SanfpoorfcWeeftblad Dokter de Groot legt zijn praktijk neer. Kerkbericht R. K. Kerk Santpoort ie JAARGANG No. 50 Redactie Terrasweg 31 Kcrkerinklaan 45 Uitgave van DRUKKERIJ CORNEGGE Telefoon 8619 Huis VRIJDAG 11 DEC. 1953 am HUIS Administratie en advertenties: DRUKKERIJ CORNEGGE Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur Tel. 7029 Duim een halve eeuw in dienst der lijdende mensheid. iHet stond er zo simpel in de advertentie-kolommen van „Huis aan ■Huis" van de vorige week: Ir. J. Stoffel, arts, zou de praktijk van .A. de Groot, Lz., arts, met ingang van 7 December voortzetten. Zo'n mededeling kan ook simpel zijn, nietwaar, want hoe vaak gebeurt het liet, dat „de anderde zaken van „de één" voortzet en daarna het aeachte publiek per advertentie op de hoogte brengt En toch, zo ben ik van mening, zal er bij menigeen even een schok door het lichaam gegaan zijn, en zal men in zich zelf gezegd hebben ,Zo, vindt onze dokter z'n tijd thans gekomen? Mag hij nog lang genieten van een welverdiende rust in het bezit van haar, die zo lang óók zijn dokterslief en leed gedeeld heeft". Met liefde aanvaard, i Getrouw volbracht. Ruim vijftig jaar geleden ves tigde de jonge dokter de Groot zich op ons dorp. 't Was een gebeurtenis voor onze toen nog zo kleine dorps gemeenschap. „Wat zou het voor win and zijn?' „Zou het een goede dokter wezen? Deze en dergelijke vragen deed men el kaar. Al spoedig bleek, dat dokter *e Groot a.h.w. geknipt [was br zijn taak als dorpsgenees- efer. Het was toch precies zó, .Is we ter gelegenheid van het -ouden jubileum van dokter De Iroot. schreven: „En dan werd .Te taak van onze jubilerende arts bg meer verzwaard maar lier vrezen we tegenspraak van hikier De Groot, die ongetwij- eld, als deze woorden moncle- ng' tot hem gericht werden, u interrumperen, dat daardoor •ist zijn taak verlicht werd oor de wijze, waarop hij meen- ze te moeten aanvatten. Zeker 'Ge dokter had zijn officiële reekuren. maar hoevelen zullen nipl geweest zijn. die vóór na deze uren dokter „al of ■g" even kwamen consulteren toch heel vriendelijk werden A varteen en, zo nodig, gehol- werden ook al had men best g even kunnen wachten. En k zag men dokter 's avonds j betrekkelijk laat, naar een tilie stappen, waar een ern- e patiënt was, alleen om door aanwezigheid de patiënt en üs; familie-leden wat moed voor de komende nacht te geven. Kijk, dit medeleven met zijn patiënten is het geweest, waar- >or dokfer De Groot door hon en Santpoorters op de han- 5 u werd gedragen. Maar zó kan n alleen dokter zijn, wanneer "n het ambt als roeping heeft vèard. Vandaar dat we hier- en schreven: „Met liefde aan- Wt d" 'Doch onmiddellijk moeten we "hieraan toevoegen: „En getrouw volbracht". Want wat de heer G. de Jonge bij het zilveren ju- jbileum getuigde, nl.: „U hebt 25 jaar lang uw roeping met liefde en trouw vervuld", gold ook nog oij het gouden jubileum. Zei toen (r. L. Vorstman, als voorzitter van „Santpoorts Bloei" niet: „Uw offervaardigheid' uw trouw, uw toewijding, we vatten dit alles te zarnen in „dienen", ;in „liefde tot de medemens". En Pastoor Goossens onderstreepte deze woorden nog even door te verklaren: Zieke mensen hebben jiuet alleen behoefte aan meïïi- cijnen, maar ook aan troost. U gaf die troost en daarin wint gij het van de knapste specialist. U leefde mee met uw patiënten, u maakte van uw beroep een levensideaal, u verstond de kunst van zelfverloochening". En als antwoord op deze mooie, uit het hart komende woorden zei dokter De Groot alleen: „Ik begrijp dit alles niet, ik heb ge woon g'ewerkt". Kijk zó was onze dokter De Groot! Maar ik zeg: „Jawel, ge woon gewerkt! Maar dan toch zeker met een overgave en een toewijding, die lang niet ieder een in zijn dagelijks werk ten toon spreidt" Bevoorrecht. Dokter de Groot heeft het grote voorrecht gehad bij de uit oefening van zijn vooral vroeger zo omvangrijke praktijd de steun te genieten van Mevrouw de Groot. Dat hij dit zelf ook in derdaad als een voorrecht be schouwt, moge blijken uit wat hij destijds bij zijn 40-jarig jubi leum daarover zelf zeide: om na die 40-jarige arbeid mijn vrouw te danken. Want het kan niet genoeg herhaald worden, dat de vrouw van een dorpsgenees heer zulk een belangrijk aandeel heeft aan en zulk een diepe stem pel drukt óp het werk van haar man". Parlir c'est mourir un peu. Dat Dokter de Groot thans zijn praktijk heeft neergelegd, soit, men wist, dat zulks er een maal van komen moest. Maar het bittere bijsmaakje is, dat hij ook onze plaats gaat verlaten. We zullen dus andere bewoners in het oude, vertrouwde doktershuis krijgen, en. de markante fi guur van onze dokter niet meer achter het stuur van zijn G 4886 zien zitten.... We zijn er van overtuigd, dat het afscheid van ons dorp ook Dokter en Mevrouw de Groot pijn zal doen. Ze laien in onze plaats veel achter, maar mat ze meenemen en dat kan nie mand hun ontnemen is de herinnering aan een mooie tijd, aan een werkzaam leven, aan een velen ten zegen geweest zijn. Dokter en Mevrouw de Groot, ik weet, dat ik uit naam van velen spreek, als ik u toeroep: „Het ga u goed. Moge God u nog vele jaren in goede gezondheid voor elkaar sparen!" Br. Katli. Vrouwenbeweging. K.A.V. aiVl. Santpoort. Na alle beslommeringen in de ^huiselijke kring bij gelegenheid van de Sinterklaasviering, zul len de leden van de K.A.V een intieme feestavond organiseren op de parochiezaal, Woensdag- il6 December, 's Avonds 8 uur verwachten wij alle dames op deze bijeenkomst. Na enkele huis houdelijke agendapunten zullen de dames worden vergast op een zeer interessante demonstratie van magische goochelkunst door een Missionaris van de Afrikaan se Missie. Wij raden u ten zeerste aan deze vergadering bij te wonen. Wie dit verzuimt, zal heel het jaar spijt er over hebben Propaganda-avond STed. ÏSlindenbond. In het Jeugdhuis van de N.H. gemeente werd Maandag 50 Nov. 1.1. een avond belegd die was voor Gereid door een plaatselijk comité Het openingswoord van de heer fouber wees heen naar de moeie- lijkheden die in de forensenplaats zijn te overwinnen om zulk een bijeenkomst effect te geven. Het laat thuis komen van de heer des Huizes zal daaraan niet vreemd zijn Gelukkig' mocht worden gecon stateerd dat velen gehoor hebben gegeven aan de oproep om deze vergadering ten bate van de Ned. Blindenbond (voor alle gezindten) bij te wonen. Zij hebben gehouden het gebod: „Doet wel aan alle mensen'Dat de blinden niet ons oorlel ij den behoeven, doch recht nebben op de warmte der liefde van hun medemensen, hebben de vele aanwezigen verstaan. Een kwartet bestaande uit de dames Melis v. Vlaming en de heren Bakker v. Melis, zong be geleid door Albert de Groot, voortreffelijke liederen. De heer Driest, blind van jongsafaan, gaf een prima vertolking van de „Mondschein Sonate" van Beet hoven, de „Holbergsuite" van Grieg en van Chopin: Nocturne in Des en Polonaise in As. Voor hem hadden de aandachtige lui steraars een extra applaus 't Was dan ook voortreffelijk. Verder sprak de heer Joh. v. d. Berg een propagandistisch woord en declameerde: „De bruid" en ..Rotterdam" van Jan Pruis. Ook voor deze blinde mede werker gaf de vergadering uiting van dankbaarheid. Niet het minst werden de aanwezigen ontroerd door de prachtige film „Een van ons'Geen wonder dat er dan ook verschillende bezoekers wa ren die zich geroepen voelden het werk ten bate van de blinden te steunen. Vermelden wij nog dat mevr. E. C. v. Voorst Warner haar piano beschikbaar stelde voor deze avond. De avond, die een groot deel was Bijgewoond door Ds. ter Steege, is met een slotwoord van Z. Eerw. beëindigd. AT met al een mooie avond. Zij die niet kwamen hebben zich zelf veel schoons onthouden. Tr. De netto opbrengst van de goed geslaagde propaganda-avond van de Ned. Blindenbond d.d. 30 No vember j.l. bedraagt f 120.85. Ziedaar, een prachtig resultaat waarvoor wij allen hartelijk dan ken die daartoe medegewerkt heb ben. Zondag 15 December. De stille HEI. Missen zijn te 6.45, 8 uur en 11 uur. De Hoog mis is te half 10. Te 7 uur Completen, daarna derde Advents Conferentie over het onderwerp: God, Vader der Mensen. Maandag 14 December. Te half acht Maria Garde (Groep II). Dinsdag 15 December. Te 8 uur Maria Congregatie (afd. II dames). Woensdag 16 December. Te 7 uur Gulden Mis, gezon gen ter ere van Maria, 4e Moeder in blijde Kerstverwachting. Te half acht IJ. Familie. Donderdag 17 December. Te 8 uur H. Familie (heren). Vrijdag 18 December. Te half acht Oefening van de IJ. Kruisweg. Zaterdag 19 December. Te half acht Broederschapslof en oefening van de Altijddurende Maria-novene. Nu zal het er toch van gaan komen, We dachten het na 't gouden feest, Maar alles bleef rustig bij 't oude En je duwt zo graag wèg mat je vreest. Tot iemand ineens komt vertellen: „Ik hoor onze dokter gaat weg", Dan wordt 't even vreemd bij je binnen, Voor je spreken gaat slik je iets weg.... Want U was niet alleen onze dokter, Door de jaren merci U ons een vriend, Die zullen me node maar missen Maar U heeft Uw rust zó verdiend! Was 't honderden, neen duizend malen, Och had ik de keren geteld Dat U ons te hulp bent gekomen En steeds meer gerust heeft gesteld. Als er vreugd bij ons mas om nieum leven U heeft onze blijdschap gedeeld, Was er droefheid, dan zei U ons troostend Dat de tijd eens de monden meer heelt. U meet al de kind'ren hun namen Van de oudste tot de kleine vent, Maar U heeft ze immers ook allen Het allereerste gekend! Voor dat alles zij U bij Um heengaan Onze innige clank gebracht; Voor Um komen bij ons en Um helpen Direct, of het dag mas of nacht. Ga dan nu met Um Vrouw, gaat Gij beiden Een heerliike tiid tegemoet, Na arbeid gedaan met zo 'n liefde Is het rusten vast dubbel zoet. Wat zou ik verder nog zeggen, 7o sluit ik mijn af scheids brief nu Met dit laatste, ook uit naam van de kind'ren: „Dag Dokter, God zegene U!" L. v. WARMERDAM— WEEREN. We hebben U gemist! Velsens Tuinkeuring 1953 een succes In de raadzaal onzer gemeen te heeft de prijsuitreiking plaats gevonden, welke door de deelne mers aan de z.g. „Tuinkeuring", persoonlijk in ontvangst werden genomen. Weth. Asschof sprak een woord van welkom tot de gelukkige prijswinnaars, de com missie en de jury,, en waardeer de het ten zeerste, dat deze proef als geslaagd kan genoemd wor den. De deelname was uiteraard behoorlijk, hoewel de commissie gaarne zou zien dat in 1954 nog meer tuinbezitters blijk geven van hun medewerking om het doel en streven te verwezenlijken n.l. onze gemeente een parel te kunnen noemen in Kennemerland en daarnaast de liefde voor de natuur te helpen uitdragen. De jury betreurde het ten zeerste dat door sommige bewoners spe ciaal in Santpoort het eiken hakhout niet iets meer gespaard wordt en in de aanleg der tuin verwerkt. Meer voorlichting door de h oveniers kan hierbij zeer zeker van invloed zijn. De tuinen waren in drie groe pen ingedeeld n.l. villatuinen, voortuinen en miniatuurtuintjes (rotstuintjes). Uit de rapporten blijkt, dat in het voorjaar, de zomer en in de herfst de tuinen zijn gekeurd, waarbij is gelet op de aanleg, het gebruikte plant- materiaal en de algemene indruk Een extra vermelding voor de heer Aardenburg, die van zijn kleine tuin een juweeltje had ge maakt. De prijzen bestonden uit tuin gereedschap en diverse boekwer ken over tuinverzorging. Prijswinnaars: I Villa-tuinen: J. H. J. Boon, C. J. v. Beek_, A. Dijkstra, J. J. v. Monsjou Voortuinen: Mevr. Braam; me vrouw Verhorst; G. Bakker; J. G. Bom; R. Wamelink; J. Berg werf Miniatuur en Rotstuin: L. F. Aardenburg; W. K. ten Hove; L. C. Westbroek; G. Hooit. Gezien het resultaat, wekt de heer Aschoff de winnaars op om in 1954 wederom mee te doen en ook anderen te bewegen, om zich in begin Januari 1954 op te ge ven. Hoe reageert ons Santpoort hierop? In verband met de komende feestdagen een vriendelijk verzoek copie en advertenties zo vroeg mogelijk in te zenden. Nieuwjaarsadvertenties kunnen nu reeds worden ingezonden.

Weekblad Huis aan Huis | 1953 | | pagina 1