Stutvoet P. KAANDORP „Driehuis" Visser's Voor den Tuin! R.van Egmond L.W.C. SNOEK V.V.V.,,Santpoort's Bloei" Voor Driehuis Uw SCHOENMAKER Zeeweg 411 H. M. Kooyman Telefoon 4468 Houthandel Rijwielhandel Kerkweg 1-3 Santpoort KERKWEG 54 Santpoort I INGEZONDEN. fi Ut ISPt' lill,IIP '§§p^ Gevonden en verloren voorwerpen. Alleen het beste voor Uw oogen van voldoen aan de hoogste eischen Opticien - Horloges Hoofdstraat 146 Santpoort Drieimizerkerkweg 103 Het adres voor Uw Loodgieters werkzaam heden is Nic. J. Aris Dat gaat naar Huis- en Decoratieschi ld er Behangwerk. Aangesloten bij de Algeineene Nederl. Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer Koninklijk Goedgekeurd Eere-Voorzitterde Heer Herbert Cremer Rechtskundig adviseur Mr. J. J. P. Tonino. Secretariaat: Burgemeester Enschedelaan 40 Tel. 654 Kindervoorstelling op 16 Februari. Het is ons mogen gelukken het beroemde theater van Bert Brug man te engageeren voor het geven van een kinder voorstelling op Woensdag 16 Februari, 's middags 2 uur 30 in „Zomerlust". Opgevoerd zal worden „De Tooverviool", een fan tastische geschiedenis met zang en dans, verschijnin gen en verdwijningen, hocus-pocus enz. Dat de voorstellingen van Bert Brugman c.s. op een zeer hoog artistiek peil staan bewijst wel de groote lijst van aanbevelingen van personen uit de muziek- en wetenschappelijke wereld, o.a. Prof. Roland Holst, Prof. Keesom, Ellen, Russe, Henriëtte Roland Holst, Mgr. Taskin Éduard Verkade, Paul Huf, Pierre Mon- teux enz. Ook de volwassenen, die tot een zeer beperkt aantal worden toegelaten en alléén op de eerste en laatste stoel van iedere rij mogen plaatsnemen, zullen een kostelijke middag kunnen meemaken. Wij hebben de prijzen weer uiterst laag gesteld, n.l. 11 vent voor kinderen en 28 cent voor volwassenen (belasting inbegrepen) Tot 9 Februari is uitsluitend de plaatsverkoop voor kinderen van leden, daarna ook voor anderen en wel aan de volgende adressen G. Hempel, Middenduiner- weg 16A. Tabernal, HagelingerwegJ. Visse, Broek- bergenlaan 9 C. Wit, Bredercodscheweg 74. Zie ook onze raambiljetten. Kaarten ook verkrijgbaar bij Drukkerij Cornegge. Ouders bespaart Uw kinderen een teleurstelling en zorgt dat U tijdig in het bezit van toegangskaarten komt. De autobusverbinding SantpoortHaarlem via Bloemendaal. De N.V. Stormvogels heeft ons be richt, dat binnenkort een beslissing van de Verkeers- commissie te wachten is betreffende het doortrekken van bovengenoemde autobusdienst naar Santpoort dorp. Indien de toestemming verkregen wordt ligt het in de bedoeling van N.V. Stormvogels de doortrekking reeds in het a.s. voorjaar te bewerkstelligen, waardoor de beide deelen van Santpoort (Dorp en Station) weer wat nader tot elkander zullen zijn gebracht. Onze cabaretavond en een waarschuwing. Onze jaarlijksche ontspanningsavond op 29 Januari j.l., waar door het gezelschap van Paul Ostra d cabaretrevue „Met een Lach door het Leven" werd opgevoerd, heeft een enorm succes gehad, zoodat onze propaganda- commissie met groote voldoening op haar uitstekende werk kan terugzien. Wij zullen trachten onze jaarlijk sche ontspanningsavond steeds meer te perfectioneeren en hem daardoor te maken tot het evenement van Santpoort. Het is ons gebleken, dat personen, blijkbaar uit Haarlem afkomstig, die niets met onze vereeniging uitstaande hadden, getracht hebben (en aanvankelijk met succes) buiten de zaal aan bezoekers strikjes te verkoopen, waarbij deze in de waan werden gebracht, dat dit geschiedde ter bestrijding der kosten van den feestavond. Daar deze lieden dezelfde praktijken ongetwijfeld ook bij feest- en propaganda-avonden van andere Santpoortsche vereenigingen zullen trachten toe te passen, waarschuwen wij hierbij bestuursleden en publiek. Ook werd door ons de politie met deze nieuwe vorm van bedelarij in kennis gesteld. Fanfarecorps „Oefening Kweekt Kunst", Prov. Ziekenhuis nabij Santpoort. Bovengenoemde ver eeniging geeft op Zaterdag 12 Februari a.s. een uit voering in Hotel „Vreeburg" te Bloemendaal. Aanvang precies 8 uur. Medewerking aan dezen avond verleenen de heeren Meyer, humorist-conferencier en Van Meurs, imitator- parodist. Een gezellig bal onder leiding van genoemde heeren en met medewerking van The Jazz Brothers Band zal de avond doen besluiten. Voorziet U om teleurstelling te voorkomen zoo spoedig mogelijk van kaarten, daar er nog maar een beperkt aantal voorradig zijn. De kaarten zijn verkrijgbaar bij de leden en voor zoover nog voorradig 's avonds aan de zaal. N.A.S.B. Jaarvergadering. Woensdag j.l. is onze leden-jaarvergadering gehouden, welke zeer vlot is verloopen. Uit de diverse verslagen bleek een leden stijging en een stijging der financiën tot uiting te komen, wat ons natuurlijk goed te pas kwam. Jaar verslagen, begrooting en bestuursbeleid werden goed gekeurd. Het bestuur is als volgt samengesteldW. Feenstra, voorzitterW. F. Engelhar, secretaris, Voorplaats 21 S. v. Hamburg, penningmeester, Hoofd straat 166r.H. de Vries en W. Marinus. Over propagandafeestavond volgen nadere berichten. Bespreking zomerprogram verliep vlot, terwijl de rondvraag prettig doorgeworsteld werd. Al met al een bizonder prettige vergadering. Korfbal. Te spelen a.s. Zondag Haarlem II Palvu I, 2.15 uur. Vertrek1.45 uur precies school F. Tooneel. De Tooneelvereeniging Jan v. Dommelen maakt nog bekend, dat het tooneelstuk „Zeemans vrouwen" van Herman Bouber opgevoerd zal worden op 27 Februari a.s. in „De Weyman". R. C. Brederode. De uitslagen van j.l. Zondag zijn als volgt Brederode I—Beverwijk II 62 Bestuursmededeeling. Zooals reeds in de pers gepubliceerd werd, heeft het bestuur besloten jaar lijks één ontspanningsavond te arrangeeren, waarvan het artistieke peil zoo hoog mogelijk opgevoerd wordt. Ook de kindervoorstellingen, die ingevolge verzoek van vele leden gegeven worden, zullen tot in de puntjes worden verzorgd. Gedurende dit winterseizoen zal nog een kindermatinée plaatsvinden op 16 Februari en tegen het voorjaar een lezing met lichtbeelden voor onze schooljeugd, terwijl wij ook nog in onderhande ling zijn om onzen leden een cultureele filmvoorstelling te kunnen geven. Hoewel door ons in den regel een matig entréegeld geheven wordt, kan de opbrengst daarvan vrijwel nim mer de kosten der voorstellingen dekken. Nu zijn er leden, die hun verwondering uitspreken, dat dergelijke avonden niet gratis voor onze leden worden toeganke lijk gesteld. Deze leden geevn blijk geen begrip te hebben, welke bedragen met het organiseeren van ont spanningsavonden gemoeid zijn. Een vereeniging, die haar aandacht zoo goed als geheel op één of meer feestavonden kan concentreeren en dan gedurende het verdere jaar zoo goed als geen verdere kosten heeft kan, wanneer geen hooge eischen gesteld worden, zich de weelde veroorloven om ont spanningsavonden gratis toegankelijk te stellen. Anders wordt het echter, wanneer een vereeniging als Sant- poorts Bloei haar taak op een geheel ander terrein heeft. In dat geval zijn ontspanningsavonden slechts middel om de band tusschen de leden en de vereeni ging te versterken doel der vereeniging kunnen en mogen zij dan uiteraard niet zijn. Hoofddoel onzer vereeniging is en blijftde belan gen van Santpoort in het algemeen en van de leden in het bijzonder met alle daartoe geëigende middelen te behartigen. Tot de werkzaamheden van het bestuur behoort de behandeling van klachten en wenschen betreffende onze wegen, plantsoenen, verlichting, ver keersmiddelen, posterijen, telefoon enz., waardoor wij de groote schakel zijn geworden tusschen onze leden en Rijks-, Provinciale- en Gemeentelijke autoriteiten. Daarnaast houdt het bestuur zich bezig met de bevor dering van het vreemdelingenverkeer in den meest uitgebreiden zinvoor de leden onzer vereeniging werd een gratis pensionbureau opgericht, terwijl bij het secretariaat te allen tijde voorliching kan worden gevraagd betreffende Nederl. vacantie-oorden en het reizen met Nederl. zeeschepen. De vereeniging sub sidieert instellingen, die voor Santpoort van bijzon dere importantie zijn, regelt en financiert zoo noodig de wekelijksche concerten in het Burg. Rijkenspartk, stelt prijzen beschikbaar voor Santpoortsche vereeni gingen, die zich op muziek- en sportgebied bewegen, organiseert interessante excursies, plaatst banken op de mooiste plekjes van Santpoortmen zal moe ten erkennen, dat binnen het doel der vereeniging gedurende ieder vereenigingsjaar zeer veel werk te verrichten valt. Dat alles doet het bestuur gaarne belangeloos, doch niettegenstaande dat kost een ver eeniging met een zoo uitgebreid arbeidsveld veel, zeer veel geld en uitsluitend door het groot aantal leden zijn wij in staat dit alles met een minimumcontributie van één gulden per jaar te financieren. Steunt ons dan ook leden van Santpoorts Bloei, blijft trouw lid en werft allen minstens één nieuw lid aan. Korfbalclub „Sport Vereent", Bl'daalSantpoort. Sevr.Bruno Klauwersstraat 5, Santpoort (S.). Gespeeld Zaterdag 29 JanuariHaarlem IIIS.V. II terr. afg. Zondag 30 Januari Oosterpark IS.V. I 26 Blauw Wit IV—S.V. II 4—1 S.V. IVOosterkwartier V n. g. Te spelen Zaterdag 5 Februari: Watervliet IIS.V. II 3 uur Zondag 6 FebruariA'dam Zuid IIS.V. II 2 uur Animo IS.V. III 10 uur S.V. V—S.V. IV 2 uur De jaarlijksche feestavond is bepaald op Zaterdag 19 Februari a.s. in Hotel „Vreeburg", Kerkplein te Bloemendaal. Opgevoerd zal worden een blijspel in drie bedrijven. Kaarten worden op aanvrage aan ons secretariaat toegezonden. Met S.V. I en II schreven wij in op de N.K.B. Series (V2 comp.) Zilveren Korf en N. v. d. Dagbal. Aan de H.K.B. na-competitie voor adspiranten nemen wij deel met twee twaalftallen. Kemphaan-nieuws. Zondagmorgen vindt in eigen home de wedstrijd Kemphaan IHaarlem VI plaats. Wint de Kemphaan edze match, dan is zij evenals het vorig jaar kampioen in haar af deeling. Ook het tweede elftal staat er nu reeds goed voor, daar zij een voor sprong heeft van 4 punten op hun opvolger. Zondag a.s., 10 uurV.V.H. IIIKemphaan II. Beste beentjes voor jongens. Het derde elftal is minder gelukkig, doch de laatste wedstrijden hebben veel goed gemaakt. Zondag a.s. Spaarnevogels IVKemphaan Hl. Zaterdag 3 uur spelen de Kempkuikers thuis tegen V.V.B. Jonges, laat zien wat je kunt, evenals verleden jaar, denk om de onderste plaats R.K.V.S. „Santpoort". Zondag 6 Februari wordt gespeeld Santpoort I—Gr. Willem 2 uur D.S.S.H. ISantpoort II 2.30 uur Jammer dat ons le elftal het onderspit moest delven in een goed gespeelden wedstrijd, met wat méér geluk was de uitslag andersom kunnen zijn. Edoch, het blijft spel, en elk spel heeft nu eenmaal zijn kansen. Ook Zondag a.s. een belangrijke wedstrijd. Graaf Willem immers is één der degradatiecandidaten en zal dus trachten dit gevaar te ontloopen. We rekenen weer op een spannenden wedstrijd en mogen we ook weer op U rekenen? Het 2e elftal zal het ook niet gemakkelijk hebben want ook D.S.S.H. behoort tot de laagstgeplaatsten. Het zal er dus ook spannen in Haarlem. Sanpoort IGraaf Willem vangt aan om 2 uur. H.F.C. XI—Brederode III 0—2 Brederode Adsp.Waterloo Adsp. 0—2 Voor a.s. Zondag zijn vastgesteld H.F.C. III—Brederode I 12 uur Droste IIBrederode II 10 uur E.H.S. Jun.Brederode Jun. 12 uur Voor Zaterdag V.S.V. Adsp.Brederode Adsp. 3 uur (Buiten verantwoording van de Redactie) Kruidbergerwegmisère. Daar de gemeente nu alle moeite doet om den weg zooveel mogelijk een goed aanzien te geven, zijn er toch nog enkele bewonrs die het nut er niet van inzien om een klein stukje tuin te willen afstaan. Bij avond wordt deze toestand, zoo ze nu is, voor menschen die een beetje bijziende zijn, erg gevaarlijk, de verlichting is heel slecht, de half ver rotte palen staan midden op het trottoir, meestij ds zijn de lichten uit en als ze nog branden is het een nacht lichtje. Wij hopen als bewoners van den Kruidberger- weg als dat de gemeente, vóór er ongelukken gebeu ren, er voor zal zorgen, dat er een betere verlichting komt, opdat wij bewoners 's avonds veilig onze huizen kunnen verlaten. U bij voorbaat dankende, Kruidbergerweg 13. H. Broekhuis. Damclub „Stabiel". Verschenen clubavond ving de heer H. W. Zitman zijn (over verschillende avonden ver deelden) causerie aan. Hoe moeten wij dammen? üe opkomst was gezien de wel zeer bijzondere dag (31 Jan.) zeer goed te noemen. Spreker behandelde in het bij zonder de Hollandsche opening en diens varianten. Dat allen met zeer veel aandacht spreker volgden be hoeft zeker geen betoog. Maandag 14 Febr. vervolgt de heer Zitman zijn cursus. Zorgt allen op tijd te zijn opdat wij precies 8 uur kunnen beginnen, na afloop „gangwedstrijd", Indeeling is één tegen twee, enz. Wegens de willekeurige indeeling voor de persoonlijke kampioenschappen van Haarlem, heeft liet bestuur gemeend, onze spelers te moeten terugtrekken. Hoe staat het met de inhaalpartijen A.s. Maandag begint de tweede ronde. De indeeling voor deze ronde is anders dan de voorgaande, daar we de indeeling, als vermeld op de nieuwe roosters, zullen invoeren. Wegens plaatsgebrek moest in het vorig clubbericht probleem No. 37 vervallen, waarvan dan nu de stand. Heeren doet uw best. Alle correspondentie aan het secretariaat F. W. Schmidt, Laz. Mullerlaan 1, Santpoort-D. Probleem 37. Zwart: 11, 12, 13, 14, 15, 17, 21, 22, 25, 26,29 en dam 47 Wit: 24, 28, 31,33 37, 38, 39, 40, 42, 43, 46, 49 en 50. Gevonden voorwerpen worden alleen geplaatst door bemiddeling der politie. Gevonden Kinderhandschoen, Terburgstraat 14. Een driewielertje, geel gekleurd, merk Naether, Kerkerinklaan 53. Kinderhandschoentje, Kerkweg 52. Witte linnen regenjas, Kruidbergerweg 20. 1 Regenpijp (zwart), Wüstelaan 68. Aan komen loopen: Witte hond, Mej. Enschedé, Hoofdstraat. Verloren Eikenhouten sabel, Hoofdstraat 234. Belastingmerk in etui, Kerkweg 136. Hagelingerweg 105. Een hockystick, Hagelingerweg 53. Zilveren Vulpotlood. Hobbemastraat 17, Heemstede. Grijze Nappa dames- handschoen en wollen handschoen, Hagelingerweg 165. 1 Huissleutel, Hoofdstraat 138. Concert. Het Gem. Koor „Vox Humana", geeft op Dinsdag 8 Februari in „Zomerlust" een concert. Een Weensche avond zal worden gegeven met medewerking van het salonorkest onder leiding van Jack. Stoffer, terwijl als soliste optreedt Mevr. Arisz-Scbrama. Gezien de vroolijke strekking van het programma zal in af wijking met andere concerten, deze avond met een ge zellig Bal worden besloten. Muziek van het Salonorkest, Driehuizerkerkweg 61 Telefoon 57J56 Het meest solide adres voor al uw reparatie en nieuwbouw. Alle voor komende bouwmaterialen voorhanden. Beleefd aanbevelend, Voor Electrisehe Lampen. Vredestein banden met garantie. Agentschap: Empo en R.S. rijwielen Betaalbaar vanaf f 1.- per week. Het adres voor Zwarten Grond. Grind per M3 en per H.L. Graszoden, Mest, Ligustrum, Turfmolm, enz. Kweekarslaan 11 SANTPOORT naast „De Lichthoeve". Vraagt vrijblijvend Prijs.

Weekblad Huis aan Huis | 1938 | | pagina 2