MKISON HILLEGE Koopt vroegtijdig „Salamander" Kachels Inmaakvaatjes Loendersloot's Warenhuis Houdt rekening met een koude winter! Haudwerkhuis „FEHNIA" S 3 I vt u» IKS Inderdaad, chemisch reinigen, DOET WONDEREN Cltem.Wasserij „Hoek en Vaart" SantpooriTcl. @200 entrakmriic cntvanqst -m- N.V. Santpoortsche Radioeentrale Hoofdstraat 181 Telefoon 8524 Eerste Sanipoortsciie Afbraak- en Nieuwhoutbandel Hoofdstraat 150-162-177 Tel. 8764 warme wollen kleeding. Is! (3 Garderobe, welke SLAP zit en voï VLEKKEN, leveren wij U VLEKKELOOS af ais NIEUW! U voorkomt teleurstelling 49 ct f 1,25 f 1,55 R.K.S.V. „Santpoort". Fietserslopgelet Middenstanders offert! Damclub „Stabiel". Particuliere Kleuterschool. O El 1 63 «5a£ en cc Onze voordeelige tarieven Colbert Costuum f 1.50 Mantels f 1.50 Blouses f -.60 Rokjes f -.80 Japonnen eenv. v.a. f 1.-- f 1.25 Tennispantalons f -.80 Dassen f -.20 Regenjas- f 2.-- Waterdicht maken GRATIS Banketbakkerij - Kokerij Da Costalaan 1 Iel. 4728 (K 550) Driebuis Mooie sorteering GEBAKJES a 9 cent. Dagelijks versch Uitzenden van Diners vanaf f 1.00 voor muziekliefhebbers: Biezenweg 21 Rozenstein Telefoon 8490 Wij ontvingen een beperkt kwantum geschikt voor iedere Brandstof f 34.90 - 28.85 - 24.10 - 13.95- 12. 95 10 pond 25 pond 40 pond In liet komende natte, koude jaargetijde zal men door de kleinere hoeveelheid brandstoffen veel kachelwarmte moeten missen. U kunt zich hiertegen het beste wapenen door tijdig te zorgen voor BREIT ZELF Uw jurken, jumpers, slip overs, vesten, handschoenen kousen, kinder- en babyklee- ding, enz. enz. NU kunt U nog per maand en per stamkaart 500 gram wol koopen, doch hoe lang is dit nog mogelijk? Juist in dezen tijd is het koopen in een Speciaalzaak voor U van het grootste be lang Wij hebben nog een ruime sorteering van de allerbeste wolsoorten en geven gratis vakkundig onderricht. Wacht d us niet langer en koop uw wol bij Da Costalaan 11 Driehuis Telefoon 5760 Postzegelvereniging „Santpoort". Gevonden en Verloren Voorwerpen. De training heeft weer een aanvang genomen, welke in het vervolg ook op Dinsdag en Woensdag zullen worden gehouden. Het is aan onze leden deze training te doen slagen, we verwachten dan ook een ernstige deelname van alle leden. De jaarvergadering is vastgesteld op 25 Juli a.s. Tot deze vergadering worden uitgenoodigd alle leden en donateurs. Zij die dus per abuis geen convocatie moch ten ontvangen zijn ook van harte welkom. De agenda is een gang naar ,,'t Huis te Velsen" dubbel waard. Komt dus allen en neemt een nieuw lid of dona teur mede. Leden, in het bezit van legitimatiebewijs Jaarstempel '36-37, kunnen dit, met 3 nieuwe foto's, inleveren. Nieuwe leden nemen ook 3 foto's mede. Alhoewel reeds meermalen in de pers is gewezen op het feit, dat het verboden is met meer dan twee per sonen naast elkander te fietsen, is gebleken, dat de wielrijders zich aan dezen verkeersregel niet voldoende houden. Door de politie wordt hierop thans zeer streng gelet, In de laatste dagen zijn reeds ongeveer vijftien personen geverbaliseerd. Men zij gewaarschuwd EEN PLAATSELIJK COMITÉ OPGERICHT. Korten tijd geleden werd het Centraal Comité Middenstandsoffer 1940 samengesteld uit hoofdbe stuursleden van den Koninklijken Nederlandschen, den Nederlandschen R. K. en den Christelijken Middenstandsbond. Onder de leuze „Voor herove ring van zelfstandig bestaan", streeft dit er naar de door den oorlog zwaar getroffen middenstan ders te steunen. Thans is hier een plaatselijk comité opgericht, waarin zitting hebben de heerenL. M. van Noort, Kalverstraat 54, voorzitter; G. v. Telgen, Tromp straat 2, Secretaris; H. H. Meijer, Wijkerstraatw. 16, PenningmeesterP. W. van Amersfoort, Wijker- straatweg 132 en F. Stuurman, Hoofdstraat 160, Santpoort. In alle deelen van de gemeente zullen sub-comite's worden gevormd en men kan er van overtuigd zijn, dat daarna met de meeste spoed aan het werk zal worden gegaan. De daad is thans aan de Middenstanders Het plaatse lijk comité verzoekt hun niet al te veel bezwaren aan te voeren, wanneer het een bijdrage voor de getroffen standgenooten vraagt, maar het hart te laten spreken. Men vergete niet, dat terwijl men thans nog alles heeft behouden men spoedig van helper kan vervallen tot geholpene. Zooals vanzelf spreekt, zullen giften van enkele guldens, maar ook zoo noodig van enkele kwartjes in dank worden aanvaard. Doch men bedenke wel, dat zulke bedragen, ook al komen zij in groote getale binnen, den ontzaglijk grooten nood niet kunnen lenigen. Want millioenen zijn verloren gegaan aan bestaansbronnen van den middenstand. Wil deze daad beteekenis heb ben, dan zal er véél moeten worden geofferd. Uit nood kan deugd worden geboren ook thans. Het is een eerezaak voor den geheelen zelfstandigen mid denstand, dat hij schouder aan schouder gaat staan met vak- en standgenoot om zijn collega's te helpen. Demonstreert Uw dankbaarheid, zoo betoogt het plaat selijk comité, dat gij gespaard zijt gebleven, door gehoor te geven aan onzen oproep. Het doet ons genoegen te constateeren dat de rubrieken der laatste weken nog al in de smaak vallen. Deze week nog gelegenheid tot inzending oplossing Zitman en Sarceij. Deze week weer iets voor de fijnproevers No. 92. Auteur Raman (eindspel). Zwart 5 schijven op: 4-6-16-33-37. Wit Dam en 4 schijven: Dam op 2, schijven op 15, 20, 26, 30. No. 93. Auteur Buquet (Fr.) Zwart 9 schijven op: 5, 12, 13, 16, 19, 23, 28, 33, 35. Wit 9 schijven op: 2A, 30, 31, 32, 40, 44, 47, 48, 50. Voor beiden Wit speelt en wint. Oplossingen aan W. Dinkgreve, Gladiolenstraat 19, Santpoort. De tentoonstelling van werkstukjes van de kinderen, die de particuliere Neutrale Kleuterschool aan de Terrasweg bezoeken, heeft zich in een druk bezoek mogen verheugen. Alle ouders van de daar schoolgaande kinderen hebben er een kijkje genomen en zijn hoogst voldaan huiswaarts gekeerd. Geen wonderwat tentoon gesteld werd, getuigde van de vaardigheid in het knut selen, welke de kleintjes is bijgebracht en daardoor van de bekwaamheid en toewijding van de leidster, Mej. Woudstra. CM CU Wie met z'n tijd wil medegaan, Niet aan de kant wil blijven staan Wie gaarne rustig, ongestoord, Eens naar een vroolijk plaatje hoort; Wie - als 't straks duister wordt op straat, Niet graag heel vroeg naar bed toe gaat, Hij melde zich als abonné En stemt zijn huisgezin tevree Nog steeds het adres voor hen die ZELF TIMMEREN Alle soorten hout uit voorraad leverbaar Voor dakbedekking ASPHALT, enz. TE KOOP nog twee .TREKWAGENTJES voor kinderen, en enkele keuken- en Huiskamertafeltjes Tevens te koop een DIRECTIEKEET of NOODWONING met dubbele wand, afmeting 4x5 meter Beleefd aanbevelend, TH. van Geldorp SecretariaatBurg, Enschedélaan 29, Santpoort-Dorp. Gezien de opkomst der leden op de vorige vergaderin gen is besloten, ook gedurende de zomermaanden de bijeenkomsten door te laten gaan. De gratis verloting op de vorige vergadering gehouden, is een groot suc ces geworden. Naast gewone prijzen waren eenige zeer mooie hoofdprijzen aangekocht. Dinsdag 23 Juli a.s. zal weer speciaal voor ruil en han del benut worden. Brengt allen zooveel mogelijk materiaal mede. Belang stellenden zijn wederom welkom. Gevonden 1 pakje inh. 2 paar schoenen, Gladiolen- straat 3; bruin stoffen mantelceintuur, Hagelinger- weg 73; fietstaschje met gereedschap, Hagelinger- weg 34beige mantelceintuur, Gladiolenstraat 3 verpleegsterscape, Terrasweg 65koppeltaschje, Kweekerslaan 11; kindermuts, Hagelingerweg 165; een bergstok. Pastoorstraat 27een witte babymuts en portemonnaie met inhoud, Wüstelaan 11 een bruin lederen taschje met portemonnaie, etc. met geldsinhoud, Bloemendaalschestraatweg 135. Verloreneen zilveren rammelaar (model konijntje)- Litslaan 37een blauwe kluwen wol en 4 breipen, nen, Burg. Enschedélaan 40een gouden dames armbandhorloge (rechthoekig model) met gouden bandje (ronde schakeltjes), Bloemendaalschestraat weg 80; Heeren Regenjas, Hagelingerweg 193; doublé heeren Polshorloge, Zuidpolderstraat 21, Haarlem.

Weekblad Huis aan Huis | 1940 | | pagina 2