predikbeurten R.K. Kerk, Santpoort KIJK - GRIJP» E.S.T.O. Bouwplannen Lutherse Kapel in Santpoort nemen vastere vorm aan! Jeugdkoor „Inter-Nos" naar Engeland. Dr. Merkelbach spreekt over Montmartre Genootschap van de Stille Omgang. T.V.S. NIEUWS. Bridgeclub «De Kennemers». Geref. Kerk Art 31 (K.O.) Doopsgezinde Gemeente Lutherse Gemeente Koffiekamer Westerveld 17.15 uur Ds J. A. Roskam Ver. Vrijzinnig Hervormden Doopsgezinde Gemeente Remonstrantse Gemeente Ned. Herv. Kerk ZONDAGSDIENST ARTSEN 27e Jaargang No. 11 Redactie Terras weg 31 Kerkerinklaau 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 SanjponfoWeeHJad aan Vrijdag 16 Maartl956 Administratie en advertenties Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur tel. 7029 Sedert Maart 1954 is het pasto rale werk door d6. J. A. Roskam voor de Lutherse gemeente Velsen Beverwijk ter hand genomen. Als één der te verwezenlijken plannen kwam al spoedig de houw van een Kapel ter sprake. De belangstelling onder de Lutheranen en geestverwanten werd gewekt en kon alreeds een fonds tot bovenvermeld doel worden gevormd. Door de snelle uitbreiding van het IJmondgehied nam het aan tal Lutheranen aanmerkelijk toe, lzodat een kapel in een dringen- 'de behoefte zou voorzien. Om nu het fonds voor de bouw wat te verstevigen wordt op Donderdag 22 Maart a.s. in het Cultureel Gebouw aan het Moer- bergplantsoen te IJmuiden, een Verkoopdag gehouden van 25 en 7.3UJLU.üU uur. Het Cultu reel Gebouw is vanaf Santpoort dorp en Santpoort-Station te bereiken met bus 8 (overstapje) en bus IJmuiden van Broekher- genplein. Lr is allerhande voor redelijke prijzen te koop. Met het ge meentebestuur zijn reeds onder handelingen gaande over het reserveren van grond voor de bouw. De Kapel komt zeer cen traal gelegen en zal vanaf diverse richtingen makkelijk te bereiken zijn. Het Kerkbestuur hoopt dat vele Lutheranen en geestverwanten de Verkoopdag zullen bezoeken! Voor verdere bijzonderheden zie men de advertentie. 'Van 1016 Juli a.s. zal in Llangollen, gelegen in Wales (Engeland), het jaarlijks terug kerende International Musical Eisteddfod plaats vinden. Zoals bekend is neemt bijna de gehele zingende muzikale wereld 'hieraan deel en toen in 1954 Holland voor het eerst met een Jeugdkoor vertegenwoordigd was, met „Inter-Nos" uit Haarlem, waren er niet minder dan 24 landen welke aan dit Muziek feest deelnamen. Dit jaar zal de heer Jan Booda weer met een groep van 60 meisjes en jongens er aan deel nemen en zij hopen dat zij er, evenals de vorige keer, toen zij er voor duizenden toehoorders zongen, evenveel succes zullen hebben. Na hOt muziekfeest in Llangol len, gaan de leden van „Inter- Nos" nog wat verder door naar Colwyn-Bay, hetwelk prachtig gelegen is aan de Ierse zee, al waar zij de gasten zijn van het „Colwyn Bay's Girls Choir". Al met al beloofd dit weer een prachtige reis te worden. De afdeling Santpoort houdt dit jaar de stille omgang te Amster dam op Zondag 18 Maart a.s. met de volgende algemene in tentie „Dat alle Christenen hun bijdra gen voor de wereldvrede leveren door ruzies bij te leggen en be ledigingen te vergeven". Voor het vertrek wordt er een kort Lof gehouden in de Parochie- kerk te Santpoort om 0.30 uur. Het vertrek van de bussen naar Amsterdam is vastgesteld op één uur vanaf de Dinkgrevelaan (standplaats voor het Jeugdhuis). Aankomst te Amsterdam Spui straat hoek Paleisstraat plm. 2 uur. De omgang begint om 2.30 uur, waarna de H. Mis wordt opgedragen in de „Papegaai", ingang N.Z. Voorburgwal, om 3.45 uur. De bussen zullen weer uit Amsterdam vertrekken om 6 uur precies (standplaats Spui straat bij het Spui). Zij, die te voet naar Amsterdam gaan, verzamelen zich om 22.30 uur Zaterdagavond 17 Maart a.s. hoek Slaperdijk-Rijksweg. Enkele reiskaartjes zijn op de terugreis in de bus verkrijgbaar. Retour kaartjes zijn nog verkrijgbaar aan de volgende adressen: H.deJong Kerkweg 134 en J. Bart Uyten- daalstraat 22 en wel uitsluitend Zaterdagmiddag van 2-5 uur. Vele van onze leden hebben ge vraagd waarom ons clubblad in de laatste maanden niet meer is verschenen. Naar aanleiding daar van wordt medegedeeld, dat één der oorzaken daarvan technische moeilijkheden zijn en aangezien niet mag worden verwacht, dat deze binnen korte tijd kunnen i worden opgelost', zullen de mede delingen voor onze leden voor lopig in Huis aan Huis worden gepubliceerd. In verband daarmede worden onze leden en ook de andere van onze jeugdige leden verzocht dit blad regelmatig te lezen, op dat zij van elk TVS nieuws op de hoogte zijn. Teneinde op niet te veel plaats ruimte in deze editie beslag te moeten leggen, zullen wij ons thans beperken tot de allernood zakelijkste mededelingen. Onze oudste jongens-adspiranten hebben er op hun verzoek een Vrijdag 23 Maart a.s. zal Dr. H. M. Merkelbach in het Jeugd huis een populaire rondleidrng houden, aan de hand van lantaarn plaatjes en chansons weergegeven op gramofoonplaten, door de Parijse artistenwijk Montmartre. Dr. Merkelbach spreekt met kennis van zaken, aangezien hij zelf enige jaren op Montmartre ge woond heeft en zodoende volop gelegenheid had van het leven, de gewoonten en de gebruiken in deze typische Parijse woonwijk studie te maken. De sfeer van Montmartre is even wonderlijk als boeiend. Frankrijk is een land van de kunst en die kunst heeft zich voor een groot deel in Parijs geconcentreerd. Op haar beurt is Montmartre dan het brandpunt van de Parijse ki>"^st. Levoir schilderde er b.v. zijn doeken. Even beroemd als Montmartre zelf zijn haar pleinen zoals Place du Tertre, het schilderscentrum en de Place Blouche het middel punt van theater en revue.» Dr. Merkelbach neemt ons mee naar de bijzonder aardige open luchtbals in de avond, op welke bals "verschillende chansons van Charles 'Irenet geinspireerd zijn. Dr. Merkelbach combmeerd zijn denkbeeldige rondgang door de Parijse Kunstenaarswijk met een plaatje en een chanson en rijgt dit alles aaneen met een boeiende causerie. De lezing wordt georganiseerd door de vereniging Santpoort's Bloei en is het sluitstuk van het winterprogramma van deze ver eniging. Wij raden onze lezers aan tijdig plaatsen te bespreken. kwartier turntijd bij gekregen' Dit heeft het gevolg gehad, dat de aanvangstijd van de lesuren voor achtereenvolgens de oudste meisjes-adspiranten, de dames van de rhytmische afdeling en de dames senioren des Maandags avonds een kwartier later valt. Door deze regeling is aan redelijke verlangens van de jongens vol daan, waarbij gehoopt wordt, dat deze verzetting de leden en de andere groepen niet te veel per soonlijk e moeilijkheden zal hebben berokkend. A.s. Zaterdagmiddag 17 Maart heeft de Kennemer Turnkring verenigingswedstrijden voor ad- spiranten georganiseerd in de gymnastiekzaal van de H.B.S aan de Voldersgracht te Haarlem TVS meisjes en jongens nemen aan deze wedstrijden ook deel Verzamelen om 13.30 uur bij de Adolf van Nassauschool. De wedstrijden beginnen half 3 „Wilhelmina" concerteert. Op Zaterdag 24 Maart a.s. zal het Fanfarecorps „Wilhelmina" haar traditionele concert geven in „deWeijman", voor donateurs en genodigden. i - Het programma bevat o.a. wer ken van Meindert Boekei, Elgar en Boieldieu. Na afloop bal onder leiding. 'Voor belangstellenden zijn enkele al kaarten aan de bekende adressen v verkrijgbaar. Ned. Chr. Vrouwenbond. De maandelijkse bijeenkomst van de N.C.V.B., afd. Santpoort-dorp zal worden gehouden op Maandag 19 Maart a.s. des avonds 8 uur in de Herv. Kapel, Pastorieweg. Ds H.S.J. Kalf van Bennebroek hoopt daar te spreken over het onderwerp: Het Humanisme. De leden worden gaarne opge wekt deze bijeenkomst bij te wonen, terwijl ook belangstellen den, niet-leden, welkom zijn. Filmstrookavond over Israël. Op Woensdag 21 Maart a.s. wordt een film vertoond over Israël m de Ei®n Kapel, Varenius- straat 1, IJmuidVK Spreker is de administrateur van het ,,/iuek licht" te Driebergen over „Wat zegt de Bijbel over de herleving en de toekomst van Israël?". Filmavond Herwonnen Levenskracht. De afd. Santpoort van Herwonnen Levenskracht houdt een filma v ond in „Zomerlust" op Woensdag 21 Maart a.s. Vertoond zullen worden de familie-film „Opa weet het beter" en een film over de Rheu- matiekbestrijding. De Paaswijding van N.C.V.B. te Santpoort-Station wordt gehouden op Woensdag21 Maart a.s.in de Toorts, des avonds acht uur. Een ieder is hartelijk welkom. 55 Jaar Predikant. Prof. dr. G. A. v. d. Bergh van Eysinga herdacht Zaterdag 10 Maart j.l. zijn 55-jarig jubileum als predikant in de Ned. Herv. Kerk. Gedurende 22 jaar was hij pre dikant te Santpoort. Open Deur-dienst. De Open Deur-groep Santpoort deelt mede dat Zondag 18 Maart a.s., des avonds om 7 uur in de Herv. Kerk aan de Burgemeester Enschedélaan een bijzondere dienst zal worden gehouden. De heer L. A. C. van Ginkel, Wika Landelijk Open Deurwerk, uitgaande van Kerk en Wereld te Driebergen, zal na een korte inleiding door ds. D. ter Steege spreken over het onderwerp „Fort in de woestijn". Naast Albert de Groot, orgel, zal een koperensemble medewer king verlenen. „De nieuwe wereldmaatschappij in actie" Deze film wordt Dinsdag 20 maart a.s., des avonds 8 uur, vertoond in de zaal van restau rant „de Weijman". Deze film is voornamelijk in kleuren opgenomen en geeft een objectieve kijk achter de scher men van de organisatie van Jehova's Getuigen. Zij is reeds in meer dan 100 landen over de gehele wereld vertoond en heeft daardoor millioenen kijkers ge had, welke unaniem verbaasd en verheugd waren over deze mooie en troostrijke film. ROME 1957. In September 1957 gaan 30.000 jonge arbeiders en arbeidsters, als vertegenwoordigers (sters) uit 73 landen, naar Rome voor een bez~**k aan Z. H. de Paus. Hierdoo» qpyegi ,gij gehoor aan de oproep van de 73-jarige st^hter der Wereld K.A.J. Mgr Carri»^ Wie heeft er zin om mee te gaan Verschillenden gaven zich reeds opdoch ook hier geldtHoe meer zielen, hoe meer vreugd Belanghebbenden kunnen in lichtingen verkrijgen bij het be stuur der KAJ en bij de spaar- dienstleider voor deze actie Jan Blom, Hagelingerweg 11. ZONDAG 11 MAART H.H. Missen zijn te 6.45, 8 en 11.15 uur. De Hoogmis is te half 10. Te 7 uur Lof met Lijdensmedita tie door de WelEerw. Pater H. Hermans m.s.c. MAANDAG 19 MAART St. Jozef. H.H. Missen te 6.30, 7 uur (Gezongen) en 8 uur. Te half 8 plechtig Lof met preek. WOENSDAG 21 MAART Te half 8 Lof VRIJDAG 23 MAART Te half 8 Oefening van de H. Kruisweg. ZATERDAG 24 MAART Te half acht Broederschapslof. Contactavond Nieuwe Paxochianen Dinsdag 20 Maart in het Jeugd huis „St. Patrick" Dinkgrevelaan 15 is er een bijeenkomst van alle parochianen, die zich gedurende de laatste twee jaren in Santpoort vestigden ter kennismaking met ons parochieleven en gelegenheid inlichtingen te winnen. Medewer king verlenen het „Kinheim kwartet" en Mevr. A. C. van der Linden-Tielenburg, declamatie. De 7de wedstrijd voor het club kampioenschap paren is gespeeld geworden. In de A groep zijn Seegers v. Munster onbereikbaar gewor den en gaan regelrecht op het kampioenschap af. In de B en C groep wordt nog steeds heftige strijd gevoerd om de eerste plaats. Van de eind stand is nog' niets te voorspellen aangezien de verschillen tussen de nummers een en twee slechts 7% bedragen. Totaalstand na 7 wedstrijden. Afdeling A: 1. Heren Seegers en v. Munster 421 2. Hr. en Mevr. Rietdijk 357 3. Heren Mulder en Kruisman 347 4. Hr. en Mevr. Soomers (B.M. 344 5. Heren Kost en Bodewes 332 6. Hr. en Mevr. Kroone 329 7. Dames Nieuwenhoff 7. Heren Steinberg en Klein (B.M.) 307 en Andela 328 Afdeling C: 8. Heren Witmond J Dames Seegers en Breedijk 31S en v. Munster 373 9. Heren Schildwacht O Heer en Mevr. Vader 368 en Andela 302 3. Heren Gerritsen Afdeling B: en Muller 353 1. Heren Kuys en Paats 387 4 Dames Andela n Heren Bode en Koster 380 en v. Sprang 339 3. Dames Schildwacht 5. Dames Dirven en en Breedijk 553 Muller (B.M.) 338 4. Heren Kleefstra en 6. Hr. en Mevr. Estié 337 Plaschaert 333 7. Hr. en Mevr. Top 336 5. Hr. en Mevr. Ophoff 332 8, Dames Smakman 6. Dames Wiggemans en Muller 300 en Mulder 314 U allen kent dit woord. De meesten van ons echter zonder het te onderkennen op zijn bete kenis in onze huidige Maatschap- pij. En het zijn niet uitgesproken de kijkgrijpen op het gebied van de consumptiebedrijven, maar de kijkgrijp-mentaliteit in het leven zelf. Bepaalde overeenkomsten zijn er echter zeer beslist wel. Heeft u al eens de tijd gehad om u heen te kijken in een kijk- grijpwinkel, op een druk ogen blik. U zou dan zien een graaien en pakken van duizend en een artikelen, die eigenlijk allen voor llL oog verborgen zijn. 's verpakt en afgewogen en alleen i b(,stemd om door de mensen te .;1pn gegrepen. Ongetwijfeld is .Z zwicht goed en de inhoud ook V I 1 1*1 11 Cl ci de schoonheid van menig pu wordt aan het oog onttrokkei Alles is massa geworden Interesse voor de bijzondere eigenschappen van bepaalde pro ducten en de voor of nadelen hiervan voor het samenstellen van een bijzondere tafel geraken op de achtergrond, daar is geen tijd meer voor, het is grijpen en weg, zonder meer. Is het eigenlijk in het gehele leven niet zo dat wij alles maar te oppervlakkig beschouwen, ook als het om hogere dingen gaat. Is dit niet 'op een ontstellende wijze aan ons geopenbaard ge worden in de tweede wereldoor log. toen het mensenlevens gold. Speelde de inhoud van deze levens toen nog een rol in hun ziele en gezinsleven? Vertrapte men niet bewust de morele plicht om ieder mens op zijn waarde te achten en te waar deren De kijkgrijp in dienst van het geweld greep en maaide om zich heen, alles vertrappende wat een mens als product van de schep ping geschonken is. En gaan wij niet weer dezelfde kant uit als wij toegeven aan deze kijkgrijp drang in ons zelf. Bevinden wij ons al weer niet reeds in de slurf van dit systeem cm aan het einde gekomen te moeten ontdekken, wat het grij pen om ons heen voor gevolgen heeft gehad. is het met geld af te doen, dan is over de teleurstelling heen te komen, maar erger is het als het de medemens geldt, waar bij de eindafrekening geen terug meer is. Pas dan realiseert men zich dat alleen maar de kijkgiijp is toegepast, zonder dat aan de in houd, in dit geval de kostbare in houd van menseulevens aandacht wordt geschonken. Zo naderen wij onherroepelijk het fatale tijdstip van het winnen of verliezen van de vrede. Nog kunnen wij de vrede in onze greep houden, als wij maar diep genoeg' beseffen dat bij de.,, inaafrekening on herroep el ijldj moet w-orden fgerekend, oo||| h.a^rfne wat wij eigenlijk niofl W ^Vllen b«Wr (V blaat nljtv liec 1 x'Jp aan in de kijkgrijp verga. d, if van datgene wat wij or s: S willoos hebben haft i. f net zo zeker zullen wij V li hebben te betalen, zo wij ;aiw' I ten en nog nalaten, acht te Maan' op de onvervangbare inhoud a'a'11 menselijke waarden, welke wij aan het opofferen zijn aan de greep van het materiële. De waarachtige vredeswil der volkeren staat vast, ongeacht waar deze zich bevinden en al leen de verdieping in het leven zelf zal de uiteindelijke verlos sing kunnen brengen. Wij zullen moeten breken met alle vooroordelen waar het men sen betreft, omdat het een zaak der mensheid in zijn geheel is geworden. Er is geen terug meer. Het gaat om leven of onder gang, maar dan ook totaal. De mensheid hunkert naar uw hart en uw hand om der vredeswille. C. SPOOR, Velsen. ZONDAG A.S. Gereformeerde Kerk 9.30 en 5 uur: ds de Kluis 10.30 en 3 uur ds. N. Bruin Christelijke Geref. Kerk Gebouw Ned. Herv. Kapel Pastorieweg, 3.30uur Ds J. C. Maris Helmstraat, IJmuiden 10.30 uur R. de Zeeuw, Utrecht lokaal Abelenstraat 1, IJ muidenO. 10.30 uur Ds D. T. Los, Delft GebouwSpaarnberg,Wüstelaan 75 Geen dienst Zondag 11 Maart 1956 Dorpskerk, 10.30 uur Dr. J. H. Stelma, Bloemendaal Dorpskerk 19 u. Opendeur dienst Wika L. A. C. van Ginkel, leider landelijk opendeurwerk ingeleid door ds D. ter Steege „Fort in de Woestijn" medewerking koperensemble De Toorts 9 uur Ds Joh. Bronsgeest, Haarlem ZONDAG A.S. M. M. C. Trooster Wyn. Daniëlslaan 14, tel. 8410 APOTHEKEN Apotheek de Wilde Broekbergenlaan 42 Tel. 8284 De Bloemendaalse Apotheek Bloemend.weg 85 Bloemendaal Telefoon 22181 K 2500 TAXI Het voordeligste adres TVXI Speciaal ingericht voot Trouwiij 'en Dag èn Nacht bereikbaar TELEFOON 8250 - SANTPOORT A- J. P. Stegemeijer, Sarinamestr^v.t 4 1 1 V.7 h1 i 'J

Weekblad Huis aan Huis | 1956 | | pagina 1