Marionettentheater van Bert Brugman bezoekt Santpoort. c Straalj agerpiloot Armand Groeneveid. Jaarl. Orkest Veren. l/qcQtoite "SSS&s* in Santpoort 14e JAARGANG No. 2 11 Redactie Terras weg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van DRUKKERIJ CORNEGGE Telefoon 8619 SanfocdfeWeehblad aan HUIS VRIJDAG 9 JANUARI 1953 Administratie en advertenties DRUKKERIJ CORNEGGE Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Telefoon 8619 JFFICE OF INFORMATION SERVICES WILLIAMS AIR FORCE BASE Chandler, Arizona d 1 N- i «S Tl 15 i 3 Ax.1 L V F k .3 fe' f vc- Sa1 Bia'- Ge De zilveren vleugels (wings) voor straaljager-piloot werd 19 Dee. te Arizona verleend, gepaard gaande met officiële bevorderings plechtigheden aan: Sergeant vlie genier Armand Groeneveid, zoon van mevr. A. GroeneveidBraai, Hoofdstraat 61 Santpoort N.H. De bevorderingsklasse was sa mengesteld uit vliegeniers van 4 Nato-landen: België, Frankrijk. Nederland en de Ver. Staten. Kolonel James D. Mayden, es kader-commandant, overhandigde de vleugels (wings) en diploma's. De geallieerde vliegeniers ont vingen de U.S. vleugels (wings) en 'die van hun eigen luchtstrijd krachten. Tijdens hef uitreiken der vleu gels (wings) werden ter ere van de nieuwe straaljager-piloten of ficiële escadrille- en andere vliegoefeningen gehouden. Het traditionele diné met bal tjesloot de dag. Sergeant Groeneveid trad in 49 te Bussum in Ned. Mil. dienst. Hij behaalde het Mulo-diploma 3B- in 1948. Voor hij in Mil. dienst Lacl was hij als mecanicien in -ienst bij garage Maarschalk te lantpoort. Serg. Groeneveid ontving zijn rond-opleiding in de Ver. Staten p Malden Lucht Basis. Missouri. va? jr H-. BIJZONDER CONCERT Het concert, dat met medewer king van de beide Haagse con- rtmeesters Herman Krebbers en 'eo Olof door de H.O.V. gege- en werd, was wat het program- rria en de solisten betreft een her- aaling van het concert op 29 De- mber 1951. Ook nu voerden de- v^lfde violisten het dubbelconcert an J. S. Bach uit, waarbij opviel •v- behalve de reeds aanwezige •hnische eenheid, artistiek een f eer stijlzuivere uitvoering dan vorig jaar gegeven werd. Men ..ou echter wensen, dat de violist Mof een grotere toonvorming kon ■reiken. In de veelal gelijkwaar dige partijen der beide violen ink zijn partij te veel weg. De ;oncerten van Beethoven en irahms wisselden van solist. Vo- ig jaar speelde Krebbers Brahms "ins gaf Olof een technische Vnappe uitvoering van dit con cert. Ook hier deed het gebrek aan toonvolume tzich gelden. Olof voelde dit blijkbaar en forceerde rijn streek, waardoor de toonrein- heid in het gedrang kwam. Her- rebbers gaf een artistieke d technisch verantwoorde inter pretatie van het vioolconcert van •cel hoven. De intensiteit, waar- jee hij speelt, zijn warme en rijk eschakeerde toongeving houden de toehoorders in de ban. In het middendeel, waar de so- .oviool de omspeling van de me- HfS geeft, was zijn spel te na- Sinds de oprichting' van de Velser Kunstkring „Voor Allen hebben we in eigen gemeente kunnen genieten van een aantal kunstvolle voorstellingen, waar van genoemd kunnen worden het opera-concert door de H.O.V.het Scapino-ballet voor de jeugd, het Jeugdconcert voor middelbare scholieren door het Kennemer Trio en de toneelvoorstellingen „De Appels van Eva", door Johan Kaart en Meeuwen boven Sor rento door Herman Bouber. Naast deze voorstellingen, wel ke in het Rex Theater te IJnrui- den-Oost werden gegeven, stelt de Kunstkring1 zich ten doel ook in de verschillende wijken van de gemeente een aantal goede voor stellingen te geven. Nadat Velsen- Noord genoten heeft van een voor stelling met Bert Brugmans Ma rionettentheater is nu de beurt aan Santpoort. Vriidag 25 Januari zal dit be roemde Marionettentheater voor de Kunstkring in Santpoort een voorstelling geven in het Herv. Jeugdhuis aan de Burg. Ensche- délaan. Voor de jeugd zal het "s middags om half vijf het spel opvoeren van „Paulus de Boska bouter en 's avonds om 20 uur voor de ouderen de Opera „Pal jas en „Het Oude Lied" van Mozart. De Kunstkring twijfelt er niet aan, dat ook in Santpoort dit stre ven gewaardeerd zal worden en dat de zaal van het Herv. Jeugd- gebouw voor deze voorstellingen te klein zal blijken te zijn. Aan de belangstelling v oor deze voor stelling zal moeten blijken of wij in de verschillende delen van de gemeente met deze culturele voor stellingen door moeten gaan, zo dat het niet meer nodig zal zijn goede culturele voorstellingen in andere gemeenten te moeten gaan zoeken. Wij raden u daarom aan deze avond vrij te houden en met het werk van de Velser Kunst kring „Voor Allen eens kennis te gaan maken. Voor nadere gegevens verwijzen wij naar de advertentie in dit blad. Voor het bestuur van de Velser Kunstkring' „Voor Allen", G. W. F. DE MAN, secr. Vrijdag 16 Januari zal Dr. -A. F. J. Portielje, oud-inspecteur van de levende have van Artis, in Het Jeugdhuis te Santpoort dorp zijn causerie houden over „Omgang met dieren", een cau serie die zal worden toegelicht met lichtbeelden (niet met film, zoals vorige week abusievelijk werd vermeld). Dr. Portielje heeft zeer veel met de dieren van Artis meege maakt. hij heeft ze onder alle om standigheden geobserveerd en kan over zijn ervaringen buiten gewoon veel vertellen. Bovendien heeft hij de gave zijn stof op 'n boeiende wijze te kunnen bren gen waardoor hij steeds verzekerd poort s Bloei. Zij, die nog geen lid zijn van Santpoort's Bloei, kunnen plaatskaarten verkrijgen vóór het begin van de voorstelling aan de zaal. Aanvang van 'In Inzing precies om 8 uur. U weet het toch, reeds voor f 1 per jaar kunt u lid worden van Santpoort's Bloei. U behoeft dan niet te wachten of er nog kaarten over zijn doch kunt voor u en eventueel uw echtgenote vooruit plaatskaarten bespreken. Een briefkaart naar het secre tariaat: Burgemeester Enschedé- laan 54 of een telefoontje is vol doende. Telefoon 8682. Bij de (nieuwe aanmeldingen voor het lidmaatschap ontvingen wij deze week een enveloppe, waarbij de afzender verzuimd had het briefje in te sluiten. Het adres van het secretariaat was ge typt. De afzender werd niet ver meld. Mogen wij t briefje alsnog ontvangen? Bij voorbaat dank. Chr. Kleuterschool (dorp). Bouwfondsactie „Dubbeltje per week". De taart van de week, beschik baar gesteld door bakkerij Dillewijn, Hoofdstraat 192, gaat naar fam. Sanders, Laurillard- laan 15. Namens de Bouwcommissie, Terrasweg 65 Hoofdstraat 163 P.v.d.A. De eerste fakkeldragersbijeen komst in Santpoort-Station zal gehouden worden op Dinsdag 13 Januari a.s. Als voorman treedt op de heer Van Veen. Bij wijze van uitzondering zal deze eerste bijeenkomst worden gehouden in De Toorts, aanvang 8 uur. Duur ongeveer 2 uur. NED. CHR. VROUWENBOND. De afdeling Santpoort van de Ned. Chr. Vrouwen Bond hoopt op Vrijdag 16 Januari a.s. des avonds 8 uur in de Ned. Herv. Kapel, Pastorieweg, haar maan delijkse bijeenkomst te houden. Op het programma staan o.a. een causerie over een reis naar Zweden en zang van het Gem. Dubbelkwartet „Pro Musica". Belangstellenden zijn hartelijk welkom. stellen met kans op een bekro ning of prijs. De keurmeester de heer Saar- loos heeft de zeer zware opgave gekregen om de beste exemplaren uit te zeeker. er vast te stellen welke duif of doffer de mooiste is. Van diverse personen, firma's enz. werden reeds prijzen ontvan gen welke als ere-prijzen uitge reikt zullen worden. Voor de bes te oude doffer, oude duif. jonge doffer en jonge duif. is elk een aardig bekertje beschikbaar. Mochten er onder de lezers van dit blad personen zijn die ook een prijsje beschikbaar hebben, dan zullen de inzenders dit zeer ze ker op prijs stellen.. De heer Hols. Terrasweg 6 zal gaarne deze prijsjes in ontvangst nemen. Zondagavond om 5 uur heeft de prijsuitreiking plaats, waarna de tentoonstelling wordt gesloten. Heeft u belangstelling voor de duiven, komt dan Zaterdagmid- een is van een groot aantal toehoor ders. Santpoort's Bloei prijst zich dan ook gelukkig haar winter- programma met een spreker als Dr. Portielje te kunnen openen. Ieder die deze avond wil bijwo nen wordt echter geadviseerd tij dig plaats te bespreken. Liet plaatsbespreken kan geschieden op Donderdag 15 Januari 's mid dags van 2 tot 3 uur aan de zaal, echter alleen voor leden van Sant- Ook op het gebied oan schild- padden is Artis Links cle reuzen-landschildpadvan de Seychellen, gelijking een gewone Griekse landschildpad. DE SANTPOORTSE POST- DUI VENTENTOONSTELLING WORDT EEN SUCGES. Zoals vele bekend zal zijn, is er a.s. Zaterdag 10 Jan. en Zondag 11 Jan. in de grote zaal van „Zo- merlust" een postduivententoon- stelling. 57 Santpoortse duiven sportbeoefenaars hebben hier voor ingeschreven en zullen hun beste en mooiste duiven daar tentoon- „gesorteerd rechts ter ver- dag of a.s. Zondag in zo'n groot mogelijke getalen naar „Zomer- lust". De tentoonstellings-com- missie zal u daar zeer dankbaar voor zijn. K. A. B. De afdeling Velsen van de K.A.B. houdt ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan een receptie op Zaterdag 17 Januari van 35 uur in het Patronaats gebouw te IJmuiden-Oost, DRIE KONINGEN-ACTIE. Deze week wordt in de parochie Santpoort gehouden een „inzame ling bij de Kribbe van goederen in natura ten behoeve van arme zieken en zwakke kraamvrouwen welke bezocht worden door de dames van de H. Elisabethvereni- ging. Wij vertrouwen dat zeer velen aan onze oproep zullen beant woorden. SAAED CITY. Maandag 12 Januari 's avonds te 8 uur wordt in „Zomerlust" (Hoofdstraat) te Santpoort, ge draaid de prachtige geluidsfilm „Saaed City", met een inleiding over de laatste gebeurtenisen in China. Toegankelijk boven 18 j. De entree ad f 1.is bestemd a oor de uit China verbannen missionarissen. 's Namiddags te 4 uur is er een speciaal jeugdprogramma (tot 16 jaar). Toegangsprijs 25 c.t. De Chinese muziek, de chinese zeden, maken dit fdmproduct bij zonder interessant. Goede Neder landse teksten maken het volgen van het filmverhaal gemakkelijk. VACANTIE IN SANTPOORT. FLORA 1953. Van 14 Maart tot 14 Mei 1953 zal op de terreinen van het prach tige wandelpark „Groenendaal te Heemstede, een grote bloemen tentoonstelling worden gehouden, die naar men verwaacht, bezocht zal worden door vele tienduizen den mensen. Men houdt er rekening mede, dat zeer veel vreemdelingen de nieuwe tentoonstelling zullen be zoeken. De ervaring opgedaan met „De Keukenhof" te Lisse heeft dit geleerd en daarom is men thans reeds bezig het hotel- en pensionverblijf voor deze gas ten te organiseren. Haarlems Bloei heeft de organisatie van de huisvesting in handen genomen en heeft zich op ons verzoek bereid verklaard ook Santpoort in te schakelen bij het onderdak bren gen van de vreemdelingen. Wij hebben afgesproken met Haarlem's Bloei, dat wij een lijst zullen samenstellen van alle adressen in Santpoort waar één of meer kamers voor pensionge- bruik beschikbaar zijn. Haarlem's Bloei zal bij het onderdak bren gen van de vreemdelingen deze lijst raadplegen en vraagt daartoe om een zo volledig mogelijke op gave van hetgeen geboden wordt. Men wil weten hoeveel kamers en hoeveel bedden per adres be schikbaar zijn, of telefoon en bad aanwezig zijn, of eventueel van fietsenbergplaats of garage ge bruik gemaakt kan worden, of volledig pension aangeboden wordt of dat er alleen slaapge legenheid geboden wordt, enz. Omdat de voorbereiding van het onderdak brengen van enige duizenden mensen veel tijd eist moet de lijst met Santpo rtse adressen ongeveer half Januari in ons bezit zijn. Wij wekken daarom iedere ge- interesseerde in eigen belang op zo spoedig mogelijk de gevraagde gegevens te verstrekken. Aanmelding s.v.p. alleen schrif telijk. Een briefkaart met naam en adres er op en verder vermel ding van de gevraagde gegevens toesturen of afgeven a,an W. E. Liedmeijer, Burg. Enschedélaan 54. is voldoende. -TT

Weekblad Huis aan Huis | 1953 | | pagina 1