SaripooÈWeehblad Blijf meester Uitgaansdag voor Bejaarden collecte in de week van 9-14 April T.V.S.-nieuws. Sectie Muziek Filmvoorstelling „Het Witte Kruis" Bridgeclub „Santpoort" Ingezonden. Liefde over Uw zenuwen. Neem Mijnhardt's Zenuwtabletten is geen speelgoed" Schaken. Santpoort I had het niet makkelijk Judo-club. Een heitje voor een karweitje. 27e Jaargang No. 15 Redactie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 Vrijdag 6 April 1956 Administratie en advertenties Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur tel. 7029 De commissie voor ontspanning van Ouden van dagen, die jaar lijks een tocht organiseert voor de Velsense bejaarden is ook dit jaar weer bezig met de voorbe reiding om de bejaarden een prettige uitgaansdag te bezorgen De commissie zit echter met grote financiële moeilijkheden welke ontstaan door het steeds groter wordende aantal bejaar den, dat aan de uitgaansdag deel neemt. Dit jaar is zeker een be drag ad. f 5000 nodig wil de commissie haar plannen kunnen uitvoeren. Zij is er zeker van overtuigd, dat de inwoners van Velsen de bejaarden een warm hart toedragen. Geef daarom straks met milde fiand, waar door onze bejaarden weer eens een dag onbezorgd kunnen ge nieten. Stel hen niet teleur. Zij hebben i*echt op onze waarde ring en medeleven. 1 loewel een flink aantal dames zich nu reeds beschikbaar heeft gesteld om te collecteren, zijn er in I Jmuiden Oost en -Wst nog' pl.m. 15 col- lectrioes of collectanten nodig Degenen, die enkele uren van hun. ivrijel tijd voor de bejaard den willen opofferen om te col lecteren, kunnen zich mondeling schriftelijk of telefonisch opge ven bij de gemeentelijke dienst voor sociale zaken, Heidestraat 40 en de gemeentelijke werk plaats, Pr. Krugerstraat 59, tele foon 4544. Nog steeds zijn er velen in ons land, ze wonen ook in Santpoort die zich niet bewust zijn van de grote waarde, die uitgaat van Lichamelijke Opvoeding. Het is een bekend verschijnsel dat als de natuur zich op alle manieren aanpast aan de lente heel veel mensen de behoefte /Taan voelen, zich over te geven aan de demon van de voorjaars moeheid. Inderdaad is het zo, dat de mens, tegen dat het lente wordt, de laatste restanten aan energie verzameld tijdens de zomer in zijn levenskelder, de lever, aan moet spreken. Dit zou oorzaak kunnen zijn, dat del weerstand minder wordt en een zekere mate van verslapping optreedt. Men zou verwachten, dat al leen de ouderen onder ons hier hinder van zouden ondervinden. Het is echter in onderwijskrin gen bekend, dat in deze tijd van 't jaar de leerlingen veel meer moeite met de oefenstof hebben dan bijv. in de winter. Ook oudersi zouden ervan kunnen gewagen, dat dc opvoeding van de kinderen, aan beide kanten, meer moeilijkheden biedt dan anders. De vraag zou nu kunnen gaan rijzen in hoeverre dit nu te ma ken kan hebben met lichamelijke opvoeding Oppervlakkig' bezien och. misschien niet veel. Aan de andere kant moeten we het ook weer niet overdrijven. Wij, mensen van 1956, moeten het opnemen tegen een tijd, als nog nooit één generatie vóór ons gedaan heeft. Niet alleen dat de strijd om het bestaan soms erg zwaar is, maar allerlei omstan digheden trekken ons bovendien uit ons evenwicht. Het zou wel eens zo kunnen zijn, dat ons lichaam protesteert tegen onszelf. Is dit enerzijds 'n gelukkig verschijnsel, anderzijds moeten we dit protest niet afwij zen. Juist in dit niet afwijzen nu, ligt de waarde van de lichame lijke opvoeding. Wanneer het g'aat om de har monie tussen lichaam en geest, dan is sport en wel in het bij zonder de gymnastiek, een heel belangrjijk hulpmiddel. Niet voor niets voert het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond in haar vaandel de leuze „Een gezonde geest in een gezond lichaam". Uw plaatselijke gymnastiekver eniging T.V.S.. aangesloten bij het K. N. G. V. heeft ditzelfde ideaal voor ogen. Iedere week op de vastgestel de uren komen de leden bijeen en onder bekwame leiding' nemen zij deel aan de lichamelijke oefe ningen. Het ledental van T.V.S- is niet klein, doch nu ook weer niet zo groot te noemen. Het aantal manlijke turners is echter naar verhouding te gering.Dit laat-, ste doet zich alom "in de lande voor. Bijna alle gymnastiekver enigingen klagen om 't zo maar eens te zeggen, over de manlijke belangstelling'. Statistieken wij zen !uit, dat één op de zes hon derd mannen in ons land aan gymnastiek „doet". Denkt u nu vooral niet, dat de voetbalsport hier de schuld van is. Op iedere veertig meer derjarige mannen 'in ons land voetbalt er één in een georgani seerde voetbalvereniging. Misschien moeten we de oor zaak méér zoeken in een zekere schroom of verlegenheid en is men bang, zoals een Chinees ge zegde luidt: „zijn gezicht te ver liezen", d.w.z. denkt men niet mee te kunnen komen of zich belachelijk te maken. Dit is wel zeer in strijd met het goede begrip voor sportbe oefening. Heus, T.V.S. zet haar deuren wijd open voor ieder, die zich na zijn dagtak wil wijden aan de gymnastiek. Het .gaat niet om prestaties, doch meer om het belang van u als mens. Ach, (tekenen van voorjaars moeheid zien wij ook in de gym nastiekzaal. Natuurlijk. Een gym nast echter kan hier iets tegen over stellen. Het zou wel eens kunnen zijn goede lezer, dat, lid geworden zijnde van T.V.S. u volgend jaar als het weer lente wordt, met méér vreucde en blijdschap dit wonder beleeft. Overigens blijft de lente altijd een wonder. Stichting Velser Gemeenschap Maandag 9 April a.s. vindt in het Rex Theater te I Jmuiden 'n concert plaats, te geven door „The F oden's Motor Works Band" uit Engeland, onder leiding van Harry Mortimer. Kaarten verkrijgbaar bij W. Groot, Voorplaats 36 en F. v. d. Enden, Bloem end.straatweg 125. De Sophia-vereniging tot be scherming van Dieren, geeft 'n filmvoorstelling op Maandag 9 April a.s. in het Jeugdhuis Kerk plein. Deze vereniging die voor al) in de voorbij zijnde koudtj winter met het voederen der dieren zeer actief is geweest (er werden nite minder dan 145000 broden gesneden, duizen- de kilo's zaad, enz. aan de vo gels gevoerd), vraagt uw volle aandacht voor haar werk en zou u gaarne als lid noteren. Opga ve kan op de filmavond geschie den. „Het Witte Kruis" afd. Velsen houdt een ledenvergadering op Maandag 16 April, des avonds 8 uur in haar gebouw Kennemer- laan 145, I Jmuiden. Voor de agenda zie men de advertentie, in dit blad. Ook dit jaar vond de traditio nele Paaseieren drive plaats. De voorzitter van de techn. commissie D. Breedijk had een speciaal Scheveningssysteem sa men gesteld zodat er ook nog 3 groepen ten slotte uit de bus kwamen. Iedere deelnemer ging met eieren naar huis terwijl voor de 5 eerst aankomende paren uit elke groep nog extra Paasver- rassingen waren gereserveerd. De totaal-uitslag luidt: M.P. 1. Heren Witmond en Breedijk le prijs A-lijn 152! 2. Heren Kost en Bodewes 2e prijs A-lijn 152 5. Dames Schildwacht en Breedijk 5e prijs A-lijn 151 4. Heren Mulder en Kruisman 145| 5. Hr. en Mevr. Soomers 154 6. Hr. en Mevr. Estié 132 7. Dames Nieuwenhoff 'en Kuiman 1 prijs B-lijn 150 8. Heren Ruys en Paats 2 prijs B-lijn 129! 9. Dames Wiggemans en Mulder 5ê prijs B-lijn 12? 10. Heren Kleefstra en Top 122| 11/12. Heren Schildwacht en Andela 118 11/12 Hr. en Mevr Rietdijk 118 13. Hr. en Mevr. Wijers 117 14/15 Mevr. Kroone en Hr. v. Munster le pr. C-lijn 115 14/15. Dames Andela en v. Sprang 2e pr. C-lijn 115 16. Heren Bode en Koster 3e pr. C-lijn i 00 4 17. Dames Seegers en v. Munster 99 18. Heren Gerritsen en Muller 94 19. Pieren Andela en Steinberg 93! 20. Dames Top en Muller 88 Geachte redactie, Wilt u zo vriendelijk zijn onder staand stukje in uw blad op te nemen? Bij vorobaat mijn dank. Mevr. C. GEERTS- LOSEMAN, B'loemend.straatweig Santpoort-St. Nu het weer voorjaar is be gint! ieder z'n tuintje op te knappen. Ook ziet men op di verse plaatsen de werklieden van de Plantsoenendienst de perken in orde maken, maar waarom wordt er nooit iets ge daan aan het stuk grond, dat ligt aan de Bloemend.straatweig schuin tegenover de Zinnevelcl- laan Het moet blijkbaar een bosje voorstellen, maar het is een vuil nisbelt, papier, cartonnen dozen oud roest enz. wordt er neerge gooid. Wanneer het dan waait komen hele kranten de omlig gende tuinen inwaaien, want er is nooit iemand die daar de rom mel opruimt. Wij omwoners kijken altijd op die rommel. Is dat stuk grond particulier bezit of is het eigen dom van de Gemeente? en kan daar nu eens iets aan gedaan worden Ik geloof niet dat in meer plaatsen een stuk grond, liggende aan één van de Hoofd verkeerswegen, als stortplaats voor vuilnis wordt gebruikt. WAT HijnHARPT Maakt 15GOED n Een toneelspel in drie bedrij ven, getiteld „Liefde is geen Speelgoed" zal Zaterdag 7 en Zondag 8 April opgevoerd wor den in Café-Restaurant „Zomer- lustte Santpoort door onze R.K. Gemengde Toneelver. „Ge- tosa". Over de inhoud willen wij vanzelfsprekend niet uitwijden, doch wel kunnen wij zeggen, dat het een bijzonder mooi toneelspel is dat speelt ergens in Oosten rijks Tirol en in klederdrachten zal worden opgevoerd. Geschreven door Willem v. Boxtel. Zoals gewoonlijk beginnen de voorstellingen des avonds om 8 uur, terwijl des Zondagsavonds een dansje na zal worden ge maakt. Kaarten verkrijgbaar bij: Mej. T. v. d. Kolk, Broekbergenlaan 46, Santpoort en de heer A. Lief- tink, Voorplaats 8a, Santpoort. De eerste promotie-wedstrijd voor de le klasse van de Noord Holl. Schaakbond tegen de Uil I uit Hillegom is achter de rug. De voorlopige uitslag werd 34. Er zullen dus nog 2J punt uit de afgebroken partijen moeten komen om winst voor Santpoort te kunnen boeken. Of dit echter het geval zal zijn is nog' niet met zekerheid te zeggen. Daarvoor zullen de bewuste partijen nog eens duchtig bekeken móeten worden. De Hillegommers hebben het de gastheren lang niet makkelijk gemaakt en bleek al spoedig dat zij van de edele schaakkunst wel wat af wisten. Dat resulteerde al spoedig in 3 punten voor hen omdat Tuning, Kokje en Hos de vlag moesten strijken. Gelukkig konden Labouchére, Sterk en Wolters hun partijen in winst omzetten. Rietveld, die lange tijd als reserve (Blansjaar was h(tr laas verhinderd) goed stand hield, liet zich door een aanval van zijn tegenstander op zijn koningsvleugel intimideren.. De korte rochade, gevolgd door f 4 bijtijds door onze man verricht, had alle dreigingen weggeno en R. zelfs 't betere spel gege ven. Helaas verzuimde R. zulks en dat kostte hem de partij. Omtrent de afgbroken par tijen PelsAn de weg (2), G. SchuurmanJ. v. d. Berg (8) en BusselmanBouwman (9), kon den de heren het niet zo gauw eens worden. Yan beide zijden zullen deze nog eens serieus be keken worden, waarna getracht zal worden dan tot een beslis sing te komen. „De Uil I wilde wel met een 55 genoegen nemen, maar „Santpoort" vond beter de zaak eerst nog eens te bekijken. Pels en Busselman staan iets gunsti ger, terwijl in de partij Schuur man nog van alles in zit. Het was een sportieve strijd, waarin de gasten zich van hun beste zijde deden kennen. 9 April a.s. return-wedstrijd in Hillegom! Dan wordt 't er op of er onder! Het is dringend no dig dat Santpoort dan volledig met Blansjaar uitkomt. Deze laatste was helaas 27/3 verhin derd, hetgeen een geduchte ver zwakking van ons tiental be tekende. SCHOOLVOETBAL OP „SCHOONENBERG". Bij de jaarlijkse school voetbal wedstrijden op „Schoonenberg" misten we ditmaal de St. Lidu- inaschool. Dei Adolf van Nassau- school, de Brederodeschool en de School met de Bijbel waren ech ter evenals andere jaren wel van de partij. De School met de Bijbel werd reeds in de eerste ronde met 4-2 door de Titus Brandsma-school uit I Jmuiden gewipt, waar de jongens van meester Verkruys- sen automatisch in de verliezers ronde terecht kwamen. Ook hier in maakten zij het echter niet lang, want ook de jongens van de Jan Ligthartschool uit I Jmui den-Oost bleken te sterk voor hen. Het werd 3t voor de I Jmu idenaren. De jongens van de Brederode- school overleefden zo waar de eerste ronde: Zij klopten de Ir. Krijgerschool uit Velsen-Noord met 21. Vreugde in het kamp van de jongens van meester Mulder natuurlijk! Maar de volgende dag leden zij een smadelijke nederlaag! Toen kwa men zij te staan tegenover het sterke elftal der Insing'erschool uit I Jmuiden en verloren deze wedstrijd met niett minder dan 13Arme Brederodianen! De pupils van meester Schol ten hebben zich echter best ge weerd! Ze begonnen met de St. Fraiiciscusschool uit IJmuiden- Oost een 20 nederlaag toe te brengen. /Boen kwamen zij te genover de Theo Thijssenschool eveneens uit I Jmuiden-Oost te staan en wed erom was de zege voor de Nassauers. Het werd 6—1.. VooA de derde ronde moest tegen de Emmaschool, die over een sterke ploeg beschikte, ge speeld worden en weer moest I Jmuiden-Oost het hoofd buigen Ditmaal wonnen onze jeugdige plaatsgenoten met 21. In de vierde ronde zijn zei echter „gesneuveld", maar met ere. Ze speelden tegen de ver moedelijke kampioen van de E- afdeling, de sterke Insinger- school met 22 gelijk. Straf schoppen moesten toen de ber slissing brengen en deze namen de westelijke I Jmuidenaren be ter. OOK ZONDAG A.S. GEEN COMPETITIE-VOETBAL. In verband met de interland wedstrijd België-IJolland zijn ook voor de komende zondag voor Terrasvogels en Velsen geen com petitie-wedstrijden vastgesteld. Zondag 15 April ever.wel komen ze wèl in het veld. Dan speelt Terrasvogels thuis tegen Kinheun en Velsen trekt naar Alkmaar om daar RKAFC te bekampen Het adres voor aanmelding voor de Judo-club is R. S. Sanders, Laurillardlaan 15, Tel, 8054. Heeft U iets op te knappen Even een berichtje aan onder staande adressen Hagelingerweg 40 en 59, Kerk- weg 12, Rijksweg 390, Harddra verslaan 32, Broekbergenlaan 17 en 10, Anemonenstraat 11, W. de Zwijgerlaan 21. U helpt U zelf en U helpt de jeugd.

Weekblad Huis aan Huis | 1956 | | pagina 1