te betreên, Die zoo vertrouwd ons zijn. Waar nog dit voorjaar onze schreên In gulden zonneschijn, Maar ook in Luna's zilv'ren glans Zich richtten onbegrensd. Acli Waarom vraag ik zulk een daad? Heeft dit 't publiek belang gewenst? Neen, 't is de geest van winstbejag, Die egoistisch voegt en past, Die de natuur in 't keurslijf dwingt En haar oorspronk'lijkbeid aantast. Was er gebrek aan woningen Om hier een villawijk te stichten? Heeft Velsen niet een grote leegte Van bijna duizend nog te dichten Een schoon terrein is ons ontnomen, Vol van de liefelijkste fluiters. Gij, nachtegalen, mezen, tortels, Wordt straks verdreven, gij, vrijbuiters! Ik zing dit klaaglied bij het scheiden, Want ook de fraaiste villatuinen Vergoeden niet, wat hier geroofd wordt: De ongerepte binnenduinen. J. HAZELHORST. Alle correspondentie dezer rubriek te zenden aan J. M. JANSSEN, Pastoorsstraat 22, SantDOort-Station Wit speelt en wint, Oplossingen worden uiterlijk Maandagavond aan bovenge noemd adres ingewacht. Oplossing Probleem No 8 Wit 43—39, 39—34 35—30 3 x 28 25 x 5 Zwart 40 x 49 49 x 47 47 x 16 16 x 30

Weekblad Huis aan Huis | 1936 | | pagina 2