Sigarenmagazijn „Terra s" CORN EGGE Schakeltjes Geld ter leen C. Peerebooni Taxibedrijf Niet door prijsgeknoei Terrasweg 33, Santpoort, Tel. 651 H. G. SANDERS STUK Geboorte- Kaartjes DRUKKERIJ maar alleen door PRIMA KWALITEIT, RUIME SORTEERING EN GOEDE VERZORGING HANDHAAFT ZIJN REPUTATIE. Beleefd aanbevelend, Zijn Uw Meubelen F. N. E. GladiolensiraaflB Santpoort Terrasweg 31 Santpoort VERHUISD van ftnemonenstraat 13 naar BURG. ENSCHEDÉLMN 1 Jacques Bander Jr. Verhuur, meten zonder Chauffeur Dag en nacht geopend. Alle afstanden 5 cent p. K.M., met de groene wagen. moeten steeds vooruit worden betaald. Bij telefonische opgave of schriftelijke inzen ding zonder bijvoeging van het verschuldigde bedrag aan postzegels wordt bij disponeeren 10 cent administratie kosten berekend. J. E. SLUITERS f De aanstaande blijde gebeurtenis in het Prinselijk gezin. Hat bestuur der afd. Velsen-IJmuiden der Nederl. Vereeuiging van Huisvrouwen verzoekt ons het volgen de te plaatsen: Eén dezer dagen nam onze burgemeestersvrouw Mevr. KwintWiersum, het initiatief om ook 111 onze gemeente te komen tot een uitdeeling van iuiermanuunzeijtsaan behoeftige moeders, die ongeveer in denzeiluen tijd ais onze Prinses, hun kindje kunnen verwachten. Met geuoegen heeft het bestuur der afd. Velsen- I Jmuiden der Nederlandsche Vereeuiging van Huisvrou wen zich bereid verklaard zich met ue uitvoering van dit plan te belasten. Het ligt niet in de bedoeling van het bestuur, een huiscoiliecte te organiseeren, maar uitsluitend langs dezen weg wil men trachten de be- noodigde gelden bijeen te brengen. Velen uwer zullen geneigd zijn, al aanstonds een hand op hun beurs te leggen, nu alweer een aanslag hierop wordt gepleegd. Maar laten de huisvrouwen, speciaal de moeders, zich eens even indenken wat het zeggen wil de zekerheid te hebben, dat over eenigen tijd een nieuw wezentje, dat men zoo heel graag warm wil „inbakeren" en toestoppen, in het gezin zal zijn en daarbij tevens zeker te weten, dat middelen om daartoe te geraken, ten eenenmale ontbreken. Verscheidene lezeressen zullen vele jaren, anderen kunnen met maan den volstaan, terug moeten gaan met haar gedachten om zich weer in te leven in den tijd, dat zij zichzelf de gelukkige a.s. moeder wisten. En vergeet een moeder ooit die maanden, al is het 30 a 40 jaar geleden, dat zij de stapeltjes kleingoed zag aangroeien en al moest men bij stukjes en beetjes de zaak bij elkaar krijgen, het kwam er en op tijd was alles gereed. Maar helaas is dat tegenwoordig vaak zoo heel, heel anders. En is het nu geen sympathieke gedachte van onze Prinses, om niet het Prinsje of Prinsesje met wei daden te overstelpen, maar onze goede gaven daar te laten komen waar ze zoo heel goed kunnen worden ge bruikt en zoo dankbaar zullen worden aanvaard? De huisvrouw, het gezin, de moeder, dit alles houdt zoo nauw verband met elkaar en dit is ook de reden waarom de Ver van Huisvrouwen dit plan zoo warm bij de inwoners der gemeente Velsen wil aanbevelen in de vaste overtuiging dat ieder die daartoe instaat is mede wil helpen om dit plan te doen gelukken. Gaaïnë worden giften op girorekening No. 223607 der afd. Velsen-IJmuiden Ned. ver. v. Huisvrouwen in ontvangst genomen met bij vermelding „luiermanduit- zetjes". Noteert U allen dit nummer of beter nog: „Vult dadelijk uw girobiljet in". Ook zullen gaarne giften in ontvangst worden geno men ten huize van eenige bestuursleden n.l. Mevr, Groosmuller, v. Tuyllweg 20, Velsen, Mevr. Luchsinger Wilhelminakade 90, IJmuinen, Mevr.Bussemaker,Meeu wenlaan 65, IJmuiden (O), Mevr, Vreugdenhil, Zee weg 346, Driehuis en Mevr. Duvergé, Hoofdstraat 125 Santpoort. Voor Santpoort zullen ook gaarne giften worden in ontvangst genomen door Mevi. Oldeman, Burg. Ensche délaan 48 en Mevr. Harrenstein, Pinellaan 10. Alle giften klein en groot zullen met vreugde worden aanvaard. Zangwedstrijd. De liedertafel „Haarlem's Zanggenot' te Haarlem, heeft besloten om ter gelegenheid van haar 70-jarig Jubileum een Nationale Zangwedstrijd uit te schrijven in de maanden Juni en Juli 1938, vooi Mannen-, Gemengde-, Dames-, Kinder-, Christelijke koren en Dubbel-Kwartetten dezelve zullen gehouden worden in de in den Lande welbekende Concertzaal de beoordeeling geschiedt volgens puntenstelsel. Nadere inlichtingen en prospectussen aan te vragen aan het secretariaat W. J. Korte, Zijlstraat 32 rood, Haarlem. Fanfarecorps „Wilhelmina". Het fanfarecorps „Wilhel- mina" geeft op Zondag 28 Nov. haar eerste winter- concert. Het programma dat ten gehoore zal worden gebracht bevat o.a. de Goud- en Zilverwals, Thétis-ca-4 Valeria Rusticana, enz. T.V.S.-Nieuws. De dames afdeelingnam Woensdagavond j.l. deel aan de Graadwedstrijden van de Kennemer Turnkring en met succes. In de 3e graad veroverde een vijftal dames een 2e vereenigingsprijs metl64pun- teu, de deelneemsters waren: G. Grapendaal,35 punten 2e prijs; W.Bakker, punten, 3e prijs; R-Wiedijk 31 punten, 3e prijs en j. Zwanenberg, 3H/2 punten, 3e prijs, In de 2e graad behaalde Mej. A. Nol met 371/2 punt een le prijs, terwijl ze zich in het totaal van alle dames als 2e kiassificeerde. Het vorige jaar kwam ze nog uit in de 3e graad, dit jaar in de 2e graad en moet het volgende jaar in de le graad uitkomen, omdat ze le prijswiuster is. Voorwaar een prachtprestatie, een groot succes voor haar zelf en voor de vereeniging. In de le graad behaalde Mej. W. Landeweert, die voor het eerst in deze zware afdeeling uitkwam, met 31 punten een 3 prijs. Chr. Dem. Unie. De afdeeling Santpoort der Chr. Dem. Unie belegt een openbare vergadering in Cafe „De Weyinan" op Woensdag 17 November a.s. met als spre ker haar Voorzitter de heer H. v. Houten, Lid der Zweede kamer der Staten Generaal. Het te behandelen nderwerp is: De C. D. U. en de plannen der Regeering. Tooneelvereen. J. v. Dommelen. Deze vereen, geeft Zon dag in „De Weyman een opvoering van het blijspel „De roof der Sabijnsclie Maagden". N.A.S.B. Korfbal. Zondag j.l. geen wedstrijden gespeeld. a.s. Zondag Ralvu II—Costerkwartier VI lü uur terrein Hagelingerweg Always Ready I—Falvu I 2 uur terrein Uosten de Bruynstraat Vertrek 1,15 uur precies van school F. Turnen. De turngroep heeft zich de laatste 2 maanden aardig uitgebreid, maar waar blijven de heren leden. Opgave Voorplaats 21 Santpoort. R K. S. V. „Santpoort Zondag 14 Nov. Graat Willem 1—Santpoort 1 2 uur Santpoort II D.U.S. 1 2 uur Santpoort 111—S.J.C. 111 12 uur O.G. V—Santpoort IV 12 uur Junioren T.Y.B B Santpoort A 12 uur Sautpooit E—U.G, 12,30 uur Het le vertrekt uiterlijk 12 uur op de bekende plaats. Een zeer zware wedstujd wacht hen, maar ze hebben pas een rust-Zondag gehad, dus hebben zij nieuwe krachten opgedaan. Het 2e heeft thuis ook een moei lijke opgaaf, evenals het 3e, terwijl het 4e mans genoeg is. Zondag 21 Nov. heeft een zeer bijzondere wedstrijd plaats, waarvan de opbrengst bestemd is voor de missie van Father de Jong, moge het weder medewerken op dat de opbrengst onze verwachtingen overtreft. Z. V. Velserend. Zondag j.l. speelde ons polozevental een wedstrijd tegen V.Z.V. Direct namen onze jongens door fraai spel van den linksachter, de leiding. 1 0. De Velsenaren wisten echter nog voor de rust gelijkte maken. Na de rust 1—1 waren onze jongens in de meerder heid, maar door te slap spel m de achterhoede werd ons doel nog 2 x doorboort. Voor een worsteling, deuk aan dien veldslag in Juli, voor het doel der Velsenaren werd een strafwoip toegekend, die in een goal werd omgezet. Kort hierna kwam het einde met een 3 2 overwinning voor V.Z.V. Gezien onze zeer verjongde ploeg, voorwaar geen slechte piestatie. Damclub „Stabiel". De maand November werd door Stabiel 1" goed ingezet met een pracht wedstrijd tegen „Zaandam 3". Dat er zwaar gespeeld is, blijkt wel uit het feit, dat er niet minder dan zes van de tien borden moesten worden afgebioken. Waar de vier uitgespeeiden borden, te weten, de lieeren Jansen Sr., E. Zuiderduyn, F. v. Houw elingen en ondergeteekende wisten te winnen staan wij al met 8 0 voor terwijl het eindresultaat vermoedelijk 16—4 voor ons zal wor den, hetgeen inderdaad een bijzondere prestatie mag genoemd worden. Wanneer a.s. Dinsdag in IJmuiden eenzelfde kracht kan worden ontplooit dan Het 2e en 3e tiental verloren resp van H.D.C. 4 en 6 met 8 12 en 4—i6. Nu wil ik over de laatste uitslag zwijgen, maar met die 8 12 lieeren ben ik in liet geheel niet tevreden, hoe kan bord 8 met 4 stuk ken winst verliezen De kop heeft keurig gespeeld, 7 punten uit 4 borden, bravo! Waar bovenstaande bericht reeds een week oud is, kan ik het dan nu aanvullen. We hebben ver loren, onze eerste - nederlaag, maar een met eere, het lesuitaat 11—9 is prachtvol. Dat de tegenstanders won nen, danken zij aan hun routine en een foutje van het laatste spelende bord, hetwelk in de prille ochtend maar remise weid gegeven. Wij bezetten nu met 1 punt verschil de tweede plaats, er kan dus nog van allés ge- beuten. U hebt liet in IJmuiden gehoord lieeren Sta biel 1 wordt als een van de sterkste tientallen in de 2e klasse beschouwd, welaan laat het zoo blijven Met schroom vermeld ik nog even de resultaten van hst 2e en 3e beiden verloren met resp. 17 3 D.O.S. en 18-2 Oosterkwartier 2. Probleem No 31 werd door de volgende heeren goed opgelost: G. Zuiderduyn, M. Piek, J. M. Jansen, J. Bakhuijs, N. C. Bierman, H. M Jausen en W. Dink- gieve allen te Santpoort. Piobleem No 32 is weer, Wit speelt en wint, auteur den beer D. Douwes. Alle correspondentie aan het sier F. W. Schmidt, Laz. Mullerlaan 1 Santpoort-D. Zwart 6, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16, 19, 23 en dam 45. Wit 20, 21, 22, 25 27, 32, 34, 37, 38, 40, 42 en 43. Korfbalclub „Sport Vereent", Bloemendaal—Santpoort Secretariaat: Bruno Klauwersstraatö, Santpoort-Station Gespeeld Zaterdag 6 Nov.: Patrimonium I S.V. I Zondag 7 Nov. Rohda I S.V. I Westerkwartier III—S.V. II Always Ready II—S.V. Ill Te spelen Zaterdag 13 Nov S.V. II—Meerlebosch II Zondag 14 Nov. S.V. I is vrij S.V. II—Blauw Wit IV S.V. III is vrij D.S.V. II-S.V. IV Aangenomen als adspirant: Anny de mendaalschestraatweg 147, Santpoort-St. 8-0 5-2 10-1 2-3 3 uur 2 uur 10 uur Visser, Bloe- aangeboden, vanaf f100, tegen wettelijk tarief, ook zonder borg. Adres: Rijksweg 270, Sant poort. laat ze dan VAKKUNDIG repareeren. Speciaal adres voor Lak gespoten en Gepolitoerde Meubelen annex Houtdraaierij en Stoffeerderij. Ook nieuw te leveren Meubelen in onze mo delboeken tê bezichtigen. Alles geleverd en gerepareerd onder 1 jaar garantie tegen SCHERP concurreerende prij zen. Beleefd aanbevelend. BEHANGER,STOFFEERDER BEDDENMAKER HAGELINGERWEG 132 Tel. 474 Santpoort Donderdagavond is in den ouderdom van 63 jaar, geheel onverwachts overleden, de heer J. E. Sluiters, aihier. De heer Siuilers was gedurende 27 jaar voor de Chr. Hist. Unie lid van den Gemeente Raad en be kleedde verschillende functies in diverse Commissies. Naast deze omvangrijke arbeid vond hij nog gelegen heid zich voor bet vereemgingsieven te geven, vooral in het kerkelijk leven trau nij op den voorgrond. Ge durende tientallen jaran was hij voorzitter oer Ned. Herv. Evangelisatie, voor welks belangen hij steeds op de bres stond en voor den bouw der Nieuwe Kapel hij al zijn krachten gaf. Tot voor Dec. 1936 ieidue hij veie jaren de Zondagsschool der Hervormde Evangelisatie en gaf zich vooral op 't gebied van 't jeugd en jonge- liedenwerk. Ook was de lieer Sluiters een tal van jaren Opper- brandmeester en kwam onder zijn leiding de reorgani satie der brandweer te Santpoort tot stand. Het zoo onverwacht verscheiden heeft in vele kringen diepen indruk gemaakt. De begralenis zal plaatsvinden Maandag a.s. te half 2 op de Begraaiplaats „de Bieze" Jonyerenbond. De jongerenbond der Ned. Hervormde Evangelisatie bieio Donderdag j.l. eene vergadering, waarin tot definitieve oprichting werd besloten. De be stuursverkiezing bad tot resultaat dat zitting namen de dames Harmsen en v. d. Vlerk en de heeren JAsschoff, J. Winters en J. Cornegge. De fnnctie'szullen onderling worden geregeld. Medegedeeld werd dat Zondagavond de eerste Jeugd dienst zal worden gehouden, waarin hoopt voor te gaan Ds. Aalders van Haarlem en waar alle jongeren maar ook ouderen worden verwacht. Voor de lezing van den heer G. Oversteegen, over het onderwerp „van Moskou naar Golgotha", op Don derdagavond a.s., zijn nog enkele kaarten bij de be stuursleden verkrijgbaar. Supporters Vereen. „Santpoort". Zondag a.s. naar Graaf Willem (den Haag). Vertrek Hageiingerweg-Hoofdstr. om 12,30 uur. Leden die de reis mede willen maken geven zich op voor Zaterdagavond 8 uur bij de bekende adressen. Nieuwe leden kunnen zich opgeven bij het Secretariaat Hagelingerweg 210. Bridgeclub „Santpoort". Seer Dr. Schaepmanlaan 4, Bloemendaal. Op de d.d. 28 October gehouden onderlinge drive werden de eerste piijzen beüaald door de navolgende koppels Afd. A. N.-Z.: de heeren v. HooffSr.-Wigman 52 m.p. O.-W.: de heeren v. Hooff Jr.-G. Handgraaf 44 m.p. Afd. B. N.-Z.: de lieeren Harmse-J. Rings 491/2 m.p. O.-W.: de heeren P. Riogs-Sintenie 521/2 m.p. Op de j.l. gehouden Jaarvergadering is o.m. besloten tot bet houden van eon Feestavoad op Donderdag 25 November a.s. 4 nieuwe leden traden in den maand October toe. Eéu onzer leden gaf een sjoelbak cadeau ten bate der Kas. Sehaakclub „Santpoort". Deze jonge vereeuiging gaat bet voor den wind. De club telt reeds 20 leden, die elke Dinsdag in „De Weyman spelen. Dinsdag 1.1. wa ren er voor 't eerst gasten n.l. een 11-tal spelers (twee de 10-tal) van de club „Deuk en Zet" uit IJmuiüen-O. De gespeelde partijen hadden onderstaand verloop. Santpoort IJmuiden F. xlbspoei—P. Tol 1—0 P. Scheepmaker—H. Clots 1 0 A. Molenkamp M. Visser 1 0 P. Visser—G. 't Hart 1 0 J. v. Dijk—H. Otto 0—1 K. Nederiof—N. Aalbertsberg 0—1 K. Doornbos—H. Spieker 1—0 J. OverstegenF. v. d. Laan 1—0 H. de Kieer—Jac. Klein 1—0 P. v, d. Horst—P. v. d. Berge 1—0 E. Ehrbecker— P. Huyer 0—1 Totaal 8—3 Hieruit blijkt, dat goede schakers in de jonge club bun partner kunnen vinden. Maar ook beginners zullen zich in deze club met andere zwakkere kunnen meten. Wie zich aan wil sluiten kan nadere inlichtingen verkrijgen bij de leden en den Secretaris,Broekbergen- laan 16. Kennemer Wandel Club. De Kennemer Wandel Club hield op 3 Nov. j.l. in bet Kennemer Hotel bare jaar vergadering, onder voorzitterschap van den Heer Ragut. Het Jaarverslag van Secretaris en Penningmeester was in opgewekten toon en daaruit bleek, dat de Ver eeuiging nog goed gezond en financieel op hechten basis is* gevestigd. Bij de Bestuursverkiezing, werd de Secretaris de Hr. Brandwijk herkozen en de beer Groeneveld gekozen, die de functie van 2e secr. zal worden toegewezen. Besloten werd ook in den komenden winter trainings- tochten te houden. De eerste marsch zal worden ge houden op Zondag 21 Nov. a.s. In den komenden winter zullen elke maand gezellige clubavonden in het clublokaal, het Kennemer Hotel, worden gehouden. Op deze clubavonden zal gelegen heid gegeven worden te sjoelbakken, kaarten, biljarten met tafelbiljart, enz. te beginnen in December met een z.g. St. Nicolaasavond. In verband met het 5-jarig bestaan werd een Feest commissie benoemd, bestaande uit de Hr. Groeneveld, voorzitter, Mevr. Brandwijk, secretaresse en de Heer Kok, penningmeester. Deze zal een feestavond organi seeren op Zaterdag 27 Nov. a.s. voor leden en genoo- digden. De vergadering die om 8 uur werd geopend, sloot om 9,30 uur, waaruit wel bleek, dat de leden achter het bestuur staan en geheel met dezen medeleven.

Weekblad Huis aan Huis | 1937 | | pagina 2