H 5°|o IC V R J. Mac Daniël T R A UI K E A A O cn T Chem. Reiniging „HOEK El VMRT" CHEMISCH REINIGEN CHEMISCH REINIGEN Santpoort - Telefoon 8200 "AFWEZIG: Neutrale Schoolvereeniging P. W. A. Cort v.d. Linden School Opleidingsschool KORTING GEBRACHT GEHAALD O KORTING DANKBETUIGING. ARTS DRIEHUIS vanaf 23 Juii 4 Aug. IPREDIKBEURTENI Fanfarecorps „Wilhelmina" „Santpoort" Recipieert. Postzegelvereniging „Santpoort". Kerkbollenveiling. Sint*Jansknapen. Houtmanstraat 1 ljmuiden -o~ in zes jaar voor H.B.S., Gymnasium en Lyceum KLEINE KLASSEN (20 leerlingen per klas) Aangifte van nieuwe Leerlingen voor alle klassen en besprekingen (ook over het schoolgeld) uitsluitend ten huize van het Hoofd der School: C. KEIZER, Havenkade 25, Telefoon 4958. Examens. „Velserend". De levende Poppenkast Bij deze onzen hartelijken dank voor de talrijke blijken van medeleven en belang stelling gedurende mijn ziekte en bij mijn terugkeer uit het Ziekenhuis onder vonden. G. KOK en echtgenoote Santpoort, Tulpenstraat 11 Met vreugde geven wij kennis van de geboorte van onze Dochter, die wij bij het H. Doopsel de namen van MARIA CATHAR1NA CLAS1NA. gaven. Jos. Schoemaker C. M. Schoemaker- Arisz Driehuis, 13 juli 1941. da Costalaan 9. Met vreugde geven wij U kennis van de geboorte van onze Dochter MARIA JACOBA ELIZABETH. E. J. A. Anderson M. J. Anderson-de Prie Driehuis, 15 juli 1941. Driehuizerkerkweg 99 waarnemers de overige artsen, voor zoover aan wezig. Ned. Herv. Kerk, Santpoort Zondag v.m. 10.30 uur: Ds. Wagenaar Ned. Hervormde Kapel, Pastorieweg 1 Zondag a.s. v.m. 10 uur: Diacoon H. M. Haveman van Heemstede Geref. Kerk H.V., Wüsteiaan Zondag a.'s. v.m. 10 uur: Dhr. K. van den Berg Maandag 21 Juli a.s. n.m. 2,30 uur: Zusterkrans „Kleine Kracht". Geref. Kerk, Burg. Ensehedéiaan. Zondag v.m. 9,45 uurDs. H. J. ten Brink n.m. 5,30 uur: Dezelfde. Ver. van Vrijz. Hervormden, Tolsduinerweg. Zondag v.m. 10.30 uur: Geen dienst. Luthersch Genootschap, afd. Velsen en Omstreken Plaats van samenkomstVereenigingsgebouw der Herv. Gemeente, Kalverstraat 8, IJmuiden-Oost. Zondag v.m. 10.30 uur: Geen dienst. Geref. Kerk, Tolsduinerweg, Driehuis. Zondag a.s n.m. 3 uur: Cand. J. v. Eerden, Hulpprediker te Alkmaar R. K. Kerk, Frans Netscherlaan, Santpoort: Zondag 20 Juli Plechtige Geloofsbelijdenis. Te 7 en 11 uur Stille H.H. Missen. Te half 9 pleclitige Hoogmis, waaronder de Geloofsbelijdenis en vernieuwing der Doopbeloften. Te 4 uur plechtig Lof met opdracht aan Maria. In de week de H. H. Missen te 7 en 8 uur. Donderdag 24 Juli. Te 8 uur Jaarlijksche Kerkbollenveiling. Secretaris G. Rapis, Westlaan 9, Santpoort, Zondag j.l. wist „Wilhelmina" op het councours te Wormerveer een mooi resultaat te behalen, n.l. een le prijs met het hoogste aantal punten in de afdeeling Uitmuntendheid. In deze afdeeling werd vereischt 339 punten voor een eerste prijs, terwijl „Wilhelmina" er 379 wist te behalen. En dit muziekcouncours werd nog wel gehouden in „het hol van de leeuw" n.l. de Zaan streek. Daar wordt de Harmonie- en Fanfare-muziek serieus beoefend, en de resultaten zijn de „insiders" dan ook wel bekend. Volgend jaar zal „Wilhelmina" in de Eere-afdeeling uit moeten komen, doch daarvoor is noodig, dat het leden tal minstens met 10 leden zal moeten worden vergroot. De instrumenten zijn er voor aanwezig. Personen die met fanfare-muziek op de hoogte zijn en dit willen be oefenen, gelieve zich 's Maandags-avonds tusschen 8- 10 uur in het repetitie-lokaal (voorm Koetshuis van mej. Enschedé) Hoofdstraat, Santpoort-dorp te willen aan melden. Tevens is „Wilhelmina" van plan een speciale Jeugd- cursus te gaan houden, ouders en jongelui, welke zich hiervooor interesseeren kunnen zich melden aan boven genoemd repetitie-lokaal op de Dinsdagavonden 22 en 29 Juli a.s. van 7,30—10 uur. Na den promotiewedstrijd, waarin Santpoort 1 het klaar speelde precies de 100 doelpunten vol te maken, hield het bestuur een receptie in het „Huis te Velsen". Als eerste spreker trad de heer A. Cassée, secretaris van afdeeling 1 en voorzitter der vereeniging van 2e, 3e en 4e klassers van den N.V.B., naar voren. Spreker feliciteerde de vereeniging, die bekend staat om haar uitstekende clubgeest. Het was spr. bekend, dat de R.K. Sportvereeniging „Santpoort" zich bij de fusie te laag ingedeeld vond, doch zij heeft nu bewezen, dat ze in de tweede klas thuis behoort. Namens de vele Haarlemsche Supporters, die de ver eeniging telt, sprak de heer Martin, die de vereeniging in het komende seizoen veel succes toewenschte. De plaatsgenoot, de heer Bremerkamp, consul van den N V.B., roemde eveneens den clubgeest en het enthou siasme van de vereeniging. Hij wees er tevens op, dat het duidelijk was gebleken, dat Santpoort vooral haar aandacht dient te wijden aan goed en voldoende reserve materiaal. Dan eerst kan „Santpoort" een groote toe komst tegemoet gaan. De heer Geldermans sprak namens de zustervereeniging D.E.M. De heer Böhm bood namens de Santpoorter Suppor tersvereniging een Bloemenmand aan. Verder werd de vereeniging gecomplimenteerd door den heer de Jong, voorzitter van den R.K. Volksbond, den heer Grijmans, scheidsrechter, de E.H.B.O. afd. Sant poort, den heer H. Putter, oud-voorzitter van den D.H. V B., terwijl er felicitaties waren van den N.V.B., H.V.B., dr. W. Alsemgeest, oud-speler D.H.L., de Eerw. Paters van het H. Hart te Driehuis, de Eerw. Paters Capucijnen te IJmuiden-Oost, den heer Heiligers, trainer. Verder waren er vertegenwoordigers van Q.S.C., V.V.Z., Beverwijk, I.E.V., De Kennemers, Kinheim, V.V.A., Onze Gezellen, D.E.C., R C.H., De zwaluwen A'dam, V.V.E., T.Y.B.B., H.B.C. en Ripperda. Voorzitter Nijssen sprak tenslotte een dankwoord voor al de felicitaties en stelde een kampioensfuif voor de vereeniging in het vooruitzicht. SecretariaatSparrenstraat 20, Haarlem-Noord. Ondanks het zeer mooie zomerweer bezochten nog 25 leden onze laatste vergadering. Met vorige jaren vergeleken is dit een prachtig resultaat. Het bewijst, dat onze bijeenkomsten, wat de philatelie betreft, op een steeds hooger peil komen te staan. De korte, maar leerzame philatelistische praatjes van den heer Snitjer dragen daar niet weinig toe bij. Wij kunnen dit niet genoeg waardeeren. Tevens doet het bestuur haar best de programma's van de vergaderingen zoo attractief mogelijk samen te stellen. Dat dit altijd niet gemakkelijk is laat zich denken. Dinsdag 22 Juli a.s. verwachten wij de leden weer in het Jeugdhuis van de Ned. Herv. Kerk te Santpoort-Dorp. Belangstellenden zijn weer van harte welkom. Aanvang 8 uur precies. De jaarlijksche Kerkbollenveiling van de R.K. Parochie zal Donderdag 24 Juli worden gehouden. Voor de Sint Jansknapen zal er Maandagmiddag opgewekte bijeenkomst worden gehouden. een Van de O. L. School 8 aan de Burgemeester Ensche- délaan slaagden ook dit jaar weer alle candidaten voor het Middelbaar Onderwijs, n.l. voor de R.H.B.S. te Velsen Cisca Erenst, Lucie Over steegen, Guy Bigot, Bert v. Daal en Joop Vorenkamp voor de H. B. S. voor meisjes te Haarlem Elsje Meyer; voor het Kennemer Lyceum te Bloemendaal Jeantje Roos. Geslaagd voor U.L.O.-Diploma onze plaatsgenooten Miep Hendriks, Pim van Monsjou, Govert Riphagen, Aafke Stoeltje, Bep Stoeltje, Bob Veenstra. Allen leer lingen van de Chr. U.L.O.-School te Bloemendaal, hoofd de heer T. K. Roosjen. Examens P. W. A. Cort van de Lindenschool der Neutrale Schoolvereeniging te ljmuiden. Uit de zesde klasse (examenklasse) der Neutrale School- vereen. deden de volgende jongens en meisjes examen voor de Rijks H.B.S. te Velsen. Ze slaagden allen, n.l. Freddy Luchsinger, Volkert van der Goot en Jeanne Mets te ljmuidenAde Kuyper te DriehuisHans Gijzen Roelof Martens en Aat Tack te ljmuiden)aap Scheeres te l]muiden-Oost. Toegelaten tot het Kennemer Lyceum: Ankie Majoor te Beverwijk. Acht dezer candidaten behaalden algeheele vrijstelling voor het afleggen van het mondeling examen. De Heer J. Nijssen te Santpoort is geslaagd voor het boekhouddiploma van de Vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen. Hij werd opgeleid door den Heer j. H. Kloes, Leeraar M. O. te Santpoort. Zaterdag 12 Juli was het een klein feestje voor de zwemmers en zwemsters Diploma zwemmen. Vanwege de groote drukte was het aanvangsuur ditmaal gesteld op 6 uur. En reeds om vier uur waren de kleuters al nerveus en in spannende verwachting. Mooi weer, een gezellige drukte, zooals dat gewoonlijk in „Velserend" is, en n.b. veel vaders en moeders om de verrichtingen van hun jeugd te aanschouwen. Er werd goed gezwommen en op een na ontvingen allen het diploma. De examencommissie bestond uit den Directeur, de heer Kok en den heer Duvergé. Het diploma werd toe gekend aan Mevr. T. van Hamelsveld-Brouwer, Mej. J. Schepers, Mej. H. Sierink, Mej. L. Sint, Mej. E. Kuyk, Mej. M. Linkenheil, Mej. H. Beekman, Mej. A. Spiering, Mej. M. Oldemon, Mej. R. Beyer, Mej. L. Salm, Mej. R. van Buren, Mej. E. van Buren, Mej. G. Kruyt, Mej. A. Meyer, Mej. L. Gehring, Mej. S. Bakker, Mej. W. Lam, Jongeh. N. Keller, Jongeh. H. Geeks, Jongeh. K. Springer. Jongeh. B. de Bruin, Jongeh. K. van Vuure, Jongeh. L. Bodt, Jongeh. F. van Wanrooy, Jongeh. J. Gort, jongeh. W. de Bruin, Jongeh. W. Jansen, Jongeh. J. Bijl, Jongeh, F. Heertjes. Woensdagmiddag gaf het theater „de Levende Poppen kast" een kindermatiné in het natuurbad „Velserend". Het was een geslaagde middag. Wat hebben de kinde ren genotenOpgevoerd werd „Jan Klaassen en de stoute kater Felix" een verhaal over de twistende Jan en Katrijn, waarbij de diender te pas moest komen om het uit te maken. Verder ging het over allerlei rare dingen met schoenpoetsen en boodschappen doen of er geen bonnen bestonden, maar het mooiste was nog die geschiedenis met 'n echte biefstuk, die eerst door de stoute kater Felix werd gegapt, maar schielijk werd teruggevonden door de diender, die hiermee be wees, dat hij nog wel anders kon dan ruzie's bijleggen. Na de Pauze werd opgevoerd „Jan Klaassen bevrijdt Katrien van de booze Heks" en dat was nog spannen der. Daar was Katrijn door een booze tooverkol opge pakt in een soort clandestien arbeidskamp, maar Jan Klaassen kreeg hulp van een kabouter en wist haar er uit te krijgen en de heks het bosch uit te jagen. Eerst had hij zoo 'n gevaarlijke hond weg te werken en een nog gevaarlijker boschwachter in de gedaante van een aangekleede cocosnoot, maar dat was een koud kunstje voor hem, omdat hij tooverspreuken geleerd had. Zoo werd hij met Katrijntje vereenigd en konden ze geen pap meer zeggen, zooveel moeite hadden ze gehad om boven het geschater, gegil en gejuich van de meespe lende kinderen uit te komen. Ja, ja, het was een bar geslaagde middag en wij zijn blij te kunnen vertellen, dat Jan Klaassen en zijn kornuiten weer terug komen in „Velserend" en wel op Zondagmiddag 27 Juli met twee voorstellingen van „Jan Klaassen in dienst bij de Koning

Weekblad Huis aan Huis | 1941 | | pagina 2