Sorip ocife WeehHad aan Verloren I „Moord in de Pastorie". Tafelvoetbal op het televisiescherm. Opbrengst verkoop Kinderpostzegels. ZOBAGSDMST ARTSEN TAXI Het voordeligste adres T \XI E.S.T.O. R.K. Kerk Santpoort Astmatici een eigen vereniging. 27e Jaargang No. 6 Redactie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 Vrijdag 10 Febr. 1956 Administratie en advertenties Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur tel. 7029 Op Zaterdag 4 februari gaf „Jan van Dommelen" een opvoering van „Moord inde Pastorie" van Agatha Ghusti in de zaal van „Zomeriust". 't Stuk was een thriller. De uitvoering kan als geheel geslaagd genoemd worden, vooral het 4e en 5e tafereel waren goed, maar er waren hier en daar tekortkomingen. De regie heeft het niet gemak kelijk gehad met zo'n groot aan tal spelers, maar beheerste het gehele stuk toch wel. Over het stuk zelf schrijven we maar niet, dat moet je gaan zien, de span ning blijft er in tot het laatste moment toe. Die spanning was vooral voelbaar in bet 3e en 5e tafereel. Daarvoor kabbelde het spel zo rustigjes voort, wat aan de spelers lag, die niet genoeg de spanning opvoerden. De heer Vening bracht een prachttype dominee Clement, echt een goedhartige man, met begrip voor z'n parochianen en met een grote zuivere liefde voor z'n vrouw. Hij speelde zijn rol zeer goed, evenals mevr. Dort- mundt, zijn vrouw, die de inner lijke spanning, waaronder zij leefde, goed naar voren bracht. De heer J. Dortmundt, z'n neef, deed het wel aardig. Best was mevr. de Ruiter als dienstmeisje. Ze was echt de bijdebande dienst bode en zorgde met haar leuke opmerkingen voor de vrolijke noot in het stuk. Mevr. Tabernal mag op een gave creatie van haar rol terugzien. Ze was vol eyiotie en spanning. Een werke lijk goede rol. Mej. v. Dusse- koten, een nieuweling, deed, wat de regiseur haar had opgedragen, maar miste juist de flair, om de rol te brengen, zoals die moest zijn. 't Was te bestudeerd. Het schaatsenrijden beeft verschillende verloren voor werpen gebracht, o .a. diverse Handschoenen, wanten, enz. De verliezers kunnen deze terugbekomen aan de POLITIEPOST Hoofdstraat, Santpoort-D. Gedurende een week blijven deze voorwerpen daar ter afbaling aanwezig. J. Zijlstra, als dokter, was niet altijd even duidelijk te verstaan en had meer uit die rol kunnen halen: hij was niet genoeg dok ter. De hulppredikant, de zwak keling in het stuk, werd door de heer Westerling naar behoren gespeeld. Van mevr. van Wijn gaarden kregen we een kostelijke creatie te zien van een ouwe roddeltante. Ze was zo echt de roddelende oude juffrouw. Voor al in het laatste tafereel was haar spel heel goed. Mevr. Zijlstra zette een resolute tante op het toneel, die 't qua stem heel goed deed, maar niet voldoende in haar rol leefde. De heer Ruiter had de moeilijke opgave van een chameur-kunst- schilder op het toneel te zetten en dat lukte maar zo-zo. Hij was niet de man, voor wie vrou wen in aanbidding liggen, daar voor was hij niet vlot genoeg in zijn bewegen. Hij had veel en veel meer uit die rol kunnen halen. De heer Bouwma speelde een tamelijk goede inspecteur. Als geheel een voorstelling met ee^i wat slap begin, die naar het einde toe steeds meer spanning kreeg, ook al omdat toen de meer rijpere krachten van Jan van Dommelen het voor het zeggen kregen. De spanning onder het publiek steeg ook merkbaar naarmate het stuk vorderde en een dank baar applaus beloonde de spe lers voor hun moeite. G. Bridge Club „De Kennemers" Voor de paren-competitie werd de vijfde wedstrijd gespeeld zodat de helft er nu op zit. Het ziet er naar uit dat in groep A het paar Seegers-v. Munster regelrecht op het kampioenschap afgaan. Zij staan nu reeds ruim 40% voor op nummer 2, zodat het moeilijk zal zijn hen van deze plaats te verdringen. In de B groep doen Kuys-Paats grote moeite nummer 1 te ver dringen. Het paar Bode-Koster heelt nog ruim 8% voorsprong, terwijl ook nummer 3 de dames Schild wacht-Bieedijk nog ernstige candidaten zijn. In de C groep gaat de fam. Vader vrijwel onbedreigd aan de kop, hoewel de dames Seegers-van Munster op de loer liggen om de eerste plaats in te nemen zodra nummer 1 eens een keer uit vorm is. De totaal stand is thans: Afdeling A 1. Heren Seeeers en v. Munster 296 2. Heren Mulder en Kruisman 255 3. Hr. en Mevr. Soomers 251 4. Heren Witmond en Breedijk 241 5. Hr. en Mevr. Kroone 239 6. Heren Andela en Steinberg 239 7. Hr. en Mevr. Rietdijk 238 8. Heren Kost en Bodewes 238 9. Heren Schildwacht-Andela 213 Afdeling B 1. Heren Bode en Koster 280 2. Heren Kuys en Paats 271 3. Dam. Schildwacht-Breedijk 267 4. Heren Kleefstra-Plaschaert 244 5. Hr. en Mevr. Ophoff 242 6. Dam. Wiggemans-Mulder 227 7. Dam. Nieuwenhoff en Klein 219 Afdeling C 1. Hr. en Mevr. Vader 272 2. Dam. Seegers en v. Munster 260 3. Dames Dirven en Müller 248 4. Dam. Andela en v. Sprang 247 5. Heren Gerritsen en Muller 247 6. Hr. en Mevr. Top 246 7. Hr. en Mevr. Etié 233 8. Dam. Smakman en Muller 219 Zaterdagavond 4 Februari j.l. werd in het televisieprogramma een demonstratie uitgezonden van tafelvoetbal, zoals naar En gels voorbeeld ook in België en Nederland in competitie-verband gespeeld wordt. In Nederland worden de competities georgani seerd door de Nederlandse Sub- buteo Tafel Tafelvoetbal Bond. Als demonstratiewedstrijd werd gespeeld V.V.B. te Velsen tegen T ortuna te Amsterdam. Als scheidsrechter fungeerde onze plaatsgenoot John Wempe, die tevens de inleiding en commen taar verzorgde. Degenen onder onze lezers, die deze uitzending hebben ge zien en iets meer willen verne men over de N.S.T.B. of over het tafelvoetbal in het algemeen, worden uitgenodigd zich in ver binding te stellen met John Wem pe, Irissenstraat 3, Santpoort dorp. WAT ONS ZONDAG A.S. TE WACHTEN STAAT. De vorige Zondag is er niet ge voetbald. Voor het amateurvoet bal had de K.N.V.B. reeds bijtijds alle wedstrijden afgelast, doch voor de beroeps voetballers bleef het volledige programma gehandhaafd. Zij moesten nu maar eens tonen, wat zij op kei harde velden waard waren en het keuren der terreinen werd aan de consuls en zonodig aan de scheidsrechters overgelaten. Wel een verschil met vroeger, toen men het spelen op dergelij ke velden te gevaarlijk achtte en de consuls opdracht kregen het terrein af te keuren, wanneer de kans bestond dat het door het laten doorgaan van een wedstrijd voor enige weken „in de soep zou worden getrapt. Ondanks de wens van het Bondsbestuur zijn er toch maar weinig wedstrijden doorgegaan omdat in de nacht van zaterdag op zondag sneeuw viel, die in de loop van cle dag nog g'ing smel ten ook, wat de velden nog maar kwetsbaarder maakte. We maken ons dan ook sterk, dat wanneer consuls en (of) scheidsrechters niet tot afkeuring waren overge gaan. op gemeentelijke sportter reinen de van gemeentewege aan gestelde verantwoordelijke per soon een „speelverbod" zou heb ben opgelegd ten opzichte van het aan zijn hoede toevertrouwde terrein. En nu hopen we maar weer, dat er de komende zondag kan gespeeld worden. Velsen zou dan aanvankelijk vrij zijn, maar nu is de thuiswedstrijd tegen EHS ingelast, wat het uitstellen van de ontmoeting EHSRKAFC ten gevolge had. Het was op 16 October, dat Velsen in Haarlem dit EHS ook ontmoette. Na een zware strijd wonnen onze plaatsgenoten toen met 01, hoewel de uitslag toen net zo goed andersom had kun nen zijn. 'Thans hebben we weer moed op een Velsen-overwinning. Een paar weken geleden zouden we dit niet zo vlot hebben neerge schreven, maar nu Velsen tegen- ADO blijk heeft gegeven, dat het vermoedelijk de ergste inzinking te boven is, hebben we weer ver trouwen in de geelblauwen ge kregen. De Terras vogels krijgen een zware pijp te roken. Zij moeten n.l. de strijd aanbinden tegen Wijk aan Zee en in Wijk aan Zee. Met 22 punten uit 15 wed strijden staan de kampioenskan sen der badplaatsmensen er uit stekend voor en we kunnen ons voorstellen, dat zij er niets voor voelen de Vogels roet in hun (kampioens-)eten te laten gooien. Nu zien we twee lichtpuntjes voor de blauwhemden! Het eer ste brachten we reeds enige ke ren naar voren, n.l. het feit, dat ze hun beste spel voor de sterkste tegenstanders bewaren. En het tweede lichtpuntje zien we in de omstandigheid, dat Wijk aan Zee alle 4 haar verliespunten op eigen terrein boekte. Maar tochals we voor een voetbalpool o.m. de ontmoeting Wijk aan ZeeTerrasvogels zou den moeten invullen, dan zouden we er het cijfer één achter plaat sen, m.a.w. we „tipten" de thuis club als de vermoedelijke win naar. A. Scholen: Jan Campertschool, Driehuis f 1.154. St. Theresia-meisjesschool Driehuis f 188. St. Engelmundus-jongens- school Driehuis f 307. St. Joannes Uloschool, Driehuis f 565. Adolf van Nassauschool Santpoort f 759. St. Liduinaschool Santpoort f 358. School m.d. Bijbel Santpoort f 422. tlij verb eldssch ooi Velsen f 42. Jan Ligthartschool, Velsen f 298.— St. Josephschool voor Meisjes, Velsen-Noord f 470. St. Josephschool voor Jongens, Velsen-Noord f 579. Da Costaschool, Velsen-N. f 293. Prof. v. d. Leeuwschool IJmuiden f 121.— Moerbergschool IJmuiden f 520. H. Hartschool, IJmuiden f 247. Claraschool IJmuiden f 453. Groen van Prinsterer- school I Jmuiden f 189. Theo Thijssenscholen I Jmuiden f 535. Clara Sternschool Moerbergplein 10 f 194. Insingerschool, IJmuiden f 849. Marnix van St. Aldegonde- school IJmuiden f 308. Elout van Soeterwoude- school te IJmuidien f 492.— Creutzberg ULO-school I Jmuiden f 205. Huishoudschool I Jmuiden f 918. Comitéschool, IJmuiden f 150. Emmaschool I Jmuiden f 835. Julianaschool IJmuiden f 442. P. Vermeulenschool I Jmuiden f 547. Prof. Dr. Ph. Kohnstamm VGLschool IJmuiden f 24. W. de Zwijger ULO-school IJmuiden f 341. St. Antoniusschool I Jmuiden f 397. St. Adelbert VGLO-school IJmuiden f 257. St. Franciscusschool I Jmuiden f 552.— Totaal f 14.009. B. U.V.V. Afdeling VelsenIJmuiden f 1.171. Afdeling Santpoort f 800. C. Comité Santpoort-St. f 1.542. Totaal-generaal f 17.322- ZONDAG A.S. M. M. C. Trooster Wyn. Daniëlslaan 14, tel. 8410 APOTHEKEN De Santpoortse Apotheek Bloemendaalsestraatweg 145 Santpoort Tel. 8249 Elswout Apotheek Bloemendaalseweg 341 Overveen Telef. 16760-K 2500 Speciaal ingericht voor Trouwiijden Dag èn Nacht bereikbaar TELEFOON 82S0 - SANTPOORT A- J. P. Stegemeijer, Snrinamestraat 4 ZONDAG 12 FEBRUARI H.H. Missen 6.45 - 8 uur, 11.15. De Hoogmis te half tien. WOENSDAG 15 FEBRUARI Aswoensdag te 7 uur Gezongen H. Mis. VRIJDAG 17 FEBRUARI Te half 8 H. Kruisweg. ZATERDAG 18 FEBRUARI Te half 8 Broederschapslof. Onlangs werd te Amsterdam op gericht een vereniging om de belangen van 'Astmalijders beter te kunnen behartigen. Deze ver eniging die inmiddels statuten en reglementen beeft, vil trachten haar leden betere voorlichting te geven over astma, bronchitis, en allergische aandoeningen door middel van een orgaan en door bet geven van lezingen. In Januari zal bet eerste nummer van bet orgaan verschijnen. Vele deskundigen zijn bet over het ontstaan van astma niet eens en al kan in vele gevallen worden vastgesteld wat de oorzaak van de benauwdheid is, men weet nog altijd niet hoe het komt, dat de één wel en de ander niet over gevoelig is voor een bepaald iets of een bepaalde toestand. Wel begint de mening boe langer boe meer ingang te vinden, dat astma een psygische factor beeft, maar over de psyche van de astmaticus die dan de oorzaak van de be nauwdheid moet zijn, tast men veelal nog in bet duister. Even min beeft men tot beden een middel kunnen ontdekken, dat voor alle astmatici afdoende helpt. Daarom zal er naar gestreefd worden het wetenschappelijk werk dat nog in de kinderschoenen staat, te stimuleren en onderzoek centra in te richteD. De vereniging wil ook trachten haar leden te helpen op sociaal en maatschappelijk terrein. Astma, dat tot één der meest verwaarloosde ziekten behoort, moet beter aangepakt worden. Voor deze ziekte wordt, ook door de overheid nog maar weinig gedaan. Doch dit ligt niet alleen aan de medici of regerin gsbureaux, maar in de eerste plaats aan de astmatici zelf. Nu deze vereniging opgericht is en de astmatici zijn gaan inzien, dat zij zelf moeten aanpakken zal ongetwijfeld als groep iets bereikt kunnen worden, wat individueel niet mogelijk is. Zo is het gegaan met de reuma- patienten en de suikerzieken en wat is en wordt voor deze cate- goriën niet gedaan. Tentlotte is het zo, dat waar men zelf bereid is de handen uit de mouwen te steken, anderen geneigd zijn te helpen. Daarom is het de plicht van iedere astmapatient, zich bij deze vereniging aan te sluiten. Het adres is: Vereniging tot be vordering van de belangen van astmatici, secretaris H. D. Kok, Fazantenweg 31, Amsterdam-Nrd. Q.enk am de dieven Werp geen voedsel voorde vogels op de grond. Ze worden anders zo gemak kelijk een prooi voor de katten. Rotte appelen en klokhuizen van appelen en peren zijn vitamine voor de vogels. Vetbollen zullen door hen dankbaar worden geaccepteerd.

Weekblad Huis aan Huis | 1956 | | pagina 1