SLIJTERIJ „DE UILENBOOM" Schrijfblocs Enveloppen Schrijfmappen Briefmappen Doozen Post Doozen Carts Luxe Mappen Pakjes Briefkaarten Schrijf- en Vulpeninkt BOEKHANDELCORNEGGE TERRASWEG 31 Oproep. Hoofdstraat 174 Telefoon 8623 Mededeeling. Openbare Vergadering Dinsdag 12 September, des avonds te 8 uur 15, Postzegelvereeniging „Santpoort". Huihoudonderwijs i. d. Gemeente Velsen. Een Chr. Militair Tehuis in Santpoort. „Floralia" dag van Volksonderwijs. Oranje-Vereeniging „Santpoort". Damclub „Stabiel". Uw adres voor prima Wijn, Gedistilleerd, Likeuren Heinekens en Amstelbier, Limonades, enz. Tot de kleinste bestelling wordt zonder prijsverhooging thuisbezorgd Handwerkhuis „Fennia" Da Costalaan 11 Driehuis Telef. 5760 Nederlandsche Roode Kruis. zijner tijd met wederkeerige hulp echter zeer veel be reiken. Te dien einde heeft de Nederlandsche Vereeni- ging voor Luchtbescherming het initiatief genomen tot het houden van een op in het gebouw van de Nederl. Hervormde Kapel. PASTORIEWEG 1 Spreker de heer Putman Cramer, Hoofd Luchtbeschermingsdienst Velsen. In Uw eigen belang raden wij U dringend aan op deze vergadering aanwezig te zijn. De Ned. Vereen, voor Luchtbescherming, Afd. Santpoort. Nu overgegaan werd tot oprichting van een definitief Comité, wenden wij ons toe de inwoners van Driehuis, Sautpoort-Dorp en Santpoort-Station. In onze plaatsen ligt een groot aantal militairen, die zich in deze buitengewone omstandigheden in veel moeten schikken en veel moeten missen. Wat kunnen wij doen om hen het leven eenigszins te veraangenamen? Vele plaatsen gaven reeds het goede voorbeeld: onrnidellijk heeft een aantal ingezetenen zich bereid verklaard af en toe eens een avond een paar man bij zich in huis te ontvangen en te trachten hen een prettige avond te bezorgen. Een paar uur in een beschaafd millieu in de „burger maatschappij" is voor velen een verkwikking en be hoedt de jongens voor moreele en geestelijke achter uitgang. Bent U bereid mede te werken Geeft dan Uw naam en adres, de avond die U het beste schikt om bezoek te ontvangen, en hoeveel man. Eventueel kunt U opgeven welke soort van tijdpassee- ring bij U beoefend kan worden, (schaken, dammen, domiueeren, bridgen, sjoelen, ping-poDg, muziek, enz. Tenslotte, al spreekt het vanzelf, dat allen welkom zijn, is het denkbaar, dat het voor de ontvangende partij zoowel als voor de „jongens" prettig kan zijn als ze zooveel mogelijk bij gelijkgezinden komen, dus Katho lieken in Katholieke gezinnen, uit Protestante gezinnen bij deze, enz. Dit kan het gevoel van „thuis" zijn ver- hoogen. Wie dat dus graag wil kan dit er ook bij vermelden, al wordt natuurlijk verondersteld, dat ook anderen welkom zullen zijn. Van hen, die ons in dezen vorm niet van dienst zouden kunnen zijn, zullen wij gaarne een bijdrage in geld of natura ontvangen. In verband met een behoorlijken regeling, verzoeken wij hen, die reeds hun naam en adres opgaven, dit opnieuw te doen. Namens het Comité, Dr. M. de Groot, Santpoort-Station W. v. Heyst, Driehuis H. J. Antonisse, Santpoort-Station J. C. van der Leek, Driehuis J. Heeremans, Santpoort-Station T. Snoek, Driehuis. P. Rings, Santpoort-Station. Adressen voor inzending van formulieren Santpoort: Wüstelaan 29; Wüstelaan 44; Ter- rasweg 31. DriehuisSpieghellaan 11 P. C. Hooftlaan 25. Telefonische inlichtingen te verkrijgen Santpoort: Tel. 8786 en 8440 Driehuis: Tel. 4226 Deze oproep gaat in overleg met en onder goedkeuring van den Commandant der alhier gelegerde troepen. Secr,: Burg. Enschedélaan 29, Santpoort-Dorp. Woensdag 13 September a.s. vergadering in „Spaarn- berg". Op dezen avond de reeds aangekondigde prijs vraag, waarvoor 6 zeer mooie prijzen zijn aangekocht. Alleen met aller medewerking kan deze prijsvraag door gaan. Daarom wordt de opkomst van alle leden dringend verzocht. Belangstellenden zijn welkom. De bekende avondcursussen in patroonteekenen, knippen en naaien van boven- en ondergoed en koken, kunnen voorloopig niet doorgaan omdat de schoollokalen door de gemobiliseerde troepen bezet zijn. Zoodra het de Commissie voor het Huishoudonderwijs zal lukken loka len te vinden, zal de aanvang der cursussen in dit blad bekend worden gemaakt. Intusschen stemt het tot groote dankbaarheid dat de Gemeenteraad in de maand Juli de verklaring heeft gegeven met een mooie meerderheid, dat zij in de gem. Velsen een Daghuishoudschool noodig oordeelt. Zoo kan nu de opbouw van dit voor onze meisjes zoo broodnoo- dige onderwijs beginnen. Allen, die bij het huishoudonderwijs in de gem. Velsen betrokken zijn, voelen het als een heel groot verlies, dat Mevr. Klimp—Blad, de vrouw, die zoo heel veel voor dit onderwijs gedaan heeft, 28 Augustus 1.1. ten grave is gedragen. Door haar organiseerend talent en doordat zij vele avonden heeft willen geven aan de uit voering van haar plannen, hebben wij de avondcursus sen zelfs na het intrekken van alle subsidies kunnen voortzetten. Steeds bereid leerlingen en a.s. leerlingen te woord te staan, was zij in IJmuiden jarenlangde ziel van dit onderwijs. Namens de Commissie voor het Huishoudonderwijs in de gemeente Velsen, Joh. M. Heijkoopv. d. Plas, lste Secretaresse. Geachte lezer(es). J.l. Dinsdagavond is alhier een Chr. Militair Tehuis geopend. Zondag 3 September namen enkelen daartoe het initiatief en reeds nu kunnen wij onzen Militairen, die ver van huis en haard hun plicht doen jegens het Vaderland een gezellig tehuis geven. Het bestuur der Ned. Herv. Evangelisatie heeft een der lokalen in zijn Kapel daartoe afgestaan. Dat alles zoo vlot ging is verblijdend, niet het minst voor de beide legerpredikanten Ds. H. J. ten Brink en Ds. M. Ottevanger. Nu is er echter voor direct een en ander noodig. Allereerst eene gave van U allen Wij verwachten dan ook van U eene extra gave voor ons Militair Tehuis. En voorts is er noodig lectuur, t.w,: boeken, tijdschriften, bladen. Bovendien hopen wij te |ontvangen dam-, schaak-, en dominospelen en wat verder dienstig kan zijn den mi litairen na hun dienst ontspanning te geven. Wij rekenen op U en bevelen deze zaak aan in Uw aller belangstelling. Het plaatselijk comité dat gaarne Uwe gaven in ont vangst neemt: L. Gorter, Hagelingerweg 335 H. Harmsen, Wüstelaan 54 G. de Jonge, voorzitter, Rijksweg 457 A. Markerink, Doodweg 227 D. I. Smits, penningm. Hagelingerweg 146 Fred. O. Touber, secretaris, Duinlustparkw. 47 J. Verkruijsen Fr. Netscherlaan 1 Woensdagmorgen was de inleveringsdatum van de in Mei uitgereikte plantjes. Ongeveer 70 procent van het uitgereikte werd ter keu ring ingeleverd. De jury stond voor een moeilijke taak, aangezien de meeste planten in kwaliteit weinig of niets verschilden. Dit gold vooral voor de geraniums. Na nauwgezette keuring en schifting kende de jury de volgende prijzen toe iMPATlëN. Sisca Erenst Piet Bonkerk Andries Zwager Jeantje Roos Gon Schoon Fuchsia. 1 Herman Scholten 2 Klaas Bus 3 Bertus Bus 4 Atie Hop Geraniums. 1 O jU 3 4 5 6 7 Bep Top Wim Otto Bram v. d. Werf Hannie v. Vlissingen Nellie Huiskes Annie Bakker Kees Schellinkhout De niet-prijswinnaars ontvingen als troostprijsje een reepje chocolade. Een woord van lof en dank aan de jury en hoofd en personeel van School F, voor de verleende medewerking is hier zeker op zijn plaats. Wegens gebrek aan ruimte in verband met de omstan digheden, kon de gebruikelijke tentoonstelling niet doorgaan. Van den Particulier Secretaris van H.M. de Koningin is als antwoord op onze gelukwenschen het volgende schrijven ontvangen „Hare Majesteit de Koningin heeft mij opgedra gen de Oranje-Vereeniging „Santpoort" Haar dank over te brengen voor de gelukwenschen, aangeboden ter gelegenheid van de herdenking van Harer Majesteits geboortedag, aan de gehee- le Koninklijke Familie." De Mobilisatie heeft ook voor „Stabiel" roet in 't eten gegooid: drie van onze „Hoofdklassers" zijn onder de wapenen geroepen, waardoor wij zwaar gehandicapt zijn. Onze vrienden Oosterling, Oudendijk en Zuiderduijn onze beste wenschen. Wij hopen dat gij weer spoedig in in de huiselijke kring en in „Stabiel" moogt weder- keeren. Probleem No. 68, auteur H. W. Zitman is weer: wit speelt en wint. Zwart4—8—9—13—18—23—28—29—35—36. Wit: 20—26-32—37—38—39—41—42—44-45—46—50 m gg SS WM W, m 'MM H Élüfeg De Nederlandsche Wolfabrieken hebben sinds 30 Aug. j.l. de noteeringen van alle soorten Wol verhoogd. Het is ons een genoegen U te kunnen mededeelen, dat onze firma echter voorloopig dezelfde prijzen blijft aanhouden, als die van voor dien datum, uitgezonderd een enkel merk, waarvan de fabrikant de verkoopprijs heeft vastgesteld. O.a. blijft dus de prijs van onze bekende prima Smyrna- wol 60 cent per 100 grams knot, eveneens bij aankoop van een te knoopen Smyrnakleed of -kussen, waarbij wij dan de hiervoor benoodigde wol voor U zullen re serveeren. Daar door de huidige omstandigheden, in verband met de sterk verhoogde vracht en molestrisico, een ver dere prijsstijging van de ruwe wol uit Agentinië en Australië en Zuid-Afrika hoogstwaarschijnlijk zal volgen, zoo raden wij U ten zeerste aan, met uw aankoop niet lang te wachten. Beleefd aanbevelend, Adv. Collectedag Zaterdag 16 September, Het zij ons vergund dit jaar met grooter nadruk dan ooit te voren Uwe warme belangstelling en krachtige medewerking te vragen voor de op Zaterdag 16 Sep tember a.s. te houden Roode Kruis collecte. De wereld is vorig jaar door een oog van een naald gekropen. Nu de oorlog in Europa is uitgebroken en de weermacht gemobiliseerd is, is eveneens het Roode Kruis opgeroepen, zijn menschlievende taak van de verzorging en verpleging der zieke en gewonde militai ren te vervullen. Juist in die donkere Septemberdagen, toen reeds de onheilsvolle atmosfeer loodzwaar drukte op Overheid eu Volk, toen het oogenblik nabij scheen, waarop het leger der Roode Kruis mannen en vrouwen geroepen zouden kunnen worden om zijn taak jegens de zonen van het vaderland te vervullen, toen bleek de dringen de behoefte aan verbetering in de organisatie op tal van punten. Eén van die punten betrof het vrouwelijk hulpperso neel, de z.g. Roode Kruishelpsters. Wanneer men weet, dat in de Roode Kruis organisatie voor de verpleging en verzorging der gewonde en zieke militairen in oor logstijd ruim 32000 personen zijn opgenomen,waarvan, om slechts enkele cijfers te noemen, 7000 geschoolde verpleegsters en rirca 14.000 Roode Kruis helpsters en wanneer men voorts weet dat in Augustus vorig jaar nog slechts een 1000 helpsters opgeleid waren en er sedert dien omstreeks 5000 in opleiding zijn genomen dan begrijpt men voor welk een enorme taak het Roode Kruis zich gesteld ziet. De opleiding der Roode Kruis helpsters brengt alom belangrijke financieele lasten met zich mede. En er moeten nog ettelijke duizenden aangeworven en opge leid. De opgeleide krachten moeten verder geoefend blijven en door herhalingscursussen volkomen berekend voor haar taak gehouden worden. Dit is de reden, waarom dit jaar het zwaartepunt van de Roode Kruis collecte gelegd wordt in de OPLEIDING DER VROU WELIJKE HULPKRACHTEN. Naast deze voorbereiding voor de ontzaglijke taak van het Nederlandsche Roode Kruis in oorlogstijd blijven nog tal van andere takken van dienst aan de zorg van het Roode Kruis toevertrouwd, zooals modern zieken- vervoer, hulpposten langs de wegen, kbloedtransfusie- diensten, financiëele hulp of hulp in natura aan nood- druftigen in het buitenland, enz. enz., wier organisatie en functioneering veel geld vereischen, dat grootendeels door de collecte moet worden bijeengebracht. Het ge- heele jaarlijksche collectebedrag wordt voor dit werk besteed. Daarom meent het Afdeelingsbestuur meer dan ooit op Uw aller krachtdadige steun te mogen rekenen. Wij verwachten dat een groot aantal Dames en meisjes zich disponibel zullen stellen om op Zaterdag 16 Sep tember in Santpoort en omgeving voor dit schoone doel te collecteeren. Aanmelding kan geschieden bij den Secretaris L. Dijk- sen, Charlotte de Bourbonlaan 1, te Santpoort-Station.

Weekblad Huis aan Huis | 1939 | | pagina 2