SanfocorfsWeeMJad aan Nederland en Indonesië. 1 Feestavond van de Postduiven vereniging „Snelle Wieken" op 8 December a.s. in Zomerlust. Speeltuinveren. „Jong Santpoort" OPROEP. IJSCLUB „SANTPOORT". Haarlemse Orkest Vereniging. IAARGANG No. 48 ïi L :r a B z dactie Terra9weg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van DRUKKERIJ CORNEGGE Telefoon 8619 A VRIJDAG 6 DECEMBER 1951 zers, is het waar dat de be stelling voor Indonesië na souvereiniteitsoverdraeht in _!e lagen van ons volk naar bedenkelijk laag niveau is jggevalleni Deze vraag ont- ïend beantwoorden ware de 'i sluiten voor de werkelijk- Doch is er reden tot deze brschilligheid, spruit zij wei voort uit de helaas teveel reide opvatting, dat er voor Ierland en de Nederlanders 'ginds niets meer te preste- fvalt? Om uzelf het juiste ant- R!>rd op deze vraag te geven, in!t Santpoort's Bloei u een ke gelegenheid op Dinsdag; itmd 11 December 1951. ;ne N.V. Rubber Cultuur Mij. nsterdam" (kortweg Amster- rubber geheten) heeft n.l. r dien avond een tweetal ge- films afgestaan, welke in de van dit jaar op Sumatra's tkust werden opgenomen en !ke dus een recente indruk ge- van de onuitblusbare onder- lingsgeest der Hollanders en de volharding waarmede de ijds aangevangen taak daar is, onder totaal veranderde nstandigheden, wordt voort- et en uitgebouwd. 'ELI, het land van de tabak, h ook van de rubber en de nolie. Over de beide laatstge- mde producten handelen be; 1de films. I)e rolprent over rubber vertel einig of niets van het product ber zoals een ieder van ons in zijn vaste vorm kent, rentegen alles over de prt>-- tic en de bereiding van Latex vloeibare rubbermelk die te- woordig in tankladingen van iderden tonnen tegelijk uit llonesië wordt geëxporteerd. 1st u dat van deze latex' schuim rubbermatrassen, kussens, lucht ballonnetjes, gummihandschoe nen enz. worden gemaakt en dat ook bij de vervaardiging van textielweefsels, muurbedekkin gen vloeren, wegen enz. de latex een belangrijke rol speelt? De toepassingsmogelijkheden zijn schier onbegrensd en zonder overdrijving kan worden gezegd: de toekomst is aan de latex. Maar dan wilt u toch zeker meer van deze „magische" grondstof afwe ten. De gelegenheid daartoe is er. De Palmolie-film zal u, behalve van het schone landschap van Deli, een indruk geven van wat er allemaal geschiedt voordat de vloeibare palmolie in tank schepen in Holland gearriveerd ter beschikking van de verwer kende industrieën kan worden gesteld. Zegt het u misschien iets, dat ten behoeve van de Hol landse vetvoorziening, dit jaar niet minder dan ca. 50.000 tons palmolie in Nederland zal wor den geïmporteerd? De grote af; nemers van deze grondstof vor men de margarine-industrie en de kaarsenfabrieken. LI ziet, een grondstof die zeker niet minder interessant is dan latex. Wilt u dus uw kennis op aan gename wijze verrijken, Sant poort's Bloei wijst u de weg. Gij verruimt hiermede uw blik en de door u betoonde b$; langstelling brengt Indonesië weer nader tot u. En tenslotte: Noblesse oblige. Waarmede wij slechts willen zeggen dat een vol le zaal het enige juiste antwoord kan zijn op de geste van de R. C. M. A. om haar bedrijfsfilms voor de leden van Santpoort's Bloei beschikbaar te stellen. H. B. Bg VERENIGING SANTPOORT'S BLOEI -djbe algemene ledenvergadering iis? dit jaar worden gehouden op Asdag 11 December 1951 des ^ymds om S uur in het Jeugd; is, Burg. Enschedëlaan 67, al- r. _S/oor deze avond heeft het be- ur toestemming verkregen tot vertonen van twee geluids los over „Rubberlatex" en almolie". Deze films, welke Deli zijn opgenomen en zo jst gereed zijn gekomen geven leen beeld van de productie v:er belangrijke grondstoffen. v>n leze elders in dit blad het ikel „Nederland en Indonesië" n verband met het beperkt tal plaatsen is deze avond uit- itend toegankelijk voor onze len met cén introducé. Men wordt verzocht diploma H'52 bij de ingang van de lal te tonen. T. V. S. De lessen van onze vereniging thans weer hl. de Adolf van issauschool gegeven zullen rden, zijn op de volgende uren Maandag: 15.30 jongens t.m. 10 jaar. -JO6.30 jongens vanaf 11 jaar U7.30 meisjes vanaf 14 jaar. .J)8.45 dames (rhymische afd.) 71J,)10 dames seniorressen. Vrijd'og: 05.30 kleine meisjes 06.30 meisjes van 8 t.m. 10 j. 07.30 meisjes v. 11 t.m. 13 j. J;510 dames senioressen. *r10 heren. Hiet bestuur. A Na een succesvol vliegseizoen, waarin de levensvatbaarheid van de in het vorige jaar opgerichte duivensportvereniging „Snelle Wieken" duidelijk tot uiting is gekomen, is thans het ogenblik aangebroken om het onderling contact tussen leden en donateurs te verstevigen door het houden van een onderlinge feestavond. De gezellige en sportieve sfeer, die het gehele afgelopen seizoen de vluchten voor de deelnemers tot een waar genoegen heeft ge maakt, zal natuurlijk op deze avond zijn hoogtepunt bereiken. Een gevarieerd programma, waaraan onder andere medewer ken Theo Kuyper, de Eda zusjes en De Inca's, zal voor de nodige ontspanning zorgen. Terloops zullen de kampioenen in het zon netje worden gezet en zal hen het ereteken voor de behaalde overwinning worden uitgereikt. Een respectabel aantal prijzen ligt verder reeds te wachten om op deze avond het grootste ge deelte der bezoekers met een tevreden gezicht naar huis te laten gaan. Het belooft een echt gezellige avond te worden waarop zonder twijfel iedere genodigde aanwezig zal zijn. De Feestavond is dus op 8 December, aanvang om 8 uur des avonds, sluiting 2 uur. Het bestuur der Speeltuinver. maakt haar leden bekend, dat Woensdag 12 December worden alle kinderen weer op club ver wacht, er is echter een kleine wijziging gekomen voor het to neelclubje, dit zal vanaf 12 Dec. gehouden worden in de kleine zaal van de kapel, de handwerk - club blijft in de Adolf van Nas- sauschool en de zaagclub in de grote zaal van de kapel. Dit alles hopen wij te kunnen handhaven tot ons eigen clubhuis klaar is. Wat dit clubhuis betreft dit vordert gestadig, maar waarom komen nu toch niet eens enkele leden ons helpen Wij hebben verschillende leden thuis bezocht er wordt wel veel beloofd, maar slechts een enkel trouw lid komt opdagen, deze zijn wij erg dank baar, maar wij vragen ons af, waarom kan het in Santpoort nu ook eens niet zo gaan als in andere delen van de gemeente Yelsen, hebben wij geen echte speeltuinvrienden Ouders, be tekent het voor U niets, wanneer wij ons best doen uw kinderen op prettige en practische wijze hun vrije tijd te besteden? Ver geet niet dat het ons handen vol geld kost, thans zalen te huren om de jeugd van de straat te houden. Wanneer wij ons eigen clubgebouw klaar hebben, kunnen wij veel meer voor uw kinderen doen, zeg daarom niet, ik kan daar niets aan helpen, maar spoort uzelf eens aan en zegt, voor dat mooie doel wil ik mijn vrije tijd geven. U kunt iedere dag tussen 9 en 12 uur en des middags tussen 2 en 5 u. terecht voor een handje te helpen bou wen. Laat deze oproep nu eens niet tevergeefs zijn. Het bestuur Zoals U reeds in de pers heeft kunnen lezen, voert de Jeugd van Velsen, georganiseerd in de Velsense Jeugd Centrale, een grootscheepse actie om geld bij een te verzamelen voor nood lijdend India. India is een groot land, dat ge teisterd wordt door een enorme hongersnood, waaraan millioenen mensen dreigen te sterven. Een beroep op de wereld om dit arme Volk te hulp te komen werd door vele landen verstaan en ook Nederland is hierbij niet achterwege gebleven. Reeds 3 schepen met levensmiddelen wer den via de Nederlandse Jeugd Gemeenschap aan de Ambassa deur van India aangeboden en verzonden naar dit geteisterde land. Binnenkort zal een vierde schip vertrekken. De Jeugd van Velsen heeft door Uw offervaardigheid reeds f1600 ontvangen. Zij maakt zich nu klaar voor de laatste ronde. Het slot van deze Hulpactie India zal n.l. bestaan uit een grote huis-aan-huis verkoopactie, die van 8 tot en met 14 December zal plaats vinden. Een dezer dagen zal U aan de deur enkele voedselbonnen a f 0.25 worden aangeboden. Ik weet, dat dikwijls een beroep op Uw offervaardigheid wordt ge daan. Bedenkt echter, dat naar Uw gave in India met verlangen wordt uitgezien. Steunt de Jeugd van Velsen in deze actie. Elke voedselbon die U koopt betekent meer voedsel voor dit hongerende volk. Laten wij ook in Velsen trachten hier mede goed voor de dag te komen. De Burgemeester van Velsen, Mr. M. M. Kwint Vermeldden we dat ons bestuur het daarheen zou trachten te leiden dat de aanleg van een verlichting op de ijsbaan nog voor de a.s. ijsperiode te doen geschieden, kunnen we thans mededelen zulks een voldongen feit is geworden. De ijsbaan is er en de verlich- tingsaanleg is er ook. Een en ander heelt veel geld gekost. Door de steun van gemeente wege en uit andere bronnen is dit tot stand gekomen. Zeer er kentelijk zijn we hiervoor. Weliswaar is aan onze oproep tot toetreding als lid van onze stichting door verscheidene hou ders van seizoenkaarten 1950 51 gevolg gegeven, niettemin bleef dit tot heden beneden onze verwachting. Wij doen derhalve een dringend beroep op de vele liefhebbers van de mooie ijssport, om nog als lid toe te treden. Tot 15 Dec. is er nog gelegenheid om voor de verminderde prijs lidmaat- schapkaarten a f 2.50 voor per sonen vanaf 18 jaar en van 16 tot 18 jaar seizoenkaarten even eens tegen f 2.50 per persoon en voor kinderen tot 16 jaar seizoenkaarten tegen f 1.per persoon te verkrijgen. Na 15 December a.s. gelden de verhoogde prijzen voor seizoen kaarten (zie hieromtrent de strooi biljetten in Huis aan Huis van 1511'51, waarin eveneens staat vermeld dat aangifte kan geschieden bij fa. A. Tabernal, Hagelingerweg 28, Santpoort-d. en bij de heer M. W. Jonker, Bloemendaalsestr.weg 135, Sant- poort-St. Het Bestuur IJsclub Santpoort. Op het vierde Vrijdagavondcon cert moest de solo-cellist van de H.O.V., Eduard Biele, wegens ziekte vervangen worden. Men vond Martin Zegwijn bereid in te vallen met het celloconcert van Jos. Haydn. Met recht wordt verondersteld dat dit concert eigenlijk niet van Haydn is, want invloeden uit een later tijdperk zijn duidelijk hierin te horen. Desondanks een prachtig werk, dat een van de mooiste concerten van het beperkte cello-repertoire is. De interpre tatie van Zagwijn was helaas weinig overtuigend, de zuiverheid en toonvorming lieten wel eens te wensen en door matheid der voordracht kwam het wezenlijke der muziek niet over de rand van het podium heen. Voorafgegaan was de meesterlijke symphonie no. 39 in Es gr. t. van W. A. Mozart, die een bij zonder goede uitvoering genoten onder de vaste leiding van Marinus Adam. Deze muziek verrukt de oren der toehoorders, die de dirigent met wartne bij val beloonden. Na de pauze werd een boeiende uitvoering gegeven van de mooie kleurrijke symphonische suite „Sheherazade" van Rinsky- Korsakoff. De H.O.V. was hierin op haar best en de blazers ver dienen een extra pluim voor hun zuiver en muzikaal spel. Concertmeester Jan Hesmerg speelde met mooie, warme toon, evenwel niet vlekkeloos, zijn aantrekkelijke solo-partij. Het publiek was opgetogen over deze geslaagde uitvoering en bracht dirigent en orkest een ovatie. O.FOLGE FONDEN Administratie en advertenties DRUKKERIJ CORNEGGE Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Telefoon 8619 Terrasvogels liet zich door O. V. V. O. overspelen. De Terrasvogels, die de laatste tijd zo aardig op dreef waren, hebben Zondag j.l. wederom voor een verrassing gezorgd, maar. voor een onaangename. Geen mens zal er in het Ter- rasvogels;kamp aan getwijfeld hebben, of de ontmoeting tegen O.V.V.O. zou moeilijkheden op leveren, maar dat de ploeg der blauw-witten reeds met de rust er zo slecht zou voorstaan dat men reeds toen aan een over winning moest gaan twijfelen, zal wel niemand verwacht hebben. De Terrasvogels-ploeg, vooral de verdediging, speelde in niet al te beste vorm, al willen we het slechte terrein gaarne als ver ontschuldiging aanvoeren. Maar de eerlijkheid gebiedt er weer aan toe te voegen, dat dit niet tot gevolg had behoeven te heb; ben, dat de dekking zo verwaar loosd werd, als nu 't geval was. Daardoor kon het gebeuren, dat O.V.V.O. op een gegeven mo ment een 30 voorsprong had. In drie minuten tijd scoorden de Amsterdammers 2 doelpunten, 't Eerste doelpunt der O.V.V.O.'ers was echter „clean off-side". Ondanks de wanhopig lijkende 30 achterstand, is Terrasvogels er toch nog in geslaagd, de Am sterdamse harten angstig te doen kloppen. Hein Röbken zag n.l. kans de Mokummer doelman tweemaal te doen vissen. Het tweede doelpunt ontstond uit 'n vrije trap waaruit de bal via Cobben bij Röbken kwam, die voor de rest zorgde. Bijna werd ook nog de gelijkmaker gescoord Uit een door Schipper genomen hoekschop kopte Cobben de bal heel goed in, doch de keeper kon nog juist redding brengen. En toen, wat wel meer ge beurt, toen kwam bij een plotse; linge uitval van O V V O een doelpunt aan de andere kant en in plaats van 33 werd het nu 42, En dor een fout in de achterhoede der blauw-witten werd het zelfs 52. Vijfmaal werd Akkerman Sr. dus gapasseerd, maar deson danks moet getuigd worden, dat hij een aantal zeer lastige schoten keurig heeft gestopt. Velsen verliest zelfs van De Meteoor. Het wil met Velsen niet de laatste tijd. Zondag j.l. werd zelfs van De Meteoor verloren, hoewel dit toch heus zo'n sterke club niet is. Velsen kwam in een enigszins vreemde opstelling uit. De elf talcommissie had n.l. Bakkum op het reservebankje doen plaats nemen, zodat de voorhoede er nu van links naar rechts als volgt uitzag: Donker, de Haan, B. Tromp, Kramer, Braam. Deze opstelling nu is geen vol ledig succes gebleken vooral 't spel van het binnentrio was ver re van sterk. De Haan, die vroe ger al eens voor het eerste elf; tal is uitgekomen, deed het nog „niet zo gek", maar de opstel ling van Bertus Tromp bleek op een vergissing berust te hebben, want deze speler voelde zich op de midvoor-plaats thuis als de bekende kat in het dito pakhuis. En dit was temeer jammer, om dat de beide vleugelspelers die ditmaal meer, dan anders het ge val is, in het spel werden betrok ken, tal van goede voorzetten voor het Meteoor-doel deden neerkomen. Tromp had echter te veel tijd nodig om tot een schot te komen, waarmee voor de zoveelste maal bewezen werd dat een goede halfback nog niet altijd een bruikbare aanvaller is. Toch heeft Velsen de overwin; ning in handen gehad. De rust had zeker met een Velsen-voor* sprong kunnen ingaan, want in deze periode kregen de geel- hemden een penalty toegekend

Weekblad Huis aan Huis | 1951 | | pagina 1