Orde tegen Bolsjewisme. Jaargang No. 13 OpEaag 3500 exemplaren Vrijdagf15 Augustus |1941 =ave: DRUKKERIJ CORNEGGE fffsweg 31, Santpoort, lel. 8619 S Giro 215489 Gratis weekblad voor Santpoort-dorp en -station, Rozenstein Driehuis - Park Zeeweg - Velserbeek Advertentieprijs 6 cent per bij contract reductie regel w Een anti-Bolsjewistische Campagne van het Departement van Volksvoorlichting en Kunsten. rv ii Vereeniglng „Santpoort's Bloei", V. V. V. Examen. NEOERUNDSGHE VOLKSDIENST. Jt U aan als lid van den N.V.D. en helpt welzijn van ons volk te verzorgen, htingen en aanmelding bij het bureau van D. in Uw stad of Provincie. Sportvereniging „ïerrasvogels". Gemeentelijk Bedrijf Centrale Keuken te Veisen. R. K. Naaischool, Wulverdeniaan, Santpoort. I. V. S.-Nieuws. Postzegelvereniging „Santpoort". PREDIKBEURTEN Schaakclub „Santpoort". Werkgelegenheid voor Jeugdigen. Op Duin- en Kruidherg. - Advertenties moeten Woensdagsavonds binnen zijn. >lf ill iff. ff r dagen wordt in geheel Nederland huis aan huis ilad „Orde" bezorgd, een anti-bolsjewistische uitgave iet Departement van Volksvoorlichting en Kunsten jï: blad wordt een aantal berichten en artikelen aan- ald, die omstreeks 1930 in Katholieke en Christe- dagbladen in Nederland zijn verschenen en waarin Christenen ter wereld te wapen worden geroepen het goddelooze communisme. Er wordt verder op "-zen dat er bij heel wat Nederlandsche Protestanten katholieken thans bitter weinig van hun strijdvaar- anti-bolsjewistische.^iouding van toen is overgeble- ^lad bevat verder belangwekkende cijfers en beschrij- n, aangrijpende foto's en scherpe teekeningen van f Dekenden caricaturist Claudius, die alles tezamen schril beeld geven van de werkelijkheid in de „Jt"Unie en die iederen lezer moeten vervuilen van aaarheid, dat aan het Roode Schrikbewind thans /einde komt! Programma van het Concert op WOENSDAG UGUSTUS, des avonds 8 uur in het Muziekpaviljoen door het Fanfarecorps het Burg, Rijkenspark, blelmina". elefunken-Marsch -ortége Fantastique ,iége Immortelle ledley Marsch larche du Héros ,6 Fête Triumphale sl)uverture Joyeuse )aar komen ze aan, marsch |-4tampion-marsch g,aagd voor Engels L.O., Mej. soort. ]oh. Evert Ph. Vlessing Fernand Rousseau Mackler H. Nicholt C. van Dam Kéler Béla A. J. Maas S. W. Ord Hume A. M. P. Balma te Nederlandsche Volksdienst heeft zich tot taak ld het Nederlandsche Volk op sociaal gebied /otsche wijze te verzorgen. Hierbij zal niet de Vk worden gelegd op de materieele verzorging, meer op de onderlinge hulp en steun, die onze genooten elkaar willen verleenen. N.V.D. hoopt door een groot aantal medewerkers, lom in den lande, in iedere stadswijk, in elk blok, in ieder dorp en gehucht werkzaam zullen dit breede bemiddelende contact tusschen alle ..rlanders te kunnen leggen. 1 ienduizenden kunnen ij worden ingeschakeld, iedere man en vrouw, m een sociale taak, groot of klein, een opgave melde zich als vrijvviIliger(ster) aan bij het on- staande adres, waar alle inlichtingen zijn te ver ten. uitvoering van het sociale werk van den N.V.D. igt natuurlijk kosten met zich mede. Daar de and zal bestaan uit een directe, verantwoordelijke van een medelandgenoot en niet van een amb- ii bureau, dienen de uitgaven bestreden te worden volbewuste offers van hen, wien het lot van ons ter harte gaat. Daartoe is door den N.V.D. een aatschap ingesteld, waaraan een vaste maande- che bijdrage is verbonden. inciaal Directeur van Noord-Holland van erlandschen Volksdienst D. G._ Avenarius, Kenaupark 1, Haarlem. mede den den Op 11 Augustus j.l. vond van bovengenoemde vereeni- ging in het clubgebouw „De Viersprong" haar Jaarver gadering plaats, die bijzonder druk bezocht was en onder leiding stond van den heer van Egten. Het verslag van secretaris en penningmeester werden goedgekeurd. Door de huidige tijdsomstandigheden wa ren er veel vacatures voor de bestuursfunctie's. Na verkiezing is het bestuur als volgt samengesteld de heeren F. M. van Vliet, Voorzitter. J. van Egten, Secretaris. P. de Jager, Penningmeester, vocrts de HeerenC. Pels, Zaal, W. Beunder, P. Dou- .ma, K. de Jonge en C. Schipper. De verkiezing elftal-commissie had tot resultaat dat hierin zitting hebben de heeren H. Bunschoten, J. Zaal, G. Kampkes, H. Dingerdis en J. Pellemans. Spontaan herdacht de heer van Egten de prestaties van het eerste elftal en de mooie resultaten waardoor dit elftal kampioen is geworden en wenste het veel succes toe voor de eerstvolgende competitie. Een langdurig applaus bewees de instemming van de aanwezigen. Voorts werd er besloten op Zondag 24 Augustus e.k., selectiewedstrijden te organiseren en tevens - indien eenigszins mogelijk - des av r.ds in een gezellig samen zijn van leden en donateurs net zoo gelukkig afgeloo- pen seizoen te vieren. lenslotte aanvaardde de nieuwe voorzitter in enkele woorden zijn nieuwe taak in de vereeniging, waarna deze zoo buitengewoon geanimeerde vergadering werd ge sloten. voor de week van 18 tot en met 23 Augustus 1941. Maandag Bruine Boonensoep Aardappelpuree met Wortelen Groentensoep Aardappelpuree met priricesseboonen Erwtensoep Aardappelpuree met Andijvie Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Voor het Lingerie Naaien zijn geslaagdTr. jabroer, B. v. Warmerdam, A. jore, j. Vader, I. Kalb, C. Maar schalk, R. v. Egmond, C. de Vries, C. Spigt, A. Wig- chert. Voor het costuum Naaien zijn geslaagd A. jukes, M. Burger, R. v. Egmond, R. Meinders, T. jukes, j. van der Putte, Spaarndam. Voor het Coupeuse examen zijn geslaagd R. SchoorI, A. Handgraaf. M. Burger, T. v. Warmerdam, van der Putte, Santpoort, A. Uytendaal, N. Antonioli, T. Kort- houwer. Wij komen nog even nader op ons artikel van vorige week terug. De Jaarlijksche Estafette wordt, bijzondere omstandig heden voorbehouden, op 17 Augustus a.s. wederom in eere hersteld. De dames Estafette zal uit de volgende aantal meters bestaan 100—100—80 60 meter, die der heeren 800—400—200—100 meter. Zooals U ziet komen bij de heeren twee middenafstanden en twee sprintnum mers voor, hetwelk de estafette zeer aantrekkelijk zal maken. Op het gebied van turnen zal veel te genieten zijn. Wij raden onze plaatsgenooten aan deze middag te bezoeken. De aanvangstijd is precies 2 uur. Verder deelen wij mede dat onze donateurs op yertoon van diploma vrije toegang tot het terrein hebben. Secretariaat: Sparrenstraat 20, Haarlem-Noord. Daar ons vergaderlokaal wegens vacantie van den koster gesloten was, moest onze vergadering van 12 Augustus j.l. afgelast worden. Deze bijeenkomst wordt nu op Dinsdag 19 Augustus a.s. gehouden. Het post- zegelverzameien geniet op het oogenblik een groote populariteit. Honderden dames en heeren treden maan delijks als lid van een groote of kleine postzegelver- eeniging toe. Ook onze vereeniging groeit zienderoogen; op de laatste vergadering werden weer 3 nieuwe leden geboekt. Wij richten hierbij speciaal het woord tot de twijfelaars, welke wel goede verzamelaars zijn, doch nog niet bij een vereeniging zijn aangesloten. Komt U eens op een bijeenkomst met ons werk kennis maken. Het verplicht U tot niets. Wii vergaderen in het Jeugdhuis der Ned. Herv. Kerk te Santpoort-Dorp. Aanvang 8 uur. Ned. Herv. Kerk, Santpoort Zondag v.m. 10.30 uur Ds. D. den Breems, van 's Gravenhage Ned. Hervormde Kapel, Pastorieweg 1 Zondag a.s. v.m. 10 uur: Geen dienst, In de Kerk: Ds. D. den Breems van's Gravenhage. Geref. Kerk H.V., Wüatelaan Zondag a.s. v.m. 10 uur: Dhr. K. van den Berg. Geref. Kerk, Burg. Enschedélaon Zondag v.m. 9,45 uur: Ds. H. n.m. 5,30 uur: Dezelfde. ten Brink. Ver. van Vrijz. Hervormden, Tolsduinerweg. Geen dienst. f'I Luthersch Genootschap, afd. Velsen en Omstreken Plaats van samenkomstVereenigingsgebouw der Herv. Gemeente, Kalverstraat 8, IJmuiden-Oost. Zondag v.m. 10.30 uur: Geen dienst. Geref. Kerk, Tolsduinerweg, Driehuis. Zondag a.s n.m, 3 uur: Ds. F. E. Hoekstra van Velsen. R. K. Kerk, Frans Netscherlaan, Santpoort ZONDAG 17 AUGUSTUS. De stille H. H. Missen te 7 en 11 uur. De Solemneele Hoogmis is te 9 uur. Te 7 uur Lof. In de week zijn de H.H. Missen te 7 uur en half 9. Secretariaat: Broekbergenlaaft 16. Op 10 Augustus is eindelijk de beslissiug gevallen in de wedstrijd om de Brederode-wisselprijs, die door onze club werd uitgeloofd en werd verspeeld onder de beste schakers van Kennemerland. De deelnemers aan de eindwedstrijd waren de heeren H. Blokker en J. P. Wever uit Haarlem en D. F. de Lange uit Zand- voort, die in de eerste ronde elk 1 punt behaalden. In de volgende ronde werd de stand Blokker 0 p., de Lange en Wever elk 1 x/2 punt. Laatstgenoemde heeren speelden hierna nog twee beslissingswedstrijden, van welke de eerste in remise eindigde en de laatste werd gewonnen door de heer de Lange, die hiermee de Bre- derodeprijs veroverde. Op het landgoed Duin- en Kruidberg kunnen eenige jeugdige werkloozen geplaatst worden bij het werkob- ject voor jeugdige werkloozen. Zij verrichten arbeid in de buitenlucht en krijgen bovendien een kleine vergoe ding en wel als volgt 14 en 15 jarigen f 0,50 16 en 17 f 1,50 18 t.m. 21 f 2,00 22 t.m. 24 f 2.50 per week De werktijden zijn van 8,30—12 uur en van 13—16 uur. Allerlei werkzaamheden in het bosch worden verricht, jongeren, die nadere inlichtingen wenschen te ontvangen of voor plaatsing in aanmerking willen komen, dienen zich zoo spoedig mogelijk bij de jeugdbemiddeling, Casembrootzijstraat te vervoegen.

Weekblad Huis aan Huis | 1941 | | pagina 1