DE WOLWINKEL KENNEMER HOUT-1 TRIPLEXHANDEL Sigarenmagazijn „Terras" V.V.V. „Santpoort's Bloei" J. GIESSELBACH A. VERSTEEG Hoe zal Santpoort ooit tot bloei komen, Terrasweg 33, Telefoon 651, Santpoort H. G. Sanders j BLOEMENDAALSCHESTRAATWEG 131 Planken en latten op elke verlangde lengte tegen de laagst geldende prijzen, gratis thuisbezorgd. Tevens het voordeeligst adres voor alle voorkomende timmerwerken. UIT VOORRAAD LEVERBAAR Tuinmeubelen, Eluistrapjes, Strijkplanken,enz. Groene carbölineum vanaf 40 ct per Kilo Bruine carbölineum per 10 Liter 95 cent Koolteer per 10 Liter 85 cent Glansverf 50 cent per kilobus WerkplaatsPLATVOETSTRAAT Huis: Overbiliweg 38, Sanfpoorl-D. Koopt daarom Uw rookartikelen in Aangesloten bij de Algeineene Nederl. Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer Koninklijk Goedgekeurd Eere-Voorzitterde Heer Herbert Cremer Rechtskundig adviseur Mr. J. J. P. Tonino. Secretariaat: Burgemeester Enschedelaan 40 Tel. 654 Excursie naar het Nationale park „De hoge Veluwe". Op Woensdag 21 Juli organiseeren wij een excursie naar het nationale park „He Hoge Veluwe". Dit natuurreservaat, dat uitmunt door zeldzaam na tuurschoon, kan zich beroemen op een uitzonderlijke flora- en faunarijkdom. Bosschen, heide, zandverstuivin gen en heuvels met riante panorama's wisselen af met prachtige vijverpartijen, terwijl de wandelwegen zoo danig zijn aangelegd, dat de bezoeker ongestoord van de natuur kan genieten en het wild (vooral herten, reeën, mouflons en roofvogels), dat daar in groote ver scheidenheid aanwezig is, ia zijn natuurstaat kan beschouwen. Het bestuur meent dan ook een zeer goede keus te hebben gedaan en is er dan ook van overtuigd, dat vele leden met hun familie van deze unieke gele genheid zullen gebruik maken. Deze excursie zal plaats vinden met door het bestuur gekeurde touringcars en zal uitmunten door een zeer bijzondere verzorging, zoodat wij vertrouwen, dat deze tocht een nog grooter succes zal worden dan onze ex cursies der vorige jaren reeds geweest zijn. De tocht is als volgt ingedeeld 8,30 uur vertrek per reiswagen van Santpoort St. en -dorp. Plm. 11,30 uur aankomst aan het Rijnterras „Wester- bouwing" te Oosterbeek (Arnhem), waar gelegenheid tot het gebruik van den koffiemaaltijd gegeven wordt en zoo de tijd het toelaat tot het maken van een korte wandeling, 12 30 uur vertrek naar Hoeuderlo, waar de hoofdingang van „De Hoge Veluwe" zich bevindt. Wandeling ouder gidsgeleide naar St. Hubertus en in de bosschen, voor liefhebbers eventueel bezichtiging van het jachtslot, een schepping van Dr. H. P. Berlage (entree 25 ct p. p. extra) Per touringcar naar het fa- santeiipark, dit bezichtigen, waarna doorgereden wordt naar de Pampelt. Wandeling over de Franse Berg. Hier staat de reiswagen weer gereed om de deelnemers te brengen naar de Compagnieberg, ook hier een korte wandeling, waarna doorgereden wordt naar Oud Reemst. Hier kan eventueel gewandeld worden en bestaat ge legenheid evenals in De Pampelt om ververscbingen te gebruiken. Deelnemers die zulks wenschen, kunnen deze tocht geheel in onze reiswagen maken. Om plm. 4,30 uur wordt „De Hoge Veluwe" verlaten en naar Apeldoorn gereden, waar den deelnemers gele genheid gegeven wordt tot dineeren. Om plm. 7 uur vertrek van Apeldoorn naar Santpoort. Aankomst om ongeveer 10 uur. De kosten van deze tocht incl. entreegeld „De Hoge Veluwe", fooien enz. bedragen f 2,60 per persoon. Inclusief uitgebreide koffietafel op Westerbouwing" f 3,55. Deze koffietafel betaat uit: verschillende brood soorten, ham, roastbeef, kalfsvleesch, kaas, jam, boter en drinkwaren, alles in den ruimsten zin geserveerd. Inclusief deze koffietafel en prima diner in Hotel „Vermeul" te Apeldoorn f 4,95. Dit diner bestaat uit: soep, 2 groenten, aardappelen, vleesch naar keuze, des sert en ijs. Wensciit men niet van den koffiemaaltijd, doch wel van het diner gebruik te maken, dan bedraagt de totaal prijs f4,- p. p. Alle prijzen zijn met fooien inbegrepen. Daar wij, met het oog op de door ons scherp gecal culeerde prijzen, slechts volle reiswagens aan de tocht kunnen doen deelnemen, en ons ook voldoende tijd moet resten om alles te regelen, dringen wij op spoedige aanmelding aan, doch uiterlijk 12 Juli a.s. Degenen, die z'ch het eerste opgeven hebben van zelfsprekend ook de eerste rechten. Bij aanmelding moeten de verschuldigde gelden vol daan worden. Inschrijving kan plaats vinden aan de volgende adressen Mr. L. Vorstman (secretariaat) Burg. Enschedé!.40 G. Hempel, Middenduinerweg 16. E. v. Millingen, Hoofdstraat 27. J. Visse, Broekbergenlaan 9. L. Rings, Bloemendaalschestraatweg 123 C. Wit. Brederoodscheweg 74 NEDERLANDERS KENT UW. EIGEN LAND! R. C. B R E D E R 0 D E. Wij wenschen de R. C. Brederode van harte geluk met de ingebruikstelling van haar nieuwe terrein en hopen dat daarop menig kampioenschap behaald zal worden. DE ZOMERCONCERTEN. De wekelijksche zomerconcerten in het Burg. Rijkens- park mogen zich in een steeds groeiende belangstelling verheugen. Het doet ons bijzonder veel genoegen, dat door het tactvolle optreden der politie, de concerten niet door luidruchtigheid gestoord worden en spreken hiervoor dan ook mede namens de concerteerende vereenigingen aan de leden van ons politiecorps onzen oprechten dank uit. De vereenigingen, die tot nutoe hebben toegezegd gedurende den a.s. zomer één of meerdere concertenm liet Burg. Rijkenspark te geven zijn Het fanfarecorps „Wilhelmina" Santpoort; De Gem. Zangvereen. „Vox Humana" Santpoort; Santpoorts Gem. Dubbelkwartet, Santpoort Het kinderkoor „Duinlust" Santpoort De harmonie „Soli Deo Gloria" Driehuis; De muziekvereen Oefening Kweekt Kunst" BI.daal; Het symphonieorkest „Euphonie" Velsen Het dubbelmannenkwaitet „de Damiaten" Haarlem; Het dubbelmannenkwartet „Harmonie" Haarlem; Het gemengde koor, Bennebroek De Gemengde zangvereen. „Inter Nos" IJmuiden Het symphonieorkest Euterpe" Bloemendaal. Namens alle muziekliefhebbers danken wij van harte alle vereenigingen, die zoo spontaan hun medewerking aan deze zomerconcerten hebben toegezegd en wij hopen, dat door deze concerten de belangstelling onzer plaats- genooten voor hun prestaties zeer zal toenemen. Het programma voor de maand Juli luidt als volgt o.o.v. Woensdag 7 Juli Harmonie Soli Deo Gloria en het D.M.K. „De Damiaten". Vrijdag 16 Juli Muziekvereen. Oefening Kweekt Kunst en Santpoorts Gemengd Dubbelkwartet. Dinsdag 20 Juli Gem. Zangvereen. „Vox Humana" en een orkest, waaimede wij nog in bespreking zijn. Woensdag 28 Juli Fanfarecorps „Wilhelmina". Zaterdag 31 Juli Symphonie orkest „Euphonie". Voor eventueele wijzigingen verwijzen wij naar de raambiljetten en de pers. De concerten vangen aan 's avonds 8,15 uur, behou dens nadere aankondiging. Openluchtvoorstelling. Zooals een annonce in dit blad vermeld, zal de heer J. van Dommelen Woensdag 7 Juli a.s. een buitenge woon amusante dolle openluchtklucht opvoeren, „Film maniakken", in Velserbeek. Het is de propaganda commissie gelukt voor onze leden een zeer belangrijke reductie te krijgen, zoodat zij zich voor een minimum prijs een bijzonder genot vollen avond kunnen verzekeren. Wij kunnen dan ook de leden niet genoeg opwekken hier gebruik van te maken. Introducties op vertoon van diploma 1337-'38, ver krijgbaar bij den heer J. v. Dommelen,Burg. Enschedél. Examens Onderstaande leerlingen van de school met de Bijbel alhier, slaagden voor de volgende examens: Gerda de Jonge en Gerard de Ridder voor de H.B.S. te Velsen Gerrit Harmsen voor het Chr. Lyceum te Haarlem; Henk Visser en Kees Tijman voor de Nijver heidsschool te Velsen. R. C. Brederode. Zaterdag 3 Juli spelen onze adspiranten des middags om 3 uur tegen D.T.O. adsp. op het eigen terrein. Op de j 1. gehouden bestuursvergadering werd de heer Krokkee voorloopig als terreincommissaris aangesteld. Om gezondheidsredenen zag de Heer Visser zich ge noodzaakt zijn bestuursfunctie neer te leggen. De voor zitter bracht hem dank voor het gedane werk, en hoopte spoedig beterschap. Uitbreiding Automatisch Teleloonverkeer. Met ingang van Donderdag 1 Juli 1937 te 13 uur werd voor de aangeslotenen aan de telefoonnetten Haarlem en Santpoort de mogelijkheid geopend de aangeslotenen aan de nagenoemde netten rechtstreeks automatisch op te bellen. Deze netten zijn: Amsterdam, Aalsmeer, Am stelveen, Baarn, Bussum, Hilversum, Holl. Rading, Huizen, Lage Vuursche, Landsmeer, Loosdrecht, Nes a.d. Amstel, Ouderkerk, Soest, Sloten, Uithoorn en Zaandam. De tusschenkomst van de telefoniste is hierbij dus niet meer noodig. In het volgend nummer zullen wij nadere gegevens publiceeren. Damclub „Stabiel". De onderlinge tientallencompetitie nam verschenen clubavond een aanvang, met zeer veel animo werd gespeeld, terwijl de traditionele blunders ook niet uitbleven, maar ja dat gebeurd ook bij de grootsten. In elk geval zal de strijd om de eerste tienplaatsen zeer fel zijn en elke duimbreed grond met alle macht ver dedigd worden, alhoewel bleek dat de verliezers ook goede verliezers waren. Dat is de manier om een verliespartij te accepteeren. Over notatie ben ik minder tevreden, willen de niet noteerders beterschap beloven? Eenige partijen konden niet gespeeld worden wegens niet opkomen, willen de heeren er aan denken dat zij dan altijd een ander du peeren. Het gehele rooster is uitgestippeld, daaraan kan niets veranderd worden, dus als U wegblijft kan uw partner ook niet spelen, daarom a.s. Maandag allen present. De heer Jansen Sen. heeft een damklok vervaardigd bedoeld als proef, mijn compliment heer Jansen, het klokken vraagstuk heeft onze aandacht. Van Probleem No. 14 en 18 ontving ik van de vol gende heeren goede oplossingenJ. M. Jansen, H. Jan sen en L. Jansen te Santpoort, alsook van A. Buijck te IJmuiden Probleem No. 19 van Prof. A. Burguet is fraais.v p. oplossingen geheel uitwerken. Alle corespondentie aan het secretariaat F. W. Schmidt Lazerus Mullerlaan 1 Santpoort-dorp. Probleem No. 19, Wit speelt en wint. Zwart: 5-12-13-16-19-23-28-33 en 35 Wit: 24-30-31-32-40-44-47-48 en 50 heeft groote sorteering kousen 69-75-89-95 ct Ook zwarte kousen vanaf 0,45. Nachthemden zijde en katoen vanaf f 0.99 Pyama's zijde en katoen vanaf f 1,25 Onderjurken zijde v.a. 75 ct. Groote sorteering interlock hemdjes en directoirs vanaf 49 cent Heeren interlock hemden en pantalons lang en kort f 0,55 l bij de Spoorwegovergang Santpoort-station Beleefd aanbevelend, wanneer U niet medehelpt den ernstig stre vende winkelier een bestaan te bezorgen. en U zult ervaren dat kwaliteit, verzorging en sorteering evenaard zoo niet over- trefd hetgeen U elders zoekt. Beleefd aanbevelend, De Kleuterschool kwestie. Woensdagavond was doorliet bestuur van de afd. Santpoort van. Volksonderwijs" een vergadering uitgeschreven voor leden derafdeeling en ouders van kinderen die de kleuterschool bezoeken. De oorzaak van deze bijzondere vergadering moet ge zocht worden in een kwestie welke ontstaan is tusschen de 2 leerkrachten der Kleuterschool, welke kwestie ten slotte zoo hoog is geloopen, dat het bestuur op voor dracht van de commissie van toezicht een der beide dames tegen 1 September outslagen heeft en haar nu reeds de toegaug tot de school heeft ontzegd. De belangstelling voor deze vergadering was zeer groot, zoo groot zelfs, dat de kleine zaal van het Badhuis „Spaaruberg" alle aanwezigen niet kon bevatten en de groote zaal in gebruik moest worden genomen, Na de opening heeft de voorzitter de heer W. Landeweert, zeer uitvoerig de kwestie uiteengezet. Hieibij bleek, dat het bestuur in Februari van dit jaar een anoniem schrij ven ontving van „Een lid van „Volksonderwijs", dat een scherpe aanklacht inhield tegenover de verhouding die tusschen het damespersoneel aan deze school zou heerschen. Deze aanklacht bevatte zooveel zaken,welke alleen een „insider" kan weten, dat bij het bestuur direct het vermoeden rees, dat hier in letterlijken zin uit de school was geklapt. Deze brief is voor het bestuur der afdeeling aanleiding geweest om in samenwerking met de commissie van toezicht de verhoudingen aan de kleuterschool onder de loupe te uemen. Het gevolg van een en ander was, dat een der dames aangeraden werd haar houding te her zien, Hiermede was de zaak echter niet ten einde. De ouders giugen er zich mee bemoeien, het hoofdbestuur van „Volksonderwijs" werd er in gemengd, de onaan gename verhoudingen bleven bestaan, verzoeningspogin gen werden aangewend, alles tevergeefs. Tenslotte nam het bestuur de krasse maatregel de onderwijzeres, Mej. W., te ontslaan. Na deze inleiding van de voorzitter kwamen de ton gen los. De discussie was verward en vaak heftig. Een flink deel der aanwezigen nam het voor de ontslagen onderwijzeres op. De nuchter blijvende aanwezigen wer den echter niet veel wijzer, want wat de eene partij beweerde werd door de ander ten stelligste outkend. Om ruim elf uur sloot de voorzitter de vergadering waarna nog vele in groepjes op temperamentvolle wijze bleven napraten.

Weekblad Huis aan Huis | 1937 | | pagina 2