1.80 2.00 F. v. il. Enden H.&V. V.V.V. „Santpoort's Bloei" Beter werk minder Chem. Wass. „HOEK EU VAART", Santpoort, Tel. 8200 De Landbouw biedt plaats aan jonge krachten» Voor üw BRIL naar Stutvoet H. STUTVOET, Hoofdstr. 146 voor geld Eenv. wollen Japon vanaf 1.35 Eenv. zijden Japon vanaf 1.50 Mantel (eenv.) 1 Colbert-costuum Demi Winterjas Mantelcostuum Pantalon 1.00 Colbertjasje a 1.00 Vest 0.50 Regenjas (incl. waterdicht) 2.25 en S korting op al deze goederen gebracht en gehaald aan ons bedrijf. Een mooie kans voor jeugdigen ongeschoolde arbeiders. Heeren- en Dameskapsalon Bloemendaaischesfr.w. 125 Tel. 8712, Santpoort-Station Prof. Dr. van dsn Bergh van Eysinga. Nederlandsche Vereeniging tot Bescherming van dieren. Sportvereeniging „Terrasvogels". Vakkundige bediening Viugge aflevering Voordeeiige prijzen TeSetoon 8592 Santpoort Causerie met Film- en Lichtbeelden door Jan P. Strijbos. De Pensionprijzen voor het a.s. Seizoen. De Bond voor Vreemdelingenverkeer in Zuid-Kennemer- land verzoekt ons het volgende ter kennis van belang hebbenden te brengen Inwoners van Santpoort. Niettegenstaande de moeilijke tijdsomstandigheden blijft „Santpoort's Bloei" actief. Zendt derhalve Uw klachten en wenschen aan het secretariaat, Harddraverslaan 1 en het bestuur zal trachten aan Uw wenschen tegemoet te komen. i De Leider der Gemeentelijke Jeugdregistratie te Velsen schrijft ons In de zomer van 1940 werd een eerste proef genomen met tijdelijke tewerkstelling van jongeren op het platte land, gedurende enkele zomermaanden. Eenige honder den deelnemers waren van de partij en aan de hand van de verkregen ervaring, zal er in 1941 een ruimere en naar men hoopt nog betere werkgelegenheid gebo den worden. De bedoeling is deze Kinderen uit steden en groote gemeenten kunnen drie maanden meewerken in het Landbouwbedrijf en worden gedurende die periode in het gezin van den boer opgeno men. Onder „meewerken" wordt verstaan, dat zij lichte arbeid op landbouwgebied moeten verrichten. Aan de meisjes kunnen behalve landbouwwerkzaamhe- den ook huishoudelijke bezigheden worden opgedragen. Uit deze mededeeling blijkt, dat de aanbieding zoowel voor jongens als voor meisjes bestemd is. De deelne mers hebben gelegenheid het leven op het platteland en het werk van den boer uit eigen ondervinding te leeren kennen en waardeeren. Het is geen goedkoope vacantie die aangeboden wordtMen verwacht dat alle jongeren naar de mate van hun krachten zullen aanpak ken. Het zijn „hulpen" in den landbouw of in het boe rengezin, die men krijgt, het is vanzelfsprekend niet geoorloofd, dat de boer voor deze hulp een arbeider ontslaat, of een arbeider niet aanstelt, dien hij anders noodig zou hebben gehad. Als tegenprestatie voor de hulp van den jongen of het meisje moet de boer aan de „hulpen" kost en inwoning verschaffen, voor hun wasch zorgen, hun kleeding en kousen repareeren en een gulden zakgeld per week geven. Ouders, die nadere inlichtingen wenschen te ontvangen en jongeren, die zich willen opgeven, kunnen zich bij voorkeur tusschen 9 en 13 uur vervoegen bij de Jeugd registratie, Casembrootzijstraat, Ijmuiden-Oost. Er zal door het Rijksarbeidsbureau zeer nauwgezet toe gezien worden, dat alleen geschikte jongeren deelne men en dat alleen die gezinnen en bedrijven ter platte- lande uitgekozen worden, waar de jongeren op een goede omgeving kunnen rekenen. Ook voor de reis worden regelingen getroffen. Aan de juiste besteding van de vrije tijd wordt ook de noodige aandacht gewijd en in iedere streek zal een jeugdleider op den jeugdigen toezien en b.v. voorkomen dat minder gewenschte ontspanning (o.a. in café's) gezocht wordt. Het is wenschelijk met het aanmelden niet te lang te wachten en in ieder geval niet later te komen dan 25 April. Wij raden ouders en jongeren aan, deze gele genheid zooveel mogelijk te benutten. Een tweede mogelijkheid in tewerkstelling in Duitschland als „Jugendlandhilfe", dus jeugdig hulparbeider op het platteland. Het gaat hierbij om opleiding van jonge Nederlanders tot landbouwkrachten in Duitschland ge durende den tijd van tenminste één jaar. De volgende regelen zullen hiervoor gelden 1. Jeugdige mannelijke Nederlanders, van 16 tot 20 jaar, zullen zich hiertoe bij de organen der openbare arbeids bemiddeling kunnen aanmelden. 2. De ouders of voogden moeten hun schriftelijke goed keuring aan de plaatsing van hun kind of pupil hechten. 3. Er zal voor dat de plaatsing definitief wordt voorbe reid, door tusschenkomst van de districts-arbeidsbeurs, een medische keuring plaats vinden. 4. De jongelieden verbinden zich voor den tijd van één jaar. Hun rechten en verplichtingen worden neergelegd in een schriftelijk stuk, dat hun voor hun vertrek wordt uitgereikt en waarvan een afschrift wordt verstrekt aan de ouders of voogden en aan de werkgever. 5. Kost en inwoning komen geheel voor rekening van den werkgever, die oveiigens een zakgeld van f 10,— Niet in staat zijnde allen persoonlijk te bereiken, betuigen wij langs dezen weg onzen oprechten dank voor de belangstelling en deelneming tijdens de ziekte en het overlijden van onzen Vader A. van Ballegoijen, betoond. Fam. VAN BALLEGOIJEN Santpoort, Maart 1941. Diploma's Haarverven - Blondeeren, Enz. Enz. „Instituut Clairos" Bekroond Amsterdam Mei 1939 voor Heerenkapper. per maand zal geven, dat bij gebleken bekwaamheid verhoogd kan worden. 6. Om de Jongelieden niet al te ver van huis te doen zijn, en een te groote verspreiding te voorkomen, zal de plaatsing uitsluitend geschieden in het Rijnland, West- falen en Neder-Saksen. 7. De vergoeding der reiskosten zal gelijk zijn aan die, welke geldt voor de volwassen Nederlandsche arbeids krachten, die in Duitschland gaan werken, terwijl ook een klein bedrag zal worden verstrekt om tijdens de reis iets te kunnen gebruiken. Ook voor dezen arbeid is aangifte bij de Jeugdregistra tie mogelijk. De ook in onze gemeente zeer bekende Prof. Dr. O. A. v. d. Bergh van Eysinga herdacht Maandag, dat hij veertig jaren geleden voor het eerst als predikant der Nederlandsch Hervormde Kerk optrad. Zooals be kend, had deze vroeger Santpoort als standplaats, ter wijl hij thans hoogleeraar aan de Gemeentelijke Univer siteit van Amsterdam is. Zondag a.s. om half elf hoopt Prof. Dr. O. A. van den Bergh van Eysinga op te treden in de Ned. Herv. Kerk te Santpoort. Voor dezen 4den Lijdens-Zondag hoopt hij te spreken naar aanleiding van Joh. 14 30, de laatste woorden. Dokter Jongkind houdt zitting in het Asyl. Het valt niet te ontkennen, dat het dierenasyl aan den IJmuiderstraatweg, op initiatief van de afdeeling ljmuiden- Velsen der Nederlandsche Vereeniging tot bescherming van dieren opgericht, in den korten tijd van haar be staan reeds een goeden naam heeft verworven. Van vele eigenaars van honden, katten, enz. is deze inrichting van onschatbare waarde geworden. Want hoe vaak voor dien tijd waren deze dieren b.v. invacanties een blok aan het been van hun eigenaars Thans behoeft dit niet meer het geval te zijn, dank zij het asyl. Tevens hebben vele zwervers, groot en klein, via dit „tehuis voor dieren", een goeden meester ge kregen. Het bestuur der vereeniging heeft nu mee kunnen dee- len, dat de bekende dierenarts Jongkind van 1 Maart af aan het asyl is verbonden, zoodat zieke dieren op des kundige wijze behandeld worden. Uit het bovenstaande blijkt wel zeer duidelijk hoe de vereeniging alles in het werk stelt om zoowel gezonde als zieke dieren alle hulp te verleenen, die zij noodig hebben. Ongetwijfeld zal dit werk in breeden kring gewaardeerd worden. Zondag a.s. worden de volgende wedstrijden gespeeld: Terrasvogels 1—R. C. H. 3 [10 uur Terrasvogels 2—V. S. V. 4 2 uur Ripperda 2—Terrasvogels 3 10 uur Haarlem 6-Terrasvogels 4 10 uur Terrasvogels b—Hillegom 12 uur Zeemeeuwen jun. Terrasvogels c 10 uur Zaterdag Terrasvogels adsp—V. V. B. 3 uur Opstelling van het Ie elftal is als volgt: Douma J. Bunschoten B. v. Celder v. Vliet Dorthmunth Pellemans P. Bunschoten Reckveld de Jonge Röbken J. v. Gelder Wij leveren aan alle Ziekenfondsen Aangesloten bij de Algemeene Neaerl. Vereeniging voor V reemdelingenverkeer Koninklijk Goedgekeurd Eere-Voorzitterde Heer Herbert Cremer Secretariaat: Burgemeester Enscliedelaan 40, Tel. 8654 Op Donderdag 20 Maart a.s., 's avonds 7,30 uur zal Jan P. Strijbos in het Jeugdhuis der Ned. Herv. Gem. aan de Burg. Enschedélaan voor onze leden een causerie met film- en lichtbeelden houden over het zeer interes sante onderwerp„Met Vouwboot en Kano naar het Vogelparadijs van de Donaudelta. Deze causerie heeft alom in den lande buitengewoon schitterende persbeoordeelingen gehad. Uitgenoodigd worden alle leden van Santpoort's Bloei, die op vertoon van hun diploma 1940-1941 GRATIS toegang 'hebben met hoogstens 2 introducé(e)'s De zaal wordt om 7 uur geopend. Leden profiteert van Uw lidmaatschap door deze hoogst interessante en leerzame avond bij te wonen. De pensions moeten één prijsbedrag in rekening brengen waarin dus de omzetbelasting begrepen moet zijn. De pensionprijs 1941 moet gebaseerd zijn op de pension- prijs van 9 Mei 1940. Bedrijven, die de omzetbelasting afzonderlijk aan hare gasten in rekening brachten, mogen de pensionprijs van 9 Mei 1940 voor 1941 met 5°/0 verhoogen. Pensions, die de omzetbelasting in de pensionprijs van 9 Mei 1940 ingerekend hadden, mogen deze pensionprijs voor 1941 verhoogen met 31/2°/0 bij kort verblijf en met 21/2°/0 bij lang verblijf. Omtrent de begrippen kort of lang verblijf zullen van wege het Departement van Financiën binnenkort nadere bepalingen worden gegeven. Wij verzoeken H. H. Pensionhouders met bovenstaande rekening te houden. Indien U zich tot nu toe om een of andere reden afzij dig hebt gehouden, sluit U dan nu aan bij onze mooie, groote vereeniging waardoor U onmiddellijk in de rech ten der leden treedt. De contributie kan voor U geen bezwaar zijn, daar deze slechts f 1,— per jaar bedraagt, terwijl degenen, die zich nu als lid aanmelden slechts f 1,— betalen tot 1 Mei 1942. Pensionbureau van „Santpoort's Bloei". Tot onze groote teleurstelling moeten wij constateeren dat de medewerking der Pensionhouders, inzake opgaven enz. voor de pensionlijst, treurig is. Men bedenke toch dat het in Uw eigen belang is en dat het wel een povere belooning is voor het vele en intensieve werk dat het Pensionbureau voor U verricht en met Uwe medewerking gaarne en met groot plezier verricht, nog gezwegen van de groote kosten daaraan verbonden. Als het zoo gaat is een vruchtbare werking niet moge lijk. Wij doen nogmaals en voor het laatst een beroep op U en geven nog de gelegenheid tot 20 Maart e.k. om de opgaven in te zenden. Nu reeds komen er aanvragen binnen en zijn wij niet in staat de noodige inlichtingen en aanbiedingen te geven. Mocht het aantal erg miniem zijn, dan kunnen wij on mogelijk een pensionlijst samen stellen. Opgaven aan het Pensionbureau Middenduinerweg 16 en ook bij den heer W. Jonker, Bloemendaalschestraat- weg 135.

Weekblad Huis aan Huis | 1941 | | pagina 2