Visitekaartjes Drukkerij Cornegge Bloemendaalsch Ziekenfonds. PREDIKBEURTEN Bestelt nu reeds Uw BIJ Algemeene Vergadering op Maandag 28 November 1938 des avonds om 8 uur, in Hotel „Vreeburg" Kerkplein Bloemendaal. Ned. Herv. Kerk, Santpoort Zondag 20 Nov. v.m. 10 uur: Ds. E. M. Veenhuizen Ned. Hervormde Kapel, Pastorieweg 1 Zondag 20 Nov. v.m. 10 uur: dhr. H. Heeresma van Amsterdam nam. 5 uur: Ds. H. O. Molenaar van Halfweg Geref. Kerk H.V., Wüstelaan Zondag 20 Nov. v.m 10 uur: Ds. J. ter Schegget Voorbereiding H. Avondmaal Geref. Kerk, Burg. Enschedélaan. Zondag 20 Nov. v.m. 9,45 uur Cand. D. Wijnbeek, n. m. 5,30 uurDezelfde. Ver. van Vrijz. Hervormden, Stationsweg, Velsen Zondag 20 Nov. v.m. 10.30 uur: Dr. H. Faber, te Schiedam. POSTZEGELVEREENIGING „SANTPOORT". Secr. W. Merten, Burg. Enschedélaan 29, Santpoort Dorp. Voor Woensdagavond 23 November a.s. staat er weer iets zeer bijzonders op het programma. Ons eere-lid, de heer Traanberg uit Haarlem, zal dan weer aanwezig zijn en aan de hand van zijn verzameling een causerie over Oud-Nederland, houden, De zeer uitgebreide collectie postzegels van den heer T. waarborgt een leerzame avond. Ieder lid en ook de donateurs worden dan ook aangeraden dezen avond niet over te slaan. Aanvang 8 uur; be langstellenden zijn welkom. Verder kan nog medegedeeld worden, dat de heer T. voor vol gende avonden zijn medewerking heeft toegezegd en dan zal trach ten door het laten zien van gedeelten zijner verzamelingen de philatelistische kennis der leden te bevorderen. Voorwaar belang rijk nieuws! Van ons oud-lid, de heer Rings, die momenteel in Ned.-Indië werkzaam is, werden 3 luchtpostbrieven, gefrankeerd met de nieuwe vliegpost jubileumzegels, ontvangen ter verloting onder de leden, Deze aardige attentie is door allen ten zeerste ge waardeerd. De gratis verloting werd hierdoor van 5 op 8 prijzen gebracht. NEUTRALE PARTICULIERE KLEUTERSCHOOL, Terrasweg 2 A, Santpoort. Evenals het vorig jaar heeft de N.P.K.-school voor de kleuters een schitterend St. Nicolaasfeest gereed, dat stellig de verwach tingen der kleintjes en medekomenden zal overtreffen. De spanning stijgt reeds merkbaar en als de goede Sint, met gevolg, op 3 December a.s. tusschen half 4 en 6 uur met zijn zwaren cadeaulast voor het grut zal verschijnen, nadat de kleu ters (en wij ook) eerst nog van den befaamden Professor Zus en Zoo zullen hebben genoten, dan moet de versierde „Weyman" weer vol zijn. De goede Sint zal met voldoening mogen luisteren naar de goede rapporten over de kleuters, den steeds toenemenden bloei der school en de werkzaamheden in het afgeloopen jaar. Jammer dat hij onze film niet heeft gezien. De kennisgevingen van het feest zijn reeds verzonden. Laat de bel van „Juf" niet stilstaan. Op naar de Terraswege 2 A, tot het afhalen der fraaie programma's. „IS CHRISTUS KOMST TE VERWACHTEN?" Over dit belangrijk onderwerp hoopt Ds. van der Togt uit Wor- merveer a.s. Vrijdag 25 Nov. in het Jeugdgebouw, Kerkplein, te spreken. De lezing vangt om half 8 aan en is voor een ieder vrij toegankelijk. Deze bijeenkomst gaat uit van de Vrij Evang- Gem. Gezien het onderwerp en de bekendheid der spreker, wordt een ieder aangeraden eens te komen luisteren. CULTUREELE FILM. Woensdagavond a.s. draait om 7 uur en 9.15 uur in het Veer- eenigingsgebouw der Ned. Herv. Gemeente de bekende cultureele speelfilm „O, K. Mr. Deeds". (Mr. Deeds goes to town), met Gary Cooper en Jean Arthur in de hoofdrol; een film, die overal volle zalen heeft getrokken. Na de wetenschappelijke film „Volk van Aran" en den ernstigen speelfilm „De Witte Engel". Ihans dus een humoristische speelfilm, maar even goed een film, zooals de heer Van Staveren, de voorzitter van het Instituut voor cultureele films, zeide, „waaruit je wat mee naar huis neemt, om over na te denken". Behalve deze hoofdfilm wordt ook nog een teekenfilm vertoond. Deze filmavond is uitsluitend toegankelijk voor donateurs, zulks als gevolg van de bepalingen van den Bioscoopbond. Zij, die dit nog niet zijn, kunnen zich aanmelden bij den heer G. J. Bremer kamp, Hagelingerweg 191, Santpoort- Op zeer voordeelige voor waarden kunnen zij, die zich nu nog aanmelden, genieten van 8 mooie filmavonden, (Zie ook de advertentie in dit blad). R.K. S. V. „SANTPOORT". Zondag 20 November: Santpoort ID.O.I.R-, 2 uur. V.V.È. 1Santpoort 2, 2 uur. Geel Wit 3Santpoort 4. 12 uur. Junioren Geel Wit aSantpoort a, 12 uur. Santpoort bv. Nispen, 2 uur. Het le speelt wederom thuis, laat ons hopen, met meer succes dan vorige week. Voor het 2e staat een zware uitwedstrijd op het programma. Ook het 4e elftal zal het niet makkelijk hebben, D.e Junioren strijden met wisselende kansen. De loterij-commissie verzocht dringend om opruiming der laatste loten en afrekening, de tijd wordt kort. ZWEMVEREENIGING VELSEREND. Onze feestavond van Zaterdag j.l, is een waar succes geworden. De tooneelstukjes onder de bekwame leiding van den Heer Jan van Dommelen liepen zeer vlot van stapel en oogstten veel bijval van de geheel bezette zaal. Na afloop van de voorstelling dankte de voorzitter de spelers en speciaal den Heer van Dommelen voor het gebodene en had laatstgenoemde een ware ovatie van het pu bliek in ontvangst te nemen. Gedurende het bal dat hierop volgde demonstreerden de Heer Chr. Oostveen en Mej, Munikhoven de nieuwste dansen. Tot het einde toe bleef de gezellige stemming en slechts noode nam men afscheid tot de volgende fuif. De Zondagavond gespeelde polowedstrijd tegen H.P.C., wel een der sterkste ploegen van onze afdeeling, eindigde in een 40 ne derlaag voor onze jongens. De fuif van Zaterdag zal hieraan wel debet geweest zijn! KORFBALCLUB „SPORT VEREENT", Bloemendaal-Santpoort. Secr. Bruno Klauwerstraat 5, Santpoort (S.). Gespeeld'. Zaterdag 12 Nov.: THBSVA adsp11 Zondaag 13 Nov.: SV I—AW I 1—0 SV II—Aurora III 2—5 Te spelen: Zaterdag 19 Nov.: SV b adsp.—Meerlebosch b 2 uur SV a adsp.Haarlem b 3.15 Zondag 20 Nov.: SV II—KVD II 2 uur SV IV—Watervliet II 10 Voorgesteld door het Bestuur als leden: de dames Annie en Lilly van der Wal, Zuid Brouwerstraat 45, Haarlem. Bestuursvergadering op Woensdag 23 November ten huize van onzen penningmeester, Rustenburgerlaan 97, Haarlem. Na de zware nederlaag tegen de leider van hare afdeeling heeft Sport Vereent I zich volkomen hersteld door Allen Weerbaar uit Amsterdam, No. 2 van de ranglijst, een nederlaaag toe te brengen, al is die dan ook zoo klein mogelijk, 10. De beslissing viel eerst 5 min; vóór het einde. Even daarvoor had A, Menet een toegestane strafworp gemist, doch dezelfde speler wist daarna met een mooi schot z'n club de overwinning te bezorgen. R.K. SUPP. VEREEN. „SANTPOORT". Secr. A. P. Heeremans, Hagelingerweg 210. 'M Het is Santpoort j.l. Zondag niet mogen gelukken de puntjes thuis te houden. Als echte Santpoort-supporters moeten we toegeven dat H.B C de buit volkomen verdiende. Bij Santpoort ontbrak „de wil om te winnen", jammer, want het had niet noodig geweest. H.B.C. heeft ons goed spel laten zien, zoodat de wegblijvers heel wat gemist hebben. Niet ontmoedigd speelt Santpoort Zondag a.s. weer thuis en wel tegen de debutant D.O.S.R. uit Roelofarendsveen, die er tot nog toe niet veel van terecht brachten, mogelijk dat Santpoort de beide puntjes, die zoo hard noodig zijn, thuis houdt! Wegens weinig concurrentie verwachten wij alle Santpoortsche voetballiefhebbers aan de Kweekerslaan om Santpoort aan te moedigen. Santpoort II gaat naar Wijk aan Zee, om na een week rust V.V.E. te bekampen. De strijd in deze afdeeling is wel zeer spannend. Na 8 wedstrijden is het puntenverschil tusschen No. 1 en laatst slechts 4 punten, door Zondag te winnen schaart het tweede zich bij de zes leiders. Santpoort III wordt als het zoo door gaat ongeslagen kampioen. 14 punten uit 7 wedstrijden is een mooi resultaat, voor bezoekers van het 1ste een mooie voorwedstrijd. Zondag 27 Nov. ExcelsiorSantpoort te Schiedam; de suppor ters houden deze Zondag vrij. N.A.S.B. AFD. SANTPOORT—BLOEMENDAAL. Korfbal. Gespeeld j.l. Zondag: Palvu 2Oosthoek 1, 03. Te spelen a.s. Zondag Palvu 1Animo Ready 1, 2 uur, terrein Ha gelingerweg- Veel succes! Afd. nieuws. Ledenvergadering op Vrijdag 25 November. Con vocaties volgen. Houdt dezen datum vrij, daar er een buitenge wone agenda is. Op Zaterdag 26 November een Afd. Feestavond in de Toorts voor leden, donateurs en de pleegouders. Medewerking van de humorist Hubertus Sweres is verzekerd. Aanvang 8 uur, einde 2 uur. De revue uitvoering vindt plaats op Zaterdag 10 December in Hotel de Weyman. A s. Zaterdag repetitie in de Weyman. Zorgt er voor de rollen te kennen, want er wordt niet meer met de rollen in de hand gespeeld. Bestelt nu al uw plaatsen bij de bekende adressen. Wij ver wachten een uitverkochte zaal. Koopt een toegangsbewijs en schenkt hem aan uw vrienden of kennissen als Sinterklaas surprise. Onze leus geldt deze week, zooals de titel der revue luidt: „Wij roepen U!" SANTPOORTS BLOEI V.V.V. VOOR HET BEHOUD VAN DEN MOLEN „DE SANDHAES". Zelfs in Engeland stelt men belang in „De Sandhaes". Wij werden verrast met een gift van 7.50 van een ons onbe kenden gever uit Londen, welke gift begeleid werd door een zeer hartelijk schrijven, waarvan wij het slot hieronder laten volgen: „Het heeft mij veel genoegen gedaan, toen ik vernam uit de pers, dat men te Uwent veel voelt voor het behoud van het vele moois, dat vorige geslachten ons hebben nagelaten en ik hoop van harte, dat Uwe Vereeniging op dezen weg voort mag gaan en den Sant poortenaren de oogen mag openen voor het schoons, dat in hun dorp nog te vinden is en dat zij zuinig moeten bewaren". Santpoortenaren, als zelfs een buitenlander iets voor het behoud van onzen molen overheeft, hoeveel te meer moeten wij dan de handen ineenslaan om het behoud van dit echt Hollandsche maal- werktuig te verzekeren, want is de molen eenmaal ontmanteld, dan helpen geen klachten en geen betuigingen van spijt, doch dan wordt het beeld van Santpoort inplaats van door een sierlijk bouw werk tot in lengte van dagen beheerscht door een misvormd wan gedrocht. 4e Verantwoordingslijst, In dank ontvangen: R. en B. 1.F. A. van der V 0.50, P. R. 10.—, E. 1.—, W. K. N, 1.—, H. A. 0.50, A. M. V. 0.50, N. N. 0.25, N, N. 1.—, R. J. R. 0.50, M, J. E. 2.50, N. N. 0.10, J. M. 2.50, J. W. S. 2.50, N. van der W.; 1.—, J. H. van E. 10.—, N, N. 1.J, D. 25.J. H. 2(50, G. de B. van V. 0.35, A. de G. C.25, A. V. 0.50, G. F. 2.75, N. N. 0.10, N. N. 0,25, Dames R. A. 2.50, J. A. H. 2.50, J. R. van M, 1.—, W. B. 1.50, C. L. M. 10,—, G. J. de H. 1.—, N, N. 0.50, N. N, 1.—, C. H, 0,50, N. N. 0.10, N. W. 0.25, allen te Santpoort, J. S. Amsterdam 5/de G. Haarlem 0.50, H. B. E. W. Londen 7,50. Totaal 101.40, Totaal 3e lijst 563.35. Totaal-generaal 664.75, plus een voorwaardelijke toezegging van 200. Steeds meer komen wij nader tot het doel en wanneer de giften zoo blijven toestroomen dan wordt binnenkort de voorwaardelijke gift van ƒ200 omgezet in een definitieve, waarmede „De Sand haes" gered is. Toe Dames en Heeren, doet nog eens allen flink Uw best en geeft onzen Penningmeester volop werk; laat ons nog dit jaar de kroon op ons aller werk kunnen zetten, opdat begin 1939 „De Sandhaes" weer zijn machtig wiekenkruis moge doen wentelen na jarenlange gedwongen rust. Het adres van den Penningmeester van Santpoorts Bloei is Bre- deroodscheweg 74, Postgiro 82333, Ter voorkoming van abuizen gelieve U bij Uw stortingen steeds te vermelden „voor het Sand- haesfonds". Administratie-adres Jansstraat 27, Haarlem, Tel. 14484. AGENDA: 1. Notulen en ingekomen stukken. 2. Verkiezing van 2 vertegenwoordigers wegens periodiek aftreden van de Heeren H. J. Haver en J. Menet, die terstond herkiesbaar zijn. Candidaten voor het bestuur: in de vacature H. Haver1 H. J. Haver 2 J. Menet, in de facature J. Menet: 1 J. Menet 2 H. J. Haver. 3. Verkiezing van 2 plaatsvervangende vertegenwoor digers wegens periodiek aftreden van de Heeren J. Noten boom en N. Koning, die terstond herkiesbaar zijn. Candidaten van het bestuur: in de vacature J. Noteboom 1 J. Notenboom 2 N. Koning in de vacature N. Koning 1 N. Koning 2 J. Noteboom 4. Verkiezing van 1 plaatsvervangende vertegenwoordi ger, welke vacature 1937 is ontstaan door de benoe ming van den Heer G. Sweyen tot vertegenwoordiger. Candidaten van het Bestuur 1. A. v. d. Schoor, 2 1. Florisson. 5. Rondvraag en sluiting. Namens het Bestuur waarnemend secretaresse Mej. J. M. E. Reyers. N. B. Alleen meerderjarige leden hebben stemrecht. SCHAAKCLUB „SANTPOORT". Op verzoek van deze club plaatsen we gaarne het volgende: Hoe leert men schaken? Duizenden in Nederland waaronder Santpoorters bij tiental len volgen met spanning het verloop van het groots opgezette AVRO-tournooi tusschen de wereldschaakmeesters. Een nog groo- ter aantal betreurt het, dat ze niet kunnen meeleven in deze ge beurtenis, omdat ze het schaakspel niet kennen. Velen zijn van meening, dat men hiervoor bijzondere gaven moet bezitten, Dit is geenszins het geval. Integendeel; ieder normaal mensch kan scha ken leeren. Velen kunnen tal van prettige uren doorleven, als ze met dit mooie spel kennis maken. Ook zullen er zijn, die er nooit plezier in krijgen. Toch raden we ieder de kennismaking aan. Da schaakclub „Santpoort" zal U dit mogelijk maken, al kent U nog niets van dit spel. U hebt zich maar te melden bij den heer J, Versteeg, Broekbergenlaan 16, de secr. van gemelde club, In een cursus van 5 avonden te houden in het Jeugdhuis zullen U de regels van het spel worden bijgebracht. De rest komt vanzelf. De kosten (voor zaalhuur) bedragen 20 cent per avond. Er moe ten zich minstens 10 deelnemers opgeven. Jong en oud, man of vrouw, iedereen kan meedoen. Speelmateriaal is aanwezig, doch voor oefening thuis is later aanschaffing van een schaakspel met bord noodig, wat geen groo- tere uitgave dan 60 cent meebrengt. Nadere inlichtingen aan ge noemd adres. En nu nog een woordje aan beginnende of minder sterke spe lers. Meen niet, dat een schaakclub er alleen is voor de „goede" spelers. Niets is minder waar. We hebben in onze club spelers van allerlei kracht. Vooral ook beginnende spelers moeten zich aansluiten, Dit is noodzakelijk om uw speelsterkte op te voeren. U weet het toch: hoe sterker men wordt in het spel," hoe grooter de genoegens daarvan worden, Alzoo: kom in de club! R. C. BREDERODE. Het schijnt zoo eenvoudig een voorzitter te missen zooals onze afgetreden voorzitter de heer T. M. van Vliet was. Voorzitters genoeg zal men zeggen, allemaal tot uw dienst, maar een voorzitter zooals de Heer van Vliet was, heb ik in mijn ge- heele organisatieloopbaan nog nimmer naast mij gehad. Wij hebben gelijk de eer gehad als bestuurders van Brederode gekozen te worden, wat nu bijna 2 jaar geleden is. In deze 2 jaar is er heel wat in Brederode veranderd en verbeterd, al naar ge lang men de zaken wil bekijken. Wij hebben een groote arbeid gevoerd met de verbetering van ons terrein, waar onze voorzitter een buitengewone voorname rol in heeft gespeeld. Kortom op alle gebied heeft het bestuur prettige blijvende herinneringen aan onzen voorzitter. Het zij hem gegund, dat het in zijn verdere )even goed moge gaan. J, van Egten Jr., Secretaris. Brederode speelt Zondag a.s.: Brederode 1Kennemers 5 10 uur R.C.H. 9Brederode 2 -10 Kennemers 8Brederode 3 10 Stormvogels jun.Brederode jun12 INSTITUUT VOOR ARBEIDERSONTWIKKELING, Bloemendaal-Santpoort. Op Donderdag 24 November a.s. zal door den heer G. Jan Klooster van Amsterdam te 20 uur aanvangend in „De Toorts", Duinweg 34, een lezing met lichtbeelden worden gehouden over: Het wondere leven in en aan zee. Men verzuime deze gelegenheid niet om zijne kennis van zee- en strandwetenswaardigheden op te frisschen en aan te vullen. Zie de advertentie in dit blad. CULTUREELE FILMS. Het is regenachtig weer. Een lange rij bezoekers staat geduldig voor een cinema in een provinciestad te wachten totdat hun toe gang wordt verschaft. Maar ze wachten en niet allen hebben een regenscherm medegenomen. Wie kent dergelijke tooneeltjes niet? En op welk peil staan dan nog sommige films? Hoe geheel anders is dit in Santpoort, wanneer daar het Insti tuut voor Cultureele Films, film-avonden geeft in het Jeugdhuis. Wij hebben hier op 12 October en 3 November j.l. respectievelijk „Volk van Arran" en de „Witte Engel" gezien en wij mogen het - Instituut van harte gelukwenschen met de keuze. Deze was uit stekend. Voor 20 April a.s. zal nog een 7-tal films vertoond wor den, mits, zooais op den avond van 12 October werd medege deeld, zoowel de voorstelling van 7 uur als die van 914 uur geheel bezet zijn. Dit is tot dusverre nog niet het geval geweest op 12 October en 3 November j.l. Voor dergelijke, goed-opgezette, ondernemingen, diende men toch in het stille Santpoort wat meer belangstelling te hebben. Dit zul len zij die van het reeds gebodene genoten hebben, stellig onder schrijven. Wil men het bestaande voortzetten, dan is voorwaarde dat. gij, - donateurs en donatrices, ervoor zorgt, niet alleen zelf aanstonds weer aanwezig te zijn, doch ook eens Uw vrienden mede te vra gen. De werkers voor de cultureele film verdienen Uw medewer king. Gaarne hoop ik dat deze lans niet zonder resultaat gebroken is. Wij moeten de cultureele films dicht bij huis houden, met volle zalen. Het kan! van Hall

Weekblad Huis aan Huis | 1938 | | pagina 2