SanJpocrfsWeeliHad HfHl het Jiind V.aat het Jiind rgcii begint de Kinder|»ostzegelii©tie '53. Kinderhuis „Prinses Beatrix" Wie is MIST A Kerkbericht R. K. Kerk Santpoort JAARGANG No. 43 sdactie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 1 Uitgave van '1RUKKERIJ CORNEGGE Telefoon 8619 VRIJDAG 16 OCT. 1953 Administratie en advertenties DRUKKERIJ CORNEGGE Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Telefoon 8619 jrgen gaan 500.000 jongens meisjes na schooltijd niet huis. Zij gaan, in Sas van en in Rodeschool, in Meers- :n' in West-Terschelling en in plaatsen, die daartussen lig'- de grote mensen iets vragen hun kameraadjes, die dat niet willen of kunnen. Voor ameraadjes, in heel het land, ip een of andere manier er [er aan toe zijn dan zijzelf, de kameraadjes, wier ouders kunnen zorgen voor hun kin- i als hun vaders en moeders :ouden willen of kunnen. Dat er tienduizenden in het land. duizenden, van alle gezind- tienduizenden met een beetje of rijker ouders, die anders dan de honderdduizenden upjes en vriendinnetjes, die gewoon" naar school gaan, gewoon met elkaar spelen en heel gewoon met elkaar ten, als het zo te pas komt. it zijn tienduizenden kame- es, d ie zwak zijn van lichaam ;est, die niet recht zijn van >f van leden, die het thuis hebben als anderen, die niet 1 kunnen doen met hun idjes, die niet het „houvast" en aan de „grote mensen" als maatjes in de „goede gezin- die zwak zijn of doof of 1 of gebrekkig, t jaar voor de vijfde keer s een lustrum trekken die ren erop uit. Driehonderd- iiul kinderen van meer dan uizend schoolklassen gaan aan-huis vragen aan de zo- btfillioen Nederlanders, of zij dein offertje willen brengen de kinderen, die hun kipde- ,,oöden hunnen zijn, als de andigheden iets anders ge- t waren dan ze zijn. m; om het gewin. Niet om er mede te „verdienen". :t Nederlands Comité voor erpostzegels dat vijf jaar len op het idee kwam het zélf in te zetten voor het was er zich van den be- e af aan van bewust dat een beter ambassadeur voor misdeelde kind kon héb- clan-... het kind. De „kin- >stzeg'el" waarvan de meer- engst dan de gewone fran- vaarde het misdeelde kind goede kwam, bestond toen i,ng, maar werd, sinds het üèlf die aan de man bracht, gretiger gekocht. Waren ïanvankelijk alleen de plu sten en de liefhebbers van het „mooie plaatje", die jaar lijks, zonder er eigenlijk bij te denken waarvóór de kinderbe scherming ruim honderdduizend gulden in het laad je brachten vandaag de dag is het zo, dat die postzegel wordt gekocht door een burgerij, die welbewust weet welk doel zij ermede dient. Meer dan negen ton kon het vorig jaar worden afgedragen aan de meer dan 550 instellingen, die zich in Nederland de zorg voor liet hulp behoevende kind aantrekken. En ruim zeshonderdduizend gulden daarvan brachten de schoolkin deren bij elkaar. „Dóór het Kind Vóór het Kind", dat is het devies, waar onder dit jaar voor de vijfde keer deze week de kinderen komen aankloppen bij de vol wassenen. En géén, die niet vergeten is, dat hijzelf ooit kind was, die niet vergeten is wat hij vóór had op de enkelen in zijn omgeving, die met elkaar een hulpbehoevend leger vormen van tienduizenden géén van die genen zal doof zijn voor de roep van die kinderen. Hij zal, als ze morgen of één van de komende dagen van deze week komen om een bestelling voor postzegels of prentbriefkaarten, hun gunnen, dat dit jaar het millioen vol komt. Eén millioen op een volk van bijna tien millioen. Een dubbeltje per man. Wie het niet heeft te missen, geve de bedoeling voor de daad. Maar hij beleve, als heel Neder land, zijn vreugde aan de kin deren, die er deze week op uit trekken, weer of geen weer, maar het succes van de beste bood schapper, die de man zélf is. Nog' teven en voor de goede orde: de kinderen, die van de wTeek de stad, het land en de buurt „doen", komen alléén een bestelling ophalen. Voor een mapje zegels of een mapje kaar ten, of voor beide. Het geld komt pas later bij de afleve ring, over een week of wat. En voor wie tóch graag helemaal wil weten waaraan hij toe is: de postzegels kan hij het hele vol gend jaar nog op al zijn brieven en briefkaarten plakken. Om van de kaarten niet te spreken. Zijn achterkleinkinderen kunnen ze versturen op verjaardagen, op Kerstmis en op Nieuwjaar. En misschien hebben zij zelf er dan al in hun jeugd van mede ge profiteerd. I8«t nbileum van j, Willielmina". dangs vermeldden we, dat anfare-korps „Willielmina iar z'n 55-jarig bestaan hcr- t. Tevens deelden we de na- mede van een aantal inge- jén, die zich tot een comité ■md hadden, dat zich ten stelde gelden te verzamelen inde deze „onder enveloppe" korps bij zijn jubileum te mndigen. het daardoor in t stellend het instrumenta- aan te vullen en te la- ■eviseren. t het huis-aan-huis aanbie- van een intekenlijst is in- els al een aanvang gemaakt lenig dorpsgenoot heeft z'n inkske reeds geofferd, t lijkt ons echter niet on- tig' het giro-nummer van de ingmeester, de heer M. W. er te Santpoort-St. te ver en n.l. 50114. Het zou toch en. dat er ingezetenen zijn, Ie lijst niet aangeboden krij- n die toch het hunne zouden n bijdragen. Voorts denken an hen, die (hoewel nu bui- onze plaats wonend, nog' 1 aangename herinneringen aan het korps bewaren en aan verenigingen, welke, nooit tever geefs een beroep op „Wilhelmi- na gedaan hebbend, nu gaarne van hun dankbaarheid in klinken de munt zouden willen blijk ge ven. Zij allen weten nu waar zij' terecht kunnen, n.l. bij M. W. Jonker, Bloemend,str. weg 135, Santpoort-St. Collecte P. I. T. De gehouden straatcollectie voor het Protestants Interkerkelijk Thuisfront in Santpoort-dorp en Station heeft opgebracht f 195.89 Hoogste busopbreDgst Hans van Rijswijk en Herman Hartendorf, ieder bijna f 25. Collectanten(trices) en allen die in giften hun medewerking ver leenden, hartelijk dank. P. v. «1. A. De Fakkeldragersbijeenkomst op Dinsdag 20 October gaat niet door en wordt verschoven naar Dinsdag 27 October a.s., waar over nog nader zal worden be richt. In Groesbeek staat een huis Met een variant op een be kend Hollands jeugdversje wordt bewust de herinnering aan uw verre of recente jeugd wakker geroepen, want dit artikeltje handelt over de jeugd. In het kinderhuis „Prinses Beatrix", één van de 7 tehuizen van de Centrale P. H. (Centrale voor Practische Hulp aan alleen staanden van iedere leeftijd en gezindte) welke bekende instel ling haar zetel heeft in het kleine Groesbeek, worden kinderen op genomen, die de ouderzorg mis sen, maar die desondanks toch óók wel graag een beetje zonne schijn en vreugde in hun jonge leven willen hebben. Nog'al vanzelfsprekend, zegt u; juist die kinderen hebben recht op onze dubbele belangstelling, want wat zij ontberen is niet te vergoeden. Als u de bladen goed /gelezen heeft, zult u weten, dat H. M, de Koningin Juliana aan de Cen trale voor Practische Hulp een bezoek heeft gebracht, waar mede alleen al bewezen werd, dat daar in Groesbeek belangrijk werk wordt verricht Honderden mensen en mensjes werden daar in de loop van 22 jaren liefderijk opgenomen. In 1929 begon het met één tehuis, thans zijn het er 7 en dit aantal groeit gestadiglijk. Waarom, waarvoor en waar toe? Voor hen, die de instelling nog niet kennen, volgt hier het ver- enigingsdoel van de Centrale voor Practische Hulp: Hulpverlening aan alleenstaan de personen van elke leeftijd of gezindte, die door maatschappe lijke oorzaken of persoonlijke aanleg niet in staat zijn zichzelf te handhaven. Deze hulp bestaat uit verzorging in gezinnen of te huizen en het verschaffen van passende arbeid, in algemeen Christelijke geest en gezinssfeer. Zoals gewoonlijk, zal ook dit jaar weer voor één van de 7 te huizen in onze gemeente een openbare collecte worden ge houden in de week van 1517 October a.s. Een opwekking om dit sym pathieke doel te steunen lijkt ons vrij overbodig, leant wij le ien in een vrijgevige gemeente. Het plaatselijk comité is ervan overtuigd, dat de inzameling even als verleden jaar, een succes zal worden. Weest royaal 'als men u de bus presenteert en mocht men u niet thuis treffen welnu, het gironummer is 182788, ten name van de Centrale P. H. te Groes beek. Wilt u mee helpen om het succes te vergroten? Prachtig, geeft u dan op als eollectant(e) bij T. M. JoorCannegieter, Ha- gelingerweg 70, Santpoort. U bent ivel kom Hebt U er intussen al over na gedacht, beste lezer, wie deze MINA kan zijn Op Zaterdag 17 en Zondag 18 October kunt U kennis komen maken. Waar? vraagt U. Wel, in het U allen bekende café „Zomerlust". De zomer is wel reeds vertrokken en de warmte van de zomerzon heeft plaats gemaakt voor kilte en kou, maar ik kan U verzeke ren, dat het goed is om op die twee dagen daar te zijn. Om 4 uur staan dan daar de deuren wagenwijd voor U open en U zult verbaasd staan te kijken, van wat dan geboden wordt. De Missie NAaikrans van Sant poort-Driehuis komt dan name lijk uit met een heel stel attrac ties. Variërend van tombola, grabbelton, schiettent, enz. tot rad van avontuur en bommen werpers, die op Uw bevel uit hun laadruimte bommen laten neer dreunen. De prijzen zijn te veel om op te noemen. Komt, zien en over tuigt U. Met een beetje geluk, gaat U strijken met een prach tige lap stof, waarvan U een hele jurk of mantel kunt knip pen, en als het lot U gunstig is hebt U een paar kakelende kippen voor Uw achtertuintje. Maar laat ik niets meer op noemen, want dan zou deze krant dat alles niet kunnen be vatten en ik zou U verlekkerd maken. Op het grote toneel komt de tentoonstelling te staan van de verschillende gewaden voor de eredienst, die de zeventien dames hebben vervaardigd met veel kunde en smaak. Een tentoon stelling die ongetwijfeld de dames onder de bezoekers zeer zal trekken. Komt en ziet en doet. U bent allen van harte welkom. Heeft U reeds loten De trekking heeft Zondagavond plaats. Bridge Club „De Keuuemers" Donderdagavond 8 October j.l. vond [de tweede promotie en degradatiewedstrijd plaats. Wegens de toename van weder om nieuwe leden was de A afd. nu in 2 groepen gesplitst, doch door een vernuftig systeem van de technische commissie kon de rangorde voor beide groepen be paald worden als of eréên groep had gespeeld. Echter zal nu ernstig worden overwogen om aparte groepen in het vervolg in te stellen, aangezien de T.C. voor grote moeilijkheden komt te staan. In de gecombineerde A groep werden de drie eerste plaatsen bezet door de fam. Rietdijk met 85, de Heren Mulder en van Munster met 84% en de fam. Spruyt met 83% m.p. De fam. Ophoff en de fam. Vader (St.) zullen de volgende wedstrijd in de andere groep uitkomen. Uit de 3e afd. promoveren de heren Kuys en Porck en de heren Andela en Schildwacht. De dames Andela, Weggemans en Sprong droegen hier de rode lantaarn. Zondag 18 October De H.H. Missen zijn 6.45, 8 en 11 uur. Te 9.15 uur de Hoogmis. Te 7 uur lof. Gedurende deze week elke avond te half 8 Lof met Octobergebeden Maandag 8 uur Maria Garde Groep I Dinsdag 8 uur Buitenkerkelijke bijeenkomst van de Maria Congretatie (Dames) Woensdag 8 uur H. Familie Jongemannen Donderdag 10 uur Buitenkerkelijke bijeenkomst van de H. Familie (Heren) Vrijdag half 8 Lof Zaterdag half 8 Broederschapslof en Avondwake voor het feest van Christus Koning. Kaili. Vrouwenbeweging afd. Santpoort Dinsdag 20 October a.s. houdt de K.A.V. haar eerste bijeen komst in het winterseizoen te samen met de Maria Congregatie (afd. Dames). Spreker de ZeerEerw. Heer Pastoor over HET ROZENKRANSGEBED. Een nieuwe beeldfilm met muzi kale omlijsting. Op aller aanwezigheid wordt ge rekend. Toneelvereniging „Jan van Dommelen'" Het seizoen 1953-54 zal door „van Dommelen" worden ge opend met een vrolijk spel. De repetities die ook nu weer onder leiding van de heer Hunsche gehouden worden, zijn reeds enige tijd aan de gang. De opgewekte stemming en de ernstige wil der spelenden doet ons het beste verwachten. Een goede raad aan donateurs en leden, één der hieronder vol gende datums voor een bezoek aan de uitvoeringen vrij te houden. Het beloven weer echte gezellige „Van Dommelen avon den" te worden. Niet-leden wordt, voor zover de plaatsruimte dit toelaat, tegen entreebetaling toegang verleent. Nieuwe donateurs zijn steeds welkom. Geeft U nog heden op! De uitvoeringen worden gegeven in „Zomerlust", Hoofdstraat, op Zaterdag 14, Dinsdag 17 en Zaterdag 21 November a.s. Het Bestuur der vereniging heeft enige wijzigingen ondergaan. De heer Tabernal, die door drukke werkzaamheden vreesde zijn functie niet naar behoren te kunnen blijven uitvoeren, kreeg zijn kans, toen de heer H. Jonkers (die geen vreemde bij het amateurtoneel is) zich bereid verklaarde zijn plaats in te nemen. Het bestuur is thans als volgt samengesteld H. Jonkers, voorzitter, Hagelin- gerweg 189; M. Arpad, 2e voor zitter, Hoofdstraat 19'J. Zaal, secretaris, Kerk weg 23; Mevr. E. Nol, 2e secretaresse, Hoofd straat 172; Mevr. N. Schut, penningmeesteresse, Kerkweg 132 A. Tabernal, 2e penningmeester, Hagelingerweg 28, Mevr.J. Tibaut alg. adj., Hoofdstraat 48. De heer Tabernal, die bijna het geheele bestaan der vereniging voorzitter is geweest en zeer veel belangrijk werk tot stand hielp brengen, blijft, zij het dan meer op bescheiden voet, zijn gewaar deerde medewerking verlenen.

Weekblad Huis aan Huis | 1953 | | pagina 1