uien lag 20 Juni Witte Kruisjesdag. Kwar!ë!ten-Cöucöurs. Moeilijkheden met het leren, Stichting cle Velser Gemeenschap. De bejaarden uit Velsen gaan weer een dagje uit. e! Fanfarecorps „Wüheimina" heelt plannen voor een Straatprediking. R. K. Kerk Santpoort Speeltuinvereniging „Jong Santpoort". Concert in „Velserbeok". e JAARGANG No. 25 Redactie Terrasweg 31 Kerker in klaaii 45 Uitgave van DRUKKERIJ CORNEGGE Telefoon 8619 VRIJDAG 19 JUNI 1953 Administratie en advertenties DRUKKERIJ CORNEGGE Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Telefoon 8619 ONS WITTE KRUIS. Als de kraamheer raadloos rondloopt, 't Haast niet uithoudt in zijn huis, Is zijn stut en troost de zuster, Van ons aller Witte Krtiis. Rustig blijft de kraamvrouw liggen, Heeft geen zorgen voor 't gezin, Voor de baby, moeder, vader, Zet een zuster zich weer in. Als de baby wat gegroeid is En er is iets niet goed pluis, Dan rijdt weer de kinderwagen Naar ons aller Witte Kruis. Zijn we oud en ziek geworden, En we wonen toch nog thuis, Dan weer zorgt voor ons de zuster Van ons aller Witte Kruis. Biedt men voor dat Witte Kruis dan Zaterdag ons een kruisje aan, KOOP DAN Laat de collectanten Niet met lege bussen staan! LID C, O. .et fanfarecorps „Wilhelmina" eeft ter viering van haar elfde istrum, het voornemen een wartettenconcours te organi- :ren in de maand November an dit jaar. an dit concours kunnen alléén ilettanten deelnemen en staat pen voor trio's, kwartetten, wintetten. sextetteD, septetten n dubbelkwartetten, gevormd oor blaasinstrumenten. Ir wordt gespeeld in een 3e, 2e i) le afd., een afdeling uitmun- ndheid, ere-en superieure afd. 'e jury zal bestaan uit de heren os. de Klerk, toonkunstenaar te [p.arlem en E. Elsenaar, idem e Voorburg. Het concours zal plaats vinden in de zalen van Hotel „Velser— end" t.o. de Ruïne van Brede- rode". Inschrijvingen kunnen nu reeds plaats vinden. Vanzelfsprekend zijn aan dit coucours kosten verbonden en „Wilhelmina" is financieel niet zo sterk. Doch deze oudste Santpoortse muziekvereniging, welke bij festiviteiten steeds haar medewerking verleend, ver trouwt, dat bij dit elfde lustrum velen zich als donateur zullen opgeven of de vereniging finan cieel zullen willen steunen. T.z.t. komen wij op deze con- coursdagen nader terug. Een beschouwing voor de eindstreep. Examentijdtijd van ver assingen, doch ook van teleur stellingeneen tijd waarin lecli en geluk een hartig woordje neespreken. Een tijd waarin de aeste leerling van de lagere school, een van wie een ieder lacht, dat hij het op z'n slofjes sou halen, straalt voor zijn toe- atings-examen voor de 5-jarige H.B.S. Een tijd waarin een veel swakkere leerling met vlag en wimpel door datzelfde examen komt. Oorzaak: nervositeit. Dit voorbeeld is er een uit de praktijk. De knappe leerling van de lagere school, waar wij het hier over hebben, had zon „examenvrees", dat hij, naar hij later verklaarde, het gevoel had »f z'n hoofd leeg' was. Terwijl de swakke leerling met een gevoel ran „Als ik er kom valt het mee, kom ik er niet. dan heb ik pech ^ehad", met behoorlijke cijfers rloor het examen kwam. Jet hoofd der lagere school had ■cider geen vrede met dit resul taat. Hij ging na, hoe de houding van de ouders ten opzichte van dit sxamen was geweest. Na onder- mek bleek hem dat de ouders van de knappe leerling er steeds maar op hadden gehamerd, dat de jongen nu niet moest denken dat zo n examen zo gemakkelijk was, en gesprekken als: „Ben je nu wel zeker van je Frans? ik zou het nog maar eens nakij ken als ik jou was ik zou het verschrikkelijk vinden wanneer je er niet kwam", waren aan de orde van de dag. Avond na avond werden de vriendjes die aan de deur kwa men, weggestuurd. Henk was voor niemand te spreken „Henk moest werken". De ochtend van het examen werd Henk extra vroeg zijn bed uitgehaald om alles nog eens na te kijken. De jongen ging eindelijk, dood zenuwachtig van al dat vermaan thuis, examen doen, en toen de volgorde ets anders bleek te zijn, dan hij dacht, was hij „weg". De ouders van de andere jongen hadden geen te hoge verwachtin gen van hun zoon. Zij adviseer den niet steeds, dit en dat nog eens na te zien. Zij namen hem een avond te voren mee voor 'n "wandeling. En op de ochtend van het examen zeiden zij: „Doe je best, dan valt het heus wel mee, en als je er niet komt, dan is er nog' geen man overboord dan ga je maar naar de Mulo". Het was volgens het school hoofd de houding van de ouders die mede schuldig was aan het teleurstellende resultaat van hun zoon. W ij haalden bovenstaande voor beelden aan, om er een idee van te geven van hoeveel belang een rustige houding' van uw kant in het belang van het in spanning verkerende kind is. Binnenkort komen weer de rapporten met het beslissende wel of niet bevorderd tot een ho gere klasse. Misschien staat op het rapport van uw kind: „kan veel beter'Misschien staat er „niet bevorderd Het verbaast u clan, want het kind heeft toch een goed stel hersens het is niet dom en het werkt volgens u toch ook het is in één woord onbegrijpelijk. Ga dan eens na, of er misschien ook een reden te vinden is waar door het leren van het kind wordt beïnvloed. Hoe zijn de omstandigheden thuis? Kan het kind in een rus tige omgeving leren, of moet het in een huiskamer waar de radio lustig speelt en waar vader zijn belevenissen op zijn werk en moeder weer een ander verhaal opdist zijn werk doen?. Hoe zijn de verhoudingen in het huisgezien? Zijn er moeilijk heden op financieel of ander ge bied? Is er ziekte? Stelt u, als vader of moeder wel voldoende belang in het huiswerk, dat moet worden gemaakt? Neemt u wel eens de moeite wanneer het kind daarom vraagt de lessen te overhoren? Bent u 's avonds niet te veel uit, zodat het kind aan zijn lot is overgelaten? Mag het kind, wanneer het dit nodig heeft, hardop leren? Zie, dat zijn allemaal dingen die van heel grote invloed op het leren xan uw kind kunnen zijn. Komt het met een rapport thuis, dat u teleurstelt, zoek dan niet enkel en alleen de schuld bij het kind, maar ga eens eer lijk na, of de omstandigheden waaronder thuis moet worden gewerkt, niet een woordje mee spreken en probeer die dan te veranderen. Ook als het u enige opoffering zou kosten. De toekomst van uw kind moet toch vóór alles gaan. Sectie Zang en Muziek. Gedurende de maanden Juni, Juli, Augustus en September, zullen de volgende concerten in het Burg. Rijkenspark worden gegeven: 24 Juni R.K. Harmonie .„Soli Deo Gloria" R.K. Gem. Koor „Da Pacem". 30 Juni. Ned. Herv. Kapel koor. Kinderkoor Kapelkoor. Mondaccordeon Ver. „De Moni- 9 99 ca s 9 Juli R.K. Harmonie „St. Gaecilia". 21 Juli Velser Accordeon Vereniging. 30 Juli Harmoniekapel „De Eendracht". 19 Augustus Fanfarecorps „Wilhelmina" Santpoort. Gem. Zangvereniging „Vox Humana". 27 Augustus T Jmuider Har monie. 4 Septmber - Arb. Mandoline club „Excelsior". I jmuider. Volks stem. De Stem des Volks, Sant poort. De concerten vangen te 8 uur aan en zijn gratis. Door het uitsteken van een geel-blauwe vlag aan de Politie post Hoofdstraat, de Kiosk Sant- poort-St. en aan de ingang van het Rijkenspark, wordt bekend gemaakt dat dien avond een con cert plaats vindt. Het programma der uit te voe ren nummers zullen wij, bij tij dige ontvangst, vooraf publice ren. CalCecte nediy. De Commissie voor Ontspan ning van ouden van dagen, die na 1945 de taak op zich geno men heeft, de bejaarden uit Vel sen van 65 jaar en ouder, ééns per jaar een onvergetelijke uit gaansdag te bezorgen, heeft haar taak in de loop der jaren aan merkelijk uitgebreid. Behalve da uitgaansdag heeft zij in nauwe samenwerking met de dames van de U.V.V. in deze gemeente reeds 3 sociëteiten geopend, ter wijl er tevens gedurende de win termaanden op 3 plaatsen in de Gemeente ontspanningslokalen beschikbaar zijn, waar de bejaar den meerdere dagen per week gezellig bijeen kunnen komen. Bovendien stelt deze Commis sie de bejaarden in de gele genheid gedurende de winter maanden een aantal goed ver zorgde ontspanningsavonden» ge heel gratis bij te wonen. Uiter aard vergt de omvangrijke taak van de Commissie een groot be drag aan geld per jaar. Een be drag, dat de inkomsten van de Commissie verre te boven gaat. De inwoners van Velsen, hebben echter ieder jaar weer getoond de ouden van dagen een warm hart toe te dragen. Dank zij de milde giften van hen bij een in het vorige jaar gehouden collecte was het mogelijk 1200 bejaarden een onvergetelijke bustocht te be zorgen. Nu reeds blijkt, dat de bejaarden al weer hunkerend uit zien naar „het dagje uit". De Commissie zit echter met een groet tekort. Een dagje uit met pl.m. 1200 bejaarden kost pl.m. f 4500 en de Commissie beschikt nog over.... f 2000. Een tekort dus van f 2500. De Commissie is er van over tuigd, dat het gezien de vele collecten niet gemakkelijk zal zijn dit bedrag bijeen te krijgen Ver schil lende vrouwenor ganisa- ties hebben echter spontaan hun medewerking toegezegd om te trachten door middel van een lijst-collecte, die gehouden zal worden van 15 tot en met 19 Juni a.s„ het ontbrekende bedrag bij een te krijgen. De bejaarden uit Velsen zullen hun uitgaansdag hebben. Zij hebben recht op onze sympathie en recht op één dag per jaar zonder zorgen eens echt uit te zjjn. Geeft daarom met milde hand. Als u per giro wilt storten kunt u dit doen op giro no. 18905, ten name van de Directeur van de Gem. Dienst voor Sociale Zaken onder vermelding „Ontspanning bejaarden". 1200 ouden van dagen reke nen op U. Zaterdag a.s., 20 Juni, zal de straatprediking wederom worden gehouden op het Broekbergen— plein. Aanvang 8 uur. Deze samenkomsten gaan uit van de Evangelisatie-Commissie van de Gereformeerde Kerk van Sant poort. Het zangkoor zal mede werking verlenen. De spreker is ds. Dondorp van Heemstede. EXAMENS. Onze plaatsgenoot, de heer R. Guikema, deed met goed ge volg examen voor 1ste klasse A, grondwerktuigkundige bij de K.L.M. Twintigste Maria-Novene van 2028 Juni. Zaterdag 20 Juni, 's avonds 8 uur Plechtig Openingslof met preek. Zondag 21 Juni. H.H. Missen te 6.45, 8 uur Kindermis, 9.15 uur (Hoogmis, 11 uur. Te 4 uur Rozenkransgebed. Te 7 uur Novenelof met preek Gedurende deze week zijn de H.H. Missen 's morgens te half 7, 7.15 en 8 uur. Iedere morgen te 7 uur korte preek. Iedere avond te 8 uur Novene- lol met preek. De predikaties worden gehouden door de ZeerEerw. Pater fr. Olivier Joosten, Franciscaan. Donderdag 25 Juni te 10 uur Huwelijkssluiting van het Bruids paar Ólgers-Bourgonje, daarna de Gezongen Huwelijksmis. De Speeltuinvereniging „Jong Santpoort" houdt op Zaterdag 20 Juni a.s. haar jaarlijks tuin feest. Alle kinderen van leden zullen dien middag in het Club gebouw gratis een Poppenkast voorstelling meemaken. Tevens zal de jeugd versnape ringen worden aangeboden, waar voor zij een bekertje of kopje mee moeten brengen. Des avonds worden de ouders in de gelegenheid gesteld het Winterclubwerk der kindereu te bezichtigen en tegen een kleine vergoeding dit werk mee naar huis te nemen. Toont uw belangstelling voor dit mooie werk. De avond wordt verder gevuld door de Zangvereniging „Da Pacem", een cowboygroep, een liedje en schetsje door de kinde ren en niet te vergeten Kienen om zeer aanlokkelijke prijzen. Nog enkele programma's ver- krijgbaai Gladiolenstraat 10, Hyacinthenstraat 23, Hagelin- gerweg 181. Ons plaatselijk Fanfarecorps „Wilhelmina" geeft Maandag 22 Juni a.s., 's avonds 8 uur, een concert in het park „Velserbeek Onder leiding van de dirigent de heer J. Groot, zullen de vol gende nummers worden uitge voerd I. Appèl Aux Trompettes mars, Ney 2. Het geheim van Pierrot ouverture, F. Popy 3. Kleine Wals Jac. Heijne 4. Orpheus in de Onderwereld Jac. Offenbach 5. Door zand en heide Albert Kappert Pauze. 6. Met volle borst Herman Lureman 7. Judex C. H. Gounod 8. Zing mee Frits Jakma 9. Tancredy Rossini 10. Erica-mars A. Kappert DE LUCHTPOST. Zaterdag 13 Juni werd gevlogen van Chatearoux een afstand van 655 K.M, De duiven werden gelost [om half 7.30 uur. De eerste duif werd Zondag morgen geklokt om 5.13.36 door J, J. Lansdorp. De uitslag luidt als volgt J. Lansdorp 1, Joh. Struys 2-4, G. Bierman 3,7,8, Jac.v. Duyn 5, P. Bersee 6 en C. Schippers 9.

Weekblad Huis aan Huis | 1953 | | pagina 1