De grote zaal van „De Weijman" stampvol belangstellenden bij de trekking van de A.W.S. Velsen kon hef wederom niet bolwerken. Kinheim won met 3-1. NIG No. 49 veg 31 rinklaan 45 gave van RIJ CORNEGGE in 8619 VRIJDAG 14 DECEMBER 1951 STRIJEENKOMST rdag 20 December j om 8 uur, zal er rnkomst voor ieder» gehouden in de Ger. Burg. Enschedélaan den uit Indonesië Ds. D. Ringnalda, ;ant te Overveen, ver „Het levensge- Kerstfeest". lenzang, zal er ook igen door het Ger. Zangkoor en een is, zoals altijd, ge- NIEUWS VAN )LKSONDERWIJS. St. Nicolaasviering erleden behoort en ite nog vertoeven van de goede Sint kleuterscholen, waar togen kinderschare n met een keurcol- maakte geschenken aandacht voor een de dames Eyndho- u onderricht zullen maken van eenvou» naakvolle Kerstver- .chikt voor de ta- rstboom. ie hun biljetje nog l aan de scholen :verd, kunnen dit Zaterdag doen bij :k, Hyacintenstraat wordt gehouden op Dec. in de Kleuter- ipaarnberg" aan de avonds om 7 uur m bedragen f 0.50 EPAST MET UW WATERLEIDING. cans op vorst toe- t het Gas» en Wa- ijf in de gemeente indacht op onder- de verordening op ing, is elke geabon- een perceel, waar een watermeter is •plicht zorg te dra- e meter niet be- beschadiging, ten» vorst of dergelijke ischiedt voor reke- geabonneerde. Om gerief te voorkomen aangeraden de me- af te dekken en bij it de leiding af te BRIDGECLUB )E KENNEMERS". actieve leiding van ommissie wordt het >p regelmatige wijze ct afgewerkt, competitie is reeds t de 3e wedstrijd en irom wijzigingen in omen. d. gaan thans aan 't L Soomers; in de B» laren aan de kop en s Mulder en Holle- Kulman en de heer gen. In de C.»afd. ïte plaats ingenomen Zantvoort. :ste clubavond werd traditionele wilde St. e gehouden versteld over de vin van de T. C. Ook nieuwe attracties ïitengewoon in de Op een gegeven len alle Bridgers een >e ondergaan en kwamen allen als St. Nic. te voor schijn. Het was zeer grappig zo veel Sint Nicolazen te zien. Dit evenement werd door de fotograaf Pietersen op de plaat vastgelegd. Het was veel te spoe dig tijd om het einde te horen aankondigen, hoewel dit toch weer werd verzocht door dat er voor elke deelnemer een prachti ge prijs beschikbaar was. Het was inderdaad een wilde St. Nicolaas drive de Kennemers waardig. ONDER DE PANNEN! Neen zover is het nog niet, maar de bouw voor het clubhuis van de Postduivenvereniging „De Luchtpost" te Santpoort, vordert reeds. Er zijn nog enkele loten ver krijgbaar en een aantal prijzen zijn nog aan de loterij toege» voegd. De trekking heeft plaats op 21 December a.s. des avonds 8 uur in café Zomerlust, door Notaris W. A. Dolleman. CHR. KLEUTERSCHOOL (Dorp). Bouwfondsactie nieuwe kleu terschool. De taart van deze week, be- -ehikbaar gesteld door Bakkerii Zuyderduyn, Kerkerinklaan 44, gaat naar: fam. van Woensel, Bo- nairestraat 37 boven. Ieder ingeschreven bouwfonds lid heeft een volgnummer. Uit deze nummers wordt de wekelijk se taart getrokken. Is u nog niet ingeschreven als bouwfondslid a 10 ct. per week? Geeft u dan op aan de adressen Terrasweg 65; Hoofdstraat 163, Hagelingerweg 175. P. S. De taart van fa. Dillewijn ging verleden week naar fam. Hoogstrate, C'remerlaan 24. Mooie collecte-opbrengst. De 1.1. Zondag gehouden col lecte onder de H.H. Missen ten behoeve van de noodlijdende ge bieden door de overstromings ramp in Noord-Italië, heeft de R.K. Kerk aan de Frans Netscher- laan opgebracht de belangrijke som van f 1292.27. En de kerkdeur-inzameling voor de Medische Missie-Actie f 123.21 KERKBERICHT R.K. KERK. Zondag 16 December H.H. Mis sen 6.45 uur, 8 uur, 9.15 uur (Hoogmis), 11 uur. Te 7 uur Adventslof, waaronder conferentie over: de Liturgie rond het Kerstfeest. Maandag half 8 Maria Garde (I) Dinsdag 8 uur Maria Congre gatie (dames). Woensdag te 7 uur Gezongen H. Mis of z.g. Missa Aurea; te half 8 H. Familie (jeugdafd.) Donderdag 8 uur buitenkerke lijke viering van het eeuwfeest der Aartsbroederschap van de H. Familie. Vrijdag half 8 oefening van de H. Kruisweg. Zaterdag half 8 Broederschaps lof. BOSVOLK-VRIJE VOGELS Woensdag 19 December, ko men de jongens en meisjes van bovengenoemde jeugdgroepen om half acht in de Ned. Hervormde Kerk bij elkaar voor een Kerst wijding-samenkomst. Enige jon gens en meisjes zullen het Kerstspel „Haast U naar de stal" te zien geven. Ouders van de kinderen en belangstellenden zijn welkom. Donderdag 6 December vond in „De Weyman" de laatste trekking plaats van de grote St. Nicolaas-dekeriactie van de Alg. Winkeliersvereniging Santpoort. De actie die zich in een over» weldigen.de belangstelling mocht verheugen, vond haar hoogtepunt Donderdag j.l. De grote zaal van „De Wey man" was geheel bezet toen de voorzitter van de A. W. S. een begin maakte met het bekend maken van de namen van de ge lukkige prijswinnaars van het grote aantal prijzen dat boven de dekenprijzen beschikbaar was ge steld. Telkens ging er een hoera in de zaal op als een van de win» naars aanwezig bleek te zijn. Hieronder volgen de prijzen met de namen van de winnaars. Compóteschaal, de Kok, Kerk- weg 126; 1 blik doperwten, H. P. Goed, Hoofdstraat 28; 1 liter vruchtenwijn, L. Beyerbacht, Kerkweg 137; 1 bonbonschaal, M. v. d. Sluis, Rusburglaan 18; 1 pak taai, A. Risseeuw, Rusburglaan 9 1 fl. slaolie, L. van IJzendoorn, Middenduinweg 59; 1 fl. schilletje P. C. Schoorl, Duinweg 41; 1 paar schaatsen, P. v. d. Berg Duin- lustparkweg 62; 1 fl. spercie- bonen, P. op den Kelder, Hof- geest 4; 1 pak taai; H. de Graaf Hagelingerweg 27; 1 zilveren schaal, Kootje Molenkamp, Ha gelingerweg 14; 1 levensmidde lenpakket, Plas, Cremerlaan 37; 1 fl. wijn, G. Drijver-v. Dijk, Molenstraat 15; 1 levensmiddelen pakket P. M. Gremmé, Rijksweg 394; 1 chocoladeletter, H. J. Smit, Kerkweg 45; 1 bl. worst, Rienke de Bruine, Wüstelaan 11; 1 ds. sigaren, M. Zonneveld, Alb. Thijmlaan 61; 1 fl. vruchtenwijn, J. Buter Pijnboomstraat 80 rood; Haarlem; 1 ds. Boldoot, P. Luthe Schipholt, Rijksweg 438; 1 ds. si» garen Th. B. v. Geldorp, Hoofd straat 152; 1 pot jam, W. Raman Wüstelaan 19; 1 pakket levens middelen, H. Gerrits, Prov. Zie kenhuis: 1 kistje sigaren, N. van Geldorp, Bl.straatweg 130; 1 fl. vruchtenwijn, W. Graas, Hoofd» straat 10; 1 steelpannetje B. J. Lunenburg, Hagelingerweg 129; 1 pak Klokzeep W. Bos, Wüstelaan 32; 2 theedoeken, v. Olffen, Rijks weg 396; 1 ds. sigaren, Leo v. Zijl, Terrasweg 52; lp. cacao, J. J. Bonarius, Hoofdstraat 140; 1 ontbijtlaken, Boeland, Tollenstr. 11, Driehuis; 1 pak Klokzeep Mevr. K. de Jonge, Hoofdstraat 222; 1 levensmiddelenpakket, G. J. Bremerkamp, Kerkweg 46; 1 kaas, Jo Raman, Wüstelaan 19; 1 bs. Ovalmaltine, J. P. Hand- graaf, Uitendaalstraat; 1 fl. abri kozen, Van Vonno, Kerkerinkl. 16; 1 boek Omn.ibus v. d. Jeugd, A. C. Rebergen, v. Dalenlaan; 1 kistje sigaren, v. Everdingen, Ant. v. Goesstraat 22; 1 paar Noorse wanten, Biallosterski, Kriudbergerweg 99; 1 ds. biscuit v. d. Belt, Lazarus Mullerlaan 9; 1 kistje sigaren, v. Doornik, Nar» cissenstraat 40; 1 mand levens middelen, Oudendijk, Wüstelaan 101; 1 stel dames-ondergoed, Bloemenmagazijn Nieuwenhuis; 1 fles wijn, Jopie Versteeg, Ane* monenstraat 1; 1 pak levensmid delen, Wed. Komen, Overbilt- weg 20; 1 mat, v. Dillewijn, Hoofdstraat 192; 1 hengelspel, Mevr. Stein, Hoofdstraat 234; 1 ds. sigaren, P. v. d. Aar, Burg. Enschedélaan 35; 1 chocoladelet ter, Koelemey, Hagelingerweg 201 1 pot cyclames, Mevr. Trousset, Terrasweg 66; 1 pak levensmidde» len, Mej. Schouten, Luderweg 29 Haarlemmerliede; 1 ds. lepeltjes Mevr. Tors, Kerkerinklaan 60; 1 doos Post, Visser, Kerkweg 68; 1 ds. toiletzeep, Dam, Hyacinthen straat 21; 1 pak levensmiddelen, Bontebal, Slaperdijk 36 a; 1 schaal fruit, L. Gerhard, Biallos- terskilaan 11 rood; 1 nest scha len, H. v. d. Heuvel, Zinnevelt» laan, 39; 1 fl. advocaat, J. Kleyn, Westlaan 6; 1 kist appelen A. Bus Narcissenstraat 25; 1 kaasje, T. H. v. Dijk, Rijksweg 432; 1 fruit mand, M. de Lee, Rijksweg 422; 1 horlogeband, G. Maas, Hoofd straat 96; 1 kist sigaren D. Quak- kelaar, Burg. Enschedélaan 5; 1 zakje snoep, v. Proosdig, Irissen- straat 6; 1 horlogeband, Lans, Wulverderlaan 4; 1 paar dames schoenen, L. Dekker, Voorplaats 32; 1 tafelkleedje, Mevr. R. Balm Bld.straatweg 106; 1 kist fruit, Jongejans, Velserbroekstraat 17; 1 reparatiebon horloge, P. Kop- pes, Vlugthovenstraat G 11; 1 bloemenbak, H. H. Bennink, Kerkweg 152. Het Velsen-elftal dat tegen Kin heim in 't veld trad, was weder om grondig gewijzigd. Het zag er als volgt uit: De Graaf; Geu- zenbroek, Boon; Tromp Jr., Tromp Sr. De Haan; Braam, Hoogendijk, Bakkum, Wijker, Donker. De omstandigheden, waaronder deze ontmoeting gespeeld moest worden, waren niet bepaald gun stig: Er stond een halve storm van doel tot doel. Daar tegenover staat echter, dat het veld, ondanks de vele regen, die aan de voor avond gevallen was, niet glad was. De wedstrijd begon, zoals elke ontmoeting dit pleegt te doen, met handjesgeven en tossen. Het eerste ging de Velsen-aanvoerder goed af, maar bij de tweede nood zakelijke bezigheid maakte hij o.i. een fout: Hij won n.l. de toss en verkoos tegen de zware wind in te spelen. In zijn plaats hadden we dit vast niet gedaan en we veronderstellen, dat zijn keus de Kinheim-aanvoerder zeker wel kom is geweest. Kinheim leidde, dank zij de steun van de wind, met de rust met 30. Het eerste doelpunt ontstond al vrij spoedig na het begin en wel door een lichte wei feling in de Velsen-verdediglng, welke tot gevolg had, dat de Kinheim - linksbinnen onver wachts alleen voor De Graaf Administratie en advertenties DRUKKERIJ CORNEGGE Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Telefoon 8619 kwam te staan. Kansloos werd de Velsen-doelman, die al direct na de aftrap een zeker doelpunt had voorkomen, nu gepasseerd. Van de beide andere doelpun ten was er nog één onhoudbaar, doch het schot van Van der Wateren al had de bal dan ook een geweldige snelheid leek ons voor een doelman van de klasse van De Graaf houdbaar. In deze eerste helft heeft Velsen zeker niet stilgezeten. We noteerden tal van werkelijk goed- opgezette aanvallen, die Groene- veld c.s. wat speelde deze „ve teraan" nog een nuttige partij! voor lastige problemen stelden, doch uiteindelijk leverden ze geen doelpunt op, deels door goed ver dedigen van Kinheim (Groeneveld Keirsgieter!) deels door te on besuisd schieten (Kramer o.a.) In de tweede helft is Velsen vrijwel voortdurend in de aanval geweest, maar Kinheim verdedig de zijn» kostbare voorsprong met de moed der wanhoop. Toch wer den er door de Velsenaren voorhoedespelers zowel als halt- spelers tal van schoten op de Kinheim-veste gelost. De Kinheim doelman ontpopte zich echter als een doelman van klasse. De hard ste schoten stopte hij op stijlvolle wijze. Verder voorkwamen de andere Kinheim-verdedigers, toen Keirsgieter reeds gepasseerd was, toch tweemaal een zeker doelpunt o.a. na een prachtige kopbal van Bakkum, en stond ook de lat eenmaal een Velsen-doelpunt in de weg. Door al deze tegenwer king van Fortuna kon Velsen 't niet verder brengen dan één doel punt, dat door Bakkum werd ge scoord. Onze plaatsgenoten ver loren dus met 3—1. De wedstrijden voor Zondag. Het was Zondag j.l. voor Vel sen een slechte dag, niet alleen omdat het zelf van Kinheim ver loor, maar ook omdat D.C.G., de hekkensluiter, het stoute stukje uithaalde het sterke Vitesse tc kloppen. Door deze gang van za ken heeft Velsen nu nog maar één verliespunt minder dan Kin heim en D.C.G. 't Wordt dus hoog tijd, dat Velsen eens uit een ander vaatje gaat tappen. Zondag a.s. wordt „uit" tegen D. C. G. gespeeld. Wanneer Velsen er in mocht sla gen deze ontmoeting te winnen dan zou de horizon weer aardig oplichten. Maarzover zijn we nog niet, want D.C.G. blijkt in derdaad tot iets goeds in staat enheeft mogelijk nu de smaak beet. Daarom driedubbel aangepakt, Velsenaren en ge werkt van de eerste tot de laat ste minuut! Krijgt Velsen met de onderste plaats bezetter D.C.G. te doen, de Terrasvogels krijgen het de leiding hebbende Vitesse op be zoek. Dat belooft een aardige wedstrijd te worden aan de Kwekerslaan, want Vitesse, dat Zondag j.l. zo'n onverwacht pak slaag kreeg van D.C.G. zal zeker alles in het werk stellen, om nog niet meer terrein te moeten prijs geven. Daar staat tegenover, dat Terrasvogels al reeds meer ge toond heeft in staat te zijn sterke tegenpartijen het vuur na aan de schenen te leggen. We zijn dan ook zo vrij te veronderstellen, dat Vitesse niet helemaal gerust de reis naar Santpoort zal aan vaarden,

Weekblad Huis aan Huis | 1951 | | pagina 1