IDA Ons devies blijft C. M. Uitendaal 1 Maison „WELLA JUNIOR" DE WOLWINKEL I J. GIESSELBACH V.V.V. „Santpoort's Bloei" Voor vele merken Sigarenmagazijn „Terras" De Amsterd. Groentenhandel /<- Terrasweg 33 Telefoon 651 Terrasweg 14 Telefoon 499 De gevaarlijke spoorwegovergang aan de Wüstelaan De Zomerconcerten. R. C. ,,Brederode" Atlethiekdag op Zondag 5 Sept. a.s. R. K. S. V. „Santpoort". Secretariaat: Hageveldstraat 2. SANTPOORT I—H. M. S. I, 2,30 uur. N. A. S. I—Santpoort III, Niouwe zaak. De heer Joh. Lensen heeft aan den Drie- huizerkerkweg 70 een Banketbakkerij geopend. Deze zaak ziet er keurig uit. In de bakkerij, die zoo hygië nisch mogelijk is ingericht, bevindt zich een 5-deelige oven. Voor deegbereiding enz. zijn electrisch gedreven machines aanwezig. De heer Lensen is om vakbekwaam heid te verkrijgen in verschillende le klas zaken werk zaam geweest Hij heeft op een 8-tal tentoonstellingen zoowel in binnen- als buitenland eerste prijzen behaald. Wij twijfelen niet of de heer Lensen zal den verwend- sten fijnproever weten te bevredigen. Kemphaan-nieuws. Zondag j.l. speelde De Kemphaan een viiendschappelijke uitwedstiijd tegen Aalsmeer. Uitslag Aalsmeer I Kemphaan I 3 3 Aalsmeer II Kemphaan II 3 1 Postzegelvereeniging „Santpoort". Alle leden worden ver zocht Woensdag 8 September aanwezig te zijn en rond- zendboekjts volgeplakt mede te brengen. Ten bate van kas zal een verloting plaats hebben.postzegels daarvoor zijn er nog niet genoeg, dus zoek uw doubletten eens na en denk er vooral om postzegelliefhebbers op onze avonden uit te noodigen. Gevonden en verloren voorwerpen. Natuurbad „Velserend". Behoudens goedkeuring van B. en W. heeft Zondag 12 September a.s. een groot slui- tingsfeest in het Natuurbad „Velserend" plaats. Een uitgebreid en varieerend programma is vastgesteld, o.a. afzwemmen, gecostumeerde wedstrijd, beeldhouwen in het zand, goochelen, buikspreken, poppenkast, zwem wedstrijden, schoonspringen, behendigheidswedstrijden. Floraliawedstrijd „Volksonderwijs". Woensdag werd in school F een tentoonstelling van planten gehouden, welke door de leerlingen dezer school waren opgekweekt. Er waren weer mooie exemplaren bij en de taak van de heeren Bakker en Buning, die de jury vormden, was dan ook verre van een gemakkelijke. Het aantal ingezonden potjes bedroeg 123. H, G. SANDERS Manufacfurenmagazijn Driehuizerkerfcweg 79 - Telefoon 4Q81 ff SUPER DE LUXE f 4," MODEL 1937 f Goedkoope Permanent f 1,50 en f 2,50 Maison „IDA" G. J. Waasdorp Bloementiaalschesfr.weg 144, Santport-SL, Iel 520 Wij leveren uitsluitend eerste klas groenten tegen billijke prijzen. Alle groenten machinaal gesneden en geschrapt. Dagelijks aanvoer van Versche groenten. Hooren en bezorgen zonder prijsverhooging. Prima Fruit Delicatessen J. M. J. VAN GILS K] DAMES I £3 Vervaardig zelf Uw winterkleeding. [k] SANTPOORT (STATION) heeft een groote sorteering Winterwol I □J aangekregen voor: Jumpers en Japonnen I [cl Camisols en Babykleeding. kq Bij aankoop van wol gratis patronen en pj onderricht. Kijkt U even in onze etalage Aangesloten bij de Algemeene Nederl. Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer Koninklijk Goedgekeurd Eere-Voorzitter de Heer Herbert Cremer Rechtskundig adviseur Mr. J. J. P. Tonino. Secretariaat: Burgemeester Enschedelaan 40 Tel. 654 Een ieder zal het wel met ons eens zijn, dat de over weg aan de Wüstelaan door zijn geringe breedte voor voetgangers zeer gevaarlijk is, zoodat eenige ernstige ongevallen dan ook niet konden uitblijven. Ons dringend verzoek, gericht tot de Directie der Nederlandsche Spoor wegen en het Gemeentebestuur om dezen overweg de vereischte breedte te geven hebben niet het gewenschte resultaat opgeleverd. Door het steeds toenemende motorverkeer is echter het gevaar niet onbelangrijk vergroot. In de Wüstelaan bevindt zich n.l. even voor de overweg een bocht, die het vrije uitzicht op deze overweg geheel belemmert, waardoor automobilisten en motorrijders, die met de plaatselijke situatie onbekend zijn, niet tijdig hun vaart zoodanig verminderen, dat zoo noodig onmiddelijk kan gestopt worden. Om dit euvel zooveel mogelijk tegen te gaan hebben wij ons begin 1937 gewend tot het Bestuur van de Kon. Ned. Automobielclub (K.N.A.G.) met verzoek bij deze bocht een waarschuwingsbord te plaatsen. De K.N.A.C. heeft onmiddelijk een onderzoek inge steld met het resultaat, dat ook zij tot de overtuiging is gekomen, dat voorziening op korte termijn hier ge boden is. Zij gaf te dien einde de zaak in handen van den Inspecteur Generaal van het Verkeer. De bemoei ingen van den Inspecteur Generaal hadden tot resul taat, dat de Directie der Ned. Spoorwegen, ten einden den overweg meer te doen opvallen, zich bereid ver klaard heeft de palen, waaraan het bord „Aanraken draden levensgevaarlijk" is bevestigd, over plm. 4 M. hoogte, alsmede de kleine plm. 1 M. hooge schutting, rood wit te doen schilderen. Voorts is bij wijze van proef de overweg lantaarn naar de andere zijde van de weg verplaatst. De Nederlandsche Spoorwegen zijn, hoewel overtuigd van de noodzakelijkheid, niet bereid een waarschuwings bord in de bocht te plaatsen, daar een dergelijk bord door en op kosten van den wegbeheerder c q. de gemeente Velsen zal zijn te plaatsen en te onderhouden. Verder is uit het onderzoek van den Inspecteur-Ge neraal gebleken, dat de overweg niet meer in het pro fiel van den aausluitende wegen past, doordat de voet paden tegen den overweg doodloopen. Afdoende verbe tering zou alleen verkregen kuni.en worden door den overweg te verbreden en de wachterswoning op te rui men. Ook dit moet echter geschieden op verzoek en op kosten ven den wegbeheerder. Naar aanleiding van deze bevindingen van den Inspec teur-Generaal van bet Verkeer, heeft de K.N.A.G. bij bet Gemeentebestuur van Velsen op plaatsing van een voorwaarschuwingsbord, alsmede op verbreding van dei spoorwegovergang aangedrongen. Wij hopen van harte, dat dit het beoogde succes ople vert. Zooals reeds in „Huis aan Huis" van 27 Aug. j.l. werd medegedeeld, zal het concert te geven door ons plaatselijk fanfarecorps Wilhelmina" tot sluiting van het Zomerseizoen plaats vinden op Woensdag 8 Sept des avonds 8,15 uur. Hiermede wordt dus de reeks concerten, die begin Juni een aanvang nam, besloten. De regeling van deze concerten, die dit jaar voor het eerst plaats vond, heeft onze vereeniging op een voor ons geheel nieuw terrein zich doen bewegen. Is het een succes geweest en is men tevreden over deze regeling? Wij vermoeden van wel, gezien het steeds grooter aantal muziekliefhebbers, dat deze concerten met intense aandacht volgde. Wij.willen dan ook het seizoen niet besluiten, alvorens nogmaals onze oprechte dank te hebben uitgesproken aan alle vereenigingen, die zoo spontaan hun medewerking ge durende dezen zomer gegeven hebben en spreken wij de hoop en het vertrouwen uit, dat wij in 1938 weder op dezelfde vriendschappelijke samenwerking mogen rekenen om de Santpoortsche Zomerconcerten te maken tot ge beurtenissen, waarnaar ieder in Santpoort en omstreken verlangt. Verder onze hartelijke dank aan de plaatselijke politie, die door haar gezag en tactvol optreden er zeer veel toe heeft bijgedragen, dat de concerten zoo succes vol zijn verloopenen last but not least een oprecht woord van dank tot ons gemeentebestuur, dat ons zoo veel in zijn vermogen was terwille is geweest. Mogen wij tenslotte de muzieknis in Uw bescherming aanbevelen, opdat baldadige vernielingen, zooals onlangs hebben plaatsgevonden, worden voorkomen? Het Bestuur Wanneer de teekenen niet bedriegen, bestaat ervoor onzen eersten atlethiekdag veel belangstelling. En indien het weer zijn medewerking ook wil verleenen, verwacht het bestuur een groote toeloop van belangstellenden. Wij zijn er dan ook van overtuigd, "gezien de ernstige training, zoowel van de zijde van de leden van T.V.S. en als van Brederode, zoomede het vele werk van den Heer Martens en mede door het groote aantal prijzen, die zijn uitgeloofd, nl. 2 wisselbekers en 13 medailles, dat de spanning a.s. Zondag op het R. C. B.-terrein groot zal zijn. Het Bestuur heeft gemeend voor de propaganda der lichte atlethiek geen entreeprijs te heffen. Echter is het koopen van een programma verplichtend gesteld, even eens het stallen van rijwielen. Hierdoor is het ook onnoodig voor enkele dorpsbewoners om van de gratis plaatsen in het bosch gebruik te maken, teneinde op deze manier van verre de diverse verrichtingen gade te slaan. Deze categorie van sportlievende menschen zouden wel eens oorzaak kunnen zijn, dat ons bestuur in overleg met de N. V. Maatschappij „Veen en Duin" tot afsluiting van het geheele bosch zullen overgaan. Wanneer men voor de sport in 't algemeen en voor Brederode in het bijzonder niet een luttel bedrag over heeft, dan dienen deze „natuurvrienden" alleen het bosch te gebruiken om te wandelen en niet op klandistiene wijze de wedstrijden gade te slaan. Rest ons nog te vermelden dat de wedstrijden aanvan gen om 's morgens 11 uur voor de junioren en des middags 2 uur voor de leden van T.V.S. en Brederode. Na afloop zullen de prijzen worden uitgereikt door onzen Beschermheer Dr. Meindert de Groot. N. A. S, II Santpoort IV. Zoo staan we reeds aan den vooravond van het nieuwe seizoen, maar alvorens hieraan te beginnen, zullen we op gepaste wijze eerst ons 15-jarig bestaan vieren. Dit is vastgesteld op 12 Sept. a.s. Zondag 5 September openen wij echter eerst het voet seizoen met een vriendschappelijke wedstrijd tegen H. M. S. uit Zuilen (Utrecht), le klasse I.V.C.B. Wes telijke afd. I. De wedstrijd vangt aan te 2,30 uur op ons terrein gelegen aan de Kweekerslaan, indien mogenlijk voorafgegaan door een wredstrijd van het 2e elftal. Door aanwinst van eenige nieuwe leden, zullen we vermoedelijk nieuwe gezichten binnen de krijtlijnen zien en naar wij hopen ook onder onze bezoekers buiten de lijnen. Voor aanmelding nieuwe leden, donateurs of buitengewone leden, adres Hageveldstraat 2. A.s. Zondag 2 uur Kemphaan I Zeemeeuwen II Deze wedstrijd wordt thuis gespeeld en is voor de spelers een zilveren lauwertak te bemachtigen. R.C.H. comb. Kemphaan II om 10 uur op het R.C.H. terrein. Verzamelaars sluit' U bij onze vereeniging aan, opgave als lid kan geschieden bij den Secretaris, den heer B. J. Schol, Schroder v. d. Kolkweg 10, Santpoort-St. en elke 2de en 4e Woensdag van den maand aan het clublokaal Gebouw „Spaarnberg", Wüstelaan Santpoort Gevonden voorwerpen worden alleen geplaatst door bemiddeling der politie. Gevonden: een Vulpen, Kiggermans, Narcissenstiaat 34; een kinderportemonaie met inhoud, R. Don ker, Kruidbergerweg 20. Verloren: Een zilveren manchetknoop, Westera, Kruid bergerweg 19; een belastingmerk in etuie, de Boek, Kruidbergerweg 34een verchroomd armbandhorloge, van 't Hof, Kerkweg 136 een beige mantelceintuur, Vlaarkamp, Kruid bergerweg 133. Des avonds om 8 uur wacht de bezoekers een verras sing. Daarna bal. Tijdens het bal aanbieden van de clubvlag aan de kampioenen der zwemvereeniging „Velserend", De prijzen werden als volgt toegekend: Geraniums. 1. Mijntje Copier; 2. Rinus Lolkers3. Geert Pais; 4. Martin Zuiderduin; 5. Gerrit Kamkes 6. Fenny Bijl. Fuchsia's. 1. Alie Bakker; 2. P'etje Evelijn; 3. Derk Scholte 4. Klaas Bus; 5. Nel Wounhoudt; 6. Wijnand Jansen 7. Koosje Copier. Balseminen. 1. Francisoa Erenst; 2. Jan van Es; 3. Annie Bakker; 4 Corty van Eldik 5. Henny van Damme. Sigaren en Tabakken behoeft men niet naar een Specialen Sigarenzaak te gaan. Wenscht men echter iets speciaals te rooken van fabrikanten die prijs stellen niet alleen op hun goede Kwaliteiten, maar ook op de goede verzorging door de winkelier van hun artikelen, dan moet men naar een specialen Sigarenzaak. De specialen Sigarenzaak van Santpoort is, Waar kwaliteit, verzorging en sorteering de voornaamste plaats innemen. Beleefd aanbevelend, Geen cadeaux of korting, Maar prima kwaUfeii tegen laagsien prijs. den Wij kunnen U laten profiteeren van uiterst lage prijzen doordat wij vroegtijdig hebben ingekocht. DE CROCHET WOL, 100 grams knot voor slechts 50 cent UITGEBREIDE SORTEERING DOET DUS UW VOORDEEL POSTAGENTSCHAP DRIEHUIS Wij hebben onze mo derne Damessalon uitgebreid met het nieuwste Permanent Wave Toestel Deze pracht PERMANENT WAVE voldoet aan alle eischen, zoodat wij nu in staat zijn elke behandeling tot volle tevredenheid te kunnen uitvoeren. Zelfs Kapsels die bedorven zijn komen door deze behandeling weer tot zijn recht. Ons succes dat wij hiermede hebben bereikt, getuigt wel de tevredenheid van hen die reeds van deze Permanent hebben gebruik gemaakt en wij richten dan ook het vriendelijk verzoek tot hen U van deze Permanent te overtuigen voor de beslist allerbeste. Voor 1ste klas behandeling staan wij in. Beleefd aanbevelend, jf[ BLOEM EN DAALSCHESTR, WEG 131

Weekblad Huis aan Huis | 1937 | | pagina 2