RADIOREDE FRITS SCHORN Gebroeders HUUBOOM „De trek naar het Westen" en „De berg van het noodlot" Instituut voor arbeidersontwikkeling. Lezing. Intern. Verceniging „Bellamy". Comité Steun in Natura. A. Oldeman-Stoker. V. V. V. Santpoort's Bloei. Kerstspel. Ketstwijdingsure. Pad vinders-Propaganda-Avond. Kennemer Wandel Club. R. K. Supportersvereeniging „Santpoort". Brederode Nieuws-pijltjes. Op Zaterdag 17 December te 2,30 uur zullen in „De Toorts", Duinweg 34 voor KINDEREN vertoond worden de films „Charley ontsnapt uit de gevangenis" „Felix in de gevangenis" Damclub „Stabiel" De Kerstboodschap van Edw. Bellamy aan het Ned. volk. den Heer H0RSME3JER uit Bloemendaal op Dinsdagmiddag 20 December 4.55 uur voor de H.I.R.O. Microfoon. Golflengten 1875 en 415 m. EERSTE KLAS BANKETBAKKER HOOFDSTRAAT 122 - TELEFOON 716 VOOR HET KERSTFEEST Vrijdag 23 December a.s. hoopt in het Jeugdhuis der Ned. Herv. Kerk. Ds. van der Togt, Vrij.Evangelisch Predikant te Wormerveer, te spreken over het onder werp „De zielsgemeenschap met Christus". Wij willen allen, die om verschillende redenen onze bij eenkomst van Donderdag j 1. niet konden bijwonen, gaarne verwijzen naar de advertentie in dit blad. Hierin kondigen wij aan de Kerstboodschap van Edw. Bellamy aan het Ned Volk, Deze Radio-Rede zal wor den uitgesproken door den Heer Horstmeijer uit Bloemendaal. Wij leven weer in de dagen voor Kerstmis en natuur lijk gaan onze gedachten weer uit naar „Vrede". Die heerlijke gedachte, dat mooie ideaal, waar het heele menschdom zoo verlangend naar uitziet. Vaak lijkt het of dit verlangen nooit te bereiken zal zijn. Propageerden wij Bellamianen, dat vrede niet mogelijk was, zonder een economische vrede, wij prijzen ons gelukkig, dat deze gedachten al meer en meer veld gaat winnen. Ook de Vrede's bewegingen gaan inzien, dat de kern van het kwaad gezocht moet worden, in het economisch- stelsel. Wij raden U daarom met klem aan, indien gij de Vrede wilt, bereidt dan de Economische Vrede stemt U af, a.s. Dinsdagmiddag te 4 55 uur op de H.I.R.O. golf lengten 1875 en 415 Meter. Ontvangen in de week van 4 t.m. 10 December. 12 pond spliterwten, 17 pond capucijnders, 17 pond bruine boonen, 24 pond rijst, 2 p. Gort, 51/2 p. suiker 10 pond meel, een pak vermicelli, 2 pond griesmeel. een pak maizena, een pak custard, een pakje bleek- poeder, een zakje blauwsel, een pond soda, tien pakjes zeeppoeder, 4 worsten, 3 stukjes spek, 21/2 pond mar garine, een pond rundvet, 2 stukjes kaas, 5 ons thee, 3 pond koffie, 3 blikken groenten, een pot jam, een pond zout, 21/2 pond havermout, 4 stukken zeep, 40 ons borstplaat, 1 zak aardappelen, 10 kg. boerenkool. N. N. f 10, D. C. f3,J. M. f2,50, H. H. f2,50, G. J. 2,50. Tot nu toe werden 43 gezinnen (groote en kleine) lx voorzien, en 4 gezinnen voor de 2e maal. Helpt allen mee, opdat wij met Kerstmis zooveel mogelijk kunnen helpen, licht te verspreiden in de duistere omstandigheden. Levensmiddelen naar de pastorie Enschedelaan 48. Giften op giro 279343 van Mej.G, Fennema,Santpoort. Hartelijk dank voor alle gaven. r'jftlet cKersimis moei CU fiijn, c?n c]iuybooms '-Bloemenmagazijn. '-Voor mooien planien en bloemen, cHoori CU cj-luybooms naam steeds (noemen, '(Kwaliteit staat bovenaan, Soopt CU dus eens even aan, &n is er soms voor CU iets btj, cVoor goede bediening zorgen mij. Steeds hebben wij voor U voorradig: Kerstboomen in alle maten vanaf f 0,35. Kerststukjes en Kerstkransen, Beshulst, Mistletoe, Roode Tulpen, enz. Witte Begonia's Cxclamen, Azalea's en andere Kamerplanten Bij aankoop van f 2,- geven wij een aardig Kerststukje CADEAU. Beleefd aanbevelend, Bloemenmagazijn Driehuizerkerkweg hoek Zeeweg Telefoon 4372 Voor het behoud van den Molen „De Sandhaes" 6e Verantwoording. In dank ontvangen: N.N. .10, N.N. ,25, N.N. ,15. A.P.Z 2.50, H.K. —.25, G.G. —,25, J. L. 1.—, N.N. —,10, T.T.-T, 2.50, J. K. M. J. K. 2.50, R. W. 1.—, D. J. M. D. 2,—. J.W. P. V. 1,50 H. H. 1.-, F. O. T. 1,—. J. C. v. W. 2.50, J. H. 1,—, J. E. V. I,—.Wed. C. G. D.—B. 2.50, P. v. H. 1,50, A. J. G. 25,—, allen te SantpoortMevr. C. H, G. Heemstede 35.W. v. H. Driehuis 1.D. F. Driehuis 1,Mr. C. M. J. d. J. Haarlem 2.50, J. B. Haarlem 1,J. G. v. G. Velsen 1.—, L. F. W. Londen 2.50. J. J. L. Haarlem 2.50 Totaal 6e lijst f 96.10, Totaal 5e lijst f 715,15, Totaal generaal f 811,25 plus een voorwaardelijke gift van f 200, Wij zijn nog slechts f 189,— van het bedrag verwijderd waarop de voorwaardelijke gift van f 200.— in een de finitieve wordt omgezet. Wij danken allen die zoo spon taan ons hun zeer gewaardeerde medewerking hebben gegeven en vertrouwen, dat wij ook verder op veler hulp mogen rekenen om de laatste moeilijkheden te overwinnen. Het adres van den penningmeester van Santpoorts Bloei, den Heer C. J. Wit is Brederoodscheweg 74, Postgiro 82333. Op Zaterdag 24 December wordt om half 12 des avonds in de Ned. Herv. Kerk een Kerstspel opgevoerd door de V. C. J. B. Op eenvoudige schoone wijze wordt het Kerstgebeuren uitgebeeld. De programma's tevens bewijs van toegang zijn verkrijgbaar bij de concierge van het Jeugdhuis, tel. 688. De plaatsen zijn vrij. Zij, die op hun eigen plaatsen gesteld zijn, gelieve dit tijdig op te geven. Op Donderdagavond a.s., 8 uur precies, heeft in de Ned. Herv. Kapel, Pastorieweg 1, een Kerstwijdingsure plaats. Voor dezen avond is Dr. O. Norel, Ned. Herv, Predikant te Amsterdam, bereid gevonden als voorganger op te treden. Het Kerkkoor onder leiding van den Heer de Haas, een Mannenkoor en een Kinderkoor onder leiding van den Heer Wiersma, zullen Kerstliederen ten gehoore brengen, terwijl de Heer van der Vliet Jr., een fantasie over verschillende kerstliederen op het orgel zal spelen. Deze wijdingsavond is geheel vrij toegangkelijk, terwijl een keurig programma met vermelding der liturgie en tekst der te zingen liederen, U gratis wordt aangeboden. Wilt U dus een avond van echte Kerstwijding en tevens genieten van goede zang en muziek, komt dan Donder dagavond naar de Hervormde Kapel. Op Zaterdag 17 December a. s. 's avonds 7,30 uur zal in het Nieuwe Jeugdhuis, Burg. Enschedélaan 69, Sant poort-dorp, een propaganda-avond worden gehouden var de welpen en verkenners der Padvindersvereeniging Nederland. Van de P. N. U. werd n 1. verleden jaar in Santpoort reeds een welpenhorde „de Brederode-groep" opgericht. De welpen van deze horde zullen dien avond zelf een kort beeld geven van hun werk en een wel penfilm zal dit nog versterken Daar men hier in Sant poort en Bloemendaal van harte hoopt, spoedig ook een verkennersgroep van de P. N. U. te kunnen oprichten, indien zich een leider hiervoor beschikbaar stelt, zullen bovendien eenige verkenners uit Amsterdam een demon stratie van hun bezigheden geven. Het is te hopen dat velen hun belangstelling voor dit aardige en nuttige werk zullen toonen. Het nieuwe Jeugdhuis is gemakkelijk te bereiken met den autobus „Stormvogels" tot de Frans Netscher- laan of Santpoort-dorp. Bewijzen van toegang zijn gratis te verkrijgen bij Mej. N. van der Heil, Laurillardlaan 18, Santpoort-station, (Telefoon 478). Zondag a.s. begint de K.W.C. haar jaarlijksche Trai- ningsmarschen. Aan deze marschen kan deelgenomen worden door leden en niet leden, terwijl aan hen die deze serie, n.l. 15, 20, 20, 20, 25 K.M. ten volle mede maken, aan het einde een fraaie belooning zal worden gegeven als herinnering aan deze tochten. Er zal tevens een actie op touw worden gezet, opdat het aantal leden van de vereeniging tenminste verbub- beld wordt. De trainingsmarschen zijn tegen een kleine vergoe ding mede te maken, zoowel voor leden als niet-leden maar zal voor niet-leden aanmerkelijk duurder zijn. Zij, die zich alsnog als lid willen opgeven, of inlichtingen wenschen betreffende het lidmaatschap of trainingsmarschen kunnen zich mondeling of schrif telijk wenden tot den Secretaris-Penningmeester F. Schuijt, Kerkweg 27, Santpoort-dorp. De leider voor a. s. Zondag is den Heer G. de Jeu. Secr. A. Heeremans, Hagelingerweg 210. Terwijl Zondag j 1. Santpoort I en II een gelijk spel bevochten, ging het 3e gewoon door met winnen. Het 1ste speelde een mooie wedstrijd tegen T Y.B.B. in Haarlem-Noord. Uitslag 3 3. Kort voor het einde kregen zij nog een pynalthy totgewezen, welke echter jammerlijk te zacht werd ingeschoten zocdat de doel man kon in g Lij pen. Bij het tweede was het eveneens een spannende match 22, en dat nog wel tegen de leiders, die nu door dat gelijke spel, van de kop verdrongen zijn door A. D. O., de tegenstander van het tweede voor Zondag as. Jongens hetzelfde enthousiasme als Zondag j1.en we weten het zoo net nog niet. Het zal er wederom spannen. Het eerste gaat naar Roelofarendsveen om tegen D. O. S. de strijd aan te binden. D.Ü.S. is de liekke- sluiter uit de afdeeling, doch daarom dubbel opgepast. Thuis werd gewonnen met 6 1. Dat zal nu niet zoo gemakkelijk gaan, want wanneer een „Kat" in 't nauw zit, kan hij rare sprongen maken Supporters die hun eerste elftal willen vergezellen en sportief aanmoedigen geven zich op vóór Zaterdagavond 8 uur bij G. Spanjaard, Terrasweg 8; C. Kochx, Hage lingerweg 167 of bij den Secretaris, Hagelingerweg 210. Vertrek uiterlijk 12,30 uur hoek Hagelingerweg- Ploofdstraat. Onder leiding van de 2e voorzitter C. Slagboom had een drukke buitengewone ledenvergadering in „de Vier sprong", j.l. Vrijdag 2 December plaats en is een zeer vruchtbare geweest. Alvorens tot de verkiezing van eenige vacatures over te gaan, bracht Dr. Meindert de Groot (Beschermheer) eerst dank aan den afgetreden Voorzitter den heer F.M. van Vliet, die, zoolang deze voorz. is geweest, Brederode op een goede fundeering heeft gebracht en ook was hij een van de harde werkers tot verbetering (egaliseeren) van terrein, kleedlokalen, hoofdingang e d. Met luid applaus eindigde Dr. de Groot deze kleine hulde. De tweede voorz. beloofde op deze fundeering door te blijven bouwen. De verkiezing had een naar verwachte normaal ver loop. De heeren P. Hille en A. Voogt werden gekozen en als Ie voorzitter C. Slagboom. Den heer D. Kabel werd voor de elftalcommissie gekozen. Het bestuur is nu als volgt samengesteld: C. Slagboom, Voorz., Rijksweg 317 J.vanEgten, secr. Hoofdstraat 98; P. de Jager, Penn.m., Broekbergerl. 5; P. Hille; K. de Jonge; W. Vader; A. Voogt. Voorz vroeg welke leden nog eenige prijzen beschik baar wilde stellen voor de a.s. verloting die in de laat ste week van deze maand gehouden zal worden. Na nog eenige huishoudelijke zaken behandeld te hebben sluit de voorz. de vlot verlopen vergadering. Probleem 55. Zwart6, 8, 9, 17, 22, 24. Wit 20, 29, 39, 48, 49, 50. Toegangsprijs 5 cent terwijl te 8 uur voor volwassenen vertoond worden de films Hiervoor gelden de gewone toegangsprijzen, t.w. voor leden en donateurs 10 cent, voor anderen 15 cent Verders is nog steeds de eerste Maandag der maand „mopperen" hoor leden!! en werft nieuwe leden! J. van Egten Jr. Secr. Programma Zondag a.s.: Brederode I D. I. O. II 10 u. Kemphaan II-Brederode III, 2 uur Brederode jun.Kmheim jun 2 uur De verschenen clubavond gehouden massakamp tegen de damclub „Kijk Uit" werd door ons met 3010 ge wonnen. Een pluim voor Kok mag niet vergeten wor den, die van bord 21 (dat vrij bleef) oprukte naar bord 9 en wonOok de voorzitter, die met bord 6 korte mette maakte en hierna het open gebleven bord I be zette om wederom te winnen, leverae een keuiigepres tatie. Voor de onderlinge competitie is als steeds de groot ste animo. In de derde afdeeling wist H. Kreule den kampioenstitel te behalen, met welk resultaat wij hem van harte feliciteeren, inderdaad heeft hier de sterkste gewonnen, tevens een speler die nooit zijn clubavond verzuimt. In de tweede afdeeling is Oosterling nog steeds aan de kop op den voet gevold door Jansen Sr., terwijl in de dito eerste E. Zuiderduyn nog steeds ongeslagen op de eerste plaats staat en plannen heeft zich daar te willen „ingraven." Woensdag 21 December speelt het eerste legen Haar lem II uit, clublokaal is cafe de Louw, Spekstraat 8 Onze laatste wedstrijd tegen Zaandam II is tot 9 Jan. uitgesteld. Probleem no. 54 werd door de Heeren Buyck, J. Jan sen en Kreule goed opgelost. No 55 auteur den Heer Monsma laat weer eens zien dat men met weinig schrij ven, toch zeer veel kan bereiken. Wit speelt en wint Alle corespondentie aan het secretariaat F. W. Schmidt Lazarus Mullerlaan I Santpoort-Dorp. Knip deze advertentie uit TE HOUDEN DOOR Onze welbekende heerlijke Banket Kerstkransen en Staven af 1.20 per pond VerderPolonaise en Kersttaarten vanaf 50 cent Boterkerstkransjes, Schuim- en Chocolade en Fondantkransjes Ook zeer aardige Kerstartikelen DENK OM UW BONNEN afdeeling Bloemendaal-Santpoort

Weekblad Huis aan Huis | 1938 | | pagina 2