SaripotrfeWeeftblad aan /S jjJröüikbeurton Viering Bevrijdingsdag. Bridge-club De Kennemers R.K. Kerk Santpoort Gereformeerde Kerk 9.30 en 5 uur: ds. de Kluis Geref. Kerk Arl 31 (K.O.) Christelijke Geref. Kerk Doopsgezinde Gemeente Lutherse Gemeente Koffiekamer Westerveld 17.15 uur Ds J. A. Roskam Ver. Vrijzinnig Hervormden Ned. Herv. Kerk 'ZONDAGSDIENST arisen TAXI Het voordeligste adres T \XI E.S.T.O. Commissie Voortuinkeuring Velsen. 27e Jaargang No. 2 Redactie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 Vrijdag 13 Jan. 1956 Administratie en advertenties Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur tel. 7029 HARDDRAVERIJ-VERENIGING „SANTPOORT EN OMSTR.' Feestavonden op 17 en 18 Januari Als afsluiting van het geslaagde jaar 1955 en als inzet van het nieuwe verenigingsjaar 1956 zul len de traditionele feestavonden als volgt plaats hebben 17 Januari in „Zomerlust" 18 Januari in „de Weijman" „Goede Wijn behoeft geen krans" en hiermee zou dan gezegd kunnen worden dat een verdere aankon diging omtrent het programma wel achterwege zou kunnen blijven. De avonden van de Harddraverij-Vereniging zijn im mers altijd zó Stemming gezelligheid kolder kunst met een grote „K" en ook kunst met een kleine „k", U zult dit alles ook dit jaar weer kunnen genieten. Frans Nienhuis bekend van de Radio, waar hij steeds op popu laire wijze „U vraagt en wij draaien" bracht, zal de conference natuurlijk op een bijzonder aar dige wijze verzorgen. Hij zal ver der met zijn partner in diverse sketches voor U optreden. U zult er van smullen Op gebied van zang zult U verwend wor den door het programma van „The Movers", terwijl U rillingen over uw rug zult krijgen van de staaltjes die „The Hadory's" u op het toneel zullen voorschotelen. Als prettige en gewaardeerde af wisseling zult U verder kunnen genieten van de humoristische goochelaar „Cakie", die u op een alleen hem eigen wijze, verstomd zal doen staan van zijn vinger vlugheid. Dit alles zal dan aangesmeed worden tot een hijzonder mooi geheel door muziek van ons eigen Santpoortse orkest, dat inmiddels een bekendheid kreeg als weinig anderen „De Witte Kraaien". Voor de pauze met hun Showwerk dat ons van de Tiroler bergen naar de Pampa's van Midden Amerika zal brengen en na het Cabaretprogramma met balmuziek waarin jong en oud op een gezellige wijze zal worden beziggehouden tot het klokje van 2 uur weer slaat. Strijdlust bij Schaakclub „Santpoort" gaat onverminderd voort! Elke Dinsdagavond wordt er hevig om de punten gevochten, zogenaamde „inmaak"-partijtjes komen niet voor en als regel moeten er heel wat zetten gedaan worden alvorens er van enig overwicht sprake is. Menige partij vergt 2 speelavonden. Het kwam zelfs voor dat de partij Tuning-Bergman na 135 zetten nog afgebroken moest worden. Er zit nog genoeg span ning in de onderlinge competitie. De standen na de laatste ronden zijn wat de bovenste plaatsen betreft Voor groep A Wolters 7 uit 8 Sterk 5 uit 7 Labouchere 3 uit 8 Tuning 6 uit 10 Blansjaar 35 uit 5 dit zijn wel de gegadigden voor de bovenste plaatsen. Sterk kwam naar voren door Dinsdag j.l. twee punten op Schuurman te veroveren, een prestatie die er zijn mag. In B is 't Vermeer 9 uit 10 Vosman 65 uit 8 Rietveld 55 uit 8 de Jong 5 uit 11 Baljet en Hoogzaad 45 uit 10 de drie eerstgeDoemden zullen 't onderling nog moeten uitvechten wie definitief no. 1 wordt. Vermeer beeft daartoe de beste kansen. In C gaat de strijd om de eerste plaats hoofdzakelijk tussen Vos, Schweitzer, Haan appel en Oosterling. De eerste 3 hebben ieder 25 ver- liespunt, resp. uit 10 en 9 par tijen. Oosterliug 35. Dus span ning te over. Er meldde zich wederom een nieuw lid aan. Dat er meerdere mogen volgen. B. Ouderavond Adolf van Nassauschool. Maandagavond, half 8, hopen de leerlingen van de Adolf van Nassauschool hun ouders een gezellige avond te bezorgen. Zij willen n.l. hen verrassen met muziek, dans en spel. Deze avond vindt plaats in het Jeugdhuis. Speeltuinvereniging „Jong Santpoort" Begin Mei a.s. hoopt de speel tuinvereniging „Jong Santpoort" haar tienjarig bestaan te her denken. De herdenking van deze gebeurtenis zal door de kinderen zelf worden verzorgd. Het bestuur besloot de toneel groep uit te breiden, terwijl twee balletgroepen zullen worden samengesteld. Een groep van kinderen vanaf plm. 8 jaar en een groep van oudere kinderen kunnen bij ge bleken geschiktheid, hieraan mee doen. Aanmelding hiervoor des Woensdagsmiddags in het lokaal van de speeltuin. Donderdagavond werd ter afwis seling een Mitchell-duplicate wedstrijd gespeeld in 2 groepen. De groep Soomers [behaalde 121 en de groep Mulder 120 m.p., derhalve een mooi gelijkopgaande strijd. De individuele uitslag der paren van deze wedstrijd luidt Howell uitslag: Paren 1 t.m. 10 1 Hr. en Mevr. Soomers 54,5 2 Hr. Kleefstra en Plaschaert 49 3 Hr. en Mevr. Top 44 4 Hr. en Mevr. Kroone 42,5 5 Dames Estia en Breedijk 42 6 Hr. Kuys en Paats 41 7 Hr. Witmond en Breedijk 34,5 8 Mevr. van Sprang en Hr. Gerritsen 33,5 9 Dames NieuwenhofF en Klein 31,5 10 Dames Seegers en van Munster 27,5 Paren 11 t.m. 18 1 Heren Kost en Bodewes 37,5 2 Heren Bode en Koster 31,5 3-4 Dames Mulder en Wiggemans 30,5 3-4 Hr. en Mevr. Ophoff 30,5 5-6 Hr. Mulder en Kruisman 29,5 5-6 Hr. Seegers en v. Munster 29,5 7 Hr. Vrolijk en Oosterhuis 27 8 Hr. en Mevr. Muller 24 Zondag 15 Januari H.H. Missen 6.45 - 8 uur en 11.15. Hoogmis 9.30 uur. Liturgische Gezangen door de Studenten van het Missie huis. Te 7 uur Lof. Woensdag 18 Januari te 10 uur Gez. Huwelijksmis tot intentie van het bruidspaar Holtkamp- Uytendaal. Vrijdag 20 Januari te half 8 lof. Zaterdag 21 Januari te half 8 Broederschapslof. ZONDAG A.S. 10.30 en 3 uur ds. N. Bruin Gebouw Ned. Herv. Kapel Pastorieweg, 3.00 uur Ds. H. W. Eerland van Lisse Helmstraat, IJmuiden 10.30 uur Ds Ar J. v. d. Sluis, van Alkmaar lokaal Abelenstraat l,IJmuidenO. 10.30 u. Heer J. B. Assendorp Doopsgezinde Gemeente Remonstrantse Gemeente GebouwSpaarnberg,Wüstelaan 75 geen dienst 1 0.30 uur ds D. ter Steege, H. Doop 7 uur Dr. G. Snijders, Haarlem De Toorts 9 uur ds. D. ter Steege ZONDAG A.S. M. M. C. Trooster Wyn. Daniëlslaan 14, tel. 8410 APOTHEKEN. De Santpoortse Apotheek Bloemendaalsestraatweg 145 Santpoort Tel. 8249 EHwout Apotheek Bloemendaalseweg 341 Overveen Telef. 16760-K 2500 Speciaal ingericht voor Trouwiijden Dag èn Nacht bereikbaar TELEFOON 8250 - SANTPOORT A' J. P. Stegemeijer, Surinamestraat 4 TERRASVOGELS ZET HET NIEUWE JAAR GOED IN. De Terrasvog'els zijn toch merk waardige voetballers: Ze verlie zen van clubs, tegen welke je ze toch werkelijk een goede kans had gegeven en ze komen mot beide punten thuis, wanneer je ze voor negentig procent kans loos achtte. Zondag wonnen ze tegen vrij algemene verwachting' in de uit- uitwedstrijd tegen Alcm. Vic- trix met 20. De verdediging van de blauw- witten heeft in deze overwinning STICHTING „DE VELSER GEMEENSCHAP". De viering van de bevrijdingsdag is een gebeurtenis, die steeds weer in de gehele bevolking be hoort te leven. In die geest is de viering van deze dag de laatste jaren opgezet; men heeft getracht de gehele bevolking te bereiken en te activeren. Tot onze spijt moeten we echter constateren, dat die opzet voor een goed deel mislukt is. De medewerking van zeer velen, die zo hard nodig was, bleek steeds een medewerking van zeer wei nigen te zijn. De organisatoren van de feest viering zijn zich ernstig gaan afvragen of deze dag wel vol doende leeft bij de Yelsense bevolking. De vraag is dan ook gerezen of een georganiseerde viering van de bevrijdingsdag dit jaar achterwege moet worden gelaten, wanneer men op deze basis voort moet werken. Tot deze stap wil men echter niet overgaan zonder nog een poging gewaagd te hebben de Velsense bevolking wakker te schudden, door haar heel duidelijk de drin gende vraag te stellen „Wenst gij nog een viering van de be vrijdingsdag Zo ja, toont dan allen uw goede wil en werkt mee, waar U dat gevraagd wordt. Zo niet, dan kan deze dag beter maar niet meer gevierd worden." Om deze vraag volledig tot haar recht te doen komen, is het noodzakelijk dat de Velsense verenigingen geraadpleegd wor den. Daarom willen wij met de besturen van alle verenigingen in de Gemeente Velsen een bij eenkomst beleggen, waar het bovenstaande besproken kan worden. Wanneer dé besturen positief in hun antwoord zijn, dan verwachten we van hen, dat zij hun verenigingen zullen acti veren. Met hun verenigingen be reiken zij een groot deel van de bevolking. Kunnen de verenigin gen niet voldoende medewerken, dan zal dat het einde betekenen van de viering van de bevrij dingsdag in de gemeente Velsen, zoals deze de laatstejaren onder de auspiciën van de Velser Ge meenschap is georganiseerd. De bijeenkomst van alle be stuursleden van de Velsense verenigingen zal gehouden wor den in het Gem. Vergaderlokaal in de Abelenstraat, op donder dag 19 januari a.s. aanvang 20 uur precies. Wij verwachten allen en hopen deze moeilijke zaak tot een be vredigende oplossing te brengen. Het zou door ons als een ern stige nederlaag voor bet Velsense Gemeenscbapsleven worden be schouwd, indien wij hiertoe met elkaar niet in staat zouden zijn. Medegedeeld wordt, dat aan de na te noemen deelnemers aan de voortuinwedstrijd 1955 een prijs is toegekend VILLATUINEN (w.o. grotere voor- en zijtuinen) A. D. Dijkstra, Meervlietstraat 75 te Velsen eerste prijs J. Th. Heij, Charlotte de Bourbonlaan 14, Santpoort tweede prijs C. M. Dobber-Ochquée, Dr. Kuyperlaan 32 te Velsen derde prijs K. F. J. Lefèvre, Dr. Kuyperlaan 62 te Velsen vierde prijs VOORTUINEN. J. Bergwerf, P. C. Hooftlaan 54 te Driehuis C. Bakker, Meervlietstraat 77 te Velsen P. Vlot, Frans Halsstraat 28 te IJmuiden G. Boer, van den Vondellaan 32 te Driehuis KLEINERE TUINEN (w.o. rotstuintjes, e.d.): L. F. N. Aardenburg, van Nidekstraat 5 te Velscn-N. J. M. W. van Lamoen,Kennemerlaan 191 te IJmuiden L. C. Westbroek, Wijkeroogstraat 204 te Velsen-Noord H. M. Hendriks, Acaciastraat 19 te IJmuiden eerste prijs tweede prijs derde prijs vierde prijs eerste prijs tweede prijs derde prijs vierde prijs een belangrijk aandeel gehad. Doordat Bouwer ontbrak, had men rechtsback Goedhart tot linksbuiten moeten promoveren en Van Gelder in de achterhoe de moeten nemen. Een en ander heeft aan de hechtheid van de blauwwitte defensie geen af breuk gedaan. Akkerman en zijn medespelers gunden de Alkmaar- se voorhoedespelers slechts wei nig schietkansen en kwam het al eens tot een schot, dan was But ter er altijd nog. Opvallend mag het heten, hoeveel meer Span jaard voor de Vogels waard is als halfback dan als middenvoor. Maar ook de voorhoede kan met genoegen op deze ontmoeting te rugzien. Pellemans was voor de Alkmaarse verdediging een voort durend gevaar en toen Schippers gelukkig al spoedig zijn in dividuele spel liet varen, werd hij ook al een lastpost voor de Alkmaarders. Eén ding liet ech ter te wensen over en dat was het schieten. Hadden de Vogels deze kunst beter verstaan dan hadden zij hun grote veldmeer- derheid in de eerste helft zeker bekroond gezien met een drie of vier nul ruststand. Thans bleef het bij één doelpunt van de voet van Pellemans, mede door dat men op het gebied van de schietkunst ook een paar maal met pech te kampen had. In de tweede helft leek hef er eerst op, of de zaken weer op dezelfde voet zouden worden voortgezet, maar al spoedig beet nu Alcm. Victrix vinniger van zich af. Het spel werd ook har der en menige vrije trap werd uitgedeeld. Voor de sensatie zorg'- lede bal door met een knal uit elkaar te springen. Inmiddels was het spel van Alcm. Victrix in vergelijking met dat uit de eerste helft nu wel zo veel beter, dat de 10 voorsprong ons nog geen waarborg bood voor een Terrasvogels-zege. Van daar dat het maar goed was, dat Rijke nog een tweede doelpunt scoorde. VELSEN VERDIEND DOOR H.S.V. GEKLOPT. Velsen is Velsen niet meer. Wat er aan scheelt, we weten 't niet, maar de oude geestdrift, de taaie volharding, die zo lang het kenmerk van de Velsen-ploeg is geweest, ze ontbreken ten enen male, zodat nu zelfs van een toch werkelijk niet zo sterke ploeg als H.S.V. met 20 verloren werd, cijfers, die niet geflatteerd mogen heten, vooral wanneer we nog denken aan de Hciloër doelpun ten, die door de arbiter werden geannuleerd en waarvan er toch zeker één geldig was. Velsen miste Brouwer. Deze speler heeft overschrijving ge-

Weekblad Huis aan Huis | 1956 | | pagina 1