SmripoafeWeehHad aan E KRUISBANIER. De heer G. Hop door het K.N.G. V onderscheiden. 25 jaar School met den Bijbel. Bevolkingsonderzoek op T.B.C. Nederlandsch Bijbelgenootschap. Lourdes-acïie van de K. fl. J. JAARGANG No. 15 eclactie Terras weg 31 I Kerkerinklaan 45 Uitgave van DRUKKERIJ CORN EGGE Telefoon 8619 VRIJDAG 10 APRIL 1953 Administratie en advertenties: DRUKKERIJ CORNEGGE Terras weg 31 Kerkerinklaan 45 Telefoon 8619 fus kau niets gebeuren. Wij u geregeld ter kerke wij ii alles, wat ons tot gelovige istenen stempelt wij gelo- dal ons leven in Gods hand n, eerlijk gezegd, vinden wij we het niet zo gek doen. >e kinderen komen knap voor 'dag dank zij moeder, die o uil nieuw weet te maken zorgen ervoor, dat de „jon- is op lijd naar kinderkerk ot Ibchesatia gaan zeil leest ter na liet middagmaal een kje uit de Kinderbijbel, om- I ook de kleintjes er iets aan eten hebben en na liet boter- ametje voor het naar bed gaan "t vader een stukje uit de hte" Bijbel. Vader en moeder en er op, dat de kinderen i avondgebedje niet overslaan, 'vindt zeil, dat er maar wei- aan je echt Christelijk gezin bert. Lr is wel eens wat, bij rbeeld, toen de oudste op een oie dag liever een eind ging ndelen, dan ter kerke te gaan. af dat kwam weer op z n poot- terecht. De jongen zag zelf in hij verkeerd had gehandeld nu loopt hij weer netjes in het ■eel. ;ee, je mag niet mopperen, elf heb je een behoorlijke be lang bet is niet zo, dat er dagen vlees op tafel komt, ar de vrouw weet met haar shoudgeld wonderen te doen f'al valt het in deze tijd niet [e, de eindjes aan elkaar >te jperl je geeft ieder het zijne er is geen leverancier, bij wie gezin in het krijt staat, in nu niet om het een of ander f- je wordt rijkelijk door de er gezegend, jnaar.(daar je toch ook een beetje recht Nee. natuurlijk zèg. je.zo iets t. maar diep in je hart, vind je h, dat je het met je leven toch t zo slecht maakt en dat het jen lijk min of meer vanzelf eekt, dat mensen, die zo voor- iffelijk leven, hier op aarde ir reeds de beloning' voor ont- iigen. daar dan komt de tegenslag, ■kte kan (het pezin achterop ngen er kunnen moeilijkhe- komen met de betrekking, die vast leek en die. op later leef- 1 recht gaf op pensioen. O. er n van alles verkeerd gaan in n goed. uitnemend gezin. De Kleren zijn groter geworden kan ze niet meer zo gemakke- v aan het handje mee naar de rk nemen zij zoeken hun ren vrienden en hun [eigen missen, die het niet zo nauw men. Misschien moet er dras PKKING „VLEESTOMBOLA R.K. S. V. „VELSEN". Jn 31 Maart j.l. vond de trek- :g plaats van de Vleestombola n de R.K. S. V. „Velsen". De ijzen vielen als volgt: Vlees- ïotel van f 10 op lot no. 436. Prijzen van f 5 op de nrs 32, 524 en 1999. Prijzen van f 3 op de ns. 1531. 1, 960, 1483, 89, 904, 1374, 1666, 57, 1675, 1033, 749, 1488, 1554, 57, 1036, 1264, 115, 110, 1614, 790 en 1262. ÏD. CHR. VROUWENBOND. De al'd. Santpoort van de Ned. ir. Vrouwenbond heeft de randelijkse bijeenkomst vast- steld op Vrijdag 17 April a.s. s avonds 8 uur in de Ned. Herv. ipel, Pastorieweg 1. De oud-Bondspresidente, mevr. KnoppersValkenier uit Arn- :rdam hoopt die avond te spre- n over: „Persoonlijk verant- eordelijkheidsbesef". Belangstellenden zijn hartelijk ■lkom tisch worden bezuinigd en wordt met steeds groter zorg liet einde van de maand tegemoet gezien, omdat de leveranciers, ondanks alle bezuinigingsmaatregelen niet meer zo prompt kunnen worden betaald als vroeger. En als het geld reeds op is, houdt moeder nog zon lang stuk maand over. Je sveet wel, dat God zijn zon laat schijnen over goede en over kwade mensen, maar toch Hoe goed was alles hoe moei lijk en zwaar is het leven tegen woordig. Als je zou durven, zou je in opstand komen tegen die God, die je dat goede, zelfverze kerde leven afnam, ofschoon je toch in Zijn wegen wandelde. Je mag niet treden in Zijn wijze raad maar je kan het toch niet goed hebben, dat anderen, die zich veel minder, of helemaal niets aan Gods wil gelegen laten liggen, de wind in de zeilen schijnen te hebben, Je begrijpt niet,, hoe dat nu mogelijk is en je meent, dat God zich wel zal vergissen en vertwijfeld vraagt de goedwillen de man zich af. waar dat alles voor nodig is. Twijfel ontstaat in zijn hart. Hij heeft getracht, als een goed Christen te leven en nu ontvangt hij, als dank daar voor de ene tegenslag' na de an dere. Het trotse devies: ons kan niets gebeuren heeft hij al lang terzijde moeten stellen. En als hij anderen ziet wier pad over rozen schijnt te gaan, verzekert hij met enige bitterheid: wacht maar je bent er óók nog niet. Nu zijn je kinderen nog klein, maar strak» als ze groter worden, zal je wel merken, dat ze niet in alles de zin van hun ouders doen. Het kan ook zijn, dat de getroffene van oordeel is. dat alles wel op z'n pootjes terecht zal komen, omdat God niet zal toelaten, dat „al die narigheid" hem zal blij ven drukken. Dat zou toch on rechtvaardig zijn? .En zo treden wij telkens weer in de beoor deling van Gods werk. Als de tegenslagen komen, valt onze trotse verzekerdheid van ons af dan zijn wij ertoe geneigd, God te verwijten, dat hij onze goede daden en ons goede werk niet heeft opgemerkt. En juist dan komt het erop aan. op God te blijven vertrou wen niet in de zekerheid, dat „ales weer sal reg kom", maar in het geloof, dat ook bij tegen slag God de zijnen niet verlaat. Zó komen wij tot de erkenning dat gelijk Guido Gezelle reeds getuigde: Het leven is: de kruisbanier tot in Gods handen dragen! Afd. Santpoort. Het Ned. Bijbelgenootschap afd. Santpoort belegt op Vrijdag 17 April een bijeenkomst in de Ned. Herv. Kerk. In deze bijeenkomst zal de heer E. J. Brugman adjunct-se cretaris van 't Nederlands Bijbel genootschap spreken over de tot standkoming van de Nieuwe Vertaling en aan de hand van een te vertonen filmstrook de vraag antwoorden: ..Hebben wij wel een nieuwe vertaling nodig?" Ds. Ter Steege zal op deze avond het slotwoord spreken. De LTerv. en Geref. zangkoren zullen op deze avond medewer king verlenen. PARTIJ VAN DE ARBEID. Fakkeldragersbijeenkomst op Dinsdag 14 April a.s. in „De Toorts". Aanvang 8 uur. Vrijdagavond 10 April, 8 uur, bijeenkomst van de P.C. Werk groep in het Culturele Centrum te Ijmuiden. Spreker Mr. van Walsum MEDEDELINGEN T.V.S. Jaarvergadering. Op Donderdag 2 April j.l. hield T. V. S. in café „De Vier sprong te Santpoort, onder zeer grote belangstelling haar 28ste jaarvergadering. De jaarverslagen van secretaris en penningmeesteresse over 1952 werd, onder dankzegging voor de uitvoerige en overzichtelijke sa menstelling, goedgekeurd. De penningmeesteresse werd decharge verleend voor het accu raat beheer der financiën. Bij de bestuursverkiezing wa ren periodiek aftredend de heren G. Hop en P. Kranenburg en dc dames H. M. MartensHulsber gen. A. DortmundtNol en II. M. Sabelis. De heer G. Flop en de dames H. M. Martens en H. M. Sabelis, wensten niet meer voor een her benoeming in aanmerking te ko men. Besloten werd het aantal be stuursleden terug te brengen van negen op zeven. In de plaats van de heer Hop werd tot le voorzitter gekozen de heer C. F. van Zutphen, ter wijl Mej. A. van Wijngaarden bij enkele candidaatstelling' als be stuurslid werd gekozen. Mevrouw A. DortmundtNol en de heer P. Kanenburg werden bij acclamatie gekozen. De heer G. Hop, welke juist op I April j.l. 25 jaar als lid aan T.V.S. verbonden was, waarvan 22 jaar als voorzitter, werd bij monde van de nieuw gekozen voorzitter, door de vergadering tot Ere-voor zit ter benoemd uit waardering1 voor hetgeen door hem in de kwaliteit van le voor zitter vóór en in liet belang van T. V. S. gedurende een lange reeks van jaren werd gedaan. De heer A. J. Fortgens, voor zitter van de Kennemer Turn kring. speciaal voor deze gelegen heid ter vergadering aanwezig, sprak woorden van erkentelijk heid tot makker Hop en overhan digde hem namens het bestuur van liet Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond de Ere-me- daille van Verdienste voor belang rijke werkzaamheden, verricht als lid van liet K.N.G.V. ten bate van de lichamelijke opvoeding. Gedurende 18 jaren heeft me vrouw H. M. MartensPlulsber- gen het penningmeesterschap waargenomen op een wijze welke aller waardering verdiend. Haar verdienste werd beloond door de benoeming van Ere-lid der vereniging. Van de leden ont ving zij als herinnering een blij vend aandenken. Wegens vertrek naar Amerika zag Mej. H. M. Sabelis zich ge noodzaakt node afscheid te moe ten nemen van T.V.S. De heer Hop dankte haar voor liet vele werk wat zij gedurende de uitoefening van haar functie als 2e secretaresse voor T. V. S. heeft gedaan, benevens als redac- I September a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat de school met de Bijbel, uitgaande van de Ver. voor Chr. Nat. Schoolonderwijs te Santpoort geopend werd. Er werd begonnen met 2 leer krachten, de heer J. Verkruyssen en Mej. N. Kater. De stoot tot deze daad werd gegeven door het bestuur, waarin als pioniers nu nog zitting hebben de heren A. Markerink, voorz. en A. Eikelenboom. Thans beschikt de vereniging over twee schoolgebouwen. Eén aan de Frans Netscherlaan en één aan de Irissenstraat en zijn er thans 8 leerkrachten. Dit jubileum zal worden her dacht met een receptie en qen feestavond. Ten einde de herdenking van dit jubileum een grootse vorm te ge ven. roept het bestuur alle oud- leerlingen op zich met hun tegen woordig adres op te geven aan mej. E. Willems, Frans Netscher laan (7 (dorp) of aan de heer F. C. Touber, Duinlustparkweg 47, (station). Het bevolkingsonderzoek op t. b. c. is thans geëindigd. De laat ste zitting voor het na-onderzoek is op 24 Maart j.l. gehouden. Een ieder, die geen oproep voor na- onderzoek heeft ontvangen, kan derhalve aannemen, dat geen af wijkingen van betekenis zijn ge constateerd. Het onderzoek kan volledig ge slaagd heten. In totaal kwamen in eerste in stantie 44968 personen (het per soneel van de Hoogovens en Plaat wellerij en de kinderen beneden 3 jaar hierbij niet begrepen) voor het onderzoek in aanmerking. Van dit aantal hebben 34693 personen, waaronder 10265 scholieren aan 't onderzoek deelgenomen. 6650 personen wensten niet te worden onderzocht, om dat zij reeds regelmatig bij een bedrijf of dienst of het Consultatiebureau voor t. Ir. c.-bestrijding worden doorgelicht, terwijl 1087 personen niet aan het onderzoek konden deelnemen wegens langdurige ziekte, verblijf elders of andere gegronde redenen van verhinde ring. Bij het huisbezoek weigerden 783 personen zonder geldige mo tieven aan het onderzoek mede te werken. 1755 personen, die zich voor liet onderzoek hadden opge geven. zijn voorts na herhaalde oproep niet voor t röntgentoestel verschenen. Tn totaal hebben zich dus 2558 personen zonder geldige redenen aan het onderzoek ont trokken. Dit aantal hoewel op zichzelf te betreuren vertegen woordigt in vergelijking met de resultaten elders, een gunstig per centage van de gehele bevolking. Dit resultaat is voor een groot deel te danken aan de enthousias te hulp, welke zo vele vrijwillig (st)ers aan het onderzoek hebben verleend. Omtrent de uitslag van het na- onderzoek zijn nog geen gegevens bekend. trice van het clubblad „De Spring plank' Haar werd een foto van het bestuur aangeboden en van de leden als herinnering' een souve nir. Het technisch programma voor 1953 [omvat de navolgende on derdelen, t.w.: le April mede werking aan een te organiseren Sportdag te Santpoort. 2 en 27 April Gymnastierc- Duelm'eet „T.V.S.V.G.V. te Santpoort. 3e Juni: Deelname aan de slui- ting'savond van de 10e Haarlemse Sportweek. 4e Juli: Zomer-Uitvocring in t Burgemeester Rijkenspark te Santpoort. 5e Juli: Deelname aan de Gym- naestada te Rotterdam. 6c Juli: Deelname aan het wed strijdprogramma van de K, T K. De dames Ank van Dijke en Olga de Jong zijn ingeschreven voor de selectie voor het K. T. K. Jeugdkorps te Haarlem. Vele leden gaven zich op voor bijwoning van de landen wedstrijd NederlandBazel, welke op 2 Mei a.s. in de Gemeentelijke Con certzaal te Haarlem zal plaats vinden. Bij voldoende deelname zal ook deze zomer de athletiek worden beoefend en wel in samenwerking met de G. V. „\'oio" te Haarlem- Noord. De leiding zal berusten bij de heer J. Martehs. Behoudens goedkeuring van B. en W. zal het lesuur voor de be ren met een half uur worden ver lengd. Mej. M. J. Emmer werd op nieuw tot vaandeldraagster be noemd. Mevrouw J. Pellemansde Jonge en de heer A. Taverne wer den opnieuw als T. C.-lid be noemd. Het bestuur deelt mede dat de turnlessen op Maandag 13 April normaal doorgang vinden. V ist u, dat cr al 6 jongens en 2 meisjes zijn die sparen voor deze actie? En dat deze 8 personen, al les bij elkaar al meer dan f 150 gespaard hebben? Ook beginnen we de volgende week met een overwerk-actie, ten bate van het Lourdes-fonds. Ver der zijn we gestart met de ver koop van steunbonnen. Dit is geen loterij of iets «dergelijks, want u kunt cr niets mee winnen. U helpt hiermede alleen onze jongens en meisjes bij het sparen. Ach ik weet het wel, voor alles wordt geld gevraagd. Er zijn honderden dingen die geld kosten. Eu ik vind het altijd vervelend om iemand om geld te vragen. Maar is het niet gelukkig', dat we nog kunnen geven. En deze actie is uw steun ten volle waard. Hebben we niet in de oog maar pas achter ons liggende dagen van rampspoed over ons land. geleerd dat we door elkander te helpen en te steunen, dichter tot elkander komen. Want wie heeft niet in spanning geleefd toen door de ra dio de eerste berichten van de ramp die ons land trof. werden uitgezonden! En wat is er niet spontaan en daadwerkelijk mee geholpen en meegeleefd, met die mensen die in nood verkeerden. Hebben we hieruit niet geleerd dat wc tegenover de machten der natuur toch maar kleine mensen zijn! Maar hebben we ook niet ge leerd dat we allen samen zo sterk en groot kunnen zijn! Daarom zal het voor ons zo'n grote steun zijn als u achter ons staat. Dit zal ons werk. dat toch u aller werk is. doen slagen. En het zal ons de kracht geven om dit werk voort te zetten. Wij zul len u dankbaar zijn voor uw hulp. C. A. SCHIPPERT JN.

Weekblad Huis aan Huis | 1953 | | pagina 1