r PRIJSVRAAG. Als altijd KOOPJES bij in alle a Nederland" LEVERTRAAN Herenkapper G. 0. SPAHIKCRD, Terrasweg 8, Tel. 8213, OOK nW KOPPER! Woninginrichting* W. OBl£§ §mi(l§bedFijf II. A. Vonk Haarden on Kachels (Predikbeurten „OP 'T KANTJE AF" „Rv a U id ai. SW H a H Een Gouden Paar. Gevonden Voorwerpen Lezing Ger. Kerk. Fanfarecorps „Wiihelmina". Culturele samenwerking. Grootste speciaalzaak in Santpoort Hagclingerweg 75 Telefoon 8416 (K 2560) Anemonen straat 7-36 Hagelingerweg 2 A OP 'I KANTJE BF. De Santpoortse Ijsbaan- Ned. „Jan van Dommelen a.s. DINSDAG 4e en jaatste opvoering van Herv. Kerk en Kapel Geref Kerk (Art. 31 K.O.) 10,30 en 5.30 uur: ds. N. Bruin Gereformeerde Kerk. Vrijz. Herv. Velsen-IJmuiden Doopsgezinde Gemeente Lutherse Gemeente VflMlAfcSDIlN'SI ARTStN J BEL OP 8250 E.S.T.O.-Taxi boor MOflDÖIWEER nietAEKKER'meer? In de advertenfies sfaaf een letter omgekeerd (op z'n kop), zoek deze letters op en schrijf ze op papier met vermelding in welke advertentie de letter gevonden is, b.v. Letter R in de advertentie van Frits Schorn Er zijn ook advertenties waarin meerdere letters op z'n kop staan. Wanneer alle 69 letters gevonden zijn, maakt men uit deze letters een slagzin, waarvan wij hieronder de beginletters laten volgen Onder de goede oplossingen worden door ons 1 waardebon a f 10.- en 3 waardebonnen a f 5.— verloot, terwijl verschillende adverteer ders fraaie prijzen beschikbaar stelden. Inzendingen uiterlijk Dinsdagavond a.s. in de brieven bussen Terrasweg 31, Kerkerinklaan 45 of Boekhandel Erasmus Bloemendaalsestraatweg 48 Santpoort-Stat. In het volgend nummer van „Huis aan Huis" worden de uitslagen bekend gemaakt, I Gisteren herdacht het echtpaar C. NiestenVan Wijngaarden, wonende aan de Bloemendaalse straatweg, de dag waarop het vóór vijftig jaar in het huwelijk is getreden. Doordat het feest elders werd gevierd, werd er door de R.K Harmonie ,,St. Caecilia" uit Haarlem-Noord op Dinsdag 23 October een muzikale hulde ge bracht, welke door de oudjes, familie en belangstellenden zeer op prijs werd gesteld. In een korte speech feliciteerde de heer C. G. van der Stoop, voorzitter van „St. Caecilia", het gouden paar en deelde mede dat het voor de Haarlemse Harmo nie een eer was om hier in Santpoort-Station een serenade te mogen brengen omdat de bruidegom een mede-oprichter van de vereniging is geweest en „St. Caecilia" is ontstaan uit mensen zowel van Jan Gij zen- Vaart als uit Oud-Schoten. Handschoenen en wanten, honden portemonnaies, m. en z. inhoud, passerdoos m. inhoud, hoofddoek, haarstrik, bruin jasje, dubbel paarlensnoer (imitatie), kinder vorkje, sleutels, damespolshorloge gummiballen, damesbontje, mo- torbril, hondenriem, handpompje. Voor de tweede maal in het kader van de gezinsweek, heeft een lezing plaatsin de Ger. Kerk aan de Burg. Enschedélaan en wel op Donderdag 1 November a.s. om 8 uur. Spreker is Dr. P. A. M. Krijger, arts te Bloemen- daal met het onderwerp „Het gezin in de branding". Deze lezing is bedoeld voor ouderen en gehuwden. Een zang koor verleent medewerking, ter wijl er tevens gelegenheid wordt geboden tot het stellen van vragen. Op de 1.1. gehouden ledenver gadering werd tot secretaris be noemd de heer F. v. d. Enden, i.p.v. de aftredende secretaris de heer G. Rapis. Deze heeft gedu rende 25 jaar het secretariaat van „Wiihelmina" met ernst en toewijding waargenomen en heelt gezien zijn gevorderde leeftijd, zijn functie, aan anderen te moe ten overdragen. Met algemene stemmen werd de scheidende secretaris tot Ere lid benoemd. Het secretariaat is thans: Bloemend.straatweg 125, Sant- poort-station. Het is na de oorlog al enige malen voorgekomen, dat er po gingen in het werk gesteld zijn om te komen tot een betere samenwerking van de zangkoren hier ter plaatse, maar tot voor kort zonder enig resultaat. Enige weken geleden heeft het R. K. Gemengd Zangkoor „Da Pacem" het contact weder opgenomen en thans met succes. Het kan niet anders of dit moet het culturele leven in Santpoort ten goede komen. Het was tot nu toe zo, dat de verenigingen langs elkaar heen leefde en in sommige ge- vollen niet sympathiek tegenover elkaar stonden. Dit is niet nodig, men beoogt toch allen hetzelfde doel, n.l. de koorzang. Na verschillende besprekingen heeft men besloten om in November a.s. een groot Volks concert te geven waaraan onder staande koren zullen medewerken: Geref. Evangelisatie Zangkoor Directeur P. D. Klut R.K. Gem. Zangv. „Da Pacem" Directeur Jan Beider Santp. Gem.Zangv. Vox Humana Directeur H. J. Arisz Arb. Zangv. De Stem des Volks Directeur Herman Aaftink T.z.t. komen wij op dit concert terug. Grote sortering: Gordijnen, Tapijten, Linoleum, Balatum, Lopers, Matten, Bedden, Dekens, Spiraalmatrassen, Opklapbedden, Divanbedden, enz. enz. Rails, Roeden, Ringen, Steunen, enz. in alle maten Stoffeerderij ISeddenmakerij Koopt thans Uw wollen dekens Reparaties akapokmatrassen Bijvullen en overtrekken desgew. in één dag gereed BloeiMeud.str.weg 57 Telefoon 8239 «MD •MD 0^ Toonkamer van Haarden en Kachels UITGEBREIDE COLLECTIE o.a. Davo - Becht en Diserink - Frisia - Invicible, enz. Met dit door Jan Fabricius knap geschreven toneelspel is „Jan van Dommelen" naar het Rex— concours getrokken om te trach ten daar ie midden van andere plaatselijke amateur-toneelver enigingen als een van de beste onder hen geklasseerd te worden. Voor ondergetekende ligt hierin opgesloten, daar op een concours voor een jury gespeeld wordt, geen beoordeling te geven over de rolopvatting en uitbeelding van de spelers, noch te spreken over regie of mise of scène. Wel wil hij hier even aantippen dat hij de uitvoering in het Rex-Theater en de eerste leden uitvoering in „De Wevjman" op Zaterdag 20 October j.l. heeft gezien en beide keren intens heeft genoten. Wat heeft Jan Fabricius de mens met zijn tekortkomingen goed gespeeld en in een knappe dialoog ons voorgelegd, dat vaak onher stelbaar leed veroorzaakt kan worden door gek' etste ijdelheid. Het gebeuren op het toneel doet ons beseffen, dat veel van wat daar geschiedt, op ons zelf be trekking heeft, misschien anders in vorm, doch gelijk in wezen. We kunnen ons zo goed voor stellen, dat een jong huwelijk zal mislukken, omdat beide partners elkaar niet willen verstaan, of dat in een ander huwelijk door wroot leeftijdsverschil en lucht hartigheid gevaarlijke situaties kunnen ontstaan. We weten, dat een man soms de bevrediging, die hij in zijn werk vindt, op zal offeren voor zijn eisende vrouw. We kennen de ouder, die meent, uit liefde voor zijn dochter en zijn schoonzoon, dat zijn levens avond is gekomen en hij ambte loos burger dient te worden. En wat mogen we ons gelukkig prijzen, als er in onze omgeving iemand is, die in zulke benarde omstandigheden ons de helpende hand toesteekt en alles weer in het reine brengt. Dit alles ziet U, zo naar het leven getekend en met een ver bluffende rolkennis ten tonele gebracht. Als toeschouwer raken we er bij betrokken en worden we er door ontroerd. De trouwe bezoekers mogen we gelukwensen met de keuze van dit stuk, waarvan de uitvoering zeer zeker niet „op het kantje af was. H. Jonkers Toen ik verleden zomer in een bestuursvergadering van Sant- poorts Bloei voorstelde om z.m. een Ijsbaan in Santpoort te doen aanleggen, had ik niet kunnen dromen dat met de Kerstdagen van dit zelfde jaar bij honderden reeds daarop ge bruik hebben kunnen maken. Dank zij de voortvarenheid en ijver wisten bestuursleden met behulp van anderen, zowel daad werkelijk als financieel, dit voor elkaar te krijgen. Natuurlijk is alles nog lang niet in kannen en kruiken. Een voornaam punt is de ver lichting. Als verleden winter deze aangelegenheid geregeld had kunnen worden, was het succes nog groter geweest. Pogingen in die richting zijn wel gedaan doch leden min of meer schipbreuk. De verlichting van zo'n baan is tamelijk kostLaar, doch vooieen goede exploitatie noodzakelijk. Ook dit moet voor het a.s. winterseizoen voor elkaar komen. Niet alleen bovenstaande doch ook de leiding dient behoorlijk geregeld te worden. Wil Sant poort zijn ijsbaan behouden daaraan wordt niet getwijfeld dan vragen we medewerking van de ingezetenen, zowel financieel als daadwerkelijk. Om het daarheen te leiden dient een ijsclub bestaande uit leden waaruit een bestuur gekozen wordt, opgericht te worden. Binnenkort zullen U hieromtrent mededelingen worden gedaan. Wanneer derhalve een oproep tot bijwoning van een vergade ring u daarover bereikt, geef dan blijk van Uw belangstelling en blijf niet thuis. Liefhebbers van schaatsenrijden, van die gezonde ijssport, bij blijft ook niet thuis als er gelegenheid is om op een mooie ijsbaan te kunnen rijden.' 't Ligt aan U om dit te ver wezenlijken. J. H. Visse Kerk TONEELVERENIGING Toegangsbewijzen a fl,plus belasting zijn verkrijgbaar bij A. Tabernal Zn Hagelingerweg 28 en op de avond der uitvoering aan de zaal. Heeft U „Jan van Dommelen" nog niet eerder zien spelen Dan moet U a.s. Dinsdag beslist eens naar „De Weijman" gaan. U zult er geen spijt van hebben. Voor al uw tafelzilver en tafelmessen, ook mei zwarle, wille of bruine heffen Ke/tum Pleet Zllva Pleet Sola Zilver Sola massief Voorschoten vlekvrij Complete cassettes en ieder sluk apart ver krijgbaar. HOOFDSTRAAT 146 TEL. 8592 v.m. 10 uur ds. J. Heidinga, Haarlem De Toorts v.m. 10 uur ds. D. ter Steege Kapel n.m. 5 uur ds. S. H. J. Kalf, Bennebroek 9.30 v.m. ds. M. W. J. C. de Kluis 5 uur dezelfde Gebouw voorm. Centr. Keuken Abelenstraat v.m. 10.30 uur dr. H. Faber, Wassenaar Helrastraat, IJmuiden half 11, Jeugddienst dr. C. Spoelder, Haarlem Koffiekamer Westerveld 10.30 uur: ds. J. Simon De Zondagsregeling der artsen vermeldt voor Zondag Ph. Haselager Telef. 8570 Hoofdstraat ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. De Bloemendaalse Apotheek Bloemend.weg 85 Bloemendaal Telefoon 22181 K 2500 APOTHEEK DE WILDE Broekbergenlaan 42 Tel. 8284 A.J.P. Stegemeijer, Hoofdstr. 128 hoek Hagelingerweg, Santpoort-d. Dag en nacht bereikbaar (Adv.) Verhuur SOLEX Rijwielen KERKBERICHT R.K. KERK. Zondag H.H. Missen 7, 8 9 (Hoogmis) 11 uur. 4 uur October oefening, '7 uur plechtig lof. Maandag half acht Octoberlof. Dinsdag half acht Octoberlof. Woensdag 9 uur Stille Huwe» lijksmis. Half acht Octoberlof. Donderdag (Allerheiligen) HH Missen 6, 7, 9 (Hoogmis), 11 uur Half acht Zielen-vespers met preek. Vrijdag (Allerzielen) HH Mis sen 6, 7, half 9. Half acht Lof. Zaterdag Half acht Broedersch» lof. Voorkom dau dadelijk een ziekbed met een goed middel tegen influenza en griep, zoals: AFLnKIN RHEUMIN ASPIRINE enz. en -tabletten, Famel, Bonnema, Verder prima Hoestsiropen Siroop Noury wonnen gaven voor het eindsig naal klonk. Velsen had in haar elftal enige wijzigingen aangebracht. Zo lag het in de bedoeling Heynen weer op de spilplaats te laten spelen, doch wegens ziekte was deze spe» Ier verhinderd. Verder werd met een jeugdig speler, n.l. met Tim» mer een proef in de voorhoede genomen. Deze nieuweling debu» teerde niet slecht, want hij was het, die zijn club de leiding wist te geven, wat voor een nieuweling altijd moedgevend is. Ook de an dere spelers scheen dit moed te geven. Men bleef tenminste druk uitoefenen op de Hoornse verde» diging, die echter vele aanvallen afsloeg. Bovendien bleven een paar werkelijk goede kansen door treuzelen of minder juist richten ongebruikt. In deze eerste helft kreeg Always Forward al een bij» zonder mooie kans, toen haar 'n strafschop werd toegekend. Hier uit werd de bal langs De Graaf geplaatst. Rust 11. Na de hervatting zaten de Hoornse aanvallers direct vinnig |op de bal en daar het in de nieuwe verdedigingssamenstelling niet altijd klopte, kwam het Vel» sen-doel nog al eens in gevaar. Het gevolg van een en ander was, dat De Graaf nog tweemaal de- bal in het net zag verdwijnen. Met deze 31 voorsprong voor Always Forward zag het er voor Velsen vrij somber uit, óók al, doordat Velsen even de moed scheen te laten zakken. Toen de rappe Braam echter <ïe stand op 32 wist te brengen, gaf dit de Velsenaren zulk een zelfver» trouwen, dat zij vol moed aan een slotoffensief begonnen En met succes! Na een handig door Braam genomen vrije trap wist Van den Ende de gelijkmaker te scoren (33). De wedstrijden voor Zondag a.s. Dat belooft Zondag de wed strijd van de dag te worden, de ontmoeting tussen Velsen en Vi» tesse, die aan (de Kwekerslaan gespeeld wordt. De Castricummers bezetten in hun afdeling de bovenste plaats en zullen die natuurlijk gaarne willen blijven bezetten, terwijl Velsen, dat momenteel 3 verlies punten meer heeft, al even na tuurlijk haar kans voelt om op de leiders in te lopen en zeer goed begrijpt, dat bij een even» tuele nederlaag de eigen kans zo al niet geheel dan toch groten deels verdwenen zou zijn. Men kan er dus van op aan, dat beide ploegen zich tot het uiterste zul len inspannen en dat een gang naar de Kwekerslaan zeker de moeite zal lonen. Het is onze mening, dat Vitesse niet heel» huids naar Castricum zal terug keren. Denk om de Sanostol, Sinatran, Halitran Rubber ARM WATERZAKKEN Een en ander verkrijgbaar in de Hoofdstraat hoek Terrasweg Telefoon 8521 Velsen liet één punt in Hoorn achter. Velsen heeft het in Hoorn te» gen Always Forward niet tot 'n overwinning kunnen brengen en de eerste gedachte van menigeen die Zondagavond deze uitslag vernam, zal een teleurstellende zijn geweest. Maar de ingewij den, die wisten dat Bakkum niet van de partij aon zijn, zullen een zucht van verlichting geslaakt hebben bij het vernemen van het gelijke spel „Toch geen neder laag, zullen zij gezegd hebben. Er dient echter onmiddellijk aan toe; gevoegd te worden, dat het lange tijd er veel op geleken heeft, dat de geelblauwen met lege handen de terugtocht zouden moeten aanvaarden, want tot betrekkelijk kort voor het einde had Always Forward nog met 31 de leiding. Het pleit echter voor onze plaats genoten, dat zij de strijd niet ge»

Weekblad Huis aan Huis | 1951 | | pagina 2