Levensmiddelen 83 Ct 88 ct I SI GEBROEDERS HOP Een Tuin Christendom en Bellamy' Discusie-avond S. B. R. P. Verplichte Verduisteringsproef OPROEP Wereldgebeuren. Donderdag 16 November Th. d© Ruijter - Driehuis Tuinarchitectuur Da Costalaan 1 - Tei. 4820 De neutraliteit van Nederland. Brederode Nieuws Pijltjes. Damclub „Stabiel''. m. m Ontvangen Levensmiddelen voor het Comité „Steun in Natura", Inzamelingscomité De overbekende, smakelijkste HONING TAAI-TAAI Boterhamspeculaas per driepondsblik 95 cent 1 Hoe Hoofdstraat 187 Telefoon 8527 de Heer Horsmeier Jr., uit Bloemeridaal, spreekt Woensdag 15 Nov. a.s. om 8 uur, in de zaal van „Böhm", Hoofdstraat, over: Entree 15 ct. Militairen en werkloozen vrij. Postzegel ver eeniging „Santpoort". op Dinsdag 14 November 1939 ten huize van J. Menet, Duinweg 41 - Wüstelaan, 's avonds 8 uur Verduisterings-Oefening te Santpoort. Openbare bekendmaking. In Vak Santpoort zal deze proef plaats hebben op van 8.30 tot 10 uur uitsluitend in het gedeelte ten oosten van de spoorbaan. Het Hoofd der Luchtbescherming Vesen Brederode speelt a.s. Zondag Haarlem IVBrederode I 10 uur V.S.V. VBrederode II 12 uur Zaterdag a.s. spelen wij Brederode adsp,V.S.V. adsp. 3 uur De uitslagen van de j.l. Zondag gespeelde wedstrijden zijn Brederode ISpaarndam I 3—3 Brederode IIBeverwijk III 16 1 V.V.B. II Brederode III 10-1 Stormvogels adsp.—Brederode adsp. 2—1 Maandag j.l. heeft Stabiel I zijn entree gemaakt als Hoofdklasser. Dat het met slechts 128 verloor van het sterke Haarlem I behoeft ons niet te ontmoedigen. Met iets minder pech was 1010 zelfs zeer goed moge lijk geweest. Onze „Mobilisatie-Onderlinge geeft diverse verrassingen te zien. Doordat de sterkeren nogal eens consideratie gebruiken, behalen zij soms niet het resul taat wat, normaal, verwacht kon worden. Daar de opzet is onze „reserves" in versneld tempo KLAAR te maken, hoop ik dat de heeren op den ingeslagen weg zullen voortgaan. Probleem No. 74, Auteur I. Weiss, weer een zware! Stand in cijfers: Zwart. 10 schijven op 7, 8, 9, 16, 19, 24, 25,26,29,30. Wit: 10 schijven op 27,28,32,33,36,39 41, 42, 45, 48. Wit speelt en wint. Goede oplossingen aan W. Dinkgreve, Gladiolenstraat 19, Santpoort. Tijdvak van 13 tot en met 19 Ohtober 1939. 1 pakje Pudding; 1 pak Lucifers; 3 pak Maizena; 4 Havermout; 5 pak Zeeppoeder; 1 blik Soep; 1 Worst; 4 stvk Spek; 4 stuk Zeep; 2 ons Thee; L1/2 pond Kof fie 1 pond Gort; 6 pond Meel; 201/2 pond Rijst; 3 pond Groene Erwten9J/2 pond Spliterwten1 pond Capncijners 2 pond Vet; 3 pond Margarine; Aardap pelen. Tijdvak van 20 tot en met 26 October. 101/2 pond Rijst; 3 pond Koffie; 1 pond Suiker; 2 pond Meel; 2 pond Witte Boonen; 1 pond bruine Boo- nen 1 pond Groene Erwten; 1 pond Grauwe Erwten; 1 pond Capucijners31/2 pond Margarine 1 por d Vet; 5 pak Havermout; 2 pak Pudding; 1 pak Soep; 1 pak Maezena3 pak Macaroni; 1 ons Thee; 2 Ontbijtkoe ken; 1 pot Jam; 1 Zwitsersche Kaas; 1 Worst; 1 stuk Spek; 2 blik Soep; 1 blik GroentnnAardappelen. Steunt toch allen zooveel als in Uw vermogen is ons werk. Er is juist in dezen tijd zoo dringend behoefte aan hulp. Het gironummer is 279343 van Mej' Fenne- ma, Santpoort-Station. Naar aanleiding van een schrijven van den Minister van Binnenlandsche Zaken, waarbij een verzoek van het „Algemeen Steuncomité 1939" ter zijner kennis werd gebracht, heeft de Burgemeesser der gemeente Velsen een „Inzamelingscomité" samengesteld" waarin verte genwoordigers uit de verschillende deelen der gemeente zitting hebben genomen. Maandag-avond werd in de raadszaal door Burgemeester Kwint dit comité geïnstalleerd. Hij vestigde daarbij de aandacht op de buitengewone omstandigheden, waarin land en volk thans verkeeren. Tallooze burgers zijn door de omstandigheden in een positie gekomen, welke hulp en soms financieele bijstand noodzakelijk maken. Daarom zou de Regeering gaarne zien, dat in alle ge meenten een openbare inzameling aan de huizen en op straat ten behoeve van het „Algemeen Steuncomité 1939" werd gehouden ten gerieve van die categorie burgers welke van de overige instellingen voor Steun- verleening om de een of andere reden zijn uitgesloten. Om die inzameling te doen slagen, hebben we, zei spr. het initiatief genomen voor de vorming van een plaat selijk inzamelingscomité. Voorts stelde de burgemeester de aanwezige comité leden voor als voorzitter van dat comité aan te wijzen de heer R. Verbeek te Santpoort. In het verdere verloop der bijeenkomst werd de heer J. L. Uitzinger te IJmuiden als secretaris en de heer A. Peek te IJmuiden-Oost als penningmeester aange wezen. In aansluiting aan het bovenstaande besloot het comité op korten termijn een inzameling als hierboven is aan gegeven te orgauiseeren. De vorm waarin dit zal geschie den, zal nader worden gepubliceerd. Het Comité zal om de inzameling te doen slagen, een ernstig beroep op de medewerking van de burgerij in deze gemeente, inzonderheid op die van het jongere geslacht, moeten doen. Binnenkort zal het daarom de adressen publiceeren, waar zich eventueele collectrices en collectanten kunnen aanmelden. Voorloopig zal men zich als zoodanig reeds op kunnen geven bij dé heeren: J. L. Uitzinger, Julianastraat 47 te IJmuiden en A. Peek, Briniostraat 7 te IJmuiden-Oost. De beste waren tegen de laagste prijzen. Gekoelde Roomboter per pond Versche Hollandsche Roomboter, per pond Korstlooze Leidsche Kaas per ons 9 ct Vette Jonge Goudsche Kaas p. p. 34 ct Zaterdag- en Maandagreclame Pekeivleesch U/2 ons 26 ct Berliner Worst U/2 ons 27 ct Nierworst 11/2 ons 18 ct Lunchworst l1^ ons 17 ct wederom voorradig per pond 32 cent zeer licht en zeer smakelijk die in harmonie met de omgeving de onmisbare omlijsting van Uw huis vormt, is een begeerens- waardig bezit Dit ideaal kan eiken tuin, groot of klein gesteld worden zonder in kostbare uitvoering te vervallen. Door onderstaand adres worden gaarne Adviezen over, Ontwerpen voor, en Uitvoeringen van Tuinen verstrekt. Beleefd aanbevelend, aan al degenen, die belangstellen in het Secretariaat: Burg. Enschedélaan 29, Santpoort-Dorp. Op onze vergadering van Dinsdag 14 November a.s. een groote attractie. Op dezen avond zal, en wel onderzeer gemakkelijke bepalingen, een onderlinge wedstrijd voor de leden gehouden worden. Eik lid kan ten hoogste 3, volgens hem of haar mooiste bladen uit zijn of haar verzameling inzenden. De zegels kunnen zoowel gebruikt als ongebruikt zijn het aantal bladen zal de toekenning der prijzen niet beïnvloeden. Een inzending van 1 blad heeft dus evengoed kans op den len prijs. Het belang rijkste is wel, dat alle deelnemers een prijs ontvangen. Het bestuur verwacht ditmaal vele inzendingen. Belang stellende verzamelaars zijn ook nu weer welkom. Er wordt vergadert iu „Spaarnberg". Onderwerp: Partijgenoten en modern-georganiseerden, toont Uwe belangstelling en bezoekt deze bijeenkomst Op verzoek van den Burgemeester plaatsen wij het volgende De Burgemeester der gemeente Velsen; overwegende, dat de op 16 November 1939 te houden verduisteriugs- oefemng voor Öautpoort-dorp (te weten, dat gedeelte van de gemeente, dat begrensd wordt door de spoorlijn, de grens van Haarlem tot de VVestlaan, de Rijksweg tot den Biezenweg en den Biezenweg tot de de Kweekerslaan, de Kweekerslaan en een lijn loodrecht op de spoorbaan van het hoekpunt Kweekersiaan-Hage- iingerweg) ten behoeve van de luchtbescherming het voorschrijven van algemeene gedragsregels noodzake lijk maakt; gezien de door den Minister van Binnenlandsche Zaken verleende goedkeuring van deze oefening gelet op artikel 12 der Wet betreffende bescherming tegen luchtaanvallen; stelt vast de volgende gedragsregels, welke zullen gel den voor bovenomschreven gedeelte van de gemeente Velsen, op Donderdag 16 November 1939 van 20,30 tot 22 uur le. Het uitstralen van licht uit huizen of gebouwen is verboden 2e. het verbod sub 1 betreft tevens van buitenaf zicht bare voorweipen, als lichtreclames, automaten, benzine pompen, klokken enz., alsmede woonwagens, woonsche pen, stilstaande voertuigen enz.; oe bij het veriaten van huizen of gebouwen is men gehouden er tegen te waken, dat licht door de geopen de deur naar buiten kan uitstralen 4e het gebruik buitenshuis van lantaarns (behoudensin de sub 5 bedoelde gevallen), fakkels en andere lichtge vende voorwerpen is verboden; 5e. Het verkeer te lande is verboden, tenzij het aan de volgende eischen voldoet: Motorrijtuigen mogen slechts rijden met stadslichten; de stadslichten van motorrijtuigen en andere voertuigen, alsmede de achterlichten, moeten bedekt worden met zwart of blauw papier, of $ndere, vrijwel ondoorschij nende stoffen, waarin een spleet van ten hoogste 5 cM breedte en ten hoogste 1 cM hoogte kan worden vrij gelaten onder het brandpunt van de lamp rijwiellichten worden op gelijke wijze afgeschermd; voldoet de verlichting van eenig voertuig niet aan deze eischen, ter beoordeeling van de politie, dan wordt verder gebruik van het voertuigen verboden 6e. de snelheid van het toegelaten verkeer moet zoo danig zijn, dat het rijden met bedekt licht geen gevaar kan opleveren 7e. het is voetgangers verboden buiten noodzaak, ter beoordeeling van de politie, op het voor het rijverkeer bestemde gedeelte van de wegen te loopen of te ver toeven 8e. vanaf het sein „Luchtalarm", dat te 21 uur door middel van sirenes gegeven zal worden, tot aan het signaal „Luchtalarm geëindigd", dat door eentonig sire ne-geluid te 22 uur gegeven zal worden, is alle verkeer op straat verboden, behoudens in gevallen van nood zaak, ter beoordeeling van de politie; 9e. een ieder is verplicht aan de, in het belang der oefening gegeven bevelen of aanwijzingen van de poli tie of hulppolitie onmiddelijk gevolg te geven. Onder politie worden verstaan alle ambtenaren, bezol digd of onbezoldigd, van de Rijks- of gemeente politie; De manschappen der hulppolitie zijn kenbaar aan een om den rechterarm gedragen band, waarop staat„lucht beschermingsdienst, Hulppolitie" 10e. Geenerlei aansprakelijkheid wordt aanvaard voor schade, welke van bovenstaande bepalingen het gevolg kan zijn 11e. degene die, hetzij direct of indirect oorzaak is van een ongeluk of van schade, doordat hij niet die voor zichtigheid in acht neemt, welke door de omstandighe den geboden is en dan vooral, wanneer hij niet voldoet aan de bovenstaande bepalingen, loopt het risico daar voor aansprakelijk te worden gesteld, leder die zich in geval van noodzaak op straat begeeft, doet zulks geheel voor eigen risico. Met het oog hierop vertoeve men buiten noodzaak zoo min mogelijk bui tenshuis. Er wordt aan herinnerd, dat opzettelijk niet voldoen aan bovenstaande voorschriften, gestraft wordt met ge vangenisstraf van ten hoogste 2 jaren of een geldboete van ten hoogste duizend gulden. Hij, aan wiens schuld te wijten is, dat aan bedoelde verplichtingen niet wordt voldaan, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogte 1 jaar of met een geld boete van ten hoogste vijfhonderd gulden. 12e. De politieambtenaren, naar wier oordeel iemand een feit pleegt, waardoor het welslagen der oefening in gevaar wordt gebracht, zijn bevoegd na aanmaning op kosten van den overteder de noodige maatregelen te treffen of te doen treffen.

Weekblad Huis aan Huis | 1939 | | pagina 4