Het grote Zomeravondfeest 14e JAARGANG No. 35 VRIJDAG 21 AUG. 1953 in liet Burg. Rijkenspark een evenement voor Santpoort. Ztuetniuedóiiifdeti en nag- aeet meet. Redactie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van DRUKKERIJ CORNEGGE Telefoon 8619 SarfpoafcWeehblad aan Administratie en advertenties: DRUKKERIJ CORNEGGE Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Telefoon 8619 Vorige week vertelde wij u reeds, dat het grote zomeravond- feest in het Rijkenspark dit jaar iets zeer bijzonders beloofde te worden en dat er nog' enkele ver rassingen te verwachten waren. Wat voor verrassingen wacht u dan wel op 29 Augustus a.s.P Nu hier zijn ze dan: le. Bert Visser met Negro- Spirituals; 2e. Jaap Valkhof, showman en 'brenger van komische liedjes. 5e. Eddy de Jong, klavier-vir tuoos. 4e. Aart Legveld, Wim van Steenderen, Johnny Holshuysen met eigen composities en arrange menten. U ziet dus, dat de hierboven 'genoemde leden van Accordeola niet alleen meester op hun instru ment zijn, maar bovendien stuk voor stuk artisten die een avond •vol show en humor brengen. Deze 'avond mag u dan ook beslist niet Smissen. U zult er beslist spijt vau hebben als u Accördeola, Het Majoco-trio, André Carell, Marian fine van den Berg en Bill Romeyn net hebt gehoord en gezien. Bespreek daarom tijdig uw daatsen. U kunt dit doen van 24 \ug. af bij de heer J. Seegers Hoofdstraat te Santpoort-d. en bij de heer J. D. van Schoneveld, Blr miend.straatweg te Santpoort- station. Men houde er rekening mede, dat de verkoop van de kaarten j Lij genoemde heren alleen ge- jschiedt tijdens de winkeluren. De leden van de Vereniging tot het houden van Nationale Dagen 'en de Oraujevereniging genieten uiteraard weer een grote reductie. Zij kunnen op vertoon van hun [geldige lidmaatschapkaart maxi- j mum 4 plaatsbewijzen a f 1.10 per- stuk afhalen tegen een gere duceerde prijs van f 0.60 per stuk Niet-leden betalen f 1.10 per ^plaats en voor de overige rijen J*f 0.60. Aangezien de plaatsbewijzen per rij en vak worden verkocht is het van het grootste belang dat u riet te lang wacht met het af- .ïalen ervan. Hoe eerder u komt, hoe beter plaats u krijgt. Indien nog voorradig zal aan Let terrein ingang Wüstelaan - eveneens nog gelegenheid zijn ,,n plaatskaarten te kopen. Hoewel de organiserende verenigingen ook vorige ja ren reeds hebben medegedeeld dat schriftelijke en telefoni sche verzoeken om plaatsbe wijzen niet in behandeling kunnen worden genomen, moeten zij helaas dit verzoek thans weer herhalen. Het aantal aanvragen vooral telefonisch is zo groot, dat hieraan onmogelijk kan worden voldaan. De besturen staan op het standpunt dat een ieder gelijke rechten dient te hebben. Bespreek dus tij dig, dan voorkomt u teleur stelling! Wij mogen niet nalaten u te wijzen op de grote voordelen, die het lidmaatschap van de orga niserende Verenigingen u biedt. De grote reductie op de entree- Drijzen moest een ieder doen be sluiten lid te worden. Overdenkt u het nog' eens! Hoe liet ook zij. Houdt 29 Aug. a.s. orij. Neem een goed besluit en ga op 29 Augustus a.s. eens lekker en gezellig uit. Voor f 0.60 of f 1.10 krijgt u nooit meer zo'n show-avond te Een telling. Een bewoner vau de Rijksweg te Haarlem-Noord heeft geduren de de feestweek te Santpoort, iedere avond in z'n cr/apeaud voor het raam, de fietsers geteld, wel ke des avonds tussen half 8 en half 9 naar de kermis togen. Hij kwam hier na een serieuze tel ling tot de volgende uitslag: Dinsdagavond 690 fietsen Woensdagavond 794 Donderdagavond 963 Vrijdagavond 824 Zaterdagavond 1115 Totaal 4386 fietsen Hierbij zijn niet gerekend duo- ziiters, motoren, auto's en voet gangers, welke eveneens in grote getale naar Santpoort trokken. Het is wel duidelijk gebleken dat de Santp. feestweek ook bui ten de plaats, in de belangstel ling staat. W andel tocht 1 „Mooi lieimemerlaiul". De wandelsportvereniging „Jan ^asstoors" te Haarlem, bekend door de jaarlijkse Bloembollen wandeltochten, organiseert op Za terdag 22 en Zondag 23 Augus tus a.s. wandeltochten. Op Zater dag van 10 en 25 K.M. Op Zon dag van 10, 25 en 40 K.M. Deelname staat open voor ieder - een' zowel individueel als in groepsverband. Personen van 10 t.m, 14 jaar kunnen deelnemen aan de 10 K.M., van 14 t.m. 16 jaar aan de 10 of 25 K.M., ter wijl personen boven 16 jaar hier in vrij zijn. Er wordt gestart vanaf gebouw „Domi", ZandvooPterpad tussen l 9 uur en 12.30 uur. Allen die de wandeltocht volbrengen ontvan gen een speciaal ontworpen me- dadle, terwijl groepen bestaande uii minstens 10 personen plus lei der in aanmerking komen voor 'n greepsherinnering. Bovendien zijn er extra prij- 1 zijn voor die gToepen, die na be- n <rdeling door de jury de beste propaganda maken voor de wan- jelsport. Een ieder die wel eens heeft deelgenomen aan wandeltochten van „Jan Passtoors", weet dat de organisatie in goede handen is, ter wijl altijd veel zorg wordt besteed aan het parcours. Inschrijf-adres H. van Oor schot, Klapheklaan 4 te Aerden- hout. Per giro nr. 552119 of per postwissel. Aan dit adres kunnen eventueel alle gewenste inlichtin gen worden verstrekt. „ESJIOREIT". De opvoering van het abele- spel „Esmoreit" door „de Ghe- sellen van de Spele", georgani seerd door de Yelser Kunstkring in samenwerking met de Ver. Santpoort's Bloei, was een daad van culturele betekenis, die door een talrijk, select publiek werd bijgewoond. De achtergrond van de ruïne van Brederode verwekte een ideale sfeer voor dit middel eeuwse spel, waardoor men zich als toeschouwer deel van het ver leden waande. Niet het minst droeg hiertoe de voortreffelijke regie van Adr. Hooykaas bij. De inhoud van dit spel kon men vo rige week in Santpoorts Week blad lezen. De titelrol werd door de jonge acteur Hans Surink doorleefd en overtuigend vertolkt. Ook uiter lijk was hij als 17-jarige prins vol komen aannemelijk. Zowel zijn moeder, dp koningin, (Janny van Oogen) als Esmoreit gaven ont roerend spel bij zijn terugkeer na jarenlange scheiding, waarbij in getogenheid, zonder afbreuk te doen aan intensiteit van gevoe lens, de uitvoering op een hoog plan stelde. Fiet Dekker was een charmante prinses. Een extra ver melding verdient de uitmuntende dictie van Joh Laperre (de kwak zalver) Robbrecht, 's konings neef zou door Gerard Heystee met ge varieerder mimiek en meer fel heid moeten worden gespeeld om het nodige relief aan het geheel te kunnen geven. De koning van Ceciiiën (Dio Huysmans) bleek de zwakke plek in deze opvoe ring. Afgezien van gebrek aan rolvastheid, detoneerde deze ac teur door zijn oppervlakkige zeg ging. De kleine rol van de Oos terse koning (Robert Sobels) werd eveneens weinig overtuigend ge speeld. Na de pauze volgde nog een geestig en levendig gespeelde „Sot ternie" met Adriaan Hooykaas als boer. Jannie van Oogen als boerin, Laperre, kwakzalver en de jonge boer, Gerard Heystee. Het publiek uitte zijn waarde ring in langdurig, enthousiast ap plaus. O. FOLGE FONDEN. Verbouw vau Aardappelen. De Burgemeester van Yelsen maakt bekend, dat ingevolge de beschikking van de Minister van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening dd 28 Juli 1953, no. I./P.A. 877, de teelt van aardap pelen in deze gemeente slechts is toegestaan onder voorwaarde, dat geen aardappelen worden geteeld in de paden tussen de voor bloem bollenteelt in gebruik zijnde bed den. Deze beschikking berust op ar tikel 4 van het Besluit bestrijding coloradokever, bepalende, dat het is verboden aardappelplanten te telen binnen de door de voor noemde Minister aangewezen ge bieden waarbinnen de land- of tuinbouw overwegende met het oog op de uitvoer wordt uitge oefend. Deze regeling is een voortzet ting van- en qua inhoud gelijk aan die welke tot dusverre krach tens de Coloradokeverwet 1947, bestond. Belanghebbenden worden er nadrukkelijk op gewezen, dat overtreding van de voormelde beschikking ingevolge artikel 9 van de Plantenziektewet kan worden gestraft met hechtenis van ten hoogste zes maanden of geldboete van ten hoogste tiendui zend gulden. Velsen, 4 Aug. 1953. De Burgemeester van Velsen, w.g. M.. M. KWINT Herziening uitbreidings* plau iu Hoofdzaak. Het Hoofd van het Gemeente bestuur van Velsen brengt ter openbare kennis, dat, in een uit voerige kaart uitgewerkt, op de gemeentesecretarie (4e afdeling) voor een ieder ter inzage is neder- gelegd het plan tot herziening van het plan tot uitbreiding, aan wijzende de bestemming van de in dat plan begrepen grond in hoofdzaak, voor het gedeelte der gemeente, gelegen ten Zuiden van het Noordzeekanaal (3e her ziening), vastgesteld door de Raad dier gemeente bij zijn besluit van 29 Juli 1952, no. 9, zoals dit is goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Noord-LIoÜand bij hun besluit van 15 Juli 1953, no. 242, afdeling 1, alsmede de bij dat plan behorende bescheiden. Velsen, 11 Aug. 1953 Het Hoofd van het Gemeentebe stuur voornoemd, M. M. KWINT. R.K.S.V. „Velseu" afd. Turnen. Nu de vacanties wederom ten einde lopen, maken wij onze leden er op attent, dat deze week de lessen van onze afdeling „Tur nen" weer op de bekende tijden beginnen. Voor onze nieuwe leden, laten wij hieronder het rooster van les uren volgen: Woensdags: Kleuters van 46 jaar 2 uur. Meisjes van 69 jaar 3 uur Meisjes van 912 jaar 4 uur Meisjes van 1215 j. 6.45 uur Meisjes van 1517 j. 7.45 uur Dames van 17 en ouder 8.45 uur Donderdags: Jongens van 69 jaar 4.45 uur Jongens van 914 jaar 5.45 uur Geh. Dames 8 uur Voor deze afdeling vragen wij uw bijzondere aandacht. Gehuwde dames, turnen is een pracht sport om uw lichaam op de juiste wijze fit te houden en een zeer goede ontspanning voor lichaam en geest in de dagelijkse sleur van uw huishoudelijke bezig' heden. Zegt u nu niet dit is niets voor mij, daar ben ik te stijf voor of dergelijke uitvluchten meer, maar komt u eens kennismaken. Be denkt wel, deze afdeling is niet bedoeld om sterren aan het turn- firmament te kweken, maar om uw lichaam op deskundige en verantwoorde wijze fit te houden voor uw dagelijks werk. Onze Geestelijkheid acht deze sportbeoefening volkomen verant woord voor u. Komt u dus Donderdagsavonds om 8 uur even kijken. Alle bovenstaande lessen wor den gegeven in de Adolf van Nas- sauschool aan de Burgem. En- schedélaan. Nieuwe leden kunnen zich aan melden bij mej. Rie v. d. Putte, Vlugthovenstraat en bij Jac. Peereboom, Hagelingerweg 109 en ten alle tijden, tijdens de lesuren. P.V. „I)e Aiichtpost" De P.V. De Luchtpost heeft op 16 Aug. 1953 haar laatste wed vlucht jonge duiven gehouden van af Maastricht, afstand 190 K.M. Llieraan namen deel 73 duiven. De duiven zijn gelost te 9.05 uur N.W. wind. De uitslag is als volgt: A. Hols 1 2 9 10; C. Schippers 3; J. J. Lansdorp 4 5 6 7 13; W. Bruynis 8; C. Wipprecht 1112; Jac. v. Duyn 14; G. Bierman 15. Hiermede werd de uitslag voor het kampioenschap jonge duiven 1. A. Hols 230 punten. 2. J. J. Lansdorp 210; 3. W. Bruynis 197, 4. F. Koks 175 en G. Bierman 169. De uitslag Generaal oude- en jonge duiven is: 1. J. J. Lans dorp 587 punten. 2. G. Bierman 550; 3. P. Bersee 493; 4. Joh. Struys 488; 5. A. Hols 477; 6. Jac v. Duyn 468; 7 F. Koks 453; 8. joh. Andriesma, 9. C. Wipprecht 333 en C. Schippers met 289 pt. Tevens werd een vlucht met oude en jonge duiven gehouden vanaf Parkestone (Engeland) af stand 234 K.M. Deze werden tus sen 9 en 10 uur gelost. P. Koning draaide als eerste te 13.23.57 uur 2e J. J. Lansdorp 13.40.08; 3e P. Hoogland 13.44.10, 4e G. Bierman te 13.51.18 en 5e Jac. v. Duyn te 13.56.07. De vlucht had een zeer snel verloop. „Snelle Wielten" Zondag 16 Augustus werd een vlucht gehouden voor jonge dui ven vanaf Maastricht, afstand 190 K.M. De eerste duif werd om 12.22 uur geklokt door P. Roze- meyer. De gehele uitslag is als volgt: I 4 14 16 P. Rozemeyer; 2. J. Hoogzaad; 5 6 10 17 A. Taber- nal; 5 B. Jenninga; 7 J. Lansen; 8 J. de Weerdt; 9 A. Tervoort; II 12 P' Bierdrager; 13 J. Bona- rius; 15 P. Greme. P. Rosemeyer werd mede door deze uitslag kampioen jonge dui ven en Derby-kampioen jonge duiven. De moeilijkheden werden het bestuur van Z.B.V.S. j.l. Zaterdag in Velserend niet bespaard, toen het vol enthousiasme haar eerste officiële zwemfeestavond organi seerde. Vóór de wedstrijden be gonnen, werd het vlot (waarop gedanst zou worden) balorig en ging zinken, tijdens de wedstrij den brak de draad van de micro foon en na de wedstrijden lever de de verlichting enkele moeilijke momenten op. Maar de opkomst van de vele belangstellenden gaven het be stuur de nodige energie om dóór te gaan en zo werden de zwem wedstrijden onder de rustige lei ding van de heer Knol (die hier voor een prachtige wisselbeker had afgestaan, terwijl de heer van Deursen medailles beschikbaar stelde) in vlot tempo en met de nodige spannende momenten ge houden. leverde de verschijning van de verklede water polospe lers. zoals bijv. de baby in de kinderwagen, die óók te water ging, vele vrolijke momenten en een 30 overwinning voor de heren op en bracht de sierlijke en uiterst correcte dans van Henny Meyers midden on het water een sfeer van romantiek en bewonde ring. Jammer was dat 't voor de zwemsters, die het vlot hanteer den. door het late uur te koud werd voor de tweede dans, maar we hopen deze voor een volgen de keer zeker nog van de dansers te goed te houden. De prijsuitreiking in het over volle restaurant bracht natuurlijk vele blijde gezichten, die toebe hoorden aan: Schoolsalg meisjes: Stannie Hand- graaf. Schoolslag jongens: Rob Groene- veld. Crawdslag meisjes: Stannie Handgraaf. Crawlslag jongens: Kurt Lager- wey. Schoolslag' dames: Josepha Wes- seldijk. Crawdslag dames: Josepha Wes- seldijk. Schoolslag heren: Bart Melis. Crawlslag heren Bart Melis. Ook dpor haar voortreffelijke duikdemonstratie, samen met Gusta Camphuizen en enkele ju nioren, toonde Josepha zich wel op alle zwemtakken superieur-, zodat de voorzitter haar terecht voor dit jaar de kampioene noem de. Een bloemenhulde aan Henny Meyers voor haar kunstvolle pre statie en aan mevr. van Deursen voor de vele gastvrijheid aan Z. B. V. S. betoond, werkten even eens mee om deze, aan gebeurte nissen rijke avond jn een feeste lijke stemming te beëindigen. Badio-Zangdienst' Zondag 23 Augustus zal om 6 uur vanuit de Ned. Hervormde Kerk een zangdienst worden uit gezonden, welke door de I.K.O.R. over Llilversum wordt verzorgd. Ds. D. ter Steege zal de verbin dende teksten spreken. Het Ned. Hervormd Kapelkoor onder lei ding van de heer de Haas, ver leent medewerking, evenals de organist Albert de Groot. Men wordt verzocht om 10 minuten vóór de aanvang der dienst aan wezig te zijn, zodat de uitzen ding niet onnodig wordt gestoord

Weekblad Huis aan Huis | 1953 | | pagina 1