De Econoom' De Siederl. Unie •TE.. I GOED NIEUWS H. ALBLAS Frits Schorn - Santpoort Cliem. Wass. „HOEK EK VUURT", Santpoort, Tel. 8200 Se Groesitentuin, jongens Slib-overs Manufacturenmagazijn C. M. UITERDIRL Vaor jeugdige Schippers en Visschers. Kwartaal- en jaarabonnementen Se weinig punten Toeh kun! ook IJ er FAASBEST uitzien.... Bei snel En 5 pCt. Korting wanneer U deze goederen zelf aan het bedrijf laat brengen en halen. ia slechte tijdea Molton Dekens punt vrij Sportvereniging „Terrasvogeis". HinderfilmvoorsleBling. Cultureels Film-nieuws. N.V. DELFLANDSOHE ASSURIINïlE-GOMPflGNSE Een plan voor werkiooze jongeren. Schoencrême, Meubelwas, Olie en Was Rubbersmeer, Lederverf. Haiversiraat 14, Tel. 5182 IJmuiden-Oost vestigt er de aandacht op dat de nieuwe ingaan per 1 Mei a.s. Door de drukte verzoeken wij vooral Uw orders zoo spoedig mogelijk op te geven. Aanwijzingen voor Amateurs dcor de Firma i. Tabemaf Zoon. Versche Eieren steeds in voorraad Theesurrogaat Ca Heen heste kwaliteit) Koffie extract zondes* bon Zeep cream Vloeibare Zeep Waschmiddel CFiampo Suikerldontjes Heerlijke Calvé Pudding zondes* bon zonder bon zonder bon zonder bon zonder bon zonder bon v. Houtens Chocolade vla zonder bon Paaschkuikens Paaschfondant Eiernetjes Paaschschuim Fijne Plockworsi (Sfegeman) Iets aparts: Caivé eiwit op uw Koffie (neemt eens proef) Rundvleesch in blik Konijn in blik 2e Paaschdag gesloten 't Levensmiddeienbedrijf ïerrasweg 20 Telefoon 8670 Sportkousen voor Dames en Meisjes Groote sorteering Dameskousen Shawls, Jabots, Knoopen, Kragen, enz. De nieuwste fantasie Stoffen ontvangen groote keuze Driehuizerkerkweg 79 Iel. 4081 Driekuis Eersts Klas Sanketbakker Hoofdstraat 122 - Tel. 8716 Zonder Bon Ons eerste elftal is kampioen geworden van de eerste klasse der Haarlemsche Voetbalbond. Het ligt niet in de bedoeling dit feit ongemerkt te laten voorbijgaan, doch daar op het oogenblik het dansverbod is ingevoerd moeten de leden en donateurs even geduld hebben. Het kampioenschap is door regelmatige overwinningen behaald, waaraan door alle spelers is medegewerkt, hemge tijd geleden stond in dit blad de aankondiging dat onze vereeniging deelnam aan het A'damsche Paasch- tournooi. Uit is echter op een teleurstelling uitgedraaid Terrasvogeis kon van de Haarlemsche Voetbalbond niet vrij krijgen en moest de wedstrijd Terrasvogels 1 R. C. H. 5 spelen. Deze wedstrijd is uitgesteld. Onder wijl was ook het Paaschtournooi afgelast. Om deze redenen is het 1ste elftal met de Paaschdagen geheel zonder wedstrijd, omdat een oplossing op zoo n kort termijn niet te vinden was. Het programma der wedstrijden op 2de Paaschdag is als volgt samengesteld. lerrasvogels 1—R. C. H. uitgesteld Terrasvogels 3-D. O. A. 1 2 uur Terrasvogels 4—Beverwijk 4 10 uur Terrasvogeis jun. a—Haarlem b 12 uur H. F. C. jun. c—Terrasvogels jun. c 10 uur Woensdag 16 April: Terrasvogels 1—Kinheim 3 7 uur Paaschtournooi van D. T. C. afgelast. Zaterdagmiddag 19 Juli om 2 uur wordt in het Jeugdhuis aan de hnschedélaan een Kinderfilmvoorstelling gege ven. We melden dit nu reeds, opdat de meisjes en jongens al wat kunnen gaan sparen. In de advertentie rubriek van „Huis aan Huis" van de volgende week wordt de toegangsprijs vermeld. Zaterdag a.s. zal er geen Filmvoorstelling worden gege ven in het Vereenigingsgebouw aan de Enschedélaan, doch op 19 en 26 April volgen er een tweetal meteen hoofdfilm, die klinkt als een klok. Zaterdag 5 April bestond voor „Suikerfreule" groote belangstelling er waren 240 bezoekers doch we zijn er van overtuigd, dat de belangstelling voor „hpisode" en „Serenade" niet alleen groot, doch overweldigend zal zijn, zoo zelfs, dat we vreezen, dat de zaal ditmaal te klein zal wezen. Want wie zal Paula Wessely niet in „hpisode" willen zien schitteren, wie zal den onder regie van Willy Forst vervaardigden film „Serenade" niet willen aanschouwen. Het ligt voor de hand, dat, vooral in dezen tijd, films met zulk een wereldreputatie als de hierboven genoemde, slechs vertoond kunnen worden, als men zich geldelijke opofferingen getroost. En dat heeft de commissie ge daan! Aan de ingezetenen onzer plaats thans de taak te zorgen, dat de commissie geen spijt van dit besluit zal hebben BEDRIJFSSCHADE (door Brand) BRAND DIENSTBODE GLAS ONGEVALLEN RIJWIELDIEFSTAL STORMSCHADE Wettelijke WATERLEIDING aansprakelijkheid, Ziekte en Molestverzekering worden verzekerd door de Inspecteur J. KIEBOOM Meeuwenlaan 63, IJmuidenO. Telefoon 5196 K 2550 De leider der Gemeentelijke Jeugdregistratie te Velsen schrijft ons Wij moesten eenige tijd geleden tot onze spijt melding maken van de opheffing van een aantal kampen voor Jeugdige werkloozen. Er bestond voor dit werk in onze gemeente groote belangstelling. In een half jaar hebben zich 126 gegadigden bij de Jeugdregistratie aangemeld en konden er 67 jongens en jongemannen geplaatst worden. Nu de kampen echter gebruikt worden door de Arbeidsdienst, is een vrij groote groep van deelneming uitgeschakeld. Zeer waarschijnlijk zal er binnenkort een nieuwe maatregel door het De partement van Sociale Zaken genomen worden, waar door een mooie kans geboden wordt aan een groep jeugdigen, die juist in onze gemeente sterk vertegen woordigd is: de vissciiers en schippers en allen, die het Stopen te worden. Het is nog niet precies vastgesteld, wat er zal worden georganiseerd, maar zeer waarschijnlijk komt er een nieuw, algemeen Schipperskamp, dat op 5 Mei geopend zal worden, terwijl er bovendien te ljmuiden ook plaat selijk wellicht gelegenheid voor tewerkstelling zal wor den geschapen. Veel hangt hierbij af van de belangstel ling van de jongeren zelf. Er is daarom bepaald, dat ieder, die inlichtingen wenscht te ontvangen en aan een kamp of aan plaatselijke werkzaamheden wil deelnemen, zich dient aan te melden bij de Jeugdregistratie, teneinde voorloopig te worden ingeschreven. Er wordt bij de inschrijving nagegaan, voor welk werk de candidaten in het bijzonder in aanmerking komen. Alleen wanneer op degelijke en toegewijde medewerking van de jonge ren zelf gerekend kan worden, is aanmelding gewenscht. In het nieuwe kamp zullen de bekende regelingen gel den f 1,75 zakgeld, vrije kost en inwoning, vrij vervoer heen en terug en om de vier weken naar huis. Zooals dit steeds het geval is geweest blijft ook nu de deel name vrijwillig. Zij, die zich reeds vroeger aan een kamp hebben opgegeven, dienen zich opnieuw aan te melden bij de Jeugdregistratie, Casembrootzijstraat te IJmuiden-O., bij voorkeur tusschen 9—13 uur. De leeftijdsgrenzen voor deelneming zijn 16 en 24 jaar. voor Lederen Jassen, 0200 Winterwortelen. Na 15 April worden Winterwortelen gezaaid. Zonder veel bezwaar kan ook nog in het begin van Juni worden gezaaid, maar de zaaisels tusschen 15 April en 1 Mei geven toch de grootste opbrengst. Winterwortelen worden op regels gezaaid, die 25 tot 30 c.m. uit elkaar komen. Het zaad wordt eerst met wat zand vermengd en dan dun uitgezaaid in de voren die naar gelang van de waterstand van de tuin, 2 tot 5 c.m. diep zijn. Op lichte droge zandgrond wordt niet zoo gauw te diep gezaaid, maar op natte zwarte gron den moet men wel degelijk oppassen, dat het zaad niet te diep valt. Als de jonge plantjes goed zichtbaar zijn worden ze uitgedund tot op 5 c.m. afstand van elkaar. Blijven de Winterwortelen ongedund staan dan oogst men ongelijke wortelen, kleine en groote, rechte en kromme. Daarom is het uitdunnen van veel belang. In October of November als het loof begint te verkleuren worden de wortelen uit de grond genomen, blijven bij niet vriezend weer een paar dagen op het land liggen en worden dan gekuild. Laag voor laag, met wat zand tusschen de wortelen en ten slotte afgedekt met stroo en een laag zand daaroverheen. Voor kleine hoeveelheden kan men een kist nemen en daarin de wortelen leggen met zand er tusschen om daarna de kist een droge koele vorstvrije plaats te geven. Een beste soort is de Flakkeeër. Groeit zwaar. Is mooi van kleur en goed van smaak. Een soort die bijna geheel gelijk van kwaliteit is als onze Zomerwortelen is de Berlicummer. Maar deze soort groeit minder zwaar en heeft in den winter eerder last van rotten in de kuil, dan met de Flakkeeër het geval is. Wie Winterwortelen in hoofdzaak voor konijnen of gei tenvoeder, enz. wil kweeken, moet de soort lange roode Koewortel nemen. Groeit enorm zwaar en is gemakkelijk bewaarbaar. Deze wortel heeft een dikke gele pit en wordt als groente weinig gebruikt. Toch is zij voor het bereiden van de ouderwetsche hutspot zeer goed te gebruiken. 10 gram Winterwortelzaad is voldoende om 22 m2. te bezaaien. Op dezelfde wijze als Winterwortelen worden ScilOfSB- UBBfCn gezaaid en later uitgedund. De stand kan iets dichter zijn, zoodat men de plantjes op 3 c.m. afstand kan laten staan. Het zaad is grover, waardoor op 10 m2. ongeveer 10 g. zaad wordt gebruikt. Dikke éénjarige en Russische Reuzen zijn beide goede soorten. De éénjarige geeft minder bloeiers en daardoor vooral in warme jaren die het bloeien sterk in de hand werken, mooiere wortels. Tot slot van deze week nog iets over een weinig be kend gewasDe Aardaniandel Cyperus Exulentes. De knolletjes worden nu in 'een schotel met natte turfmolm, die men afdekt met een omgekeerde schotel, achter de kachel tot ontkiemen gebracht. Zijn het stevige spruiten, dan worden zij op een luwe plaats, liefst onder glas of in een kistje verspeend. Ongeveer 15 Mei worden de jonge planten op 30 c.m. in verband buiten uitgezet. Er ontwikkelen zich dan mooie lichtgroene struikjes, die veel op een grove grassoort gelijken. In October of November beginnen deze struikjes bruin te worden. Zij worden dan opgewipt met een mestvork en uit de grond genomen. De struikjes hebben veel fijne haarwor tels. Het zand wordt er afgespoeld en dan ziet men tusschen de haarwortels vele knolletjes, die iets grooter zijn dan grove erwten en die de smaak hebben van versche Hazelnoten. Laat men de knolletjes goed droog worden, dan wordt de smaak zoeter en meer gelijk aan zoete amandelen. Men kan ze dan malen in de koffiemolen en het aldus verkregen meel door pudding en andere spijzen gebrui ken. Vragen betreffende deze rubriek moeten voor Dinsdag avond 6 uur in het bezit van de Redactie zijn. T. Sr. Wij hebben een aardige sorteering (Zuiver JWoI) Voor de a.s. Feestdagen: PAASCHTAARTEN GEBAKJES, Boter ALLERHANDE, Zoute Koekjes Luxe Koekjes, Schuimkoekjes, Amandelkoekjes Schuimgebakjes Droste en Ringers creme Schepeieren, iets fijns vanaf 20 cent per stuk Paascheitjes in diverse prijzen Vruchteneitjes en halve Fondanteitjes, v. Pel, 20 cent per ons. 2de Paaschdag den geheelen dag geobend.

Weekblad Huis aan Huis | 1941 | | pagina 2