rl Santpoort kan weer feestvieren. volop Programma van de Feestweek De Ronde van Santpoort. van 4 hm. 8 Augustus. Speeltuinvereniging Jong Santpoort. De strijd om de Bevrijdingsbeker. 14e JAARGANG No. 31 Redactie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van DRUKKERIJ CORNEGGE Telefoon 8619 Huis SarfpodsWeehblad aan HUIS VRIJDAG 31 JULI 1953 Administratie en advertenties: DRUKKERIJ CORNEGGE Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Telefoon 8619 DE FEESTWEEK Een aantrekkelijk en welge vuld programma, dat elders in dit blad volledig is opgenomen, staat Santpoort en -Omstreken in de v eek van 4 tot en met 8 Aug. te wachten. rEijige nadere toelichting op dit rd'gramma is wellicht gewenst oor enige onderdelen: "Zij die wensen deel te nemen iii de Ringrijderij worden er met idruk op gewezen dat de in schrijving op Maandag a.s. om 8 nur in „De Weyman" is. I Tel ken jare komen er op de [ochtend van de Ringrijderij nog f Aanmeldingen binnen, hetgeen ^stagnerend werkt op een vlotte ifwikkeling. Een ieder geve zich us reeds Maandagavond op. ■f" De wielerwedstrijd op Woens- Idag onder de naam van de Ronde l.i an Santpoort is dit jaar slechts ~$ia vele moeilijkheden wat betreft Ale organisatie tot stand kunnen komen. Het heffen van entree voor vermakelijkheden op een openbare weg is wettelijk niet meer toegestaan, anderzijds kost tie organisatie van een wedstrijd jtoals wij die de laatste jaren in 'Santpoort gewend zijn een be langrijk bedrag. Nu tegenover al deze uitgaven door het verbod om ril tree te heffen, geen inkomsten staan, heeft het bestuur van de Harddraverij Vereniging zich ter- jdege moeten beraden of deze grote uitgave verantwoord was. Op grond van de grote popula riteit die de Ronde van Santpoort m jde laatste jaren heeft verkre- P°n werd besloten om de wedstrijd Bok dit jaar doorgang te doen |inden waarbij gehoopt wordt dat He bezoekers zich 'n programma liegen de prijs van f 0.25 zullen ïanschaffen, waardoor enige te gemoetkoming in de kosten wordt erkregen. jé De kortebaandraverij op Don derdag zal weer een hoogtepunt zijn in de feestweek. Inmiddels zijn cl'e inschrijvingen reeds be kend en kan worden medegedeeld flat er 25 paarden zijn ingeschre ven. Publicatie van de ingeschre ven paarden volgt nog. Alleen kan feeds als een verrassende bijzon derheid worden vermeld dat Q -William P. het in Santpoort ge- ïokte veulen uit Gonny D. dit jaar pok is ingeschreven. Dus een pantpoortse Draver in cle Sant- poortse Kortebaandraverij. Met belangstelling zal ieder zijn ver- ichtingen volgen tussen liet selec- gezelschap van dravers dat is geschreven. Als nieuw programmapunt (al- .ïians in zijn uitvoering) zal er op Vrijdagavond op de baan waar Donderdags de kortebaandraverij werd gehouden, een tweede wed strijd worden gehouden. Het zal UI a n gaan tussen de boerenpaar- [)dert uit de naaste omgeving, wel ke daar een partijtje draven on der de man zullen weggeven waar een ieder van kan smullen. Wel licht zal de snelheid van de voor gaande dag wel niet bereikt wor den, maar één ding staat vast, er zal méér gelachen worden. Door de populaire prijs van het entree zal dit onderdeel van de feestweek, dat speciaal wordt ge houden op een tijd, dat bijna iedereen een kijkje kan nemen, door een respectabel aantal Sant poorters worden bezocht, De Zaterdag geeft dezelfde slui ting als andere jaren, n.l. een mu zikale rondgang van de beide plaatselijke muziekkorpsen met hun tamboers. Het Lunapark heeft dit jaar 'n grote belangstelling gehad van de zijde der exploitanten en zodoen de zult li een verrassend aantal mooie zaken op ons mooi gelegen kermisterrein zien staan. Rest thans nog enige kleine verzoeken aan de inwoners van Santpoort. Laat ook van uw zijde zien dat Santpoort feest viert en steekt de vlag uit. Ter voorkoming van ongeluk ken en incidenten kan er niet ge noeg op gewezen worden, dat het strikt noodzakelijk is dat u zich stipt houdt aan de voorschriften die op gebied van de veiligheid, in uw eigen belang, zijn genomen. Wanneer u van uw zijde deze medewerking wilt geven, dan zal het zonder twijfel weer een zeer geslaagde en prettige feestweek worden, welke de Harddraverij Vereniging u bij deze gaarne toe wenst. Talloos velen in den lande wachtten dagelijks met spanning af wat de radio-reporter aan successen wist te melden van onze kranige Tour de France- ploeg. Want wat zij dit jaar heb ben gepresteerd zou de grootste wieler-opt imist niet hebben ver wacht. De Nederlandse renners op de weg gaan meetellen in het internationale milieu. Maar niet alleen bij de beroepsrenners, ook bij onze amateurs vinden wij na men met een bijzondere reputatie De wielersport in Nederland groeit ook kwantitatief dermate, dat vele 'wielerronden op diverse plaatsen de aandacht vragen. Santpoort kent reeds enkele ja ren zijn wielerronde. In de feest week heeft deze zich een vaste plaats veroverd. Geheel gratis krijgt u Woensdagavond 5 Au gustus te 6 uur, toegang tot het bekende parcours, omdat het hef fen van entree niet werd toege staan. Maar wilt u dat deze jong-ge- vestigde wielertraditie in Sant poort blijft voortbestaan? Dan verschaft u zich toch allen, zon der uitzondering, een programma a f 0.25. Dit programma, enkele dagen tevoren reeds bij verschil lende adressen in het dorp ver krijgbaar, is tevens onmisbaar, wanneer u het verloop van de on getwijfeld spannende -wedstrijd goed wilt volgen. U helpt boven dien de Harddraverijvereniging om de „Ronde van Santpoortin stand te houden. Als bijzondere attractie heeft elk programma 'n nummer en een dier nummers, na de wedstrijd bekendgemaakt, geeft recht op een aardige prijs. De technische leiding berust bij de H. S. V. „De Kampioen" te Haarlem, die een zestigtal renners aan tie start brengt, waaronder Arend van 't Hof, gebr. Peters, geb. Voorting, Rusman, v. Roon, Hofland, Kintwaard. Bruggen- kamp, Mehaguoul, Schotman, om slechts enkelen te noemen. Zoals voorgaande jaren kunt u ook thans van een maximum aan spanning verzekerd zijn. P.Y. „DE LUCHTPOST" Uitslag van de gehouden wed vlucht op 26 Juli 1953 met oude duiven vanaf Orleans 540 K.M. Gelost met Z.W. wind te 8.30 uur. De eerste duif is getoond door P. Hoogland te 15.00.04. In concours waren 52 duiven. P. Hoogland 1; Joh. Andriesma 2, 6; Joh. Struys 5 4; A. Hols 5; P. Bersee 7; G. Bierman 8 11; J. j. Lansdorp 9; C. Schippers 10. Uitslag van Mons, afstand 223 K.M. met jonge duiven, in con cours 123 duiven. Gelost te 7,30 uur met Z.W. wind. Yoor de derde keer achtereen met cle vlucht jonge duiven, toon de A. Hols de eerste duif; dit maal te 10.27.32 uur. A. Hols 1 2 5 8 16 21 22 24 25; C. Schippers 4 12; J. J. Lansdorp 3 6 17 23; W. Dekkers 7; F. Koks 9 11; G. Bierman 10 15 19; Joh. Andriesma 14 15; C. Wipprecht 18 en P. Bersee 20. Door de zeer sterke wind had den de vluchten een zeer snel ver loop en waren er weinig achter blijvers. MAANDAG 3 AUGUSTUS: Des avonds 0111 8 uur inschrij ving voor de Ringrijderij en de Boerenpaardenrace in Café-Res taurant „Dc Weyman", Sant poort. DINSDAG 4 AUGUSTUS: R I N G R IJ D E R IJ 9 uur v.m. voor rijwielen 0111 mooie luxe prijzen. Inschrijf geld f 0.50 per persoon. 10.30 uur voor losse paarden om geldprijzen van f 15, f 10 en f 5. Inschrijfgeld f 1 per persoon. 1.50 uur voor paren met paard en tilbury, 0111 mooie luxe prij zen. Inschrijfgeld f 5 per paar. Na afloop Muzikale rondgang renners zullen starten. De toegang tot deze Wieler wedstrijd is vrij. Aanvang 6.30 uur precies. Parcours: Terrasweg, Dinkgre- velaan, Middenduinerweg, Burg Enschedélaan. Na afloop prijsuitreiking in „De Uilenboom". DONDERDAG 6 AUGUSTUS: Grote Kortebaan-draverij. f 1100 prijzen. Aanvang om 2 u. Op de nieirwc grasbaan gelegen aan de Westlaan. Toegankelijk via cle loketten a. d. Westlaan. Leden hebben gratis toegang tegen betaling van de verschul digde vermakelijkheidsbelas ting aan het ledenloket. Na afloop prijsuitreiking in Café „De Viersprong". door het dorp waaraan deel nemers en jury medewerken. De prijzen voor de ringrijderij zijn uitgestald in de étalage van Garage Maarschalk. Na afloop der Ringrijderij prijsuitreiking in „De Wey man". WOENSDAG 5 AUGUSTUS: De Ronde van Santpoort. Wielerwedstrijd van pl.m. 100 K.M. waaraan een groot aantal van de bekendste -wielrenners zullen deelnemen. Minstens 50 VRIJDAG 7 AUGUSTUS Boerenpaardenrace Onder auspiciën van een twee tal plaatselijke caféhouders vindt deze draverij plaats op de clraverijbaan aan de Westlaan. Om geldprijzen van f 40, f 25, en f 10. Aanvang 6.50 uur n.m. precies. ZATERDAG 8 AUGUSTUS Muzikale rondgang van de beide plaatselijke muziekkorpsen met tamboers van des avonds 8 u. tot 9.50 uur. Vanaf Dinsdag tot en met Zater dag van des middags 2 uur tot 12 uur Groot Lunapark op het Ker misterrein. - Vele daverende at tracties! N.B. Beleefd verzoek aan de in woners van Santpoort om tij dens de feestweek te vlaggen. Nu de vacahties in volle gang- zijn, vraagt menig moeder zich af, wat moeten mijn kinderen de hele dag doen. Geen nood, de speeltuin is de gehele dag, van 's morgens 9.30 tot 12 uur en van 1.30 tot 5.30 uur geopend. Gedurende de eerst volgende veertien dagen, is de tuin voor ieder kind, ongeacht lid of geen lid, vi'ü toegankelijk. Ouders gaat u eens met uw kinderen mee en Jeert de mooie tuin aan de Wiistelaan eens ken nen, toont ook eens uw belang stelling. Deze week werd een nieuwe zandbak voor uw kroost gemaakt, een juweeltje om te zien. Volgende week hopen wij u een nieuwe draaimolen te kun nen presenteren. U ziet er wordt trots alles, druk gewerkt. Zoals u al eerder gelezen zult hebben, is er op Woensdag 5 Augustus een schatgraverij aan t strand, ieder kind kan hiervoor een gratis deelnemerskaart af halen bij de opzichter van de speeltuin. De kinderen die er aan deelnemen moeten Woensdag morgen om kwart voor negen op het Broekbergerplein bij cle klok zijn, vanwaar zij onder leiding met de bus van 9 uur vertrekken, de kinderen moeten alleen broocl meenemen, busgeld wordt betaald Bezorgt uw kind een prettige dag en laat hen cle hele vacant ie volop genieten van onze mooie speel tuin, maar.toont ook eens uw belangstelling. Het Bestuur. Liet jaarlijkse tournooi om de Bevrijdingsbeker, georganiseerd door „Terrasvogels", wordt dit5 maal op de Zaterdagen 8 en 15 Augustus gehouden en evenals 't vorige jaar, op het hoofdterrein van het Sportpark „Schoonen- berg". Velsen was verhinderd aan het tournooi deel te nemen, maar het bestuur van „Terrasvogels" is er in geslaagd een waardig' plaats vervanger te krijgen in de Ver eniging „Waterloo". Deze IJmui- der vereniging heeft een prachtig seizoen achter de rug. Niet alleen legden cle Waterlo'ers beslag op cle Stadseditie-beker, maar ze be haalden ook op kranige wijze *t kampioenschap van de eerste klas der afd. LIaarlem van de K.N.V.B., zodat ze het volgende seizoen uitkomen in cle 4cle klas se van de K.N.V.B. En al zijn deze ÏJmuidenaren dan „maar" vierde klassers, we zijn er van overtuigd, dat de derde en reser ve tweede klassers, die ook aan dit tournooi deelnemen, nog niet met de mannen van wethouder De Boer onze sport-wethouder was tal van jaren voorzitter van Waterloo en is thans ere-voorzit- ter dezer ferme club zo-maar- zonder-meer klaar zijn. En ook cle deelname van Stormvogels 2 en V. S. V. 2 wettigt het vermoeden, dat de voetballiefhebbers een interes sant tournooi te wacliien staat. De loting had het volgende re sultaat: Zaterdag 8 Augustus: VSV— Waterloo, 17.30 uur; Stormvogels Terrasvogels 18.45 uur. Zaterdag 15 Augustus: Verliezer AVerliezer B 17 uur; Winnaar AWinnaar B 18.15 uur,

Weekblad Huis aan Huis | 1953 | | pagina 1