«VELSEREND» Uurwerken Mededelingen I. V. S. :v. g. v. Haarlemss Grkast Vereniging. Schaakclub Santpoort. i—h Abonnementen reeds verkrijgbaar in het Kestaurant R. K. Kerk Santpoort (^predikbeurten Geref Kerk (Art. 31 K.O.) 10.30 en 3 uurds. N. Bruin Doopsgezinde Gemeente Vrijzinnig Hervormden Ned. Herv. Kerk en Kapel. Evangelische Prediking F ZOSDACiSKMSÏ ARTSEN Partij v- d. Arbeid. Alleen betere A.BROEKMEULEN In verband niet de Nationale Herdenking zuilen op Maandag 4 Mei a.s. de turnlessen geen doorgang vinden. De verenigingswedstrijd T.Y.S. V.G.V., welke j.l. Maandag in de turnzaal van de „Adoit van Nassauschool werd gehouden, eindigde na een spannende strijd in een overwinning van T.Y.S. De eind-uitslag was als volgt: T. Y. S. 959.punten. V. G. V. 941.25 punten. Ploegsgewijze was de uitslag als volgt: Jongens van 810 jaar 204 pnt. Meisjes van 810 jaar 160.75 pt. Jongens van 1113 j. 69.50 pt Meisjes van 1115 jaar 178 pnt. Meisjes van 1415 jaar 127.50 pt. Dames 154 pt. Dames-Senioressen 29.50 pt. Dames-Rhythmische afd. 18 pt. T. V, S. Jongens van 810 j. 198.50 pt. Meisjes van 810 jaar 160.25 pt. Jongens van 1113 jaar 77.25 pt. Meisjes van 1113 jaar 174 pt. Meisjes van 1415 jaar i28.75 pt. Dames 169.50 pt. Dames-Senioressen 33.25 pt. Dames-Rhythmische afd. 17.50 pt Al met al kan deze eertse ont moeting met de Velser Gymna stiek Vereniging als zeer geslaagd worden genoemd en voorzitter van Zutphen sprak dan ook de wens uit dat meerdere ontmoetingen hierop zullen volgen en wel in de zelfde sfeer als deze wedstrijd zich heeft gekenmerkt. Men neme er goede nota van, dat het op Maandag 4 Mei a.s. geen turnen is. Yoor de derde maal in dit sei zoen trad de Amerikaanse pia nist Abbey Simon met orkost te Haarlem op. Evenmin als beide vorige malen kon hij overtuigen van zijn kunstenaar schap. De imposante inzet van het eerste pianoconcert van Tschai- kowski was door een te snel ge- .nomen tempo er direct al naast. Geen differentie van aanslag noch innerlijk beleven van deze fel-bewogen muziek spraken uit het spel van deze solist, dat wel iswaar een behoorlijke dosis tech nische vaardigheid toonde, zon der echter tot virtuositeit te kun nen komen. Was de interpretatie van de solo-partij ronduit vervelend, de orkest-begeleiding daarentegen bracht onder bezielende leiding van Toon Verhey. voor zover mo gelijk; iets van deze gTandioze muziek tot leven. Na de pauze werd het audito rium verrast met een tempera mentvolle uitvoering van de „Pa- thétique". Konden de violen het tempo van het „Allegro molto vi vace niet bijbenen, zou in het al legro con grazia meer de nadruk op „grazia" gelegd moeten wor den, het eerste deel en de Finale slaagden buitengewoon goed. Ver geleken bij een vorige uitvoering, stond deze laatste op verheugend veel hoger niveau. O. FOLGE FONDEN. Biljartwëdstrijden, Door de Biljartvereniging „De Duvelshoek' te Santpoort is en nederlaag-wedstrijd uitgeschreven waaraan 10 verenigingen zullen deelnemen. Deze wedstrijden worden ge houden in het „Klein Stations- Koffiehuis van P. Dekker Sant poort-Station, iedere Maandag en Dinsdagavond en beginnen op 27 en 28 April om dan te eindigen op 6 en 7 Juli, waarna de prijs uitreiking zal plaats hebben op Zaterdag 18 Juli. Y oor biljart-liefhebbers van Santpoort een prachtige gelegen heid de beoefening van deze sport eens van nabij mee te maken. Honderd spelers uit Haarlem, Spaarndam en Zandvoort korn.'n hun krachten meten op het groe ne laken en hebben tot taak „De Duvelshoek" de grootste neder laag toe te brengen om de eerste prijs te kunnen bemachtigen. In deze wedstrijd komen spe lers uit, zowel met grotere en kleinere moyenne's. De Biljart-club Zandvoort zal ids eerste starten op Maandag en Dinsdag 27 en 28 April. H. A. Prenen, wedstrijdleider, Brederodelaan 65. Santpoort-St. Doordat Het Oude Slot III zeer onvolledig opkwam, was de bonds wedstrijd tegen ons 2e team zon der enige spanning en behaalde Santpoort II een gemakkelijk suc ces. De heren, die speelden, weer den zich overigens verdienstelijk. Persoonlijke resultaten: Santpoort IIHet Oude Slot 111 1. VosmanN. O. 1—0 2. OosterlingN. O. 1—0 5. SpookN. O. 1—0 4 Houterman— Schoonhoven 5. v. DuynN. O. 1—0 6. Laboucherede Haas 1—0 7. In 't VeltMevr. Oolee 1—0 8. HosSmorenburg' 1—0 9. Pieter seV er zij Iberg 1—0 10. BaljetN. O. 1—0 ITotaal 9iI Zo heeft dus Santpoort II nog altijd zijn promotiekans in eigen hand. Met Kijk Uit IV en waar schijnlijk ook met V.A.S. YII zul len beslissingswedstrijden nodig zijn. Voor de onderlinge competitie werden nog gespeeld: Groep II HaanappelRoos 10 Groep III: WintersVos 10 BusselmanLey^sma 10 Met recht: een zwarte dag voor de zwartspelers. In de Findhovense Courant lezen wij het volgende: OOST WEST THUIS-BEST. "t Gebeurde in Dwarsgraclit, een gehucht onder de ge meente Giethoorn. Iemand uit Santpoort zou daar een boerderij betrekken, eigen dom van zijn vader, waar eoor men geen huurder meer kon vinden. Nu is Dwars- gracht niet per voertuig te bereiken, behalve per fiets of als het flink gevroren heeft per auto over het ijs. En zo wachtten de buren met hun vaartuigen naar plaatselijk gebruik de nieu we bewoners op, om bij het verhuizen de laatste hand te helpen overbruggen van Giethoorn naar Dwarsgracht Alles ging vlot. Maar nau welijks was de nUuwe be woner met vee, gereedschap en huisraad in zijn nieuwe huis aangekomen of hij en zijn echtgenote kwamen tot de conclusie dat het in Santpoort eigenlijk toch be ter was. Nu de boerderij onbewoond was, ontdekten ze tal van gebreken. Het paar was dan ook in een niet al te beste stemming toen "t die dag bij de buren zo als ter plaatse gebruikelijke koffie dronk. Toen werd druk beraad slaagd. Uiteindelijk werd be sloten, dat de vrouw dade lijk naar Santpoort terug zou keren om te trachten de sleutel van de daar ver laten woning terug te krij gen. De man bleef een zaam in de lege Dwars- gTachter woning achter. Maar het plan gelukte. En zo konden de Dwarsgrach- ter buren opnieuw hulp verlenen bij het verhuizen, nu in omgekeerde richting In Santpoort woont nu een echtpaar, dat op een wat kostbare manier de waar heid in het spreekwoord. „Oost-West, thuis best" heeft ondervonden. „SOKKENCOMITÉ" VELSEN. Bovengenoemd comité heeft haar werkzaamheden beëindigd. In totaal zijn er 1260 paar war me sokken bijeen gebracht. Vele paren handgebreid, andere ge kocht of uit eigen voorraad afge staan. Het comité kreeg 270 knotten wol, van een gift groot f 150 wer den 96 knotten gekocht en voor het geld van de verkochte loten werden 163 knotten aangeschaft. 574 paar ging naar 's Gravendeel en werden door de dijkwerkers dankbaar aanvaard en terstond in gebruik genomen. Stellendam ont ving 598 paar, terwijl er 88 paar voor verzending gereed liggen. Mevra J. A. KnobeldorffRou- tis, echtgenote van de burgemees ter van Stellendam, heeft de da mes van het Velsense Sokken- comité in een schrijven haar dank betuigd. Een gedeelte uit de brief luidt als volgt: „Alle arbeiders konden we aan dikke, warme, handgebreide sok ken helpen. Ze waren overgeluk kig. Het was prettig de mensen te kunnen helpen aan iets, waar ze veel plezier aan zullen beleven en namens hen dank ik alle dames die zo spontaan aan het breien zijn gegaan. De blijde gezichten van de mannen bewezen dat de brei-uren goed besteed zijn ge weest". Het „Sokken-comité" in Velsen dankt allen, die in welke vorm ook, hebben medegewerkt om bo venstaand resultaat te bereiken, van harte. De verloting van de schilderijen heeft plaats gehad. De eerste prijs viel op nummer 158, de tweede prijs op 407. De prijzen kunnen tegen inleve ring' worden afgehaald aan het hoofdbureau van politie Tiberius- plein I Jmuiden-Oost. ATI 1 161M B Zondag 5 Mei. Jaarlijkse Maria- Zondag. H.H. Missen te 6.45, 8 9.15 Hoogmis, 11 uur. Te 7 uur Plechtig Lof met pro cessie en feestpreek. Meimaand-lof iedere avond in de week, te half 8. Maandag 4 Mei te half acht Doden-herdenking. Woensdag te 8 uur H. Familie Jongemannen. Donderdag te 8 uur H. Familie (Heren) ZONDAG A.S. Gereformeerde Kerk. 9.30 uur ds. M. W. J. C. de Kluis 5 uurdezelfde Helmstraat, IJ muiden half 8, ds. F. Milatz Lutherse Gemeente Koffiekamer Westerveld 10.15 uur ds. A. K. v. d. Mey, den Haag Velsen-IJmuiden-Oost Abeelenstraat 1 half 11, de heer Assendorp Dorpskerk 10.30 uur: Prof. Dr. G. C. van Niftrik, Amsterdam 18.45 uur: Bijzondere Kerkdienst Ds. D. ter Steege „Het einde van ons leven" De Toorts, 9 uur Ds. J. H. KleinWassinkAlkmaar Jeugdhuis half 11, Jeugddienst de heer H. v. d. Veen, Santpoort Gebouw De Toorts, Zondagavond 7.30 uur EvangelistJ. Slabbert, De Zondagsregeling der artsen vermeldt voor Zondag a.s. Ph. Haselager Telef. 8570 Hoofdstraat ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. De Santpoortse Apotheek Bloemendaalsestraatweg 145 Santpoort Tel. 8249 Elswout Apotheek Bloemendaalseweg 341 JEUGDDIENST. Zondag 3 Mei zal in de boven zaal van het Jeugdhuis een jeugddienst worden gehouden voor de jeugd van 1219 jaar. De heer H. v. d. Veen van Sant poort-Station zal hierin voorgaan Het Kinder-Meifeest vangt aan om 2 uur bij „De Toorts" op Vrijdag 1 Mei a.s. De herdenking op „Westerveld" door de federatie zal om 2.30 uur plaatsvinden inplaats van 8.30 uur. Voor de avondbijeen komst op 1 Mei in het Rex- Theater zal voor de bezoekers uit Santpooat een bus rijden. Vertrek 18 uur van het station en 18.15 uur vanaf Broekber- genlaan „onder de klok". TUINBOTJ W-STUDIECLUB VELSEN EN OMSTREKEN. Op de j.l. gehouden vergadering heeft de propaganda-commissie verslag uitgebracht van de stand harer werkzaamheden en werd 't door haar gevoerde beleid goed gekeurd. Mededeling werd gedaan dat de Burgemeester van Velsen het beschermheerschap van deze vereniging op zich heeft geno men en werd hiervan met vol doening kennis genomen. De e.v. vergadering zal plaatsvinden op Donderdag 21 Mei a.s. TERR AS VOGELS NEEMT HAAR KANS WAAR. Een penalty (strafschop) is wel de zwaarste straf, welke het voet- bal-spelreglement kent. Deze straf wordt dan ook slechts uitgedeeld voor zeer ernstige overtredingen, waarin o.m. gerekend worden 'n tegenstander unfair attaqueren binnen de 16 meter-lijn en de bal alweer binnen deze lijn op zettelijk met de hand bewerken. Van de talrijke wedstrijden, welke er des Zaterdags en Zon dags in competitie-verband ge speeld worden in ons land, verio nen er dan ook honderden „penal ty-loos Wanneer er dus in een wedstrijd drie strafschoppen uit gedeeld worden, mag' dit feit ze ker als een unicum worden aange merkt. Welnu, in de ontmoeting Ter rasvogelsA. P. G. S. deed dit merkwaardige feit zich voor: Tot driemaal toe vonden de A. P. G. S.-verdedigers het nodig iets te doen, wat alleen een doelman is toegestaan: Zij bewerkte opzette lijk in „het beruchte gebied" de bal met hun hand. Tot deze euvel daad kwamen zij, omdat zij op andere wijze geen kans zagen een doelpunt te voorkomen en zij de den dit op zulk een in het oog lo nende wijze, dat het aan de aan dacht van de „onfeilbare" niet kon ontsnappen. Nu is het nemen van straf schoppen nog niet ieders werk, hoe eenvoudig het nemen* van zo'n II meter-trap ook schijnt te zijn, wat wel blijkt uit de vele keren, dat zo'n penalty wordt gemist. (Zondag j.l. De Vos bij R. C. H. nog.) De Terrasvogels bleken ech ter speciale „penalty-nemers" in luin midden te hebben, althans 't trio GoedhartRöbkenZaal gaf de A.P.G.S.-doelman geen kans de bal te stoppen. Hein Röbken maakte nog een tweede goal. Het zat hierbij de Terrasvogels-aanvoerder wel mee, want de bal sprong van de borst van de A.P.G.S.-doelman af tegen Röbken en kwam van diens li chaam juist achter de doellijn te liggen. A.P.G.S. viel sterk tegen en is, zo spelend, werkelijk de aange wezen ploeg, om de rode lantaarn te dragen. Ook de geest in de ploeg liet te wensen over. Dat de Amsterdamse politie mannen het toch nog tot een tegen mint brachter. kwam doordat van der Kuyl even zijn vleugelman los liet. Maar toen leidde Terrasvogels reeds met 40, zodat met 41 het einde kwam. VELSEN NIET OP DREEF. In de ontmoeting tegen D.E.M. hebben de Velsenaren zich lang' niet zo goed geweerd als men dat van hen, nu het ging tegen een oude rivaal, had mogen verwach ten. Er lag iets mats over het spel van onze plaatsgenoten, zodat het leek, of hun, in verband met hun veilige positie op de ranglijst, niets aan 't winnen van deze ont moeting gelegen was. En daar ook D.E.M., dat toch nog alle belang had bij het binnenhalen van bei de winstpunten, niet direct tot grote daden kwam, droeg de ont moeting lang zo'n spannend ka rakter niet als bij de eerste wed strijd tussen deze clubs op het Velsen-terrein. Dat de Velsen-voorhoede het onder deze omstandigheden zelfs niet tot één doelpunt wist te brengen, pleit niet voor dit quin tet. Wel kreeg Bakkum een aan tal doelrijpe kansen, doch de Vel- sen-craek had óf te veel tijd no dig om tot een goed schot tc ko men en dat was tegen de nieuwe D. E. M.-spil, die lang niet slecht voldeed, bepaald fu nest of hij zocht het doel op de verkeerde nlaats. Verder had Timmer het tot doelpunten kun nen brengen, als hij wat doortas tender was geweest. De Velsen-verdediging, die het beste deel van de ploeg was, werd al betrekkelijk gauw door de snel voetige Appel gepasseerd, maar wist daarna geruimen tijd stand te houden, óók al, omdat de D. E. M .-aanvallers ook al geen wonde ren verrichtten. Tot twaalf mi nuten voor het einde kwam in deze 10 stand geen verandering, maar toen wist de invaller-ljnks- buiten Burger, de Graaf, die daar vóór een aantal schoten op goede wijze had gestopt, ten tweede male te passeren (20). Toen zakte aan Velsen-zijde het spelpeil nog meer en daardoor kon Zonneveld het drietal vol ma ken (30). WAT ONS ZONDAG TE WACHTEN STAAT. Zondag a.s. komt Zaandijk bij Velsen op bezoek. Deze Zaanse ploeg bezet na 18 wedstrijden met 4 punten voorsprong op D.E.M. met slechts 6 verliespunten de eer ste plaats en blijkt dus voor geen klein geruchtje vervaard te zijn. Wie Zondag a.s. eens van een aardige ontmoe.ting getuige wil zijn. moet zo zegt althans ons voorgevoel zijn schreden eens wenden naar de Kwekerslaan, ook al was hij mogelijk van plan dit niet te doen. omdat de geelblau- wen het o.a. Zondag j.l. zo lelijk lieten liggen tegen D.E.M. Want we zijn er vast van overtuigd, dat Wijker en zijn mannen „alles op alles" zullen zetten om de Zaan- kanters in figuurlijke zin de voet dwars te zetten en hun zo mogelijk twee, maar in ieder geval 1 punt afhandig te maken. Dat is nu eenmaal in de voetbalwereld usance: Al heeft men zelf niets meer te winnen of te verliezen, tegen de leiders van zijn afdeling zal iedere voetballer zich tot het uiterst inspannen! En daarom. Zondag a.s. óp naar de Kwekers laan Terrasvogels blijft dicht bij huis want het trekt naar Beverwijk. Dit kan bepaald een genoègelijk partijtje voetbal worden, want beide clubs hebben niets te ver spelen met hun resp. 16 punte* uit 18 wedstr"den. We vermoe den, dat iedere club één puntje rijker wordt. PROGRAMMA VOOR 10 EN 14 MEI. Volgens de Sportkroniek speelt Velsen op 10 Mei uit tegen Al ways-Forward en Terr as vogels thuis tegen Watergraafsmeer, de koploper der afdeling. Op Hemelvaartsdag ontvangt Velsen Purmersteyn en gaat Ter rasvogels op bezoek bij R.K. V.V.A. STANDEN. 5de klas A. gesp. pnt. Watergraafsmeer 18 31 O. V. V. O. 17 26 D. C. G. 18 24 K. V. V. 18 22 Beverwijk 18 19 Q. S. C. 18 18 Terrasvogels 18 16 C. S. V. 17 15 S. D. W. 18 15 R.K. V. V. A. 18 12 Wilskracht 18 8 A. P. G. S. 18 8 Lederen en metalen Horlogebanden BIJ

Weekblad Huis aan Huis | 1953 | | pagina 2