ATTENTIE 1.50 1.75 EK EN VAART I STEENKOOL- IliiCËÏÏEN PYGMALION GEBR. HOP PAARDENMEST. te sluiten. Deze sinds 8ang@ tijd ©xtra verlaagd© prijzen blijven tot 31 Jan. nog van kracht Ingezonden. CULTUREELS FILM Denkt aan de groote collecte der St. Vincentiusvereeniging op Zondag 26 Januari in de R. K, Kerk te Santpoort Manufacturenmagazijn Profiteert U dus allen van deze aanbiedingen, welke wij U waarschijnlijk in geen jaren meer kunnen geven japonnen (wol) eenv. vanaf 1.25 Japonnen (zijde) eenv. vanaf 1.25 Colbert-costuums Mantels Winterjas Demi-Saison Regenjas 2.-- Waterdicht maken gratis CHEMISCHE WASSERIJ SANTPOORT - TELEF. K 2560 - 8200 F. Knol I 0. Knol-Lap Postzegelvereenlging „Santpoort". Permanente Vrijwilligers Biokkenbrandweerpioeg „Driehuis", administratie: Da Costalaan 32. Badhuis „Spaarnberg". Osen uur van Sevan wordt U ook terug gegeven. Tooneelvereeniging „Jan van Dommelen". Hulppostkantoor Santpoort-Dorp. Overzicht Spaarbank 1940 Toegangsprijzen middagvoorstelling Tot de avondvoorstelling hebben alleen donateurs toegang Gevonden en Verloren Voorwerpen. Hoofdstraat Santpoort Wegens ziekte zijn wij genood zaakt onze zaak voorioopig eenige dagen De Bataljonscommandant van de Duitsche Bezettingstroepen in Velsen, vraagt prijsaanbiedingen voor de afname van Aanbiedingen worden ingewacht op DINSDAG 28 JANUARI 1941 TE 15 UUR, ten bureele van genoemden Commandant in het Parkhotel „Velserbeek" te Velsen. l> Op Maandag 3 Februari a.s. hopen onze geliefde gj Ouders jj| den dag te herdenken g pj waarop zij voor 25 jaar jg r in den echt werden ver- K bonden. 0 p Dat zij nog lang gespaard K mogen blijven is de 0 j^j wensch van hun dank- cy bare kinderen Hans tg Douwe q\ K Afke m AtKe a £5 Geertje <3 ijl m Santpoort, 20 Jan. 1941. jq I Hagelingerweg 5. ZONDER BON, voordee- Iiger dan hout f 5,— per 100 K.G. SCHOO Co. Rijksweg 226 - Rozensteyn SecretariaatBurg. Enschedélaan 29, Santpoort-Dorp. Het gaat met onze vereeniging steeds crescendo op de laatste vergadering konden n.l. weer 3 nieuwe leden geboekt worden, waaronder weer 1 dame. Niettemin is het bekend, dat er zich in Santpoort en omstreken nog vele verzamelaars bevinden, welke niet bij een vereeniging zijn aangesloten. Tot dezen richten wij dan ook speciaal het woord eens met onze vereeniging kennis te komen maken. Het ver plicht U tot niets. Een mooie gelegenheid daarvoor is onze vergadering van Dinsdag 28 Januari a.s. Wij vergaderen in Klein- Stationskoffiehuis te Santpoort-Station. Aanvang 7.30 uur. Ook de leden wekken wij hierbij op, deze vergadering te komen bezoeken. Boekjes voor de rondzending zijn welkom. Zooals reeds in een vroeger persbericht werd gemeld maakte het bestuur der Vrijwilligers Biokkenbrandweer pioeg „Driehuis" het voornemen ook in de wintermaan den de regelmatige samenkomsten der ploeg door te zetten en wel in de vorm van turn en gymnastiekoefe ningen. Woensdagavond 15 Januari is daar een begin mede ge maakt en is deze eerste avond in alle opzichten ge slaagd. Aanwezig waren van het bestuur der onder- afdeeling Driehuis der Ned. Vereeniging voor Luchtbe scherming de heeren G. H. L. van Scherpenzeel, B Th. Hoogenbosch en J. Mostert, terwijl meer dan 20 leden der brandweerploeg acte de presence gaven. Onder de bezielende leiding van den heer W. Doeve- dans in deze bijgestaan door den heer B. Schouten, werd onmiddellijk met eenige vrije oefeningen een aan vang gemaakt. Het teekende wel ambitie, te zien, dat eenige heeren die reeds lang de vier kruisjes achter de rug hebben, ook vol animo van het begin tot het einde er aan deelnamen. In een kleine pauze sprak de voorzitter de heer van Scherpenzeel in een vlot speechje allen aanwezigen een hartelijk welkom toe. Hij dankte het Schoolbestuur voor de welwillendheid het lokaal hiertoe aan de ploeg te hebben afgestaan, waarna, het woord richtend tot den heer Doevendans hij dezen toewenschte dat hij met zijn lessen veel succes zou oogsten. Hij [bracht verder hulde aan den steeds voortvarende hoofdbrandmeester den heer G. Fransen die met het initiatief voor deze avonden bij het bestuur was aangekomen. Zich verder wendend tot den ploeg sprak hij de verwachting uit dat als steeds, allen ook nu trouw zullen blijven opkomen, de beste eensgezindheid onder hen zal blijven heer- schen en de voor zoo'n ploeg noodzakelijke orde en tucht onder leiding van den heer Fransen zullen blijven gehandhaafd, zoodat allen paraat zullen zijn de mede bewoners de noodige hulp te verleenen, indien er iets onverhoopts mocht gebeuren. De prettige geest die onder alle geledingen der Driehuizer gemeenschap heerscht kwam ook deze avond weer tot volle uiting. Mochten nog andere bewoners der luchtbeschermings- blokken 1 en 2 en van 11 tot en met 17 aan deze oefeningen willen deelnemen, de ruime lokaliteit geeft hiertoe alsnog de gelegenheid. De deelname legt gee nerlei verplichting op, alleen dient een ieder voorzien te zijn van een paar gymnastiekschoenen, terwijl van hen die dit willen het op prijs wordt gesteld een kleine finantieele bijdrage, die ieder voor zich kan bepalen, ter dekking der noodzakelijke onkosten die moesten worden gemaakt, o.a. die der verduistering, die in een lokaal met zooveel ramen wel van beteekenis was. De oefeningen worden gehouden in het gymnastieklokaal der R.K. School aan de Schaepmanlaan iedere Woens dagavond om half acht precies zoodat een ieder zorge tijdig aanwezig te zijn. We vestigen nog eens de aandacht op de openstelling van het Badhuis, en wel op Donderdag en Vrijdag van 9,30—12 uur en van 1—7 uur. Zaterdags alleen voor Regenbaden van 9,30—7 uur. (Buiten verantwoording van de Redactie) Deze woorden schoten mij te binnen toen wij een dezer prachtige winterdagen de met rijp overdekte Wüstelaan doorpeddelde en plotseling een groote hoop straatklin kers en trottoirranden gewaar werd in het fraaie Burgemeester Rijkenspark. Toen schoot mij te binnen, met een variant op boven staande regel, practisch niet één boom of struik, die geofferd wordt aan moloch's bouwwoede, nooit meer terug komt. In plaats van het fraaie natuurschoon van Santpoort als een kostbaar kleinnood te waardeeren, in plaats van de menschen die zich juist daarom in onze Ge meente vestigden hier mede van dienst te zien en hun verlangen naar een mooie omgeving te bevredigen, zoo zien wij thans een sloopen, en een aanleg van straten zoodat het wel eens „het slachten kon beteekenen van de kip met de gouden eitjes". Laat men toch beseffen dat dit schitterende gedeelte van Kennemerland onvervangbaar is. Als men toch bou wen moet waarom dan niet het weiland rondom derge lijke mooie boschgedeelte's genomen Dubbel rende ment zou dit opleveren, eerst het sparen en niet ont sieren der bosschen, dat bovendien weer menschen uit de stad stimuleert om onze plaats als woongedeelte te kiezen. Het loopt zoo'n vaart niet Ja, het loopt wel zoo'n vaart. Met stukjes en brokjes verdwijnt, bijna onopge merkt het natuurschoon. Langzamerhand wordt het opgesoupeert. Denkt niet, dat wij van die idealisten zijn die alleen HET BOSCH als zoodanig zien, neen, wij staan met beide beenen stevig op de grond en zijn erg nuchter en realistisch, maar als hier niet van overheidswege tegenin wordt gegaan dan beteekent dit zooveel dat dit onherstelbaar is, volledig, voor altijd, voor de toe komst van anderen die zich af zullen vragenwat lie ten ze voor ons na? Zijn we gedoemd voor altijd alleen steenen te zien Maar, zal men tegenwerpen, het geld moet rendabel worden. Maar dan is mijn vraag, moet zoo iets geofferd worden voor eenige straten met villa's voor wellicht enkele tientallen menschen (die ik natuur lijk op hun beurt dit genoegen gun). Een dergelijk na tuurreservaat is niet met geld af te wegen, dit is een geschenk aan de 50.000 inwoners onzer gemeente en aan hen die de steden willen ontvluchten. Het is nog niet zoo erg, zeggen sommigen. Het is wel erg Heeft U het fraaie complex „de Neethof" al ge zien. Nog enkele jaren en het zijn lanen met villa's en eenige rijen boomen. Thans loopt er reeds een straat die in het Rijkenspark vreet, de nieuwe steenhoopen wijzen er op dat er meerdere straten te wachten zijn, dwars door het zeld zame paik heen? Ongelooflijk maar waar, een echte Amsterdammer zou uitroepen hoe bestaat het. Ongetwijfeld zal het gek klinken dat een zakenman met deze bezwaren komt, echter, het enorme verlies wat geleden zal worden door slooping van het grootste gedeelte van het natuurschoon weegt m.i. ruimschoots op tegen de voordeelen die een aantal nieuwe bewo ners eventueel zouden moeten brengen. Maar al was het precies andersom, dan nog zal men moeten trach ten dit onherstelbare verlies te voorkomen. Moge deze luttele regels daartoe bijdragen, zoodat er slechts een boom of struik gespaard moge blijven door deze regelen, dan zijn wij al tevreden. Aan U de daad, autoriteiten. De redactie dankend voor de verleende plaatsruimte, teeken ik, Hoogachtend, K. de Jong, IJmuiden. Aangemoedigd door het enorme succes van haar laat ste Uitvoering, heeft het bestuur van bovengenoemden Vereeniging besloten op Zondag 9 Februari a.s. een tweede opvoering te geven van het blijspel „Haar andere man". Deze opvoering heeft plaats voor Donateurs en tegen entreeprijs. Terug betaald f 381.199,73 Ingelegdf 212.256,31 Meer terug betaald dan ingelegd f 168.943,42 Aantal handelingen 7114. Nieuwe boekjes 131. ZATERDAG 25 IANUARI a.s. wordt om 3.30 uur en om 7.30 uur in het Vereenigingsgebouw der Ned. Herv. Gemeente vertoond de oer-amusante Hollandsche geluidsfilm met Lily Bouwmeester, Johan de Meester, Eduard Verkade, e.a. Donateurs en geïntroduceerden f 0.30 plus bel. Niet-geïntroduceerden f 0.40 plus bel. Kaartverkoop, afstempelen en Plaatsbespreken op Zaterdag van 2—5 uur en wat beide eerstgenoemde werkzaamheden betreft 's avonds ook aan de zaal. Opname in deze rubriek alleen door bemiddeling der Politie. Gevonden: een paar gebreide dameswanten, Gladiolen- straat 3bloemkaarten, Rijksweg 340kinderwant, Gladiolenstraat 3portemonnaie met inhoud, Nar- cissenstraat 42 Poëzie Album, Gladiolenstraat 3; regenkapje, Schuijtstraat 6; een statief van een foto toestel, Sinneveldtlaan 27een verchroomd heeren armbandhorloge met dito armband, ged. Wüstel. 11; eem gouden ring, Pastoorstraat 28een pakje met inhoud, gedeponeerd Wüstelaan 11 een huissleutel en een grijze heerenhandschoen, beide gedepon. Wüstelaan 11. Verloren Portemonnaie inh. Belastingmerk, Hagelinger weg 54; trajectkaart Haariem Amsterdam, Kruid- bergerweg 50portemonnaie met inhoud f 3.54 en twee medailles Overbildtweg 31 kinderwant, Fr. Netscherlaan 24; mantel broche, Hoofdstraat 245; heeren handschoen, Hoofdstraat 54; portemonnaie met inhoud, Kerkweg 37kinderwant, Kerkweg 90; een belastingmerk aan broekveer, Pastoorstraat 18; een vulpen, Wüstelaan 1 een bos sleutels, Hyacin tenstraat 16.

Weekblad Huis aan Huis | 1941 | | pagina 2