SIERADEN Een Muziekavond in de Herv. Kapel. gjprediltböurten A.BP0EKMEULEN Geref Kerk (Art. 31 K.O.) Lutherse Gemeente Ned. Herv. Kerk en Kapel. Evangelische Prediking TAXI Het voordeligste adres TAXI E.S.T.O. R.K. Kerk, Santpoort Van aCCevCeL Op Woensdag 15 April a.s. zal de Velser Kunstkring „Voor Al len" in samenwerking met Sant- poort's Bloei een kamermuziek- avond geven in de Ned. Herv. Kapel, aan de Pastorieweg. Het gebeurt niet dikwijls, dat in ons dorp een kamermuziekavond kan worden gegeven. De samen werking van beide verenigingen maakt het thans mogelijk, dat de liefhebbers van goede muziek 'n programma geboden wordt, dat hen ongetwijfeld zal bevredigen. De pianiste Ans Bouter, de violist Jan Hesmerg en de cellist Eduard Biele zullen de volgende werken h it vloeren Trio No. 3 c moll van Ludwig von Beethoven. Fantasie f moll (pianosolo) van Fr. Chopin. Voor cello en piano Elegie, Sicl- lienne en Après tin rêve van G. Fa ure. Sonate d.moll (viool met piano) van J. Brahms en na de pauze Trio op. 99 Bes gr. t. van Fr. Schubert. Voor nadere bijzonderheden, zoals toegangsprijs etc., verwijzen wij naar de in dit blad opgeno men advertentie. Wij wekken iedere belangstel lende op niet te verzuimen deze bijzondere avond te gaan bezoe ken. Zie de advertentie op pagina 4 van dit blad. VELSEN STELDE TEGEN PURMERSTEYN TELEUR. We waren er tevoren van over tuigd dat Velsen in Purmerend tegen Purmersteyn een moeilijke wedstrijd tegemoet zouden gaan, doch dat onze geel-blauwen zo kansloos ten onder zouden gaan, als thans het geval was, hadden we niet verwacht. De ploeg speel de bij lange na niet in z'n beste vorm. De voorhoede ontving wei nig goed geplaatste ballen uit de middenlinie en als dit nog eens het geval was, dan bleek de voor hoede des niettegenstaande toch niet tegen de trapvaste Purmeren- der verdediging opgewassen. De „nul drukt dit op afdoende wijze uit, want van pech kon aan Vel- sen-zijde moeilijk gesproken wor den. Ook in de Velsen-verdediging vlotte het niet zoals we dat de laatste tijd gewend waren. De dekking van de aanvallers der te genpartij was lang zo solide niet als in voorafgaande wedstrijden. Vrijwel de gehele wedstrijd maar vooral in de eerste helft toonden de spelers der thuisclub zich het sterkst. De verdediging van Velsen kon dan ook ook aan stonds „aan de bak". Individueel wmerden verschillende Velsen-ver- dedigers zich goed, maar toch ver toonde de verdediging af en toe gaten, die bij oordeelkundig- samen werken vermeden hadden kunnen worden. Prent, cle gevaarlijkste speler uit de Purmersteyn-voorhoede wist tot tweemaal toe te scoren. (2-0). Na de hervatting had het er aanvankelijk veel van, dat Vel sen uit een ander en beter vaatje zou gaan tappen. Er werd ten- minste stevig aangevallen, maar doordat het spel te doorzichtig was, kon de Purmerender verde digers steeds weer met succes in grijpen. Toen Purmersteyn bij een snelle aanval de stand op 30 bracht ging de moed er bij de Velsenaren uit en leek het slechts een kwestie van tijd, dat de score nóg hoger zou worden. Zover kwam het echter niet. Enkele ma len ontsnapte de Velser veste weliswaar op het nippertje, doch doorboord werd het doel niet, zo dat in de 30 stand geen wij ziging kwam. TERRASVOGELS SPEELDE TEGEN BLOEMENDAAL. Maandag j.l. brachten de Ter rasvogels met hun volledige elftal een bezoek aan hun oude tegen stander Bloemendaal, teneinde tegen deze club een wedstrijd te spelen ten bate van het Rampen fonds. De Vogels hebben hef niet tot een overwinning weten te brengen hoewel zij de kansen daartoe ze ker gehad hebbe'n. Wel hadden zij met de rust, toen zij met de stijve bries in de rug hadden gespeeld, een 20 voorsprong, dank zij doel punten van Van Vuuren, die een goal maakte op de wijze, als Abe Lenstra zulks in de wedstrijd te gen Zwitserland deed, en van Hein Röbken, maar deze voor- spong bleek niet afdoende om 't tot een overwinning te brengen, want na de pauze waren de Bloe mendalers het meest aan 't woord en scoorden maar liefst 4 doel punten. Dit hadden de Vogels in de eer ste helft ook kunnen doen, want toen kregen zij doelpunt-rijpe kansen genoeg. Het leek toen ech- ler wel, of zij niet meer wilde doelpunten, zo onnozel werden sommige kansen om zeep gebracht Na de rust 'was, zoals reeds ge zegd, Bloemendaal het sterkst en toen bleek dat vooral in het cen trum de Terrasvogels-verdediging nog al eens een steek liet vallen. Aan enkele der doelpunten kwam Bloemendaal nog al op goedkope wijze, maar tenslotte tellen zulke doelp unten ook. Bloemendala won dus met 42. WAT ZONDAG A.S. GESPEELD WORDT. Velsen krijgt Zondag a.s. W. S. V. op bezoek. Zowel Velsen als W.S.V. verkeert in een po sitie, dat er niets meer te hopen of te vrezen valt, zodat het een echt genoegelijkheidspartijtje kan worden, echter met deze restric tie, dat voor beide clubs het win nen van de ontmoeting toch nog begerenswaardig is, niet alleen om de eer maar ook om het feit, dat vooral Velsen nog een paar puntjes nodig heeft om zich defi nitief veilig te achten. Prac- tisch kan onze onze plaatsgeno ten met hun 16 punten o.i. niets meer gebeuren, maar theoretisch hebben ze toch nog een paar punten nodig. We verwachten een gelijk spel. De Terrasvogels trekken naar Wilskracht. Zoals uit het rang lijstje blijkt, bezetten deze wils krachtige Amsterdammers met 6 punten uit 15 wedstrijden de on derste plaats, maar hebben toch nog de kans om de minder be gerenswaardige titel van hekke- sluiter aan een ander over te doen Ze zijn aan hun naam verplicht alles op alles te zetten, om deze gelegenheid aan te grijpen, waar mee we maar zeggen willen, dat de Vogels geen walk-over" zullen krijgen. Toch geloven we, dat on ze plaatsgenoten op de punten be slag zullen leggen. STANDEN. Derde klas A. gesp. pnt. W atergi aaf smeer 16 29 O V V O 15 22 D C G 17 22 K V V 15 20 Beverwijk 17 18 Q S C 16 15 CSV 15 14 S D W 16 13 Terras vogels 16 12 RK WA 16 11 A P G S 16 8 Wilskracht 15 6 Derde klas C. gesp. lint. Zaandijk 17 28 DEM 16 22 Purmerstevn 16 19 W S V 16 19 Wijk aan Zee 16 18 Alkm. Boys 16 17 Velsen 16 16 Kinheini 17 14 Alw. Forward 15 12 B K C 16 11 GVO 15 10 Vitesse 16 8 POSTZEGELVERENIGING „SANTPOORT". De vergaderingen voor de inaand April zijn als volgt Vrijdag 10 April 'savonds 8 uur Beurs en Veilingavond Dinsdag 28 April 18.30 uur Jeugdbijeenkomst Dinsdag 28 April, 8 uur Jeugdbijeenkomst De vergaderingen worden gehou den in het Jeugdhuis der Ned. Herv. Kerk te Santpoort. ER KRAAKT EEN PLANK.... Neen, niet, zoals u hij deze titel misschien verwachten zult, ergens op eeri oude zolder, maar deze keer in het gymnastieklokaal van de Adolf van Nassauschool: zó enthousiast speelden onze gasten, de Basketballende Haarlemse Ge meente-ambtenaren en de leden van Z.B.V.S., dat een plank van de nieuwe vloer het begaf. Maar ondanks de aanmoedigen de kreten en het vurige spel w ist Z.B.V.S. geen overwinning te boe ken, hoewel écu damesteam kans zag om gelijk te spelen en zowel het .eerste dames-, als het eerste herenteam, slechts met één doel punt verschil liet onderspit dol ven. Z.B.V.S. kan dan ook op een geslaagde avond terugzien en hoopt deze in de toekomst nog vele malen te herhalen. Om dan eens een overwinning te kunnen beha len, zal op Dinsdag 14 April voor de eerste maal na de Paasvacantie de training worden voortgezet. U GAAT TOCH OOK ZWEMMEN?! Want het lijkt nog wel geen zo mer, maar dat wordt het toch! Geeft u dus vlug op als lid van de Zw emafdeling van Z.B.V.S. bij Mevr. S. L. C. v. DeldenElzin- ga, Sabastraat 9 Santpoort Ook de leden van baskctba'l, die van plan zijn te. gaart zwemmen, worden verzocht zich nog even op te geveri). UITSLAG FIETSENRALLEY. De op de 2de Paasdag gehouden Fietsenralley, welke georganiseerd werd door de plaatselijke Kaj. is goed verlopen. Als winnaar kwam uit de bus hel koppel Blom-Hendriks met 155 punten, 2de werd het koppel Commandeur-Duineveld met 119 punten gevolgd op enige punten door de 3de winnaar het koppel Duyn-Putter. Daar dit de eerste ralley is en een groot succes is geworden hoopt de K.A.J. in de komende zomer nog zo n soort ralley te houden. VERENIGING VOOR CHR. NATIONAAL SCHOOL ONDERWIJS, SANTPOORT. Maandag 30 Maart werd de jaarvergadering gehouden van bovengenoemde vereniging in het gymnastieklokaal aan de Frans Netscherlaan. De voorzitter de lieer A. Marke- rink opende met gebed, liet zin gen Ps. 25 2 en las Mare. 8 54, 5S. Een openingswoord wekte op lot trouw en gebed. De notulen der vorige jaar vergadering werden met dank aan cle sccr. de heer L. de Jong, goed gekeurd. Het jaarverslag van deze functionaris sprak over de grote zegen die genoten werd, zodat in een vrij land een vrije christelijke school kan bestaan. In de Finse school zijn 3 lokalen in gebruik. 2 zijn bezet door de kleuterschool. Binnenkort komt de aansluiting school-radio tot stand. De vereni ging is toegetreden tot de Chr. Psychologische centrale voor vak en beroep. Door meerdere ouder avonden zal het contact, dat ook de on der wijzers (essen) hebben met de ouders der leerlingen, toe nemen. De bestuursvergaderin gen kenmerkten zich door een uitstekende geest. Gereleveerd werrl de arbeid van de heren Braunius en Peereboom in B. G. L. O. en V. G. L. O. en de heer Touber in de Pieter Vermeulen Stichting. Het blad „School en Huis" wordt regelmatig verspreid. De heer Braunius gaf een ver slag over de financieele toestand der vereniging die gunstig mag worden genoemd. Naar aanleiding van deze ver slagen spreken de heren Albas en van Renssen over de eigendoms kwestie. Beide functionairssen ontvan gen de dank der vereniging bij monde van haar voorz. De pen ningmeester wordt decharge ver leend op voorste] van de kascom- missie. Deze zal voor 't nieuwe jaar bestaan uit de heren v. Rens sen en Enthoven. Het hoofd der school gewaagde van veel goeds waarbij wij plegen te zeggen: Er was niet veel bijzonders. Toch al leen het feit dat noemenswaard geen ziekte voorkwam en de ar beid op school geregeld kon door gaan. de goed geslaagde school reisjes enz. geeft een dankbaar gevoel. De heer Verkruyssen dankf het bestuur voor herhaald con tact. memoreert nog dat de le prijs van Floralia is gewonnen en hoopl dat met hel 25-jarig be staan ook de projectie-lantaarn intrede zal doen in school. Bij dit verslag spreken de heren de Groot, Biesheuvel, v. Renssen en van Popta. De lieer Touber rapporteert over de stand van zaken in de Pieter Vermeulen Stichting. De bioloog dr. Doornink is bezig van de verzamelde voorwerpen een museum te scheppen waarvan straks alle scholen in de gemeente Velsen kunnen genieten. Een extra subsidie is door de Burgem. voorz. der P. V. Stichting aange vraagd. Ook deze spreker wordt dank gebracht voor zijn arbeid. Bij de bestuursverkiezing wor den de heren Markerink en Quakkelaar herkozen en in de plaats van de heer Peereboom ge kozen mevrouw v. Voorst. Noch de heer Peereboom, noch mevr. v. Voorst zijn ter vergade ring zodat een dankwoord aan eerstgenoemde en een bericht van benoeming aan laatstgenoemde zal gezonden worden. Op een vraag van de Alg. Adj. zegt de voorzitter opnieuw bereid bestuursfunctie te aan vaarden. Met dit besluit wenst de heer Touber de vereniging en de school geluk. Applaus! Bij de rondvraag spreken de heren v. Renssen. de Groot. Bui zerd de Vroome, Biesheuvel en v. Popta. Gezongen wordt nos Ps. 27:7 de heer van Popta gaat in dank gebed voor. De voorzitter sluit de prettige vergadering. Het g ymnastieklokaal zag er ge zellig uit. Op de tafeltjes waren vaasjes met narcissen geplaatst. En enkele dames presenteerden koffie en koek. TR. ZONDAG A.S. Gereformeerde Kerk. 9.30 uur ds. M. W. J. C. de Kluis 5 uur: dezelfde 10.30 en 3 uur ds. N. Bruin Doopsgezinde Gemeente Helmstraat, IJmuiden ds. B. H. Kossen van Ijlst SANTPOORT Jeugdhuis bij de Herv. Kerk, half 8 ds.W.Veen Koffiekamer Westerveld 10.15 uur ds. J. L. J. Meiners, Amsterdam Vrijzinnig Hervormden Velsen-IJmuiden-Oo8t Abeelenstraat 1 Dorpskerk 10.30 uur ds. F. Oberman, Rotterdam De Toorts, 9 uur ds. F. Keja, Stompetoren Ned. Herv. Kapel, 7 uur: dr. A. J. Rasker, Haarlem Gebouw De Toorts, Zondagavond 7.30 uur Woensdagavond 8 uur EvangelistJ. Slabbert, Transvaal De Zondagsregeling der artsen vermeldt voor Zondag a.s. M. M. C. Trooster Wyn. Daniëlslaan 14, tel. 8410 ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. De Bloemendaalse Apotheek Bloemend.weg 85 Bloemendaal Telefoon 22181 K 2500 Apotheek de Wilde Broekbergenlaan 42 Tel. 8284 Speciaal ingericht voor Trouwrijden Met verwarmde Wagens Dag èn Nacht bereikbaar TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Stegemeijer, Surinamestraat 4 Zondag 12 April H.H. Missen zijn te 6.45, 8, 9.15 (Hoogmis), 11 uur. Te 7 uur Lof. Maandag te half 8 Mariagarde Dinsdag te half 8 Maria Congre gatie (afd. I Jonge vrouwen) H.H. Missen 7 en 8 uur(Gezon gen). Woensdag te half 8 H. Familie Jongemannen Donderdag te 8 uur H. Familie Heren. Vrijdag te half 8 Lof Zaterdag te half 8 Broederschaps- lof. DE ZIGEUNER EN.... DE VLIEG. Wij willen hier van de Zigeu ners geen kwaad vertellen. Inte gendeel. Geen volk, dat zo intens muzikaal is. Als in Hongarije een Zigeuner-orkest de hartstochten opvoert, gaat een der orkestleden met een schoteltje rond om de gaven der café-bezoekers in ont vangst te nemen. Degene, die deze „open-schaal-collecte" houdt, heeft iu de rechterhand het scho teitje de linkerhand houdt iiij gedurende zijn collecte als een vuist gebald. Dat moet hij wel, omdat hij in die vuist een levende vlieg heeft. Komt hij na de collec te bij z'n mede-orkestleden terug, dan moet hij de vlieg in vrijheid stellen. Is de vlieg reeds verdwe nen, dan zwaait er wat voor de collectant, omdat het beste bewijs dat hij geen greep in het opge haalde geld heeft gedaan, dan is verdwenen. Om de zekerheid te hebben, dat elke collecte aan het gehele or kest ten goede komt, heeft de or kestleider een doosje \ol levende vliegen bij zich. Voor elke rond gang met het schoteltje wordt Je collectant één vlieg toevertrouwd. TECHNIEK VAN 30N9 JAAR GELEDEN. Telkens opnieuw houden zich de vorsers met de geheimzinnige goudmijnen van Koning Salomo bezig. Tal van feiten doen ons veronderstellen dat mijnen in Nu- bië, die voor een gedeelte nu nog worden geëxploiteerd, Koning Sa lomo van goud voorzagen. De moderne techniek staat bij dit onderzoek telkens opnieuw voor allerlei wonderen. Zo vindt men practisch geen goud in het afval van de oude mijnen. De tijdgenoten van Ko ning Salomo moeten over ons on bekende procédés hebben be schikt. Evenmin kan men zich voor stellen hoe de goudwasserij in een streek werkte wmar men geen wa ter ter beschikking had. Tenslotte waren er mijngangen van hon derden meters lengte, waarin het werken volgens onze opvattingen slecht bij een behoorlijke kunst- verlicht ing mogelijk zou zijn ge weest. Men tast letterlijk in het duister, hoe de oiuitn deze vraag stukken konden onlossen.

Weekblad Huis aan Huis | 1953 | | pagina 2