WEET II H. Zonneveld IEDERE MOEILIJKHEID De BRIL die U slaat, Levert STUTVOET in de Hoofdstraat Inleg zolen De Econoom Boekhandel Cornegge V.V.V.„Santpoort's Bloei" Bloemendaalschestraatweg 48 LeesiiiEiliolëieeEc en Boekhandel «flLBERDINCK THYM» Wensckt gij er van verzekerd te zijn ROOSJES SIGAREN, CADEAU I Sigarenmagazijn „TERRAS" H. G. Sanders Kalversfraat 14 IJmuiden Oost Ordners voor Rekeningen Kwitanties Brieven en Girobiljetten Opberg- mappen meten zonder klem Perforators Peperclips Schrijf- en Vulpeninkt Liashaken en -Pennen Winkel loopers met en zonder alphabet Notitieboekjes Kasboeken Terrasweg 31 Telefoon 619 Santpoort Propaganda-Feestavond Uitgebreide Leesbibliotheek waarin de nieuwste werken zijn opgenomen Scherp coracurreerende prijzen Gevonden en verloren voorwerpen. Terrasweg 33 Telefoon 651 v Aangesloten bij de Algemeene Nederl. Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer Koninklijk Goedgekeurd Eere-Voorzitterde Heer Herbert Cremer Rechtskundig adviseur Mr. J. J. P. Tonino. Secretariaat: Burgemeester Enschedelaan 40 Tel. 654 Wederom ligt een jaar achter ons, dat ook rijk geweest is aan gebeurlijkheden. Het is echter niet mogelijk hier in kort bestek daarvan gewag te maken. Maar wel moge van hier dankbaar geconstateerd wor den dat de tendenz naar algemeene verbetering, waar op bij de jaarwisseling in 1936-1937 in dit orgaan ge wezen werd, in 1937 daadwerkelijk heeft doorgezet; moge er van een algemeene opleving in dien zin, dat alle ellende van vroegere malaise te boven gekomen is, nog niet gesproken worden en moge al waar zijn, dat na de korte periode in den aanvang van 1937, waarin inderdaad hoop op bestendige verbetering be stond, wederom een terugslag waargenomen werd, in het algemeen moet gezegd worden, dat in 1937, ver geleken met het jaar 1936, meer welvaart in het land gekomen is. Voor 1938 is weinig te voorspellen. Eenig optimisme is echter niet misplaatst. Niet alles stemde in 1937 echter tot blijde gedachten. Het was in het bijzonder het oorlogsgeweld in andere, zij het verre landen, dat, gepaard aan de wedloop in de bewapening in de gansche wereld, de vredelievende lieden van alle naties met bezorgdheid voor de toekomst vervulde. Bezorgde geluiden, die uiteraard ook in ons land ver nomen werden, werden echter geheel overstemd door de vreugdetoonen bij gelegenheid van het prinsenhuwe lijk, dat beter dan iets anders het Nederlandsche volk verbroederde. De blijde gebeurtenis van Jan. 1937 zal thans spoedig gevolgd worden door een nog blijdere, waarnaar het gansche volk met spanning uitziet. Bij Santpoorts Bloei ging het op de traditioneele wijze steeds crescendo. Crisis en malaise hebben op haar nog nimmer eenigen vat gehad. Wij vertrouwen, dat ook 1938 een jaar van voorspoed voor onze vereeniging zal zijn. Wij maken ten slotte van de gelegenheid gebruik om al onze leden hierbij een oprecht gelukkig en voor spoedig nieuwjaar toe te wenschen. Wederkeerig ver trouwen wij, dat onze leden ons dien steun zullen geven, dien wij voor de uitvoering van onze taak noodig hebben. Het Postkantoor. Het zal onzen leden en ook anderen ongetwijfeld bekend zijn, dat het bestuur zich sedert de oprichting onzer vereeniging herhaaldelijk gewend heeft tot het Hoofd bestuur der P. T. T. om verbetering in de outillage van het postkantoor te Santpoort-dorp te verkrijgen. In den loop der jaren hebben wij gedaan weten te krij gen, dat zoowel te Sancpoort-Dorp als Santpoort-station de tijden der openstelling werden uitgebreid. Wat ech ter de hoofdzaak betreft, de verbetering van het kan toor aan de Hoofdstraat, mochten wij door verschillende omstandigheden nog geen succes boeken. Steeds werd echter de toestand onhoudbaarder en wendden wij ons daarom d.d. 10 Dec. weer met een dringend verzoek schrift tot de P. T. T. Het doet ons genoegen nu te kunnen mededeelen, dat wij hierop ultimo Dec. antwoord ontvingen, dat binnenkort een nadere beslissing der P. T. T. t. a. v. het hulppostkantoor te Santpoort-dorp kan worden verwacht. Het Jubileum v. h. Symphonie-Orkest „Euphonie". Dit orkest viert zijn 20-jarig jubileum met een groot concert onder leiding van Marinus Adam en met medewerking van het BALLET VAN TILLY SYLON, in de groote zaal van bioscoop „DE PONT", te Velsen. o.a. zullen worden uitgevoerd het ballet uit de opera Faust, Geschichten aus dem Wienerwald; An der scho nen blauen Donau. enz. enz. Na afloop jubileumbal. De toegangsprijs bedraagt 65 ct., echter is het bestuur van „Euphonie" zoo vriendelijk geweest ter beschikking van „Santpoort's Bloei" 50 kaarten te stellen tegen den sterk gereduceerden prijs van 39 ct incl. bel. en pro gram ma. Deze kaarten zijn uitsluitend ter beschikking van onze leden en zijn verkrijgbaar bij den Heer G. Hem- pel, Middenduinerweg 16, waar men zich tevens kan opgeven voor de extra-autobus, die wij bij voldoende deelname zullen laten rijden van Santpoort-Station via Santpoort-dorp naar bioscoop „De Pont" en terug. Wij raden onzen leden aan zich vroegtijdig van kaarten te voorzien, daar wij in geen geval over meer dan 50 kaarten kunnen beschikken en wij verwachten, dat deze zeer spoedig uitverkocht zullen zijn. o Neemt steeds kennis van de aankondigingen in onze vereenigingskastjes, U blijft dan op de hoogte van de plannen der voornaamste vereenigingen. op Zaterdag 29 Januari, 8 uur 15 in „Zomerlust" Cabaret-Revue „Met een lach door het leven". Onze jaarlijksche feestavond wordt dit jaar tot in de finesses verzorgd. Wij hebben ons de medewerking kunnen verzekeren van het gerenommeerde gezelschap van PAUL OSTRA, waaraan buiten Paul Ostra zelf o.a. ook de overbekende revue-artisten JOPIE KOOPMAN, JOOP DE LEUR, ELLY MARELLO, enz. verbonden zijn. Opgevoerd zal worden een non-stop-revue „Met een lach door het leven", een programma van uitbundige vroolijkheid Na afloop groot geanimeerd Bal onder leiding van den Heer Pollé. Het zal storm Ioopen dien avond, daar wijzen de voorteekenen reeds op en daar om raden wij een ieder aan om zich tijdig van kaarten te voorzien. De zaal bevat slechts 250 zitplaatsen, zoo dat dit beperkte aantal reeds spoedig zal zijn uitver kocht. Bespaart Uzelf dus een teleurstelling. De prijzen der plaatsen, die wij gezien de zeer hooge kosten aan dezen avond verbonden buitengewoon laag hebben ge steld, zijn als volgt Voor Leden Santpoorts Bloei (pers.) 50 ct. incl. bel. voor huisgenooten van leden 50 ct plus 15 ct bel. voor niet-leden 75 ct plus 23 ct bel. Onze leden kunnen voor zich en hunne huisgenooten kaarten verkrijgen vanaf 15 Januari a.s. aan de volgende adressen G. Hempel, Middenduinerweg 16, J. Visse, Broekbergen- laan 9, A. Tabernal, Hagelingerweg, C. Wit, Brederood- scheweg 74, Drukkerij Cornegge, Terrasweg 31. Vanaf 22 Januari zijn ook voor niet-leden kaarten ver krijgbaar. Plaatsbespreking a 10 cent per persoon op Vrijdag 28 Januari van 8 tot 9 uur n.m. en Zaterdag 29 Jan. van 2 tot 3 uur in „Zomerlust". Onze Kindermatinee op 29 December 1957. De toeloop voor deze bijzonder geslaagde kindervoor stelling was buitengewoon groot en spijt het ons tien tallen kinderen, die zich niet tevoren van toegangsbe wijzen hadden voorzien, te hebben moeten teleurstellen. Wij hopen, dat het gevolg hiervan zal zijn, dat in de toekomst niet tot het laatste moment gewacht wordt met het koopen der kaarten; de plaatsruimte in onze zalen is nu eenmaal beperkt. Het bestuur had gemeend voor kinderen geen ver schil te mogen maken of de ouders al of niet lid onzer vereeniging zijn, de overweldigende toeloop noopt ons echter, hoewel met tegenzin, in het vervolg toch een verschil te moeten maken in dier voege, dat wij eenige dagen toegangsbewijzen uitsluitend voor leden beschik baar zullen stellen, waarna, indien dan nog voorradig, ook niet-leden hiertoe in de gelegenheid zullen worden gesteld. Het bestuur zal trachten voor Februari nog een kindermatinée te arrangeeren. Wsf «sas mw H dat te Santpoort-Station] IS GEVESTIGD KANTOORBOEKEN SCHOOL-, SCHRIJF- EN TEEKENBEHOEFTEN ook in het jaar 1938 een prima Sigaar te rooken voor slechts weinig geld, rookt dan het merk Kwaliteit onovertrefbaar. 2, 3, 4 en 6 cent Hoofdstraat 146 Santpoort Gevonden voorwerpen worden alleen geplaatst door bemiddeling der politie. Gevonden Een paar regenpijpen, Duin en Kruidbergerweg 39. Kinderportemonnaie met inhoud, Hoofdstraat 19. Zilveren manchetknoop, Uitendaalstraat 51. Groene ceintuur, Bloemendaalschestraatweg 102. Kinderwantje, Terburgstraat 14. Motorhandschoen, Bloemendaalschestraatweg 182, politie Huissleutel, Wüstelaan 68. Verloren Beige dameshandschoen, Anemonenstraat 20. Zilveren Ring met groote groene steen, Platanenlaan 7 Bloemendaal. Staatsbedrijf der P.T.T. Automatiseering Haarlemmermeer. Met ingang van Dinsdag 18 Januari e.k. te 13 uur zullen de automatische telefooncentrales te Abbenes, Hoofddorp, Lijnden, Nieuw-Vennep, Rijk en Vijfhuizen in dienst worden gesteld. Van genoemd tijdstip af zullen de aangeslotenen op deze telefoonnetten dus automatisch kunnen telefoneeren met een tevens automatisch bereikbaar zijn voor de abonné's behoorende tot het telefoondistrict Haarlem. De voor het automatisch interlocaal verkeer te bezigen kengetallen zijn de volgende: Abbenes K 534; Hoofd dorp K 540; Lijnden K 541; Nieuw-Vennep K 546; Rijk K 543; Vijfhuizen K 548. Het Hoofd v. h. Telefoondistrict. Driehuis. Aan de bewoners van Driehuis wordt medege deeld dat de klok der R.K. Kerk aldaar, Maandag en Dinsdag zal worden stopgezet wegens restauratie aan't uurwerk. Dit werk is opgedragen aan de firma J. A. Bode, aldaar. Huis aan Huis zal het niet voorkomen dat de Ooievaar tegelijk met de a s. blijde gebeur tenis in ons Vorstenhuis, naar binnen komt stappenmaar de, gelukkige Moeder onder de vaste lezerskring van dit blad, waar dit wel. ge. schied, zal door ons verrast worden met een FRAAIE FRUITMAND, gratis thuisbezorgd. FRUITHANDEL VITA-NOVA SANTPOORT-ST. TEL 229 bij de organisatie van Feestelijkheden wordt opgelost, bij het genot van een Sigaar uit het omdat de goed verzorgde en allerfijnste kwali teit, iedere Rooker in een milde en blijde Feeststemming brengt Beleefd aanbevelend, Korfbalclub „Sport Vereent". Bloemendaal Santpoort. Secretariaat. Bruno Klauwersstraat 5, Sautpoort-Station. Gespeeld Zaterdag 8 Jau. S.V. 2—Watervliet 2 0—2 Zondag 9 Jan. Alle wedstrijden afgelast. Te spelen Zaterdag 15 Jan. S.V. 1 Watervliet 1 3 uur Aurora—S.V. 2 3 uur Zondag 16 Jan. S.V. 1-W.kwartier 2 2 uur Meerleboscli 1 S.V. 3 2 uur S.V. 5 Nw. Flora 3 10 uur Onze jaarlijksche feestavond zal in Febr. worden ge houden in hotel „Vreeburg", Kerkplein, Bloemendaal. Opgevoerd zal worden een blijspel in 3 bedrijven. Damclub „Stabiel". Waar de afwerking van het wed- strijdrooster de vorige maal perfect was, laat dit nu veel te wenschen over. Er moeten 14 inhaalpartijen gespeeld worden, eerder kunnen we niet aan detweede helft beginnen. Dit geldt hoofdzakelijk voor de 1 klasse, a.s. Maandag zal een lijst opgehangen worden met vermelding van de te spelen partijen. Wanneer dan de spelers het onderling regelen is de achterstand spoedig ingehaald, dus oké heeren! De heer Janssen Sr. kon wegens ziekte eenige weken zijn damuurtje voor de junioren niet houden, wij wenschen hem een spoedig herstel. Intusschen zal het de heer Janssen genoegen doen te weten dat a.s. Maandag de eerste klokken aanwezig zullen zijn Nog deelt het bestuur mede tot aanschaffing van een 12 P.K. luxe wagen te zijn over gegaan teneinde bord 3 regelmatig van en naar huis te brengen. Het gaat met de lotenverkoop gesmeerd, C. Ouden dijk heeft zelfs kans gezien in een week 200 loten te verkoopen, bravo Probleem No. 35 werd door de volgende heeren goed opgelost: H. W en L Janssen, M. Piek, J. Bakhuys, N. C. Bierman, J. Krab en G. Zuiderduyn allen te Santpoort. De geregelde oplossers herinneren zich wel No. 33, na plaatsing hiervan werd ik van alle kanten, leden en niet-leden, bestormd metonoplosbaar, fout, enz. (nietwaar heer Tee Pee). Hier hetzelfde probleem retour en bespaart U zich de moeite van een her nieuwde bestorming. Aldus probleem No. 36, auteur de heer Prins. Wit speelt en wint. Alle correspondentie aan het secretariaat F. W. Schmidt Lazerus Mullerlaan 1 Santpoort dorp. Probleem 36. Zwart7, 8, 9, 11 13, 15, 17, 18, 19, 2,1, 22, 26 en 36. Wit 20, 25, 33, 34 35, 37, 38, 39, 41, 42, 43, 46 en 47. V KURKWOL OOK SCHAAPVACHT

Weekblad Huis aan Huis | 1938 | | pagina 2