Weet U niet wat U geven moet? Gebroeders HUYBOOM ACCORDEON IN SRKffN. R. KUUUh^i V.V.V.,,Santpoort's Bloei" Bloemenmagazijn VELSER Accordeonscno^l ÜPREDIKBEURTENB KOMT U 00K EENS KIJKEN? huis VRAAGT INLICHTINGEN^ Jac. Catslaan 17 Driehuis Ingezonden. Aangesloten bij de Algemeene Nederl. Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer Koninklijk Goedgekeurd Eere-Voorzitterde Heer Herbert Cremer Rechtskundig adviseur Mr. J. J. P. Touino. Secretariaat: Burgemeester Enschedelaan 40 Tel. 654 VOOR HET BEHOUD VAN DEN MOLEN „DE SANDHAES". 5e Verantwoordingslijst, In dank ontvangen van: J. van D. 0,25 C.W. 0,25; Ir. W A S 1,—A. A. E.—de O. 0,25; H. T. 0,15; S. O. 0,50; W. 0,20;' A.' L, 0,50; C. H. S. 0,50; P. van L. 0,20; C. van E. 0,10; J. H. 0,25; Wed- J- P. H. 0,25; H. J. C. M. 0,20; H. S. 5,—; A. T, 0,50; Wed. J, S. 0,50; Wed, J. M. 0,25; M. W, 0,50; A. van R. 2,50; N. A. 0 10- P- K. 0,10; N. N. 0,10; N. N. 0,05; van der B. 0,10; N. N. 0,10- W 0,10; K. R. 1,—; N. N. 0,10; N. N. 0,25; H. Ph. C. 1,—; N. N 0,10 Gebr- H. 2,50; N. N. 0,05; N. N. 0,25; J. S. 25,—; N, N 0,10- N N. 0,25; C. U. 5,—; N. N, 0,30. Totaal 50,40, totaal 4e lijst 664.75. Totaal-generaal f 715.15, plus een voorwaardelijke toezegging van 1200.— Hoewel wij niet ontevreden zijn over het tot nu toe bereikte resultaat, is het bedrag, dat wij momenteel ter beschikking hebben nog niet voldoende om met de restauratie van den molen een aan- vang te kunnen maken. Wij doen dan ook nog een dringend beroep op alle vrienden van Santpoort en van het karakteristieke Holland- sche landschap om ons te helpen de laatste moeilijkheden te over winnen. U wilt toch immers helpen? Doet het dan nu! en stort Uw bij dragen op de girorekening van den Penningmeester van Santpoort s Bloei, No. 82333. Het adres van den Penningmeester is Brederood- scheweg 74. Wij rekenen op Uü DE OVERSTEEKPLAATSEN AAN DEN HAGELINGERWEG. Ingevolge verzoek van eenige leden hebben wij den Heer Direc teur van Openbare werken erop attent gemaakt, dat door het schuin tegenover elkaar liggen der oversteekplaatsen bij de bus halten de voetgangers genoodzaakt zijn óf om te loopen, óf den rijweg dwars over te steken, hetgeen gevaar oplevert zoowel voor het snelverkeer als voor de voetgangers. Wij ontvingen hierop antwoord, dat aan de hand van de praktijk nader zal worden bezien of nog andere oversteekplaatsen zullen worden aangebracht- Het bestuur zal zijn aandacht hieraan blijven vestigen. AAN ONZE PLAATSELIJKE VEREENIGINGEN, Zooals bekend mag worden verondersteld heeft Santpoorts Bloei sedert eenige jaren getracht een regeling te treffen, waardoor voor komen wordt, dat twee of meer vereenigingen tegelijkertijd of kort op elkander een1 ledenvergadering, resp. een feestavond arrangee- ren, met alle minder prettige gevolgen van (dien. Ned. Herv. Kerk, Santpoort Zondag 4 Dec. v.m. 10 uur: Ds. R. H. Oldeman. Lit. Dienst. Ned. Hervormde Kapel, Pastorieweg 1 Zondag 4 Dec. v.m. 10 uur: Ds. A. A. Dönszelmann Amsterdam nam. 5 uur: de Heer H. Bijl van Stavoren Geref. Kerk H.V., Wüstelaan Zondag 4 Dec. v.m 10 uur: Dhr. C. Redert. Geref. Kerk, Burg. Enschedélaan. Zondag 4 Dec. v.m. 9,45 uur Cand. D. Wijnbeek, n. m. 5,30 uurDezelfde. Ver. van Vrijz. Hervormden, Stationsweg, Velsen Zondag 4 Dec. n.m. 7 uur: Ds. H. A. Enklaar te den Helder LEZING MET LICHTBEELDEN OVER CHINA. Donderdag 8 Dec. 8 uur, hoopt mevrouw PeckSchotel een zeer interessante lezing te houden met origineele photo's van den laat- sten tijd, over de zendingsarbeid in China. China het land waar de meesten onzer zoo weinig van weten, Waar gevochten en geleden wordt op ongekende wijze. Wie zou niet iets meer over den arbeid der zending daar willen hooren? In de Ned. Herv. Kapel, Pastorieweg 1, verwachten wij U. Allen zijn hartelijk welkom! Toegang vrij! LEZING Ds. v. d. TOGT. Vrijdag a.s. spreekt Ds. v. d. Togt, vrij-evang. predikant te Wormerveer, in het Jeugdgebouw, Kerkplein over het onderwerp: Christus en Zijn belijders. Toegang vrij. FANFARECORPS „WILHELMINA", Bovenvermeld corps bracht Maandagavond een serenade aan Mej. J. L, Enschedé, Huize „Vlugthoven", te Santpoort, ter ge legenheid dat zij het beschermvrouwschap der Ver. heeft aan vaard. Nadat op het plein achter de woning een pittige marsch ten gehoore was gebracht, overhandigde de voorzitter haar het insigne der Vereeniging. Vervolgens bood de heer J, Groot, diri gent der Vereeniging Mej. Enschedé een door hem zelf gecom poneerde marsch aan, genaamd: „De Sandhaes", welwillend opgedragen aan de beschermvrouwe. Een en ander werd door Mej. Enschedé in dank aanvaard. Terwijl zij den dirigent in het bijzonder dankte voor de aan haar opgedragen marsch. Nadat nog eenige nummers ten gehoore waren gebracht, marcheerde het corps weder naar het repetitielokaal. ZWEMVEREENIGING VELSEREND. De Zondagavond j.l. gespeelde wedstrijd VelserendK.Z. ein digde in een 41 overwinning voor Velserend. Ons zevental heeft thans voor de wintercompetitie 3 wedstrijden gespeeld, waarvan 2 gewonnen en 1 verloren, hetgeen gezien het zeer matige spel in de zomercompetitie, een zeer bevredigend resultaat mag heeten. De volgende wedstrijd wordt gespeeld op Zondag 11 December in het Velserbad tegen V.Z-V. 3. Vele leden toonden Zondagavond j.l, hun belangstelling. Wij hopen dat Zondag 11 December bij deze voor ons zoo belangrijke wedstrijd nog meer leden aanwezig zullen zijn,. PROVINCIAAL ZIEKENHUIS SANTPOORT. Muziekvereeniging O. K. K. Evenals andere jaren geeft bovengenoemde muziekvereeniging wederom een feestuitvoering op Zaterdag 10 December a.s. in Hotel Vreeburg te Bloemendaal, om 8 uur 's avonds (zaal open 7.30) voor hare leden, donateurs en tegen entree. Een zeer varieerend programma zal er toe medewerken dat deze avond zeer zeker weer zoo niet nog beter zal slagen als de voor gaande jaren. Zooals gewoonlijk zal geopend worden met een marsch, ver volgens elk wat wils, zooals ouverture, wals, enz. enz,, waarna De meeste voornaamste vereenigingen maken hiervan gebruik, doch wil deze regeling het meest nuttige effekt sorteeren, dan is het noodzakelijk, dat alle vereenigingen zonder uitzondering zich hierbij aansluiten. Het systeem werkt zoo gemakkelijk, immers, wanneer een ver eeniging plannen heeft een feestavond of iets dergelijks te geven, dan informeert zij bij ons of op dien datum of in de buurt daarvan reeds een andere vereeniging iets gearrangeerd heeft. Is dit niet het geval en wordt dus de datum definitief vastgesteld, dan publi- ceeren wij zulks in onze publiciteitskastjes, waar dus iedere andere vereeniging onmiddellijk kan zien, wanneer vereenigingen hun feest avonden e.d, zullen geven. In het geval, dat op denzelfden datum of daaromtrent reeds door een vereeniging een avond is vastgesteld, dan wordt zoowel aan de aanvragende vereeniging als aan de vereeniging, die reeds be slag op.dien avond had gelegd, zulks medegedeeld en kunnen zij in onderling overleg tot overeenstemming trachten te komen; des- gewenscht verleenen wij onze bemiddeling- U ziet dus, het is alles zeer eenvoudig, slechts een berichtje en verder wordt van de vereenigingen niets verlangd, alle kosten aan deze regeling verbonden neemt Santpoorts Bloei voor haar rekening. Het is dus niet in ons belang, doch in het belang van de vereenigingen zeli om onmiddellijk nadat een datum voor een te arrangeeren feestavond of ledenvergadering voorloopig wordt vast gesteld ons hiervan in kennis te stellen. Er zullen wellicht bestu ren zijn, die van de veronderstelling uitgaan, dat hun feestavonden, concerten enz. tóch zoovee' belangstelling trekken, dat het er voor hun niet op aan komt of op denzelfdeil dag ook nog door anderen een dergelijke avond gegeven wordt. Zulks zou echter blijk geven van weinig collegialen geest; wij allen moeten toch zooveel moge lijk ons best doen, dat het alle vereenigingen in Santpoort goed gaat en niet steeds enkel en alleen om onze eigen vereeniging denken. In een gemeente ten Noorden van de onze gelegen heeft men reeds sinds jaren getracht een dergelijke samenwerking tusschen de vereenigingen tot stand te brengen, omdat nu de een, dan de ander het slachtoffer van de chaos werd. Door egoistische tegen werking van enkelen hebben deze pogingen nog steeds schipbreuk geleden. In Santpoort bestaat gelukkig die samenwerking wél, helaas ech ter nog niet tusschen alle vereenigingen, hoewel men er alléén voordeel van kan hebben, want per slot van rekening blijft toch ieder baas in eigen huis. Dames en heeren bestuursleden, bespreekt dit eens in Uw ver gaderingen en werkt con amore mee, Santpoort s Bloei is en blijft geheel belangeloos tot Uw dienst. het muzikale gedeelte weder met een marsch gesloten zal worden. Daarna wordt gepauzeerd. Na de pauze zal optreden de zoozeer gevierde en bekende humorist en conferencier Leo Peelen, die met zijn dolle frases de lachspieren in beweging zal weten te bren gen, 'I'ot slot volgt een zeer geanimeerd bal, onder bekwame lei ding, met medewerking van de The Jazz Brothers Band. Zij nog vermeld dat er in de pauze 'n Tombola zal worden gehouden, waarvoor wij waardevolle, zoowel luxe, als huishoudelijke en con sumptie-artikelen, hebben beschikbaar gesteld. Dus allen naar Hotel Vreeburg, ge zult er geen spijt van hebben. Kaarten zijn verkrijgbaar bij J. F. van Wijngaarden, heerenkapper, Santpoort-dorp; H. Bouman, Duinlustparkweg 15 (bij Prov. Zie kenhuis) en aan Hotel Vreeburg. SCHAAKCLUB „SANTPOORT". Het tweede 10-tal van deze club speelde Maandag 1.1. een com petitiewedstrijd van de N.-Holl. Schaakbond tegen het vijfde 10- tal van de Haarlemsche schaakclub. De uitslag was als volgt: H. S. C. Santpoort D. de Haan J. v. d. Burg 0—1 J. Graaff K. Nederlof 0—1 W. Langeraar P. Visser 0- -1 J, Buissink -J. v. Dijk 0—1 H. Beets P. v. d. Horst 1—0 P. Kooreman -- J. de Waal 0- -1 J. Neissingh J, Versteeg 1- -0 A. de Jong M. Stevens 0—1 J. Lyclama M. J. F, Meiners 1- -0 J. Uit den Boogaard E. Ehrbecker 1- -0 „Santpoort" wist dus met 64 te winnen, De twee afgebroken partijen uit de wedstrijd „Santpoort" 1 tegen „De Torens I" op 8 Nov. 1.1. werden als volgt gearbitreerd: H. B. v, d. Hoeff (S.) - J, Sonnemans (T.) 10 J. Oversteegen (S.) M. Koeleman (T.) 3434 Ook hier was „Santpoort" dus winnaar met 534434. Ook met Sint Nicolaas is een PLANT of BOUQUET hartelijk welkom. Driehuizorkerkweg hoek Zeeweg Telefoon 4372 R.K. S.V. „SANTPOORT". Zondag 4 Dec. a.s.: D.H.L.Santpoort, 2 uur. B.S.M. ISantpoort II. 2 uur. H.B.C. 3Santpoort 3 12 uur -Santpoort 4T.Y.B.B. 5, 12 uur. O. G. 4Santpoort 5, 2 uur. Junioren: O.I.V. aSantpoort a, 12 uur O.G.Santpoort b, 2 uur. Ons le liet het er Zondag j.l. leelijk bij zitten, maar a.s. Zondag gaal het beter, hoor! Het 2e zorgde reeds vroeg voor een verras sing door van O.I.V. te winnen. Als B.T.M. nu a.s. Zondag maar niet voor een verrassing zorgt. Voor het 3e staat een zware uit wedstrijd op het program, ons dunkt, als ze deze winnen, kunnen we de vlag wel uithangen. Het 4e eischte j.l. Zondag de helft der winst, hetgeen een goede prestatie is. Het 5e gaat ook weer eens voetballen; zij hebben reeds Kerstvacantie gehad. December, slachtmaand! Voor ons loterij-maand. Onze verloting zal deze maand geschieden, mits de laatste lootjes verkocht zijn. Het zijn er niet veel meer, maar ze moeten toch weg. N.S.A.B, AFD. SANTPOORT-BLOEMENDAAL. Secr.i W. T. Engelhart, Voorplaats 21, Santpoort. Revue, Zaterdag 11 Dec. 1938. Opvoering der revue „Wij Roe pen U!" Bestelt tijdig uw plaatsen. Zie raambiljetten. Repetitie a.s. Zaterdag 2.15 uur in Jeugdgebouw bij school F. Zorgt er voor allen aanwezig en op tijd te zijn. Vrijdag 9 Dec. generale repetitie in de Weyman. Geeft voor de Sint een entrée- bewijs aan uw kind. Korfbal: Gespeeld j.l. Zondag Palvu IT.H.B. II, 30. Palvu II—S.V. IV, 2—0. Te spelen a.s. Zondag: T.H.B. IIIPalvu II, vertrek 9 uur school T, en Palvu IMeerlebos I, 2 uur. Doe je best, komt op tijd en veel succes! SPECIALE DAMES-, HEEREN- LV KINDERCLUBS. Oon Pr#é lessen aa BREDERODE'S NIEUWSPIJLTJES. Onze veteranen hebben zich Zondag goed gehouden. Al was de overwinning dan niet groot, zij hebben toch gewonnen. Dus.... rjEen hoera'tje voor ons 4de elftal". Zondag a.s. speelt het eerste elftal tegen Stormvogels 3. Opge past nu jongens en niet de kaas van je brood laten halen. Dus zorgt er voor met een overwinning in Santpoort terug te komen, dat geeft weer zelfvertrouwen tot het doel wat jullie zich in 't begin der competitie voor oogen hebt gesteld. Als ik goed gehoord heb is er een aardige avond op komst, maar ik mag nog niets verklappen, alleen hoop ik dan van de partij te kunnen zijn en als schoonmama het hoort zeker ook, want zoo iets is een kolfje naar haar hand. Zondag a:s. speelt: Stormvogels 3Brederode 1 12 uur Brederode 3E.D.O. 8 10 Haarlem jun. dBrederode jun. 10 Met sportgroeten, WILLEM VAN BREDERODE. R.K. SUPPORTERS-VEREENIGING „SANTPOORT". Secretariaat: Hagelingerweg 210. Wat we aan ons eerste elftal hebben weten we niet, wel weten we dat er veel beter aangepakt moet worden om het tot een suc cesvol seizoen te brengen- Zondag j.l. verloren zij met 21. Geen groot verschil, maar de punten zijn verloren. Zondag a.s. gaan zij naar Delft om D.H.L. te bekampen. Vooruit zeggen is dit jaar over bodig, thuis wonnen de onzen met 53. Het tweede liet zich van zijn beste zijde zien en versloeg O.I-V. met 42. Zoo volhouden jongens. Zondag naar B.S.M. Het derde gaat gewoon door met. winnen. 8 gesp, en 8 gew. 45 doelpunten voor en 8 tegen, geen kleinigheid- Voor supporters die Zondag a.s. het eerste elftal vergezellen is het vertrek bepaald op 12 uur hoek Hoofdstraat-Hagelingerweg Men geve zich op tot uiterlijk Zaterdagavond 8 uur bij G. Span jaard, Terrasweg 8, C. Hoxks, Hagelingerweg 117 en bij de secre taris A. Heeremans Hagelingerweg 210, Santpoort. WANDELCLUB K. W. C. Op de j.l. gehouden ledenvergadering is door het bedanken van Mej. J, Schipper het bestuur als volgt samengesteld: W. U. Ragut, voorzitter; F. Schuijt, secr.-penningmeester; F. Brandwijk, 2e secr- taris en G. de Jeu, leider. Tevens werd besloten de trainings- marschen wederom te organiseeren n.l. in Dec, 15 K.M. en Jan., Febr., Maart, 20 K.M. en in April 25 K.M. De eerste marsch vind plaats op 18 December. Voor diegenen welke de aardbeien marsch nog willen inlopen, bestaat daartoe de gelegenheid op a.s. Zondag 4 Dec., vertrek 9 uur v.m. vanaf het Kennemer hotel. Opgeven voor Santpoort bij G. de Jeu, Kerkweg 9, Santpoort. Opgeven voor Beverwijk bij F. Brandwijk, Groenenlaan 73, Beverwijk. COMITé STEUN IN NATURA. Ontvangen levensmiddelen in de week van 19 tot 26 Nov, 1938. 24 pond rijst, 14 pond spliterwten, 6 pond bruine boonen, 134 pond witte boonen, 2 pond suiker, 3 pond meel, 1 pak lucifers, 1 pak maizena, 8 bouillonblokjes, 6 pak havermout, 12 pakjes pudding, 1 pond soda, 6 stukken zeep, 1 pond groene zeep, 5 pak zeep poeder, 2 pakjes hagelslag, 1 ontbijtkoek, 1 ons snoepjes, 1 pak cacao, 1 busje cacao, 2 pakjes margarine, 1 pond spek, 4 pakjes koffie 34 p., 2 ons thee, 834 pond capucijners, 1 pond gort. Ingekomen gelden: D, S. 10.E. J. v. L. 2.50, A. H. B. ƒ12.50, T. P. ƒ10.—, H. F. 1,—, J. L. E. 25,—. Voor alles hartelijk dank. Steunt alle het goede werk. Levensmiddelen naar pastorie Enschedélaan 48. Postgiro 279343 Mej. G. Tennema, BI. Straatweg 5a, Santpoort. Buiten verantwoording van den uitgever TWEE BRILLEN EN ééN VERGADERING. Naar aanleiding van het verslag in het vorige nummer van dit blad omtrent de laatstgehouden ledenvergadering der Harddra verij Vereeniging, is het weer eens duidelijk gebleken, dat alles door twee brillen gezien kan worden. Wie het verslag heeft gemaakt weet ik niet, maar in ieder ge val, of die schrijver heeft door een zeer beslagen bril gekeken, of hij heeft de vergadering zelf niet bezocht en zijn gegevens ont vangen van iemand, die geen belang had bij het geven van een verslag der werkelijkheid. Als pertinente onjuistheid komt daarin voor, dat de heer v. Vliet mijn voorstel inzake prijsuitdeeling en loting bij v. Tunen, aanvulde door de Viersprong als clublokaal te bestemmen. De Viersprong is n.l. a twee jaar het clublokaal der vereeni ging. In werkelijkheid steunde de heer v. Vliet mijn voorstel en verlangde evenals ik wederom notuleering hiervan, waartoe ten slotte ook besloten werd. Verschillende bijzonderheden ontbra ken in het verslag geheel, zooals het feit dat geen notulen der vorige vergadering aanwezig waren, dat geen gelegenheid was gegeven tot het stellen van candidaten voor de bestuursvacatu- res en vooral dat het bestuur weigerde mijn brief voor te lezen, waarin ik de reden van mijn bedanken uiteenzette. Als reden werd door de voorzitter opgegeven, dat in deze brief geen punten de Harddraverij Ver. betreffend, behandeld werden, doch dat deze brief alleen handelde over een kwestie die ge rezen was tusschen den heer Heeremans en mij. De voorzitter gaf bovendien te kennen, dat het bestuur in deze kwestie achter den heer Heeremans stond. Later bleek, dat mijn twee voorstellen die met algemeene stemmen werden aangenomen, ook in de brief schriftelijk tér kennis werden gebracht. Een gedeelte der leden begon toen reeds in te zien, door het bestuur te zijn beschouwd als, een ge makkelijk om de tuin te leiden, verzameling onnoozelen. Dit gevoel drong pas door tot alle leden, toen aan het slot der vergadering, den heer Heeremans zijn ruiterlijke verklaring af legde over de kwestie die tusschen hem en mij was gerezen. De vermeende listigheid van den voorzitter op soufflance van den secretaris was nu de oorzaak dat het geheele bestuur in het bekende stukje, ondergoed kwam te staan. De eenigste mogelijkheid, die een fatsoenlijk mensch nog open stond, n.l. het aanbieden van verontschuldigingen over den dezen avond en vroeger aangenomen houding tegen onderget, bleek de bestuursleden niet bekend te zijn. De opvatting van den heer Heeremans bleek dan ook wel op een heel wat hooger niveau te staan dan die der andere bestuursleden. Het woord „geanimeerd" in het verslag van de vorige week was niet onverdienstelijk gekozen, tenminste het verloop der vergadering was geanimeerd voor die aanwezigen, die niet ver stoken waren van een gezonden humor. Een andere kwestie is het of het bestuur de humor kon waar- deeren van het door hun gemaakte treurige figuur. Zoo ziet men, dat een verslag door een schoone bril wel eenigs- zins anderen kijk op zaken geeft, dan wanneer dezelfde zaken, al of niet met voorbedachte rade, door een beslagen bril worden bekeken, R. J. Bogtstra,

Weekblad Huis aan Huis | 1938 | | pagina 2