ATTENTIE I 1.50 1.75 K EN VAART» J Toko ,Gruno' H. Stutvoet Radio Centrale H. KOPS Jr. Deze sinds lange tijd extra verlaagde prijzen blijven tot 31 Jan. nog van kracht De Plaatselijke Radio-Centrale GOED NIEUWS I BOER Stoppage-inrichting ,Hunst-NïjverEieid' F. J. A. van RlESSEN Santpoorlsche Stoelenmaker! Profiteert U dus alien van deze aanbiedingen, welke wij U waarschijnlijk in geen jaren meer kunnen geven Japonnen (wol) eenv. vanaf 1.25 Japonnen (zijde) eenv. vanaf 1.25 Colbert-costuums Mantels Winterjas Demi-Saison Regenjas 2.» - Waterdicht maken gratis CHEMISCHE WASSERIJ SANTPOORT - TELEF. K 2560 - 8200 Cultureeie Film. Een nieuw Schipperskamp. EB .vanDroffelaar Boterhampapier Papierenservetten Schrijfblocs Kladblocs enz. HerkerënkSaan 23 Telefoon 8396 Verduistering vergt veel van Uw oogen Stelt Uw bezoek aan den oogarts ni et 1 anger uit. Wij staan voor U klaar om Uw - recept op vlugge en vakkundige wij ze uit te voeren Een modern Ruim zicht montuur en zuiver geslepen Punktal glazen verruimen Uw gez i chtsveld en geven Uw oogen het beste wat de moderne optische we t ens chap U kan bieden EEN BRIL VAN STUTVOET, VOLDOET OPTICIEN Hoofdstraat 146, Santpoort, Telefoon 8582 Studiebeurzen voor minder Draagkracbtigen. VOOR NAAR DE Hoofdstraat 181 Telefoon 8524 „Volksonderwijs^ afrïeeling Santpoort. Gevonden sn Verloren Voorwerpen. Rijksstraatweg 16 Haarlem-Noord Papierfabricage uit Aardappelloof. Behangerij Stoffeerderij Woninginrichting Noordlaan 4, Tel. 8579 Meubelmakerij Matrassenmakerij Reparatie-inrichting Platvoetstraat 17 Santpoort-Station Zaterdag j.I., toen „De "kribbebijter" vertoond werd, was de zaal van 't Vereenigingsgebouw der Nederl. Herv. Gemeente geheel uitverkochtTevens kon de Commissie nog een 20-tal nieuwe donateurs inschrijven, zóó voldaan waren deze nog niet-donateurs over het vertoonde. In verband met één en ander heeft de commissie beslo ten moeten besluiten ware misschien nog juister uitgedrukt voorloopig althans de avondvoorstellingen ALLEEN voor donateurs toegankelijk te stellen. Slechts voor de middagvoorstellingen hebben de donateurs het recht tot introductie tegen donateursprijs, terwijl bij deze middagvoorstellingen óók niet-geïntroduceerden kunnen worden toegelaten, doch tegen verhoogden prijs. De eerste reeks van 10 voorstellingen is nu achter den rug. Met ingang van Zaterdag a.s. wanneer de mooie Indische Film „Pareh, of 't lied van de rijst" zal ver toond worden, begint de tweede reeks. Hiervoor is de volgende regeling getroffen Donateurs kunnen door hun donatie met een MINIMUM bedrag van f 0,50 te verhoogen, toegang blijven erlan gen voor f 0,30 per voorstelling. Hun oude Diploma krijgt dan een stempel. Doen zij dit niet, dan betalen zij in den vervolge op vertoon van hun diploma f 0,40 per voorstelling. Zij, die nog geen donateur zijn, kunnen dit worden tegen betaling van f 1,—. Hoezeer het werk van de Commissie soms gewaardeerd wordt, moge blijken uit het bijschrift van een enthou siast donateur, die z'n donatie bereids met het dubbele van het minimum verhoogde „Nog maar 4 van zulke films als „De Kribbebijter". Zooals reeds gezegd draait Zaterdag om 3 uur en 7.30 uur „Pareh' of 't lied van de rijst", 't ls een pracht film, waarom reeds tal van donateurs verzochten, 't Heeft de commissie geld en goede woorden gekost, om hem hier te krijgen en 't zal haar na afloop nog extra werk brengen ook, want de film moet Zondagochtend 19 dezer om 10.30 uur reeds in Bussum bezorgd worden, zoodat één der commissie-leden persoonlijk naar 't Gooi zal moeten. Maar hoofdzaak is, dat onze plaats „Pareh" kan zien Men leze ook de advertentie in dit nummer. (Adv.) De leider der jeugdregistratie te Velsen meldt ons Binnenkort wordt er een nieuw Schipperskamp geopend. Dit beteekent goed nieuws voor alle jongeren, die zich tot dusverre vergeefs voor zulk een kamp kwamen aan melden bij de jeugdregistratie en voor alle andere ge gadigden. Het nieuwe kamp wordt georganiseerd door de stichting „Nederlandsch Volkskracht", welbekend door het Volkshoogeschoolwerk te Bakkeveen. De cur sus duurt 6 maanden, is toegankelijk voor werklooze jongemannen van 16-24 jaar en leidt op voor de mo derne Rijn- en Kustvaart. Men heeft na afloop kans op plaatsing op een kustvaarder als matroos of matroos kok, terwijl, iemand, die in het bezit is van een diploma Ambachtsschool (afd. Bankwerken) geplaatst kan wor den als 2de motordrijver. Jongens, die de leeftijd van 20 jaar bereikt hebben en minstens 4 jaar in dekdienst hebben gevaren, kunnen na afloop van het kamp examen doen voor schipper op alle Nederlandsche wateren. Éénmaal in de 4 weken gaan de deelnemers op een gratis reisbiljet naar huis van Zaterdagmorgen tot Maan dagmorgen. Bij aankomst in het kamp worden alle deel nemers door een dokter gekeurd, die tevens toezicht houdt op de gezondheidstoestand van de jongens. Aan iedere deelnemer wordt de gelegenheid gegeven, zijn godsdienstige plichten te vervullen; het kamp draagt een algemeen karakter. De opleiding is gratis en er wordt bovendien een zak geld betaald van f 1,75 per week, waarvan f 1,— wordt gespaaard voor het verkrijgen van een uitrusting. Het kamp wordt gehouden te Sellingen (Oost-Groningen) en wij hopen, dat de groote afstand voor jongens uit onze gemeente geen bezwaar is om tot aanmelding te besluiten. Bij de gemeentelijke Jeugdregistratie, Casem- brootzijstraat, IJmuiden-Oost kan men zich melden voor nadere inlichtingen en voor het opgeven. Het kamp begint omstreeks half Februari. Bekroond Coupeur Dames* en Heerenkleeding naar maai. Bontwerken, keeren en repareeren. Veiserbroekstr.13, Santpoort tegenover Hagelingerweg Tijdige aanmelding noodig Wij vernemen van de Gemeentelijke Jeugdregistratie te Velsen leder jaar zijn er nog jongeren, die een Middelbare School of een school voor voorbereidend Hooger On derwijs met mooie examencijfers verlaten en dan meenen voor een studiebeurs in aanmerking te komen. Dan volgt weldra de teleurstelling ze hadden zich op moeten geven, voor de eerste Maart en moeten nu wach ten of van verdere studie afzien. Het is dus allereerst noodzakelijk de aangifte tijdig gereed te maken. Uiter aard komen voor beurzen uitsluitend jongeren in aan merking uit gezinnen met ontoereikende financiëele draagkracht. Wanneer men zelf niet alle kosten doch wel een deel kan dragen, kan men een beurs voor een tekort aanvragen. In het algemeen hebben slecht zeer begaafde leerlingen, die het vooruitzicht op een uitste kend eindexamen hebben, een goede kans op het ver krijgen van een beurs. Het Centraal Comité voor beroepskeuze heeft een gids voor Studiebeurzen uitgegeven, die belanghebbenden ter inzage kunnen krijgen op het kantoor van de Ge meentelijke Jeugdregistratie, Casembrootzijstraat IJmuiden- Oost, waar men zich ook voor nadere inlichtingen kan vervoegen. Filmavond ten bate >m de 'Kleuterschool. Het is te; begrijpen dat defi.anciën van de door „Volks onderwijs geexploiteerde Kieuerschooj door de gedwon gen verhuizing ten gevolge van u vordering en het huren* van een ander verblijf/niet roo.ideurjg zijn. Om eenigszins een kleine verbetering in die Ananciën aan te brengen heeft het bestuur besloten een tünavor.d te organiseeren, toegankelijk voor leden en niet-kden en waarvan de baten ten goede komen aan die Bewaar school. Om het succes bij voorbaat te verzekeren, is gezorgd voor een zeer goede film, zoodat op een volle zaal gerekend wordt. Er zal n.l. vertoond worden tde fil/ „De Zeven Wonderen van Zuid-Afrika", een film, opge nomen en toegelicht door Mr. Hustinx, denzelfden, die velen heeft doen genieten van zijn kleurenfilm over Ocst-lndië. „De Zeven Wonderen van Zuid-Afrika" belicht het da- gelijksche leven van mensch en dier, van blank en zwart, veelal cnaemerkt en onverwacht opgenomen in hun natuurlijke omgeving en laat ons o.a. zien: Kaapstad met de Tafelperg, de diamantvelden van Kimberley, het goud delven bij Johannesburg, het enorme Kruger wild reservaat, een interessante reis door Noord-Rhodesie waarbij wij gelegenheid krijgen het primitieve leven der inlanders en hun geeruiken nader te leeren kennen, de beroemde watervallen van de Zambesi en ten slotte de geheimzinnige tempelruïnes Vafi Zimbabwe. Mede do de prettige toelichting van den vervaardiger zelf is verzekerd van een interessante, leerzame avond, zc gezien het doel van den avond, alle reden voorhan, is om reeds nu dien ayond vrij te houden. De film wordt gegeven op Woensdag 5 Februari a.s. des avonds 7,30 uur in het Jeugdhuis van de Ned. Herv. Kerk. De toegangsprijs is bepaald op f 0,50 per persoon, alle rechten en besproken plaats inbegrepen. Reeds nu kan men zijn plaats schriftelijk bespreken bij den Secre taris, den heer T. F. Roos, Frans Netscherlaan 21. Ook het hoofd van de bewaarschool zal gaarne bestellingen in ontvangst nemen, terwijl ook telefonisch besproken kan worden bij de penningmeesteresse, Mevr, L. Ver beek-Visser, Tel. No. 8507. Toezending der toegangs bewijzen volgt dan t. z. t. Het zal dus zaak zijn, wil men van een werkelijk goede film genieten, niet te lang te wachten, doch tijdig zijn plaatsen te bestellen. Ieder krijgt een genummerde plaats, zij die zich het eerst aanmelden, dus tevens de beste. Ook de maan is present, men mag dus óp een lichte avond rekenen. (Adv). Opname in deze rubriek alleen door bemiddeling der Politie. Gevondeneen bruine mantelceintuur, gedeponeerd Wüstelaan 11 een blauw met geel wantje, Willem de Zwijgerlaan 31 een zwart damesportemonnaie, inh. een geldsbedrag en eenige distributiebonnen, Pastoorstraat 5; 2 K.O, gewicht, Hagelingerw. 211 belastingmerk, Vinkenbaan 15 Weggeloopen een jonge herdershond, geel met donker dek, Wüstelaan 49; een Schotsche terrier, grijs, ruwharig, spitsche snuit, draagt een rood lederen halsband, Brederoodscheweg 67. Nu kunt U punten sparen. Is uw kleeding, tapijt of Linnengoed beschadigd LAAT HET ONZICHTBAAR STOPPEN BiJ bij het Soendaplein Menigmaal hebben wij vol verbazing gezien naar het houtdorp, zooals we den grooten grondstoffenvoorraad op het terrein der papierfabriek wel eens hoorden noe men. Het scheen alsof daar minstens geheele bosschen opgaslagen waren. Intusschen, nu de aanvoer van over zee stil staat blijkt deze voorraad toch nog maar be perkt te zijn. Het gevolg daarvan is, dat door de tech nici ernstig gedacht moet worden over de vraag of het ook mogelijk is om, voor de vervaardiging van papier andere plantenvezels dan houtvezels, linnen en wol, zooals vroeger gebeurde, te gebruiken. De aandacht is thans gevallen op het aardappelloof, dat tot heden vrij wel als waardeloos werd beschouwd. In Duitschland zijn daar reeds proeven mee genomen. Over de voor uitzichten daarvan heeft men het publiek ingelicht en wel door een lezing, die Woensdag 15 Januari, des avonds van 9 9.20 uur voor de radio-centrales is gehouden door dr. A. E. Schouten van Zaandam. Vakkundige reparatie van alle soorten stoelen. Speciaal adres voor Wee- ner en Ond-Hollandsche stoelen. Vrijblijvend prijsopgaaf

Weekblad Huis aan Huis | 1941 | | pagina 2