OPROEP Kodak lDe ms,e Geel iels moois Moederdag E.S.T.O. HENNEMERFOTOHflNDEL Telefoonnr8498 BOEKHANDEL .ERASMUS' UCDA. IIIII R. K. Kerk Santpoort Predikbeurten. Geref Kerk (Art. 31 K.O.) Lutherse Gemeente Vrijzinnig Hervormden Ned. Herv. Kerk en Kapel. Evangelische Prediking TAXI Het voordeligste adres TAXI terrasvogels kon het natuur li jk - niet bol werken tegen Beverwijk terrasvogels 2 nog niet in de 1ste klas. wat ons zondag a.s. te wachten staat. A.BR0EKMEULEN - Hoofdstraat 37. TELF. santpoort 64 6 2 Prijs f 14.5© Cen &oek voo\ \MJO&CLQ.K Advertenties en berichten moeten in verband met Hemelvaartsdag reeds Dinsdagmorgen in ons bezit zijn. Shalws Hoofddoeken Onderjurken Ontbijtlakens Fantasiekleedjes Kantenkleedjes Zakdoekjes Nylons Pr»» mmm Wegens plaatsgebrek moet de Schaakrubriek en andere ingezonden copie met plaatsing tot het volgend nummer wachten. Zondag; 10 Mei H.H. Missen te 6.45, 8, 9.15 (Hoogmis), 11 uur. Te half één voorbereiding plech tige Doopbeloften. Te 7 uur Lof en opening van het kerkelijk tri duüm ter viering vair het eeuw feest van het herstel der kerke lijke hiërarchie. Maandag, Dinsdag, Woensdag, H.H. Missen half 7, 7.15, 8 uur, Iedere avond te 8 uur lof met preek. Donderdag Hemelvaartsdag H.H. Missen te 6.45, 8, 9.15 (Hoog mis) 11 uur. Te 7 uur Lof. Vrijdag en Zaterdag te half 8 Lof. ZONDAG A.s. Gereformeerde Kerk. 9.30 uur ds. M. W. J. C.. de Kluis 5 uur: dezelfde 10.30 en 3 uurds. N. Bruin Koffiekamer Westerveld 10.15 uur ds. W. Spliethoff, Haarlem. 14 Mei Hemelvaartsdag dr. C. Riëmers, A'dam Velsen-I J mui den-Oost Abeelenstraat 1 Dorpskerk 10.30 uur d6. D. ter Steege, H. Doop De Toorts, 9 uur Ds. ter Steege Ned. Herv. Kapel, 7 uur: dr. M. van der Voet, Haarlem 14 Mei Hemelvaartsdag: Dorpskerk 10.30 uur: Ds. D. ter Steege. Gebouw De Toorts, Zondagavond 7.30 uur Evangelist: J. Slabbert, De Zondagsregeling der artsen vermeldt voor Zondag a.s. M. M. C. Trooster Wyn. Daniëlslaan 14, tel. 8410 14 Mei Hemelvaartsdag A. de Groot Hoofdstraat 165 Tel. 8310 ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. De Bloemendaalse Apotheek Bloemend.weg 85 Bloemendaal Telefoon 22181 K 2500 Apotheek de Wilde Broekbergenlaan 42 Tel. 8284 Speciaal ingericht voor Trouwrijden Dag èn Nacht bereikbaar TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Stegsmeijer, Surixiamestraat 4 VELSEN GOED OP DREEF TEGEN ZAANDIJK. Velsen had Zondag j.l. de aan staande kampioenen van haar af deling op bezoek en scheen het et- op gezet te hebben de Zaankan- ters de voet dwars te zetten. Bijna zijn Bakkutn c.s. daarin geslaagd, want tot tweemaal toe hebben zij een voorsprong van 2 punten ge had n.l. 20 en 31. Evenals destijds in Zaandijk echter, toen zij op een gegeven moment met 42 vóór stonden, hebben zij de winst weer uit han den moeten geven. Inplaats van dóór te stoten en van de Zaan dijker inzinking gebruik te maken door flink te blijven attaqueren, ging men het accent meer op de verdediging leggen en gaf zodoen de de tegenpartij gelegenheid zich te herstellen. Bovendien droeg hiertoe ook bij, dat de Velser biu- nenspelers physiek niet in staat bleken hun zware taak naar be horen te blijven vervullen, zodat Zaandijk in staat werd gesteld 'het middenveld in bezit te nemen. Bij. na kreeg de wedstrijd daardoor hetzelfde dramatische verloop als destijds m Zaandijk, toen de Zaan kanters hun 42 achterstand nog wisten om te zetten in een 54 voorsprong. Bij de stand 3- 5 n.l. kreeg Zaandijk voor het einde nog een penalty toegewezen. Geluk kig voor Velsen echter [iet Zaan dijk deze kans ongebruikt voorbij gaan, zodat het 33 bleef. Reeds direct na de aftrap was het de Veis enaren aan te zien dat zij voornemens waren hun huid duur te verkopen. Zij druk ten althans de wat nerveus spe lende Zaankantcrs in de verde diging terug en al spoedig had Bakkum succes (l—0) Veisen bleef ook hierna het beste van 't spel behouden, zodat de Zaan dijker verdediging het heel wat lastiger had dan die van Velsen. De beloning voor dit beter spel volgde in de vorm van een doel punt van Donkers voet (20). Dit werd de Zaankantcrs toch wel wat al te bar en Poel zag kans De Graaf te passeren (21) Na de rust werd de spannende strijd met vernieuwde energie voortgezet. Weer werd de Zaan dijker defensie voor hete vuren gezet en eenmaal werd ze bij een aanval van de Velsen-rechtervleu- gel zo in moeilijkheden gebracht dat één der backs slechts op on reglementaire wijze de aanval tot staan kon brengen. Penalty! Bak kum pianiste zich achter de bal, enfin. de rest begrijpt u: 31 Wie toen dacht dat Velsen „bin nen' was, vergist zich. Velsen kon het tempo niet volhouden in het bijzonder Van der Heyden en Van der Ende werd dit te zwaar en Zaandijk nam meer en meer het spel in handen, zodat het thans Wijker c.s. waren, die volop in actie moesten komen. De Graaf hield tal van harde schoten uit zijn doel, maar moest toch twee maal „vissen" (33). Vlak voor tijd kregen de be zoekers, zoals reeds gezegd, nog een penalty toegekend, maar Mol zocht het doel op eeu ver keerde plaats. Op de wedstrijden tegen Be verwijk schijnt nu eenmaal een noodlot te rusten, dus ontliep ook de volgende Terrasvogelsploeg de nederlaag niet: Akkerman Sr. Akkerman Jr., Van der Kuyl, Lokkers, Dortmundt, Zaal, Schol, Schippers, Van Vuuren, Böbken, Goedhart. Teneinde het 2de elftal in z'n promotie-wedstrijd tegen TYBB 2 zo sterk mogelijk te la ten uitkomen was men tot deze opstelling gekomen. Bovendien kon ook Wijnen nog niet opge steld worden. In deze ontmoeting werden waarschijnlijk als gevolg van het feit, dat er voor beide partijen weinig of niets op het spel stond, geen grootse daden verricht. Ondanks het feit dat de Vogels voor de rust de wind in de rug hadden, ging de kamp vrij gelijk op, waarbij het opviel, dat beide voorhoedes in de regel de meerderheid van de verdedigers moesten erkennen en dat alleen Me rappe Beverwijk-linksbuiten nog wel eens een vinnig schot loste, al was het niet altijd even zuiver. Maar hij schoot in ieder geval en dat kon bijvoorbeeld van de Terrasvogels-midvoor Van Vuuren niet gezegd worden. Al betrekkelijk kort na de her vatting werd het enige doelpunt van de wedstrijd gescoord. Het ontstond na een lange pass uit de Beverwijk-achterhoede en een misverstandje tussen doelman Akkerman en Van der Kuyl (1-0) Van korte afstand kon de Bever- wijker rechtsbuiten toen inschie ten. Beverwijk bleef hierna iets in de meerderheid, doch desniet tegenstaande kreeg Terrasvogels nog wel de gelegenheid om gelijk te maken. De voorhocdcspelers, m het bijzonder Goedhart, waren echter met schieten niet erg for tuinlijk. zodat de Terrasvogels- nul gehandhaafd bleef en Bever wijk met 10 won. Met WH, TYBB 2 en DCO 5 moet Terrasvogels 2 spelen om 2 plaatsen in de le klas van de af deling Haarlem. Van deze clubs heeft WH zich reeds met 4 pun ten in het bezit van het begeer de le klas-schap gesteld. In de ontmoetingen WHTerrasvogels 2 en TYBB 2DCO 3 valt waar schijnlijk de beslissing, welke club WH zal volgen. Zou Terfftsvogels echter gelijk spelen en de ontmoeting tybb 2- DCO .5 in een overwinning voor één van beide clubs eindigen, dan zou nog een beslissingswedstrijd nodig zijn. Zondag a.s. kunnen wc weder om een tocht naar de Kwekers laan aanbevelen, want dan komt weer een aanstaand kampioen op bezoek, n.l. Watergraafsmeer. Deze oud-tweede klassers heb ben een uitstekend seizoen ach ter de rug en het is vrijwel ze ker, dat ze een uitstekende gooi naar het kampioenschap doen. Maar men kan er van verzekerd zijn, dat de Terrasvogels al hun krachten zullen inspannen om een goed figuur tegen de Amster dammers te slaan, omdat ook zij evenals Yrelsen de vorige week tegen Zaandijk er 'n eer in zul len stellen de leiders hunner af deling één of twee punten af handig te maken. En daarom: Wederom op naar de Kwekers laan. Velsen trekt naar Hoorn, om daar Always Forward partij te geven. De Hoornse voetballers zullen zich met hun 16 punten nog niet helemaal veilig achten cn daarom kan Velsen er bij voor baat van op aan, dat Always Forward fel van zich zal afbijten Toch rekenen we er op, dat onze plaatsgenoten in ieder geval één punt zullen medenemen. GESCHENKEN VOOR VINDT U Bil tegenover de Overbildtweg Ingezonden. (Buiten verantwoordelijkheid van de redactie). „VOOR ZILVERLINGEN". Als op de bevrijdingsdatum on ze gedachten zullen uitgaan naar die allen, die voor onze vrijheid zijn gevallen, zal het zijn met 'n diep gevoel van schaamte. Schaam te, omdat er een strijdvraag is ont staan, of wij wel of niet de Na tionale Herdenkingsda'um moeien handhaven. Want de getemperde vreugde die ondanks de ontzaglijke last van al het geleden leed op 5 Mei 1945 in ons hart opwelde, zal iede re 5e Mei het goede in ons blij ven beroeren en aan ons is de plicht, dit over te planten in de harten van het opgroeiende ge slacht. als een waardig stuk in 't karakter. Want de bestendigde kracht en energie die een Volk kan opbren gen komen voort uit haar karak ter. De geschiedenis van ons vader land heeft Wel bewezen, dut het juist altijd de vrijheidsdrang is geweest, welke ons karakter vorm de. En men kende de waarden, waarvoor ons land zijn vrijheids idealen heeft verdedigd en zeker kent men het van de wonden, die het was toegebracht in de laatste geweldige worsteling. Men kent ons, omdat duizenden van hun eigen zonen, hun leven hebben gegeven voor onze vrij heid. En'nien kent ons ook om onze vredeswil. In 1959 was het Koningin Wil- helmina die tot het laatste poogde een wereldramp te voorkomen. En wie zal vergeten zijn hoe Koningin Juliana gesproken heeft in haar vredesboodschap aan 't Amerikaanse volk, tijdens Haar verblijf aldaar. Het waren de vredesbood schappen van 'n klein Volk Die andere volkeren met ontzag vervulden. In deze vredesboodschappen was ook de dank begepen aan do verbonden legers, dank zij wier offers. wij de draad van het leven weer konden opnemen. De 5e Mei is de V-day, de dag van de totale overwinning van de democratie over de dictatuur. En thans in 1953 zou men deze dag niet belangrijk genoeg meer achten, om hem te vieren'' Vijf jaar lang is er geleden, ge streden en gebeden om een dag als deze. Vele verhongerden en ge- martelden in de kampen en ge vangenissen. hebben alleen het le ven veten te rekken, om de bevrij ding nog' te mogen aanschou wen. om dan rustig te kunnen sterven. De vreugde van de over winning was hen heilig. Zou hij ons minder heilig zijn? Arm Volk wat zo reageert. En juist onze regeerders in de na-oorlogse jaren, hadden hier een belangrijke taak te vervullen, maar het heeft niet zo mogen zijn. Om der mille van zilverlingen, heefi men gekwanseld met de grootheid van deze historische datum. Deze gedachten bezielen mij, als ik denk aan de offers die voor ons werden gebracht, aan hen die hebben geleden en gestreden. maar ook ter wereld, onder welke vlag dan ook. Wat zij ons hebben teruggege ven. kan alleen maar door ge slachten -worden vergoed, niet door enkelingen. Van de ernst van deze taak moge de regering zich -wel be wust zijn, zoals ook in 1574 een Burgemeester v. d. Werf het zich bewust -was en die inplaats van de hem aangeboden zilverlingen, als dank voor de standvastigheid van zijn bevolking, een 'nivers' feit begeerde, die tot vandaag de dag de Stad Leiden onsterfelijk heeft gemaakt. Moge de geest van een Van der Werf. voortgezet in de nagedach tenis van de helden van 1940'45 vaardig worden over het Neder landse Volk. C. SPOOR. Velsen. aan de Heer met kleine grijze wagen, wonende aan de Rijksweg te Santpoort die getuige is geweest van de aanrijding 29 December 1948 plm. 6 uur n.m. op de Rijksweg tussen Muiderslotweg en R.K. Kerk in Haarlem-Noord tussen stilstaande vrachtwagen en luxe wagen, om zich in verbinding te stellen met te Santpoort. zeer modern uiterlijk en solide constructie momentsluiter "met drukknop ontspanner, formaat 4x6.5 c.m. Vraagt demonstratie bij Kloemendaalsestraatweg Stt Telef. 8500 Santpoort i Jo Kalmijn-Spierenburg e.a. Vrouw en Moeder f 4.95 Moeders levenskunst f 4.95 Vrouwenleven f 5.90 R. Lotgering-Hillebrand, Wij bakken zelf f 4.50 C. M. Albach-Heeck, Smakelijk Koken f 3.90 F. M. Stall en W. II. de Groot, Recepten f 7.50 C. J. Wannée, Kookboek van de Amst. Huishoudschool f 5.90 P. J. Sareis van Rijn, Ik kan koken f 10.90 en vele andere geschenkartikelen voor Moederdag Hoofdstraat 200, Telefoon 8371 Bloemendaalsestraatweg 48, Telefoon 8662 Moederlepeltjes f 2.15 Broches vanaf f 1.25 Armbanden v.a. f 0.90 Colliers v.a. f 1.90 Zilv. Ringen v.a. f 1.50 Zilv. Oorknopjes f 1.15 pSnnvoeK GOC/O EN ZILVER Horlogebandjes f 1.50 Gouden Ringen f 19.50 8 daagse Pendule f 23.50 Briletui's f 1.50 Zonnebrillen v.a. f 2.40 Grote keuze in Uurwerken, Sieraden, Luxe artikelen, Keltumpleet Vaat Voor een goed passend Corset „I I> IJ V A" Ook maatwerk wordt door oim aangenomen Wij maken IT attent op onze Prijsverlaging van OVERALLS De prijzen zijn als volgt SCHILDERS OVERALL f 12.25 DONKER BLAUW f 13.45 KHAKI OVERALL f 13.75 Leeftijd 14 jaar f 10.75 Geblokte Sportkousen alle maten 1.98 3IAAIFi<TlIïi;\3Iit;AZI.I\ HOOFDSTRAAT 187

Weekblad Huis aan Huis | 1953 | | pagina 2