Kennener Foto-Kinahandel Oranje - bruiloft. Predikbeurten V.V.V. „Santpoort's Bloei" De PRINSES JULIBNS en PRINS BERNKMB Films, lengte 40 Meter, met teksten f 18,-- in Den Haag opgenomen zijn bij ons te bestellen. 8 m.m. Smalfilm 80 cl per Meter 16 m,m, Smalfilm f 1,— per Meter Verder nog een speciale aanbieding van de Verlovingsfilm 16 m.m.; Bioemendaalschsstraatweg 158a Santpoort Station Telefoon 508 De feestelijkheden te Santpoort. Koninklijk Goedgekeurd Aangesloten bij de Algemeene Nederl. Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer Rechtskundig adviseur Mr. J. J. P. Tonino. Secretariaat: Burgemeester Enschedelaan 40 Een terugblik op het afge- loopen jaar siemt in ineeruere opzichten tot meer verheugenis dan bij andere jaarwisselingen het geval kou ziju. Hoewel de crisis, die zich tot alle takken van liet Bedrijfsleven en totalie beroepen had uitgestrekt nog lang niet o ver wonnen magheeten, is er iiier en daar niettemin zoodanige verbetering en op leving te bespeuren, dat men geneigd is het er voor te hou den, dat de algemeene toestand in ïedergeval niet slechter wor den zal en dat eenig optimisme voor de toekomst gewettigd is. Voor het binnenland is het de scheepvaart, die de slapte van de malaise reeds blij vend achter de rug heeft. Lagen tot voor kort de havens nog vol van op gelegde schepen, thans komt men scheepsruimte te kort. In de overzeesche gebieden ziju het de cultures en grooteindustrieen van welke men weer andere, minder pessimistische klanken verneemt die, inplaats van em- poye's te ontslaan weer nieuwe werkkrachten aantrekken. Uat deze verbeteringen ook op andere terreinen haar iuvloea zullen doen gelden is vanzelfsprekend, al zal het uiteraard geruimen tijd duren voor en aleer die invloeden en de resultaten eener algemeene verbetering merkbaar zullen zijn. Wat Santpoort in het bijzon der betreft, zou in het alge meen gezegd kunnen worden, dat de toestand in het afgeloopen jaar niet positief slechter dan die van de daar aan voorafgaande crisisjaren is geweest. Het komende jaar houdt ook voor ons dorp in meerdere op zichten een belofte in. Zoo kan de wereldjamboree van de pad vinders te Vogelenzang ook voor Santpoortsche neringdoenden be langrijke voordeeien afwerpen. Het bestuur van Santpoorts Bloei geeft zich dan ook bereids alle moeite om door een doeltreffen de organisatie van het plaatse lijke vreemdelingen veiketrvan het verwaciite bezoek van vreemdelingen en iauugenooten aan Haarlem en omstreken ook naar foaiiipooit zooveel mogelijk VoulUeei te ireKHen. Uok voor us Vereeniging is 1936 niet teleurstellend geweest. Het ledental is steeds groeiend. Wel moest liet aftreden oetieuro worden van een aantal bestuurs- icuen, die in menig opzici.t zeer veruiensteiijk werk vooi ue vereeniging nadden vericlit. Met de voltooiing van den bouw van de muzieknis in Augustus 1.1. is een hartewenscb van vele Santpoorters 111 vervui- liug gegaan. Het ligt in de be doeling van het bestuur de nis inden komenden zomer intensiel te doen bespelen in het bijzon der door de plaatselijke vereeni- gmgen, die daarvoor in aanmer king komen. Voor 1937 is uiteraard wederom een taak voor Santpoorts Bloei,, weggelegd. Mogen de leden, wieu bij deze een recht voor spoedig en gelukkig nieuwjaar wordt toegeweuscht, het bestuur de vervuiling dier taak verlicht ten door het toonen van be langstelling en het geven van daadwerkelijke steun, opdat ook voor onze vereeniging 1937 wor de een voorspoedig jaar. Het Bestuur. Nieuws van de samenwerkende vereenigingen. Op 31 Januari a.s. organiseert de R.C. Brederode een feestavond in „De Weijman". Wij verzoeken den samen werkenden vereenigin gen met deze datum rekening te houden en wenschen R.C. Bre derode dien avond alle succes toe. Het gemeentebestuur heeft toegestaan, dat door onze ver eeniging een herrinneringsbord in de muzieknis wordt aange bracht. Dit berinneringsbord werd ontworpen door ons lid en zeer gewaardeerden medewerker den Heer Lülilf en wordt in zijn ate liers vervaardigd. Namens Santpoorts Bloei spre- ken wij onzen oprechten dank hier voor uit. Op leden als de Heer Lülilf, die steeds bereid is ons te helpen, kan onze vereeniging trots zijn. Het Pensionbureau. Wij drukken H.H. pension houders nogmaals op het hart ten spoedigste de noodzakelijke gegevens voor onze pension- iijsten op te geven bij een der bestuursledenC. J. Wit, Bre- ueroodscheweg 74 en G. F. Hern- pel, Middenduinerweg 16. Wij moeten de pensionlijsten dit jaar bijzonder vroeg laten drukken in verband met de a. s. wereldjamboree. Helpt dus mede, opdat Santpoort niet te laat komt en daardoor vele pensiongasten in anderedeelen der gemeente of naaste omgeving hunne kamers zouden kunnen bespreken. Voor de door onze bureaux te maken extra kosten wordt f 1,50 in rekening gebracht, in welk bedrag alles begrepen is, echter hebben allèèn leden van Santpoorts Bloei het recht zich aan te melden. Het hehoeft geen betoog, dat ten aanzien van alle mededeelin- gen de pensions betreffende de strengste discretie in acht wordt genomen en hiervan slechts ten dienste van a s. pensiongasten gebruik wordt gemaakt. GEEFT U OP ALS LID VAN „SANTPOORTS BLOEL Feestavond Prov. Ziekenhuis op Dinsdag 5 Januari 1337. Hetwas een goed idee van het fanfarecorps O. K. K directeur Peter Wit, om in samenwerking met de afd. Bloemendaal van de Nederl. Volkszang, leider de heer P. de Nobel, ter gelegenheid vau het huwelijk van H. K. H. Prinses Juliana en Z. D. H. Prins Bernhard von Lippe-Bies- terfeld, een feestavond te oiga- niseeren. De daarvoor feestelijk versierde „Musiszaal" en de stralendegezichten der verpleeg den, die in grootegetalen waren opgekomen voorspelde, dat dezen avond zou slagen. In een kort openingswoord door den Geneesheer-Directeur Dr. G. Kraus, die wees op de bijzondere beteekenis van deze feestviering en hoe ook wij in het ziekenhuis wilde bijdragen aan de hulde voor het a.s. vorstelijk Huwelijk. Ook liet spreker uitkomen zijn persoon lijke ingenomenheid, betreffende de indeeling van dezen avond. Daarna werd met de uitvoering van het keurig verzorgde pro gramma een aanvang gemaakt. De voor dit doel speciaal inge studeerde Volksliederen en Mu ziek vielen buitengewoon in den smaak. Volkszang oogstte niet alleen succes voor zijn leden, maar ai spoedig bleek, dat zij een dank baar zingend geheel van alle aanwezige had gemaakt. Vooral de leider, de heer P. de Nobel weet op zijn eigen voortreffelijke manier, in één oogenblik een groot koor te vormen. Elk liedje werd door een geestige inleiding voorafgegaan, wat dikwijls de lachlust opwekte en er toe bij droeg om elk die maar even over een stem beschikte, uit volle borst te doen meezingen. Dit bracht de gezellige gemoe delijke sfeer, die Volkszang eigen is, Ook het fanfarecorps O. K. K. het zoo begeerde en populaire corps bij de verpleegden, heeft het zijne er toe bijgedragen om de stemming er in te houden. Spontaan werden de bekende nationale nummers meegezongen 't Was een bijzondere feestavond die hun nog lang zal bijblijven, 't Was daarom geen wonder, dat Dr. Kraus bij sluiting getuigde van deze in alle opzichten ge slaagden avond. Volkszang en O. K. K. mogen met genoegdoening hierop terug zien. V. V. „De Kemphaan. Uitslagen van de Zondag j 1. gespeelde wedstrijden. Spaarnestad 3 De Kemphaan I 0-13 De Kemphaan 2 Schoten 6 9-0 In verband met de feestavond welke Zaterdagavond 9 Jan,'37 in Hotel „Rusthoek" te Bloe mendaal wordt gegeven, is voor Zondag 10 Januari geen pro gramma vastgesteld. Voor de viering van het een jarig bestaan op Zaterdag 9 Jan. is aan de zaal nog een beperkt aantal kaarten beschikbaar. Opbrengst Fancy-Fair De bruto opbrengst van de door de Keikrans „Lydia" ten bate der nieuwe kapel der Ned. Herv. Evangelisatie gehouden fancy-fair, bedraagt f 316,20. Na aftrek der kosten kon een bedrag ad. f275 aan de Bouw commissie worden afgedragen. Alle medewerkers hartelijk dank Turnvereeniging „Santpoort". Men verzoekt ons mede te deeien dat de komende week alle repetities weder een aanvang nemen en met het oog op de komende uitvoeringen alle leden verwacht worden. Santpoortsche Harddraverij Vereen Het secretariaat van boven genoemde Vereeniging is vanaf heden uitsluitend Rijksweg 529, den Heer H. Bogstra. Het adres Hoofdstraat 38, telefoon 616 is vervallen. Int. Ver. „Bellamy" afd. Santpoort-Velsen Bovengenoemde Vereeniging houdt op 12 Januari a.s. des avonds 8 uur, een propaganda- vergadering in de Chr. School aan de Langeveldstraat te Vel- sen-Noord. Sprekei is Mr. Dr. P. IJssel de Schepper met het onderwerp „WatdeBellamyanen willen". Bloeiend staat d' Oranjeboom In ons Oranje-leven, We hebben dagen achtereen Aan dank en vreugd gegeven. Al mochten steden, klein en groot En dorpen talloos velen, Al mochten duizenden in 't land Zich in de vreugde deelen. De grootste dankbaarheid en vreugd' Heeft niet de stem bewezen, De liefde voor ons Vorstenhuis Staat diep in 't hart te lezen. De bloei van den Oranjeboom Zal steeds ons oog verrukken, En g'heel het volk zal liefdevol De schoone vruchten plukken. Driehuis 7 Jan. '37. G. ZWENNE Ned. Herv. Kerk, Santpoort Zondag 10 Januari v.m. 10 uur Geen opgaaf ontvangen o Ned. Hervormde Evangelisatie, Kerkpad. Zondag 10 Januari v.m. 10 uur H Heeresma, Amsterdam nam. 5 uur Ds. M, G. Blauw, Schoten Dinsdag a.s. nam. 8 uur Bijbellezing. Vrijdag 15 Januari a.s. n.m. 8 uur Ledenvergadering o Geref. Kerk H.V., Wüstelaan. Zondag 10 Januari v.m. 10 uur de heer K. v. d. Berg o Geref. Kerk, Burg. Enschedélaan. Zondag 10 Januari v.m. 9.45 uur Dr. W. G. Harrenstein H. Avondmaal n.m. 5,30 uur Dezelfde H. Avondmaal en nabetrachting Gouden Bruiloft. Zaterdag 16 Januari a.s. hopen de Heer D. Kuiper en Echtge- noote, Hagelingerweg 100, alhier, den dag te herdenken dat zij voor 50 jaar in het huwelijk traden. Ofschoon de stormen des levens ook hen niet bespaard 'zijn gebleven, genieten beide een uitstekende gezondheid. De heer Kuiper was jaren terug chaufeur op „Duin en Kruidberg" bij wij len Oud Minister J. T. Cremer. Wij mogen dit bruidspaar zeker wel tot de oudeSantpoor- ters rekenen. Dat ook Santpoort bij de al gemeene feestvreugde in den lande niet wilde achterblijven, is de afgeloopen week wel geble ken. Trots de moeilijkbeden waarmede de Vereeniging „Ko ninginnedag" te kampen had, werden toch eenige feestelijkhe den georganiseerd. Allereerst was daar de Maan dagavond, met den lichtstoet. Het weer was wel eenigszius spelbreker, vandaar vermoedelijk dat de deelname niet zoo groot was als verwacht mocht worden. Niettegenstaande was het toch een aardige stoet, vrelke zich onder de pittige muziek van „Wilhelmina" en „Soli Deo Gloria" door de straten van Santpoort bewoog. Vooral de wandeling door den Wüstelaan, waar op verschillende plaatsen bengaalsch vuur werd ontstoken, gaf een fantastische aanblik. Jammer, dat te Santpoort-Station de meeste fakkels reeds gedoofd waren en den terugtocht groo- tendeels in donker moest ge schieden. Hoewel de muziek gezelschappen vaderlandsche marschliederen speelde, was de animo om mede te zingen niet erg groot, uitgezonderd meteen „Houdt er de moed maar in", enz. Dergelijke liederen zingt de Hollander nu eenmaal eerder dan een passend Vaderlandsch lied. Een plan, om bij volgende gelegenheden eens een Nationale Volkszangavond te houden, zou zeer zeker aan te bevelen zijn. Na aankomst van den stoet bij de Fr. Netscherlaan, werd, na het zingen van twee cou pletten van het „Wilhelmus" de stoet ontbonden. j De Dinsdagavond sond in het teeken der cone<rten. In „Zomerlust" zoowel alslin „De Weyman" hadden grat:^ concer ten plaats, waar resp, ontraden de Muziekvereenigiug 'Wilhel mina", zangvereeniging ,Vox Humana" en de Turnvereeriging „Santpoort".

Weekblad Huis aan Huis | 1937 | | pagina 2