SanlpoctisWeeMilad aan Geestelijk gestorven. K. V.P., Santpoort. De Fotowedstrijd. \RG ANG No. 21 Kecjact ie Ter ras weg 31 Kerkeriukluan 45 Uitgave van t DRUKKERIJ CORN EGGE Telefoon 8619 VRIJDAG 22 MEI 1953 Administratie en advertenties: DRUKKERIJ CORNEGGE Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Telefoon 8619 *F i) \i ji hebben eens een voorstel- 'x'gemaakt, waarin een hu- j optrad, die er geen kans JJ, de zaal „mee te krijgen hien dat een deskundige op tö* 'rrei 11 hiervoor wel een psy- - gischc verklaring kan geven vij onstateerden alleen maar teit. dat, hoeveel moeite de ■Top de planken zich ook gaf, aal er toch niet toe was te <"i n, zelfs maar een glimlach- Jrod ticeren. rl.'jH zat met strakke, onver- e gezichten men vond t niet leuk en het was om P- ijlen te krijgen. Ufii-'staat. dat de humorist het ri contact dat hij had. toe- •f aan de zaal! ..Die mensen ..iet in beweging te krijgen". ''Jaagde hij achter de scher- t. zijn nood. ..liet is moeilijk bliek". Aldus luidde zijn me- Nlg in bet nette. Laten we maar aannemen, dat ze humorist liet met zijn pil lek niet had getroffen. Er zijn eenmaal heel wat mensen, die. or niets ter wereld tot enfhou- isnte zijn te brengen. Zij laten h nooit en nimmer g'aan zij ifnen niet echt ,.nit» zijn en vro k zijn met degenen die zich dol fuseren en daaraan ook uiting ven. Evenmin zijn deze onver- l'lligen voor het een of ander oasiast te maken. Tracht men van het goede van een be is -^e zaak te overtuigen, dan tzli u rustig aanhoren, maar 41 bent uitgesproken, heeft u i gevoel, dat u tegen een muur (..-gesproken. Uw met gloed en eve afgestoken betoog stnit af teen onverschillig ..O of 07. ..hef zal wel allemaal waar r>(v en als 11 dan ten sloffe Ifftgt: ..heeft u er geen belang- iirfg voor?'" dan zal een ont- jkénd „och jawel" volgen of er udt verzekerd: ..ik zal er eens <h denken". U weet dan wel. t 11.... paarlen voor de zwij- Xi hebt geworpen dat uw e t redend betoog beeft gefaald zoals de humorist faalde, die 11 volle zaal met onverschilligen et mee kon krijgen. Trekt u er zich niet te veel van n. Er zijn ntt eenmaal heel wat aisen. die bij alle levensvragen tul en onbewogen blijven, biet of de gehele wereld buiten hen 1 bestaat. Zij willet] nergens iets ïi weten zij leiden een leven t minder emotioneel is dan dat n een plant, die zich tenminste g naar het licht wendt. Znlke verschilligen willen ook van 't ote Licht zelfs niet weten. Zij laten, zoals zij zeggen, een ieder in zijn baarde -- zij zullen nooit iemand tegenspreken zij hou den zich van alles afzijdig zij maken zich nergens koud of warm over. Aldus tonen zij hun geestelijke onmacht: Zij zijn gees telijk dood en wij mensen zijn nu eenmaal niet bij machte geeste lijk doden tot het leven te wek ken. Kunt u zich voorstellen, dat wij liever hebben te doen met men sen, die altijd in de contramine zijn, maar die voor eigen idee enthousiast kunnen raken? Zij kunnen een heftig debat aangaan en daarin het eigen standpunt fel verdedigen, ook al zijn wij het er helemaal niet mee eens. I l oc reenul het misschien moge klinken, liever nog' treden wij in het krijt met een atheïst, die zelfs het Godsbestaan loochent, dan met iemand, die ons rustig aanhoort en die op alles ja en amen zegt, maar in feite onver schillig staat ten aanzien van de grote levensvragen. De man die niet gelooft, heeft di.ep in zijn hart de twijfel, welke door Gods genade kan worden aangewak kerd en tot een algehele omme keer kan leiden.. De man die zegt niet te geloven zal steeds weer op punten stuiten, die deze overtui ging doen wankelen. De 011 ver- schillige staat overal buiten. Hij wil niets weten van het Woord der waarheid hij luistert zon der te horen zonder dat het lot hein doordringt. Bij de ongelovige, zelfs bij de gene die scberp-vijandig staat tegenover God en zijn dienst en die misschien alles aangrijpt om God te bestrijden, heeft men noch fans het voordeel, dat men hem op zijn verkeerde zienswijze kan aanvallen. Bij alle critiek die zulk een mens op de Christenheid heeft is er nochtans een lichtpunt: hij heeft belangstelling. E11 waar be langstelling is. ook ,-.1 is deze ver keerd gericht, is alle hoop nog niet verloren. In zijn wijze raad kan God zowel het hart van de onverschillige als dat van de God bestrijder tot inkeer brengen. De onverschillige die zich altijd af zijdig heeft gehouden, wordt ech ter door Jezus niet gekend die zal voor eeuwig verloren zijn ook al meent hij, te zijner ver dediging te kunnen aanvoeren: „ik heb altijd iedereen in zijn waarde gelaten ik ben er nooit tegen geweest, dat anderen hun Godsdienst beleden en beoefen den" >e Santhaes" speelt tegen het College-elftal. De studenten van het Lavigerie )llege der Witte Paters aan de üstelaan, zullen Donderdag1- ond 28 Mei, 0111 7 uur een voet- lwedstrijd spelen tegen het inkeliers-elftal „De Santhaes" wedstrijd wordt gespeeld op t prachtig gelegen voetbalter- in der Witte Paters aan de üstelaan. Deze ontmoeting, die voor het rst plaats vindt, zal voor de nthaesen een hele toer zijn. De identen spelen n.l. dagelijks bun rtijtje voetbal en zullen voor ze gelegenheid zeker met hun ste spelers voor de dag komen. Voor de Santhaes is dit de eer- wedstrijd van het seizoen en orwaar een goede inzet. Hun lining hebben zij achter de g en kunnen zij nu hun kunnen en zien. Het zal zeker een span- nde wedstrijd worden. De toegang voor het publiek is itis en alleen de ligging van het eelterrein in een ongerepte na- ir. is een bezoek aan deze wed- ijd dubbel waard. P.Y. SNELLE WIEKEN SANTPOORT. Wedvlucht Quievrain 234 K.M. 17 Mei 1953. In concours 164 iven. Gelost oni 8.30 uur bij Z. nd. Eerste duif om 10.18 uur. Uitslag: 14 31 Jf. Hoogzaad. 2 3 M. lanssen, 5 28 A.'Punt, 6 10 12 B Jenninga, 7 9 11 18 26 27 F. Veldmeyer, 8 15 25 E. Gorter. 13 24 J. Bonarius. 14 17 21 30 A. Tabernal. 19 J. Lansen. 20 32 P. Bierdrager. 22 Kaasenbrood. 23 F. Cappendijk. 16 29 C. Kort- houwer, 33 K. Korthouwer. ..DE LUCHTPOST". De wedvlucht van Zondag 17 Mei 1953 vanaf Quievrain 232 K.M. had een verloop als volgt: De lossing had plaats met Z.W. wind te 8.30 uur. De eerste duif werd geconstateerd door de heer Sfruys te 1 1 20.52 uur. De uitslag is als volgt: Sfruys 1 5 6 9 1112 13 14 25 26 30, Hoog land 2. Koks 3 17. Bersee 4 21 31, Lansdorp 7 8 20. Bierman 10 Hols 15 28. Wipprecht 16. Dekkers 18, Koning 19 22, Andriesma 23, Schippers 24. v. Zwieten 27 en vna Duyn 29. TWEE SANATORIA- COLLECTEN. De gehouden collecte voor de Sanatoria SonnevanckZonneglo ren heeft het mooie bedrag van f 301.27 opgebracht. Opbrengst dorp f 162.50. Sant poort st. f 138.77. Het comité dankt allen die aan dit slagen hebben medegewerkt. BEKENDMAKING. Verordening Kinderbervaar plaatsen. Burgemeester en Wel houders der gemeente Velsen brengen over cenkomstig artikel 203 van de Ge meentewet, ter openbare kennis, dat van heden af gedurende drie maanden op de secretarie dezer gemeente voor een ieder ter lezing is nedergelegd een besluit van cle Gemeenteraad van 14 April 1953 strekkende tot vaststelling van de verordening op het oprichten en het hebben van kinderbewaar plaatsen. Deze verordening treed1 in wer king op 1 Juni 1953. Velsen. 19 Mei 1953, Burg. en Wethouders voornoemd, de burgemeester: .Mr. M. M. KWINT. Verkiezingsvergadering. De A.B. en G.H.Li, welke met een gecombineerde lijst voor de a.s. Gemeenteraadsverkiezingen uitkomen, beleggen een openbare vergadering op Donderdag 21 Mei in de Ned. Herv. Kapel aan de Pastorieweg. Sprekers zijn de heren J. C. Aschoff, wethouder, over: „De practisehe zijde van de Gein. po litiek" en H. J. I.ips, gemeente raadslid over: „De principiële zijde van de Geni. Politiek". Groot Sprookjes Vuurwerk in „Velserend". Maandag (2e Pinksterdag) heeft cles avonds pi.m. 10 uur een groot vuurwerk plaats op de terreinen van het natuurbad „Velserend". Levens zal een Venitiaanse G011- delvaart en een fantastische tcr- reinverlichting de bezoekers in extase doen geraken. Gezien liet succes dat dc direc tie van het Natuurbad vorige jaar met het organiseren van dergelijke sprookjesavonden heeft gehad, vertrouwen wij dat ook deze avond met medewerking van gunstig weer, vele bezoekers zal trekken. Wilhelmina goed op dreef. Het fanfarecorps Willielmina, dat Zaterdagavond 9 Mei, ondanks het gure weer, toch aan het festi val vau „Arti et Religioni te Haarlem heeft deelgenomen, heeft onder leiding van de heer Jan Groot fraai gemusiceerd. De heer jos de Klerk, toonkunstenaar te Haarlem schreef o.a.: Het fanfare corps „Wilhelmina uit Santpoort dirigent Jan Groot, gaf een fijn gedetailleerde uitvoering van de Laucredo-ouverture van Rossini. Ook het voorspel tot „Orpheus in dc onderwereld" klonk zeer be schaafd en pittig. Alles bleef door zichtig, ongeforceerd, zuiver en netjes van articulatie. De heer de Graaf oud-kapel- meester van de Pr. Bernhard-kapel schreef o.a.: We hoorden een fan farecorps Wilhelmina uit Sant poort, dat '11 voorbeeld gaf van beschaafd musiceren en in „Or pheus bi de onderwereld van Offenbach, bewees dat men zelfs met een klein ensemble tot grote dingen in staat kan zijn. Het jurylid Molenaar uit Wor- merveer vermeldde in het rapport o.a.: Een goed fanfarecorps on der leiding van een voortreffelijk dirigent. Hieruit blijkt weer eens welk een uitstekende dirigent Wilhelmina in de heer Groot heeft Op elk festival blijkt zijn superio riteit. Wilhelmina behaalde 304 pnt. Na afloop van het festival bleek 1 zelfs de hoogste van de verenigingen uit de omgeving te zijn. Zo behaalde o.a. de Bevcr- wijkse Harmoniekapel 293. de Haarl. Postfanfare 298. Euphonia Haarlem 274 en Wilhelmina ÏJ- mtiiden 269 pnt. De studie van het kwarterspel waarvoor de nes tor van Wilhelmina de heer Fr. van den Enden, steeds zo ijvert, blijkt wel resultaat te hebben. Evenals op het concert in de Weyman werd de sopraan-saxo- phoon-soli in ..Orpheus" keurig uitgevoerd. Yoorts had het uitvoerend- comité onzes inziens geen geluk kige greep gedaan 0111 van dit vredige festival te elfder ure door de instelling van een puntenstel- sel een verkapt concours te ma ken. Bij loting werd Wilhelmina nog een muziekwerk toegekend terwijl het tambourscorps onder leiding van de heer Honswijk met 66 punten als nummer 2 ein digde. Het grote tambourscorps van de Beverwijker harmonie be haalde 67 pnt. dus slechts 1 pnt. meer. Al met al een succesvol re sultaat voor het fanfarecorps. Partij van de Arbeid. Voor vervoer op 27 Mei a.s. van IJedlegerigen of invaliden kan men zich wenden tot P. Dijkstra., van Dalenlaan 19. L. Munnikes Hoofd straat 222 en A. P. van Vuuren, Cremerlaan 17. Op 27 Mei te 20 uur bijeen komst in „De Toorts" voor de verkiezingsuitslagen. De Kath. Volks Partij, fkring Santpoort, zal evenals andere jaren de minder valide kiezers in de gelegenheid stellen bun stem uit te brengen door ben per auto naar het stembureau te vervoeren Zij, die hiervoor in aanmerking komen, worden verzocht bun naam en adres, eventueel schriftelijk, op te geven bij de Heer Smit, Hoofdstraat 100, Santpoort-dorp. In liet vorige nummer van „Huis aan Huis" werd reeds uit voerig medegedeeld hoe de foto wedstrijd van het Flora-comité Santpoort is georganiseerd. Belangstellenden verwijzen wij voor het in dit nummer opge nomen artikelen. Wij vestigen er de aandacht op dat de inzendingen vóór 6 Juni moeten geschieden. TERRASVOGEI ,S BESLUIT HET SEIZOEN MET EEN OVERWINNING. De Terrasvogels kwamen in hun laatste competitie-wedstrijd in de volgende opstelling' uit: But ter, Akkerman Jr., Bus, Lokkers, Dortmundt, Schoon, Schipper, Zaal. Böbken. Goedhart en Wij nen. Alzo met invallers voor Van Vuuren en Van der Kuyl. Een wedstrijd om nog lang over na te praten, is het niet ge worden. Beide partijen was het aan te zien, dat er hun aan het winnen weinig gelegen was, zodat het een rustig partijtje voetbal werd. Bovendien deden de lich te bal en de wind ook de nodige afbreuk aan het spel. Zoals uil de opstelling blijkt, was ook in deze ontmoeting keeper 'Akkerman niet van de partij. Butter heeft hem echter op kranige wijze vervangen. Wel ging hij bij het enige doelpunt, dat Q. S. C. scoorde, niet geheel vrij uit, maar daar tegenover staat dat hij vóór de rust vooral tal van goede schoten onschadelijk heeft gemaakt. Dit ene Wormerveerse doelpunt werd na ongeveer 20 minuten spelen uit een corner gemaakt. Lang beleefden de Q. S. C.'ers echter geen vreugde van hun voor sprong, want al spoedig had aan voerder Röbken gelijk gemaakt (1-1). Was het spel iri de eerste helft vrij gelijk opgegaan, na de rust domineerden de Terrasvogels Door goed werk van de Q. S. C.-doel man konden zij echter hun meer derheid in slechts één doelpunt van de voeten van Wijnen uit drukken (21). VELSEN DEED IN WIJK AAN ZEE GOED WERK. I11 de wedstrijd tegen Wijk aan Zee kwamen de Velsenaren als volgt uit: G. de Graaf. Meyer, J. de Graaf, Van den Ende. Wijker, Boon, Tromp, Buur, Bakkum, v. d. Heyden en Donker. Op het appèl ontbraken dus Kees Tromp en Heijnen. Ditmaal had de elftalcommis sie de plaats van Tromp Sr. niet laten innemen door Boon, maar door De Graaf Jr. Dat zij de keuze op laatstgenoemde had la ten vallen, daarvan zal de keuze commissie van Velsen geen spijt gehad hebben, want deze inval ler speelde een prima partij en weerde zich tegen de rechterwing van Wijk aan Zee uitstekend. En daar ook Hans Meyer en Wijker hun mannetje stonden, kon Vel sen de in dc tweede helft verkre gen voorsprong handhaven. Zoals steeds in de wedstrijden tussen Wijk aan Zee en Velsen 't geval is geweest, spanden beide partijen zich ook nu weer geducht in om de punten in de wacht te slepen, ja, werd er, vooral wan neer we in aanmerking nemen, dat nóch Wijk aan Zee, noch Vel sen iets te winnen of te verliezen had. bepaald enthousiast gespeeld De partijen wogen vrijwel tegen elkaar op en waren om beurten in de aanval. Tot tweemaal toe wist Winter voor de thuisclub liet net te vinden, maar Donker (2) en Bakkum zorgden er voor. dat tenslotte Velsen met de pun ten naar Santpoort trok (32). VELSEN - MET 4 INVALLERS WINT VAN PURMERSTEYN. Donderdag (Hemelvaartsdag) speelde Velsen tegen Purmersteyn De geelblauwen hadden invallers voor De Graaf, Van der Heyden. Van den Enden en Kees Tromp, yoor wie Hünsche, Wesselman, Kamer en Bruin invielen. Ondanks deze handicap heeft Velsen verdiend van de Purmer- enders gewonnen. Voor de rust speelden Bakkum c.s. tegen de wind in, maar waren desondanks aanvankelijk het meest in de aan val. zonder nu direct gevaalijk te zijn. Daarvoor weerde de Purmer- steyn-defensie onder leiding van de stevige spil zich te goed en zo nodig, weerde de Noordhollandse doelman zich ook goed. Langzamerhand nam Purmer steyn het spel wat meer in han den en toen men even in de Vel- sen-verdediging wat weifelde, trapte de rechtsbinnen de bal on houdbaar langs Hünsche. Bijna werkte Bakkum, die zeer actief was. 5 minuten later met het hoofd de bal in het Purmerender net, doch het leder ging net langs de verkeerde kant van de paal. Na de hervatting is Velsen, ge steund door de wind, het meest in de aanval geweest en van deze veldmeerderheid waren 2 doel punten het gevolg. Eerst scoorde Bertus Tromp na een pass van Bakkum en daarna maakte Don ker een prachtig doelpunt, nadat Bakkum hem de bal had toege- kopt. Daar tussen in had Wijker nog een penalty gemist. De doel man stopte het schot, maar kon de bal niet klemvast krijgen, waarna Wijker tegen de paal schoot. Tegen het einde zette Purmer steyn nog even alles op alles, maar Wijker - die_eens de bal uit 't doel kopte Hans Meyer, Boon en Hevnen, wisten van geen wijken en Hünsche redde eens een zeker lijkend doelpunt, toen de rechts binnen van dichtbij inschoot. Velsen won dus met 2t. TERRASVOGELS MET INVALLER-DOELMAN LIET R.K. V.V.A. DE PUNTEN. Toen Donderdag de bus, welke de Terrasvogels naar Amsterdam vervoerde, vertrok, was doelman Arie Akkerman niet op het appèl verschenen. De hoop. dat hij als nog op tijd op het R.K. VVA- terrein aanwezig zou zijn, bleek ijdel en zo kwam het, dat onver wacht en onvoorbereid een be- Vervolg pag. 2

Weekblad Huis aan Huis | 1953 | | pagina 1