SaiilpocÉWeefablad aan Filmavond in het „Jeugdhuis" Concert Marinierskapel Slechte dag voor onze 3e Klassers Velsen nog niet op dreef. Z.B.V.S.-Klanken R.K.S.V. „Velsen" afdeling Turnen Feestavond voor bejaarden. Terrasvogels verliest met 10. T.V.S.-Nieuws. 27e Jaargang No. 3 Redactie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 Vrijdag 20 Jan. 1956 Administratie en advertenties Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur tel. 7029 STICHTING „HET VIERDE PRINSENKIND" Op Vrijdag 20 Januari a.s. Eenmaal per 4 jaar voert de stichting „Het Vierde Prinsen kind" een actie om zoveel moge lijk geld bijeen te brengen om haar prachtige sociale taak te kunnen volbrengen. Rondom de St. Nicolaasweek werden ten bate van deze actie verschillende waardevolle gebruiksvoorwerpen verkocht, waardoor al een be hoorlijk bedrag bijeen kwam. Als slot van deze actie zullen nu een aantal filmvoorstellingen worden gehouden, waarbij de nieuwe kleurenfilm van de be kende cineast Du Parant, „Het licht brak door' vertoond zal Worden. Deze prachtige film geeft een oortreffelijk beeld van de ar- eid, die verricht wordt voor :loor de oorlog getroffen jeugd. i Er is niet bewust op effect ge werkt. Als men niettemin bij het zien van „Het licht brak door" zijn ontroering amper meester blijft, dan is dat omdat men geconfronteerd wordt met jongens en meisjes, gezonden en lichamelijk gebrekkigen, die uit bundig genieten van een verblijf in een kamp, dat voor lien van verstrekkende betekenis is. Im mers, in de kampen van „Het Vierde Prinsenkind!' worden zwaar getroffen kinderen tot de vrolijksten die men zich denken kan. Deze tegenstelling treft wel heel diep. „Het licht brak door" heeft vele facetten. Heel duidelijk komt echter naar voren hoe de schaduw, die tengevolge van de oorlog over zo menig kinderleven viel, wordt verdrongen als door het stralende licht van een zon overgoten voorjaarsdag. Men mag zeker de gelegenheid niet verzuimen deze uitnemende film te gaan zien. De voorstellingen worden ge houden voor Santpoort: op Vrij dag 20 januari a.s. om 20 uur in het Hervormd Jeugdgebouw Burg. Enschedélaan te Santpoort Dorp. Enkele jeugdkoren zullen aan deze avonden meewerken. Plet comité vertrouwt, dat voor deze filmvoorstellingen kaarten te weinig zullen zijn en diat door de uitverkochte zalen een flink bedrag aan „Het Vierde Prin senkind voor haar prachtige, werk van naastenliefde overhan digd kan worden. Kaarten zijn verkrijgbaar bij onderstaande comitéledien en voor zover de voorraad strekt des avonds aan de zaal. Kaarten verkrijgbaar bij me vrouw J. Roodenberg, B'loemen- daalsestraatweg 147a Santpoort; en mevr. G. Sanders, Kerkweg 122, Santpoort-dorp. WOENSDAG I FEBRUARI - GEM. CONCERTZAAL, HAARLEM DIRIGENT GIJSBERT NIEUWLAND Op Woensdag 1 Februari a.s. presenteert kapitein der Mari niers Gijsbert Nieuwland met zijn Marinierskapel, aanvang 20 uur precies, in de Gem. Con certzaal te Haarlem, Lange Be gijnestraat (achter de Grote Markt) wederom een stevig „Voor elk wat wils"-progTamma, dat klinkt als een klok. Medewerking verlenen voorts: Jan van de Ree bariton en het Kon. Schiedams Mannenkoor OrpheusHet geheel onder leiding van de ka pitein directeur Gijsbert Nieuw land. Voor de talrijke trouwe be zoekers van, de traditionele con certen te Haarlem door de Mari nierskapel der Kon. Marine o.lv. kapitein der Mariniers G. Nieuw land, ten bate van het Marine- Sanatoriumfondis, was het een grote teleurstelling toen via de dagbladpers en andere bladen, bekend werd gemaakt, dat het najaarsconcert, dat op 5 Octo ber 1955 zou worden gehouden, niet kon doorgaan in verband met het vertrek van het orkest, in October j.l. naar de Neder landse Antillen, waar het een ere opdracht kreeg te vervullen, n.l. om aldaar de feestelijkheden op te luisteren, welke aldaar werden gehouden in verband met het bezoek van Hr. Ms. Koningin Julinana en Z.K.H. Prins Bern- hard aan West-Indië. Des te ver heugender was voor hen het be richt. dat het traditionele concert op Woensdag f Februari 1956 zal plaats vinden. Het was hier dus geen kwestie van afstel, maar slechts van uitstel. Dat Haarlem het voorrecht heeft jaarlijks dit over de gehele wereld bekende orkest van nabij te beluisteren is te danken aan kapitein Nieuw land. Haarlem ligt hem na aan het hart en hij geeft er de voor keur aan daar te komen concer teren. Hij wil het Haarlemse concertpubliek niet één concert onthouden en vindt het dan ook als vanzelfsprekend, dat het a.s. concert van 1 Februari geldt voor het concert dat op 5 October j.l. zou worden gegeven. De Marinierskapel en het Haarlemse concertpubliek is een begrip geworden. Het concert is een traditie geworden en het mag zich in steeds grotere belangstel ling verheugen. Het is daarom voor ondergetekende nog steeds een voorrecht en een genoegen met de Marinierskapel samen te werken. De baten van dit concert ko men geheel ten goede aan het Marine-Sanatoriumfonds. Het programma vóór de pauze: bevat o.a.: Ouverture, schetsen, bariton-solo, balletmuziek. Na de pauze: Marsmuziek, songs voor bariton, koor en orkest van de veelzijdige Engelse componist „Sir Charles Stanford". Voorts Amerikaanse songs voor koor en orkest a.o. The Marines Hymn, en andere werken. Allen geliefde werken die u altijd' in de radio- verzoek programma's „Arbeids vitamine zult aantreffen. Dus wederom een programma, dat er zijn mag en waarmede kapitein Nieuwland met zijn orkest we derom de gezellige sfeer zal we ten te scheppen, die deze avon den eigen zijn geworden. In het programmablad zult u een beschrijving aantreffen van de uit te voeren werken en naar ik hoop zal binnenkort de dag bladpers gegevens en foto's van het orkest publiceren, naar aan leiding van het 10-jarig bestaan van de Marinierskapel, dat in de maand September j.l. heeft plaats gehad. Reserveer dus de avond van 1 Februari voor dit evenement. Een avond van ge paste ontspanning. U geniet niet alleen van de muziek, doch steunt tevens een sympathiek doel, de bestrijding' der tuberculose en wie zou zulk een doel niet wil len steunen T.B.C.-bestrijding is gemeenschapsplicht. Door de bijwoning van dit concert ver leent u lulp. De organisatrice van het con cert: Mevrouw L. v. d. Jagt Bakker, Correspondente MSF voor Haar lem en omgeving, Jan Gijzen- kade 215, Haarlem-N. Zaterdag j.l. organiseerde de Zwem- en Basketballvereniging „Santpoort" een feestavond ter gelegenheid van het 3-jarig be staan van onze vereniging. Zoals gewoonlijk waren ook nu weer vele leden samengekomen om dit heugelijke feit op de be kende wijze te vieren. Het cabaret-ensemble van de C.J.M.V. uit Haarlem verleende zijn medewerking en mede daar door is de avond een groot succes geworden. Na afloop was er tot twee uur gelegenheid een aarsje te maken en dat dit ook in de smaak viel bleek wel uit de moeite die men had om de zaal na afloop leeg te krijgen. Al met al mogen we terug zien op een zeer geslaagde avond en we hopen dan ook, dat er nog velen als deze zullen volgen. Onze aspiranten tot plm. 14 jaar herinneren we nog even aan de speciale jeugdmiddag van Zater dagmiddag 21 januari. Er worden enige filmpjes voor jullie gedraaid terwijl ook een bekende gooche laar zijn medewerking zal ver lenen. Verder is er nog een bijzondere verrassing, doch deze is nog geheim. Voor alle verdere bijzonderheden verwijzen we naar ons clubblad „Dixi". De feestcommissie. Voor hen die belangstelling hebben in onze Vereniging en de jaarlijkse uitvoering willen bij wonen, maken wij op het volgende attent Om te komen tot een ordelijk en goed uitgevoerd programma hebben wij deze uitvoering in tweeën gesplitst. Zondag 22 Jan. a.s. treden de groepen op van 4-12 jaar. Dit optreden begint om 2.30 uur, terwijl het avond programma om 7.30 uur geheel door de groepen van 12 jaar en ouder zal worden verzorgd. De uitvoering vindt plaats in de zaal van „Zomerlust". De sub-commissie voor het Soc. Cult. Ontspanningswerk voor bejaarden organiseert een feest avond op Woensdag 25 Januari а.s. des avonds om 8 uur in „de Weijman".Het heeft het bekende Gezelschap Musicorda uit Haar lem deze avond bereid gevonden op te treden. Het programma ziet er als volgt uit 1. Musicorda (zang en muziek) 1 Kleine nachtegaal 2 Tabé ouwe wester 3 Schwalbelied 4 Wolgalied 2. Niet vrijen in de keuken (één acter) 3. Cocktail trio Pauze 4. De spelende zusjes 5. De erftante (één acter) Gedeelte uit de grote Donaustroom-show. U ziet een aantrekkelijk pro gramma dat U zeker niet mag missen. Ten tweede male heeft ;Ter- rasvogels in de strijd tegen EHS het onderspit moeten delven, zij het dan ditmaal met de kleinst mogelijke cijfers, n,l, 10. Ter rasvogels was niet bepaald in vorm en daar ook EHS g'een hartverheffende wedstrijd speelde stond deze ontmoeting niet op een hoog peil. De Haarlemmers stelden onze plaatsgenoten aanstonds voor n lastig probleem. Zij startten n.l. met 2 middenvoors en voor dit vraagstuk had de blauwwitte de fensie niet dirrect een afdoend antwoord. Vooral ter linkerzijde liepen Van Gelder en Van Eden bepaald te „zoeken'. Hoewel de Haarlemmers tegen de wind in speelden, waren hun aanvallen veel gevaarlijker dan die van de T erras vogels-voorhoede, waarin Schippers en Goedhart hun dag niet hadden. Gelukkig voor Ter rasvogels evenwel schoten de Haarlemmers niet al te best en dit gevoegd bij het feit, dat But ter zich weer de betrouwbare doelman toonde, -was oorzaak dat het met de rust slechts 10 en niet 3 of 40 stond, welke laat ste cijfers bij beter schieten en minder goed doel verdedigen ze ker mogelijk geweest zouden zijn. Na de rust waren de blauw- hemclen sterker maar nu stelden de Haarlemmers onze plaatsgeno ten opnieuw voor een probleem. Het had er alle schijn van of ze met drie stoppers speelden en voor dit probleem hadden op hun beurt nu de voorhoedespelers geen antwoord. Er was gewoon weg voor Pellemans c.s. g'een doorkomen aan en ontstond er al eens een schietkans, dan bleken de Vogels nu niet direct schut ters van formaat te bezitten of stond de EHS-doelman op de juiste plaats. Het was en bleef dus 10. Velsen is nog steeds van slag. want ook Zondag j.l. werd er weer verloren, terwijl in de uit wedstrijd tegen dezelfdb tegen partij een gelijk spel behaald werd Nu is met 20 verliezen van de leiders der afdeling zeker geen schande, maar wanneer men kansloos ten onder gaat, doordat de voorhoede de stoot kracht en de schotvaardigheid mist om tot doelpunten te ko men, dan komt zo'n op het oog zeker niet oneervolle nederlaag toch even in ander daglicht te staan. Toegegeven, dat Velsen de kans gehad heeft om de leiding te nemen, dat dan de mogelijkheid had bestaan, dat de wedstrijd n ander verloop gehad zou hebben, maar dan geloven we toch niet. dat dit de productiviteit van de Velsen-aanval zou hebben ver hoogd. Dat Velsen, toen het in de eer ste helft een strafschop toege kend kreeg', niet de leiding nam, kwam. doordat de Velsen-kanon- nier Bakkum bij die mooie kans de bal keihard tegen de paal joeg Overigens heeft Bakkum op de spilplaats weer goed werk ge daan. Trouwens de gehele ver dediging heeft het niet kwaad gedaan, wat men zal begrijpen, als we er nog aan toevoegen, dat de Wijk aan Zee-voorhoede vrij gevaarlijk was en toch de hulp van een strafschop nodig had om tot twee doelpunten te komen. De verdediging der badmensen wist wel wat opruimen was motto: weg is weg maar van opbouwen van de eigen aanval len kwam niet zoveel terecht. Met de rust was de stand nog 00 en daar Velsen na de her vatting de wind in de rug kreeg, 'was nog alles mogelijk. Maar hoewel de thuisclub dik wijls in het veld de meerdere was werd het toch steeds meer en meer duidelijk, dat de voorhoede, waarin de nieuwe rechtsbuiten beter voldeed dan de eveneens nieuwe linksbuiten, niet tegen de Wijk aan Zee-defensie' was op gewassen. Bij een Wijk aan Zee- aanval scoorde de middenvoor Het kwam ons voor, dat Jan sen bij dit doelpunt niet geheel vrij-uit ging. Velsen wijzigde nog de opstel ling, maar 't mocht niet baten, mede doordat Wüker ontijdig de kleedkamer opzocht. Kort voor het einde bracht- Wijk aan Zee uit een strafschop de stand op 20. Wat ons Zondag staat te wachten. Het was op 2 October van het vorige jaar, dat Velsen op eigen terrein de Alkmaarse Boys een 51 nederlaag toebracht. Zondag a.s. komen Bakkum c.s. wederom tegen de Alkmaarse jongens' te staan, maar men moet wel met een flinke dosis opti misme bezield zijn, om wederom een Velsen-zege, laat staan zo'n sprekende Velsen-overwinning te verwachten. Zondag j.l. vielen de verrichtin gen van de Boys even teg'en: Ze verloren met 21 van Id S V, nadat ze deze club eerst op eigen terrein met 5—1 verslagen had den. Nam hier EI S V revanche de komende Zondag menen we, dat de revanche aan de zijde van de Alkmaarders zal zijn. Op zijn gunstigst behaalt Velsen een ge lijk spel. Mochten de geeltjes „snodere" plannen hebben, wij vinden het best! Terrasvogels is vrij. Derde klas B. Wijk aan Zee 1220 Vitesse 1219 Alcm. Victrix 1316 Alkm. Boys 1316 Velsen 1314 Terras vogels 1413 ADO 12—12 H S V 15-12 EHS 13—12 CSV 12—7 Kinheim 125 RKAFC 11-4 Wanneer een gymnastiekver eniging 30 jaar bestaat, zoals dit met TVS thans het geval is, dan is er wel zo het een en ander, waarover men als vereniging „praten" en „meepraten" kan. Het bestuur van TVS wil dat dan ook en heeft daarom leden, adspirant-leden vanaf 15 jaar en donateurs uitgenodigd a.s. Zater dagavond 21 Januari naar de „Weijman" te komen om daar gezamenlijk het 30-jarig jubileum te vieren en daarbij een pro gramma te aanschouwen, waarbij „de gymnastiek" het centrale punt is en het verleden, het he den en de toekomst daarvan door een gekleurde bril wordt bekeken. Tot Zaterdag in de Weijman dus! Aanvang 8 uur. Na afloop gelegenheid tot een gezellig dansje, - 9 Q

Weekblad Huis aan Huis | 1956 | | pagina 1