De Ringrijderij een eeuwenoud vermaak. Wat zou ik vandaag eens gaan doen E FEESTWEEK. De K.fl.J. versloeg het Lavigeriecollege. EXAMENS. icursie naar het Crematorium. Straatprediking. R. K. Kerk Santpoort Klaverjasnieuws. Voetballers in vergadering bijeen. JAARGANG No. 29 Redactie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van DRUKKERIJ CORNEGGE Telefoon 8619 SanfoocrisWeehMad VRIJDAG 17 JULI 1953 aan Administratie en advertenties: DRUKKERIJ CORNEGGE Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Telefoon 8619 Li- zullen slechts weinige volks den zijn, die gedurende eeuwen ven bestaan en steeds opnieuw deelnemers en het publiek wis i te boeien. Jet is daarom verwonderlijk t in ou/e tijd, waarin snel en wordt geleefd en waarin t iderne vermaak dagelijks in •uwe aspecten met schreeuwen- reclame aan ons wordt opge- pngen, nog steeds een plaats gebleven voor de aloude RJNG- JDERIJ, een volksvermaak bij stek. 3ude vergeelde papieren uit t ar 1759, vermelden reeds het staan van een ringrijderij in ntpoort. Dit is dan de oudste turn waarvan schriftelijke be- jzen voorhanden zijn en op md daarvan wordt het ont- an der Santpoortse Ringrijderij ngehouden op dit jaar. Destijds schijnt dit volksver- mk zich in n grote populariteit hebben verheugd. Op vele ratsen is het echter uitgestor- n of leiden de nog voor dat el aanwezige verenigingen of unites een kwijnend bestaan or gebrek aan deelname. In Santpoort mag dit „erfdeel r Vaderen zich echter in een :eds grotere bloei verheugen, lken jare wordt op de aloude aats n.l. bij dezelfde „nitspan- ng de traditionele ringrijderij houden, zij het dan dat deze itspanning" thans de meer mo- rne naam van Café Restaurant aagt. In kleine onderdelen zijn er vele veranderingen gekomen en zijn ondermeer het ringrijden per fiets in het programma opgeno men, doch als men in de eerste week van Augustus de tilburies en losse paarden onder de ring door ziet draven, zou men zich, door de landelijke rust die hier van uitgaat, vele eeuwen terug wanen. Dat dit vermaak ook nu nog in de ziel grijpt van de platte landsbevolking wordt bewezen door het feit dat ieder jaar méér deelnemers worden geteld uit verafgelegen plaatsen in Noord- Holland. De Harddraverij Vereniging „Santpoort en Omstreken" heeft de uitvoerig van deze ringrijderij in handen. Kosten noch moeite worden gespaard om ieder jaar dit onderdeel van de feestweek tot een succes te maken. De toe nemende deelname is een bewijs voor de goede organisatie. Ook 1953 zal weer een voort zetting zijn van deze eeuwenoude traditie. Op Dinsdag 4 Augustus a.s. zal de Feestweek wederom wor den geopend met de Ringrijderij. Wanneer het weer zijn medewer king wil verlenen dan zal ook dit jaar de aloude Ringrijderij weer een succes worden. Een zodanig succes, dat wij ons niet behoeven te schamen voor de voorbije eeuwen welke die middag op ons zullen neerzien. De voetbalwedstrijd tussen de studenten van de Witte Paters en de Kajotters, is geëindigd in een 75 overwinning voor de Kajotters. De eerste helft zag 't er niet naar uit, want het was een gelijk opgaande strijd, met soms zelfs de studenten in de meerderheid. Toch werd het eerst 1O voor de Kajotters. Hierop volgden een offensief van de stu denten, waarbij de achterhoede van de Kajotters zich maar ter nauwernood staande wist te hou den. De verdiende gelijkmaker kon dan ook niet uitblijven, zodat de rust kwam met een gelijke stand 1 1. Na cle rust speelden de kajotters met de wind mee en al gauw werd het 21 voor de kajotters. De voorhoede van de K.A. J. kwam er nu steeds beter in. De stand werd regelmatig' opgevoerd tot 7-1. Hierna deden de kajotters het wat rustiger aan, zodat de stu denten de achterstand wisten te verkleinen tot 73. Met deze stand kwam het ein de van een prettige en sportieve wedstrijd. Er waren een groot aantal be zoekers en de steun bonnen voor de reis naar Lourcles vlogen dan ook weg. Ook het weer werkte mee, zodat we op een geslaagde dag mogen terug zien. Het batig saldo was f 58.80, voorwaar een prachtig resultaat. Dit zal ons niet alleen geldelijk, maar ook moreel steunen. En we zullen, kost wat kost, doorzetten om toch maar zoveel mogelijk meisjes en jongens mee te krijgen naar Lour- des. Er zijn er velen die zeggen, ik in Makkes deed met goedgevolg elatingsexamen tot de Rijks- ademie van Beeldende Kunsten, iky van Eeken slaagde voor t examen voor het eindexamen jarige H.B.S. A te Yelsen. inie van Ipenburg slaagde voor :t eindexamen Kenn. Lyceum .B S. B. an de Adolf van Nassauschool aagden de volgende leerlingen oor de R.H.B.S. te Yelsen gbert Dekker, Jan Koer, Paul in Raalten, Pieter v. d. Steen, udi Tierolf, Marian de Bruyn i Jacquie Pels. oor het Gymnasium te Velsen dts Kruger, Hans Kruger, Jaap aselager en Frank Korting, oor het Lorentz-Lyceum te aarlem Rob Wijnberg, oor de H.B.S. A te Haarlem eppie de Kruyf. e heer J. P. Koomen is geslaagd oor het eindexamen van de iddelbare Technische School msterdam-Zuid, voor de afde- ïg Mechanische Technologie. ondag 26 Juli a.s. om 11.30 u. .m. houdt de afd. Velsen der eren. voor fac. Lijkverbranding m excursie naar het crematorium 1 de Colombaria te Westerveld. eze excursie is geheel kosteloos, eelnemerskaarten kan men bij e bestuursleden bekomen, oor nadere bijzonderheden leze ten de advertentie. aterdag a.s. heeft op het Broek- ergenplein wederom een straat- rediking plaats uitgaande van e Geref. Kerk van Santpoort, preker is de heer D. Schuyt an Haarlem. Aanvang 8 uur. Een veel gehoorde vraag tij dens de vacantie van de school jeugd. De Velsen se jeugd Centrale, u weet, dat is het orgaan waar bij practisch alle jeugdvereni gingen in onze gemeente aange sloten zijn wil op deze vraag een antwoord geven en heeft van 25 Juli tot 8 Augustus een vacantie- bestedingsprogramma in elkaar gezet, waaraan de jeugd kan meedoen, onder de titel: Vacantie- vreugd voor cle Jeugd. Dit programma, dat nog nader compleet gepubliceerd zal worden, omvat een handenarbeid- tentoonstelling, een jeugdverkeers speeltuin, een fietsenrallye, een afstandsmars, een schatgraafwed strijd op het strand, een feest middag, een stempeltocht en ver der buitenspelen in de verschil lende speeltuinen. Op Zaterdag 25 Juli a.s. be gint dit programma met een groots opgezette fietsenrallye, welke wordt georganiseerd door het C. J. M. V., dat vorig jaar zo'n geweldig succes heeft gehad met zijn sterrit. Aan deze rallye kunnen deel nemen alle jongens tussen tl en 16 jaar. Voor de jongens van 11 t.m. 13 jaar is een iets kortere rit vast gesteld dan voor de jongens van 14 t.m. 16 jaar. Het eerste parcours loopt via Santpoort en Spaarndam, terwijl het tweede parcours langs Bloe- mendaal en Overveen leidt. Voor beide groepen bedraagt 't inschrijfgeld slechts 35 ct. De start zal zijn bij het Herv. Jeugdgebouw, Rembrandtlaan te I Jmuiden-Oost. Na afloop van de rit worden de deelnemers opgewacht in de grote zaal van dit jeugdhuis en krij gen daar een feestprogramma aan geboden, met muziek, zang, goochelen, enz. Elke jongen, die de tocht nor maal volbrengt, krijgt een diplo ma, terwijl verder nog' 6 fraaie medailles beschikbaar worden ge steld voor hen, die het minst aan tal strafpunten oplopen. Want, en dat is juist de attractie van cle rallye, er zijn zichtbare tijd- controleposten, maar ook onzicht bare verkeerscontroles. Voor deze fietsenrallye kunnen cle jongens zich nu reeds aanmel den. Ze moeten echter haast ma ken, want er kunnen hoogstens 300 jongens deelnemen en de in schrijving sluit op 20 Juli a.s. Aanmeldingsadressen zijn: Voor Oud-IJmuiden: A. v. cl. Veer, Keizer Wilhelmstraat 3. Voor I Jmuiden: Secretariaat V. J. C., Moerbergplantsoen 22. Voor I Jmuiden-Oost: W. Pauw, Zanderstraat 44. Voor Driehuis: Sigarenmaga zijn J. de Ruyter, Driehuizerkerk- weg 75. Voor Santpoort-Dorp. Sigaren magazijn J. C. Seegers, Hoofd straat 196. Voor Santpoort-St.: Sigarenma gazijn H. Toeset, Bloemendaalse- straatweg 70 Voor Velsen-Noord: Boekhan del A. Langkemper, Wijkerstraat weg 275. VARIA. Bescherming van bloemen. ln Zwitserland is een groot aan tal bloemen, die in het wild groeien, door de wet beschermd. Dit is enigszins te vergelijken met de opzet van de natuurreser vaten, om ondanks de steeds toe nemende industrvalisehing iets van de oorspronkelijke toestand van het land voor de nazaten te 1 "houden. zou wel mee willen maar.en dan volgt meestal het kost zo veel. We moeten er iets voor over hebben, en als de ouders mee helpen, dan komen we er wel. Wacht nu niet tot op het laat ste moment, maar geef je nu op en begin met sparen. Alle jongens en meisjes die voor 1 juli 1953 17 jaar zijn, kun nen mee. Nadere inlichtingen en opgaven voor cle Lourdesbede- vaart kunt u verkrijgen bij C. A. Schipperijn, Rijksweg 496, Sant poort. Verder gaan we Zondag 19 Juli naar onze oud-kapelaan J. Plan- tinga in Wassenaar. We vertrek ken 's morgens om 7.30 uur van af het pleintje in Santpoort. Meisjes en jongens boven de 14 jaar kunnen mee. Zondag 19 Juli Plechtige vernieuwing van de Doopbeloften. De H.H. Missen zijn 6.45, 8 uur half 12. 9 uur Plechtige Hoogmis. 4 uur Plechtig Lof Maandag half 8 Maria Garde (Gr. I) Dinsdag 8 uur Maria Congregatie (afd. II Dames) Woensdag 10 uur Huwelijksslui ting van het bruidspaar Koks- Kops, daarna de Gezongen Hu welijksmis. half 8 H. Familie (jongedames) Vrijdag half 8 Lof Zaterdag half 8 Broederschapslof Dinsdagavond vond in Hotel „de Weyman" onder grote be langstelling de joprichtingsver- gadering plaats van de nieuwe Klaverjasvereniging „Brederode". Het Bestuur werd als volgt ge kozenVoorzitter A. Otto, secre taris C. Cardol, Penningmeester J. N. Geldorp, Commissarissen C. Butter en J. Veenboer, Wed strijdleider A. Otto. Het ligt in de bedoeling de com petitie 3 September te doen be ginnen. Zij die verhinderd waren deze vergadering te bezoeken, kunnen zich tot 1 September nog als lid op geven. DE LUCHTPOST. Uitslag van de gehouden wed vlucht op 12 Juli vanaf Roosen daal met jonge duiven, afstand 100 Km., de duiven werden ge lost met Zuiden wind te 8.10 u. De eerste duif werd getoond te 9.14.23 uur en behaalde een snelheid van bijna 1700 meter per minuut. A. Hols 1-2-4-5-6-7-8-9-28-29, Lansdorp 3-13, Koks 10-12-14- 26, W. Bruynis 11-18, Bouwer 15-17-19-30, Van Duyn 16-24- 25, Andriesma 20-27-31-33-34, Bierman 21, P. Koning 32. In 6 minuten waren de prijzen verdiend. Tevens werd nog een wedvlucht vanaf Corbeil (Fr.) afstand 457 km gehouden. De duiven zijn al daar te 9.15 uur gelost en de eerste duif werd hier door de beer Koks geconstateerd te 13.15.7 uur met een snelheid van 1875 meter per minuut. Koks 1, Bersee 2, Bierman 3-7, v. Duyn 4, Struys 5-6-8, Andriesma 9 en Hols 10. SNELLE WIEKEN. Uitslag wedvlucht Roosendaal op 12 Juli 1953, met jonge duiven. Los 8.10, met sterke Z. Wind. Ie duif vloog 1568 meter per minuut. De uitslag is als volgt: F. Veldmeijer 1, 7, 12, 15, 29, 31, A. Punt 2, P. Bier drager 313, P. Rozemeijer 4-24 M. Janssen 514, E. M. Gorter 6, 10, 11,30, 36, 37, J. Bonarius 8, 23, 35, C. Korthouwer 9, B. Jenninga 16, 20, 21, 26, 27, 28, 33 en 34, A. Tabernal 17,32,38 Gebr. Kaasenbrood 18, F. Cap- pendijk 19, 25, J. Larssen 22. Wedstrijd oude duiven, van Corbeil op 12 Juli. Afstand 457 km. Los 9.15, met sterke Zuiden Wind. Ie duif 13.26. Snelheid 1766 meter per minuut. Uitslag C. de Leeuw 1,9, J. Bonarius 2 J. Hoogzaad 3, J. Lansen 4, E. M. Gorter 5, 6, 7, A. Tabernal 8, M. Jansen 10. Met deze uitslag werd de heer E. M. Gorter Midfond kampioen. Donderdag 9 Juli kwamen de leden van „Terrasvogels" in „De Weyman" in jaarvergadering bij een, onder voorzitterschap van cle heer Disselköter. Bij het punt mededelingen ver. namen de aanwezigen o.m., dat de lagere elftallen het komende seizoen, nu het terrein aan de Terrasweg niet meer beschikbaar is, hun wedstrijden zullen spelen op de gemeentelijke sportterrei nen te Driehuis (de zogenaam de W ater loo-terreinen) In cle toekomst hoopt men echter onderdak te vinden bij de nog aan te leggen gemeentelijke sport velden tussen Santpoort en Drie huis. Secretaris Kees Goedhart had voor een zeer overzichtelijk jaar verslag zorg gedragen. Hieruit stippen we o.a. aan het z.i. wis selvallige spel van het le elftal, clat zware wedstrijden tot een succesvol einde bracht, doch de wedstrijden, welke op papier ge wonnen konden worden, de eer aan de tegenpartij liet; het fraaie succes van het 2de elftal, dat naar de le klas van de Afdeling Haarlem promoveerde; het win nen van de Zilveren Watertoren in het tournooi van Zandvoort- meeuwen en de hoop voor de toekomst-gevende prestaties van het Junioren a-elftal. Voorts nain de heer Goedhart ook nog het werk van de verschillende com missies onder de loupe. Hierna deed de voorzitter nog mededelingen over de voorberei dingen inzake honkbal. Hierover vindt men nadere bijzonderheden in een afzonderlijk bericht in dit black Penningmeester De Jager haal de het krasse staaltje uit zijn financieel verslag met een voor delig saldo te besluiten. Bij cle bestuursverkiezing wa ren de heren Pieterse en Nol niet herkiesbaar. Voor de 5 bestuurs zetels waren 6 candidaten, t.w. de heren Domna, Goedhart, Velünga Van Gelder, Van Dillewijn en Mosmans. Van hen viel de heer Vellinga (aftredend) af. In het komende seizoen zullen de elftallen worden samengesteld door de heren Cardol, De Jonge, Pellemans, Redelijkheid en De Wilde. Met de jeugd zullen zich be moeien de heren Akkerman, Bou wer, Van Gooi en Molenkamp. De feestcommissie, bestaande uit de heren Lokkers, Röbken en De Wilde, werd met 2 leden t.w. de heren Frans Dortmundt en Kees Butter, uitgebreid. Zal me dat even een (kam- pioens-P?)feest worden?

Weekblad Huis aan Huis | 1953 | | pagina 1