Radio Moors N.V., Zeeweg 375, Driehuis, Tel. 4372 HUIZE WIESE Sigarenmagazijn „Terras" Teleurstelling V.V.V. „Santpoorts Bloei" Uw rijwiel gestolen if Van ,ons een nieuw I Terrasweg 33 Telef. 651 H. G. Sanders Tooneelavond op Zaterdag 10 April a.s. in „de Weijman' BERICHTEN. Personalia. Tot koster bij de Ned. Herv. Gemeente is' benoemd de Heer H. D. Ouwerkerk van hier. Kloosterstichting te Santpoort. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft aaipde Congr. v.d. DochtersvanO.L. Vr. van het H.Hart, waarvan het Moederhuis is gevestigd te Tilburg, Bredascheweg 291, toestemming verleend te Santpoort een succursaalhuis, de eerste stichting in het Ilaarlemsche Bisdom, op te richten. De Eerw. Zusters zullen zich in de parochie gaan wijden aan het geven van voorbereidend onderwijs, het nijverheidsonderwijs, voor de schoolvrije vrouwelijke jeugd, als ook in de toekomst aan het lager onderwijs na eventueele splitsing van de St. Liduinaschool. Tevens zullen zij in samen werking met de afdeeling van het Wit-Gele-Kruis de wijkverpleging op zich nemen in het zuidelijk deel der gemeente Velsen (Santpoort-Dorp en Jan Gij zen vaart). Vara, afd. Santpoort-Bloemendaal. Deze afdeeling houdt op 15 April a.s. een Propaganda-Feestavond in Bloe- mendaal. Als spreker treedt op het lid der Vereenigings Raad, de heer Meyers van Spaarndam. Gevonden en Verloren voorwerpen te Santpoort en Driehuis- Nieuwe Telefoonaansluiting. De Houthandel „Driehuis" Driehuizerkerkweg 6i is vanaf heden telefonisch te be reiken onder No. 5756. Hoofdstraat 174 Telefoon 623 UITZENDING VAN DINERS KRIJGT U GASTEN!! BEL EVEN OP Ho. 623 EN WIJ ZORGEN VOOR EEN PRIMA DINER OF DIVERSE SCHOTELS TEGEN MATIGEN PRIJS, DINERS VANAF f 0,90 Eens geprobeerd en U bent tevreden. H. WIESE, Cuisinier Ziekenfonds „Groot Velsen". Donderdag den 18en Maart 1937 bad in de zaal der Evengeliesatie aan de J. P. Coenstraat een vergadering plaats teroprichting van het Ziekenfonds „Groot Velsen". De vergadering stond onder leiding van den Heer B. Jenninga, die in zijn openings woord de hoop uitsprak, dat de vergadering de ge- wensckte vrucht zou afwerpen. Hierna was het woord aan den Heer F. M. v. Vliet te Santpoort, die de vraag stelde of het noodig is, in een plaats als de onze van 45000 inwoners nog een vierde Ziekenfonds op te rich ten. Na aanleiding hiervan herinnerde spreker aan de actie tegen het Mij. Ziekenfonds „IJMUIDEN". Op duis tere wijze werd men door eenige doktoren tegengewerkt; zelfs leende men, aldus spreker geld aan den Heer Peduzzi, om diens mond te snoeren. Voorts las I PREDIK BEURTENH Onze nieuwe R. S. Stokvis Rijwielen seizoen 1937. Onze betalingscondities van het vorig jaar blijven gehandhaafd, f.1,— per week met gratis rijwiel verzekering. Dus Uw Rijwiel gestolen, van ons een nieuw. ALLEEN BIJ Aangesloten bij de Algemeene Nederl. Vereeniging voor V reemdelingenverkeer Koninklijk Goedgekeurd Eere-Voorzitterde Heer Herbert Cremer Rechtskundig adviseur Mr. J. J. P. Tonino. Secretariaat: Burgemeester Enschedelaan 40 Tel. 654 Tot sluiting van het vereenigingsjaar 1936/37 wordt een tooneelavond gegeven in „de Weijman" op Zater dag 10 April a.s. 's avonds 8,15 uur. De Haarl. Tooneel- vereeniging T.O.N.E.V.O. zal dan ten tooneele brengen AL IS DE LEUGEN NOG ZOO SNEL een dolle Amerikaansche klucht in 3 bedrijven. Na af loop groot geanimeerd bal onder leiding van den Heer Pollè. - Entre-act en balmuziek door „The Blue Stars". Entree kaartenleden 30 ct. huisgenooten van leden 40 ct. niet leden 65 ct. incl. bel. verkrijgbaar bij: Drukkerij Cornegge, Terrasweg; G. F. Hempel. Middenduinerw. 16 Fa. Tabernal. Hagelingerweg 28 J. Visse, Broekbergenl. 9; Drukkerij Bot, Duinweg t.o. het Station; C. Wit, Brederoodscheweg 74. Ledenkaarten worden op naam gesteld en zijn strikt persoonlijk. Plaatsbespreking a 10 ct. per pers. op Vrijdag 9 April van 8 tot 9 uur n.m. en Zaterdag 10 April van 2 tot 3 uur n.m. in „de Weijman" waar ook, indien nog voorra dig, plaatsbewijzen verkrijgbaar zijn. Voor de Santpoortsche schooljeugd. Door den bekende vogelkenner, deir Heer J. DRIJ VER zal op Vrijdag 9 April a.s. 's avonds 7,30 uur in „de Weijman" een causerie met lichtbeelden gehouden wor den over „de vogels van Kennemerland". Deze causerie is gratis toegankelijk voor alle jongens en meisjes uit Santpoort e.o. die de 6e of 7e klas der lagere School bezoeken. Door de gewaardeerde medewerking der heeren school hoofden zullen de jongens en meisjes, die te Santpoort school gaan in klasseverband deze causerie bijwonen. Kinderen uit de 6e en 7e klas L. S. die een school buiten Santpoort bezoeken kunnen zich hierbij aanslui ten. Voor zoover nog plaatsruimte aan wezig is hebben ook andere belangstellenden toegang tot deze interessante lezing, tegen een toegangsprijs van 10 ct. Het uitbreidingsplan. Daar het ons gelukt was, door een geniale vinding van een onzer leden, de stoelen vast aan den vloer te bevestigen, 'waardoor van het gemeentebestuur vergun ning werd verkregen een filmvoorstelling te geven, kon de Heer Dir. van openb. Werken Ir. Verboeff op 19 Maart zijn beloofde vervolg-causerie houden over het Uitbreidingsplan van Velsen. Er hadden zeer veel be langstellenden aan onze uitnoodiging gevolg gegeven, zoodat de zaal van „De Weijman" nagenoeg bezet was. Ir Verhoef! heeft op een prettige en onderhoudende wijze vooral uit laten komen hoe door onoordeelkundige bebouwing zeer veel natuurschoon onnoodig verloren kan gaan, hetgeen met een weinig goeden wil zou kunnen worden voorkomen. Door geprojecteerde foto's en de we zouden haast zeggen beroemde film van Ir. Verhoeff werd een en ander duidelijk onderstreept. Ouders laat Uw grootere kinderen deze leerzame cau serie bijwonen, het zal nun nader brengen tot de vogel wereld van Kennemerland en hun nog meer liefde bijbrengen voor onze gevederde vriendjes, die binnenkort door hun uitbundig gezang het Lentefeest weer zullen injubelen. Natuurbad Velserend. Door de Directie van het openlucht- en natuurbad Velserend" is besloten, dat gedurende het a.s. Zomer seizoen aan onze leden een reductie op de abonnements prijzen zal worden verleend van 10 pCt. Het Pensionbureau. Daar evenals vorige jaren de aanmeldingen voor plaatsing op onze pensionlijst weer tot het allerlaatste moment worden uitgesteld, dringen wij er bij belang hebbenden op aan dit niet langer uit te stellen. I Na 15 April kunnen geen verzoeken om plaatsing op deze lijst meer aangenomen worden. De Zomerconcerten. Wij kunnen tot ons genoegen mededeelpn, dat de Zomerconcerten gedurende de maanden Juni, Juli en Augustus in het Burg. Rijkenspark door de prettige samenwerking der daarvoor in aanmerking komende vereenigingen, doorgang zullen vinden. Deze concerten zullen gegeven worden door: Vox Humana; Wilhel- mina; Soli Deo Gloria; Kinderkoor ,.Duinlust" en Santpoorts Gemengd Dubbel-Kwartet, terwijl de moge lijkheid bestaat dat door T V S. een turndemonstratie zal worden gegeven. Belangstellenden, die gaarne een kleinigheid willen bijdragen in de met deze concerten gepaard gaande kosten, zooals auteursrechten, publi caties, leges, enz., worden vriendelijk verzocht hun bij drage te zenden aan ons Secretariaat, Burg. Enschedé- laan 40, of aan den Penningmeester, den Heer C. Wit, Brederoodscheweg 74, postgironummer 82333. Bazar Wilhelmina. Ons plaatselijk orkest Wilhelmina" houdt in April een bazar in „De Weijman" voor de aanschaffing van nieuwe muziekinstrumenten. Een ieder, die heeft gehoord met welke reuzenschreden „Wilhelmina" op het pad der kunst vooruitgaat, zal zeer gaarne deze bazar be zoeken. Van ganscher harte bevelen wij dan ook deze bazar in de belangstelling onzer leden aan moge zij in alle opzichten slagen. Nieuws der samenwerkende Vereenigingen. Santpoorts Bloei, hedenavond 2 April 8,15 uur, Spaarnberg, Pianorecital door Joh. Weegenhuise. Wilhelmina, Zondag 4 April 8 uur, de Weijman, concert. Kaarten gratis verkrijgbaar, Burg. Enschedél. 8. Santpoorts Bloei, Zaterdag 10 April 8,15 uur, tooneel avond en bal (T.O.N.E.V.O.) Wilhelmina, 22 tot en met 25 April, de Weijman, bazar Men zendt ons het volgende bericht: De Heer K. v. d. Berg, voorganger bij de Gereform. Kerk H. V., hoopt Zondag a.s. zijn 70ste verjaardag te herdenken. Gevonden voorwerpen worden alleen door bemiddeling der politie geplaatst. Gevonden. Een dames muts, W. de Fait, Platvoetstraat 11. Paar zwarte regenpijpen en Ivastsleutel, Wüstelaan 11. Ceintuur met koperen gesp, J. Vader, BI straatweg 148 Bril, C. Deen; Uitendaalstraat 22. Belastingmerk, J. Sieraad, Zinneveldlaan 2. Nieuwe grijze pet, J. Jonkman, Uitendaalstraat 49. Verloren. Doublé armband, A. Kwakman, Ooievaarstr. 22 Haarlem Ned. Herv. Kerk, Santpoort Zondag 4 April v.m. 10 uur: Ds. R. H. Oldeman Ned. Hervormde Evangelisatie, Kerkpad. Zondag 4 April v.m. 10 uur Ds. A. D. Meeter uit Amsterdam-Oost. Weekagenda Maandagavond 7.30 uur: Meisjesclub „Ora et Labora" (Leeftijd 16 jaar en ouder) Woensdagavond 8 uurNaaikrans „Lydia". Donderdagmiddag 3 uurKerkkrans „Lydia". Donderdagavond 7,30 uur: Meisjesclub „Dorkas". (Leeftijd 13—16 jaar) Geref. Kerk H.V., Wüstelaan Zondag 4 April v.m. 10 uur: de Heer K. v.d. Berg Geref. Kerk, Burg. Enschedélaan. Zondag 4 April v.m. 9.45uur: Dr. W. G. Harrenstein Voorber. H. Avondmaal nam. 5,30 uur dezelfde In beide diensten collecte voor de Kerkelijke Kas. ondervindt men steeds wanneer men zijn Rook artikelen betrekt uit zaken, waar dit artikel als bij-artikel verkocht wordt, omdat daar aan de verzorging van deze artikelen niet de noodige aandacht kan gewijd worden. Voorkomt die teleurstelling en betrekt Uw Ta bak, Sigaren en Sigaretten uit De speciale Sigarenzaak voor Santpoort, waar aan sorteering, verzorging en prima bediening alle mogelijke aandacht wordt besteed. Beleefd aanbevelend, spreker zijn schrijven d.d. 15 Oct. 1934 voor, gericht aan het Ziekenfonds „IJmuiden" waarin hij zijn ontslag indiende, omdat hij niet langer voor een fonds wilde werken waarbij de belangen der Verzekerden niet veilig zijn. Van bedoeld schrijven is indertijd een afschrift gezonden aan wijlen Burg. Rambonnet en de Wethou ders Dunuebier en Bosman. Spreker hekelde hierbij de houding van eenige doktoren van dit fonds. Hij prees den Heer Peduzzi, om diens strijd tegen deze doktoren. Openlijk tegenstand was er niet, slecht hofjesgelluister. Zelfs op een openbare vergadering in 1935 gehouden in Thalia" vernam men hoogstens van dreiging met vervolging. Doch men had geen moed, onder leiding van den burgemeester een commissie van onderzoek toe te laten naar de handelingen der Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst. Niet alleen werd de actie stil tegen gewerkt, doch ook de passieve houdiDg der federatieziekenfondsen (Velsen en Velsenoord) deed dat. Deze fondsen waren zoo kortzichtig, dat zij o.a. het ter rein voor het Mij. Ziekenfonds hebben opengelaten. Het schijnt wel, alsof tusschen de Fed. Ziekenfondsen en de geneesheeren van het Mij. Ziekenfonds een één heid bestaat. Door al die minder goede toestanden, die er op die manier ontstaan zijn, is het noodig geworden- eens te spreken over een op te richten Ziekenfonds „Groot Velsen". Nu er een comité is gekomen om tot oprichting van het nieuwe fonds te komen, adverteert het fonds Velseroord" dat het wel door de heele ge meente wil werken. Had men dat eerder gedaan, dan was „Groot Velsen" niet noodig geweest, want al richt men een fonds op, dan komen er nog groote moeilijk heden, en er zal dus hard gestreden moeten worden. Men heeft tegenwerking van de geneesheeren, van de apotheekers en van den raad. Dit laatste bleek zelfs uit het verzet in den raad tegen het lidmaatschap van een Ziekenhuisdokter in de arbitrage-commissie. Spreker oefende felle critiek uit, op de uitlatingen over het Ziekenfonds door de raadsleden in de laatste raadsver-- gadering. Spreker drukte zijn verwondering er over uit dat geen der raadsleden gevraagd heeft, hoe het komt, dat de premie in Velsen voor een Ziekenfonds hooger is, dan in eenig andere plaats in ons land. Betreurd werd de laksheid der Velsenaren in een strijd, die nu al twee en een half jaar tegen het Mij. Ziekenfonds IJmuiden wordt gevoerd. Hij betreurt dat voor deze avond niet meer belangstelling wordt betoond. In andere plaatsen zou dit beter geweest zijn. Het is een mooi iets, waarvoor spreker belangeloos werkt en hij roept allen op om mede te werken ten einde zich, zonder politieke of andere bij-bedoelingen los te maken uit de greep van een groep uitbuitende geneesheeren. De strijd gaat hier alleen voor het welzijn der gezinnen. Het is noodig, dat er ten spoedigste wordt opgericht een goed Fed. Ziekenfonds, waarvan de winst niet komt in de zakken van enkelen, maar dat de gelden worden aange wend uitsluitend en alleen voor de gezondheid van de leden. Een gunstig verschijnsel is het aanhouden van de aanhangende Ziekenfondswet door de tweede kamer. Met een opwekkend woord, besloot spreker zijn betoog en verzocht de voorzitter om het fonds op te richten

Weekblad Huis aan Huis | 1937 | | pagina 2