SaripraftWeebblad aan 5 MEI VIERING. De viering van Koninginnedag op 30 April te Santpoort-Station. Emigranten-stuk bij Jan van Dommelen" Unieke Heropeningsreclame Bevrijdingsdag 5 Mei 1956 Zakbijbelbemd. Vlaggetjesdag R.K. Kerk, Santpoor door manufacturenmagazijn Konings. Bridgeclub „De Keimemers" Puzzle-rit voor fietsers door Santpoort. Turndemonstraties, zang, taptoe, fakkeloptocht in het Burg. Rijkenspark. aargang No. 17 edactie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 itgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 HUIS HUIS Vrijdag 20 April 1956 Administratie en advertenties Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur tel. 7029 Zo is dan de dreiging, dat aan i viering van de 5e Mei een nde zou komen een feit ge- irden, doordat in een regerings :sluit is aangekondigd, dat n het overheidspersoneel op ze dag geen vrijaf meer zal orden gegeven. Het staat er vrij simpel, in, e verklaring, maar de onder- ond is er des te dieper om. Eigenlijk is er al te veel met ;t karakter van deze dag ge- archandeerd door de overheid n thans nog op een enigszins aardige manier dit besluit te srroepen. Van het begin af aan heeft en de betekenis van deze dag iskend. De historische betekenis van eze dag''trachtte men op de' ;htergrond te dringen om rede m materiële belangen. Dat deze echter in alle op- ichten Ondergeschikt zijn aa|nj e historische ontwikkeling en eleidsvoering van een land, iderkende men niet of negeer- d men. Thans zouden wij dus moeten vergaan de 5e Mei te combi eren met de verjaardag van; ïze geëerbiedigde Koningin i. Niet omwille een' bepaalde rereenkomst in de viering' van ei de dagen, maar uit zuivere lateriële en mogelijk ook poli eke belangen. Het goede oude gezegde, rege- ;n is vooruitzien, ontbreekt ten nenmale en dit zal de toekom- tigei regeerders nog voor de, ïeest onverkwikkelijke conse- uenue kunnen plaatsen. Wij hopen allen nog te bele en dat onze Prinseg Beatrix enmaal de taak van Vorstin van Haar moeder zal overne men en dan zal moeilijk met de bevrijdiugsdatum meer zijn te marchanderen. Bestaat er nu al geen enkele overeenkomst tussen beide da ta's, zo geldt dit zeker voor de 51e januari. Op de laatste verjaardagda tum van onze toen nog Prinses zijnde Vorstin, was de wereld nog in het diepst van haar lij den. Toen op 5 Mei 1945 het einde kwam, jubelde de mensheid de herwonnen vrijheid toe, in een uitleving van jarenlange hun kering naar dit ogenblik. En betekende deze dag der bevrijding ook niet een bevrij ding voor hen, die zich schuf-* dig wisten aan het toegebrachte leed aan de mensheid en waar voor zij mede de verantwoorde lijkheid droegen. Daarom zal de 5e Mei in de harten van hen, die de beteke nis van deze dag hebben leren onderkennen in het diepst van hun strijd en vernedering, voor altijd de dag der bevrijding blijven. De dag waarop aan de mens heid ntet alleen de vreugde van de bevrijding kon worden herge ven, maar tevens de dag van belofte voor een betere toekomst in vrijheid en vrede, voor ge heel de mensheid. Dat is de betekenis van do 5e Mei, de dag' welke om zijn vreugde van het herwinnen dei- vrijheid, ons blijvend zal door dringen van de ernst onzer plicht. C. SPOOR, Yelsen. LAND VAN BELOFTE" DOOR SOMERSET W. MAUGHAM >m meer dan één reden verdient e laatste serie uitvoeringen die Jan van Dommelen" dit seizoen eeft meer dan gewone belang- telling. Daar is allereerst het eit dat „Jan van Dommelen", 0 jaar geleden werd opgericht, loewel er geen groots opgezette erdenking is georganiseerd, zal an dit feit bij de a.s. voorstel ingen op 21, 24 en 28 April a.s, och enige aandacht worden ge- chonken en staan de bezoekers nkele aangename verrassingen ;e wachten. )ver slechts één van die verras ingen willen we hier iets meer [>s laten, n.l. het te spelen stuk. fan de keuze zowel als aan de 'oorbereiding van dit jubileum tuk is extra aandacht besteed. )oh al omdat dit stuk gespeeld vordt voor het Concours van de Velser Gemeenschap", waartoe lij de eerste voorstelling de jury -au dat concours aanwezig zal sijn. Een jury bestaande uit de Jeren Dr. P. Brouwer, rector /an het gymnasium te Velsen, [)r. J. A. Fijn van Draat, te santpoort welbekend en de Heer Pijpers te Beverwijk, KTe uwer mocht menen, dat deze omstandigheden geleid hebben tot de keus van een stuk, dat voor de vaste bezoekers van „Jan van Dommelen" wel eens minder aan trekkelijk zou kunnen zijn, zal bedrogen uitkomen. Het stuk „Land van Belofte" van de Engelse schrijver Somerset W. Maugham, speelt grotendeels in emigranten-kringen in Canada en is alleen reeds om deze actuele kant een gang naar „Zomerlust" waard. Maar ook zonder dit, zouden de algemeen menselijke conflicten en problemen die het stuk beheersen, de toeschouwer zeker van begin tot einde in spanning houden. De naam van de schrijver van het stuk, die niet ten onrechte tot de allergrootsten wordt gerekend, is ons daar trouwens borg voor. Yoor verdere bijzonderheden ver wijzen wij naar de advertentie in dit blad. In verband met het jubileum, ter gelegenheid waarvan o.a. diverse autoriteiten uit d Gemeente worden uitgenodigd, zullen er nog minder kaarten dan anders beschikbaar zijn en we raden de liefhebbers dan ook aan zich tijdig van kaarten te voorzien. De afdeling Santpoort van de zakbijbelbond belegt een verga dering op Maandag 23 April a.s. des avonds om 8 uur, in de Ned. Herv. Kapel aan de Pastorieweg. Spreker voor dien avond is de Evangelist Jb. Klein Haneveld. Tevens is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Do toegang is gratis en leden en belangstellenden worden gaarne verwacht. S.v.p. Bijbel meenemen. De gymnastiek Vereniging „Fit" neemt op zaterdag 19 mei deel aan de optocht van Vlaggetjes dag in IJmuiden. Fit zal in deze optocht de mede werking krijgen van het tambour cojps van de veren. „Hercules" uit Beverwijk. Alle leden en adspirantleden die niet tegen een pittige mars opzien mogen deelnemen. Het bestuur zou gaarne voor deze dag enkele medewerkers willen hebben ter assistentie van de leiders en voor vlaggedragers Aanmelden op de les of bij Offerhaus, Terrasweg 81. ZONDAG 22 APBIL H.H. Missen te 6.45 - 8 uur en 11.15 uur. Hoogmis te half 10 Te 7 uur Lof. DONDERDAG 26 APRIL Te 10 uur. Gezongen Huwelijks mis voor het Bruidspaar de Brouwer-Meinders. VRIJDAG 27 APRIL Te half 8 lof. ZATERDAG 28 APRIL Te half 8 Broederschapslof Evenals in voorgaande jaren i eeft de Vereniging tot het hou den van Nationale Dagen er ook nu weer voor gezorgd dat chiize dag niet ongemerkt aan Santpoort-station zal voorbij gaan. In de morgenuren zullen op iet schoolplein van de Brederode school wedstrijden worden g'e-1 ïouden voor de meisjes en jon- ens van de lagere srholen Deze wedstrijden zullen zoals van ouds bekend een vlot en spannend verloop hebben. Elk meisje en elke jongen, die een agere school bezoekt kan hier aan meedoen. Aan deze wedstrij den zijn mooie prijzen verbon den en tevens zullen de deelne- mers(sters) getracteerd worden. De wedstrijden zullen door mu ziek opgeluisterd worden. Alle scholieren die in Santpoort-St. woonachtig zijn, doch niet op de Brederodeschool school gaan, cunnen zich voor deze wedstrij den opgeven bij de heer D. van Schoneveld, Bloemendaalsestraat /eg 152. vanaf Maandag 25 April a.s. alleen gedurende de win teluren. Aanvang' der wedstrijden 8.50 uur. Voor de kleuters tot 6 jaar worden kinderfilms vertoond in het gebouw de Toorts aan de Duinweg. Bij deze films zal worden verteld, zodat voor het oog en voor het oor de peuters een genoegelijk uurtje wordt ge geven en als er nog bij vermeld wordt dat ook aan hun mondje gedacht is in de vorm van een tractatie, dan staat wel vast dat u hen dit uurtje niet mag ont nemen. Met het oog op de ruimte zullen 2 voorstellingen g'egeven worden. Aan een vlot verloop kunt u medewerken door u aan de tijd te houden waarop uw kleuter wordt verwacht. Kleu ters, die niet in Santpoort op school gaan of in het geheel niet op kleuterschool zijn, kunnen deze voorstellingen bijwonen, doch wilt u hen even bij de heer D. van Schoneveld, B'loe- mendaalsestraatweg 152, opgeven vanaf Maandag 25 April alleer gedurende de winkeluren. Voor de kinderen van de le den; heeft het bestuur dan nog een extra verrassing. Voor hen zal tot de leeftijd van 12 jaar iiog een zeer boeiende kinder film vertoond worden. Eveneens in de Toorts.. Ook hier zal we gens plaatsgebrek de film 2 x vertoond moeten worden en hangt het van de tijd van op gave af welke voorstelling bij gewoond kan worden (14.50 uur of 16 uur). Snoepgoed en limo nade zullen aan de bezoekertjes verstrekt1 worden. Toegangsbe wijzen tot deze voorstelling-en zijn alleen verkrijgbaar op het diploma 1956 bij de heer D. van Schoneveld, Bïoemendaalse- straatweg' 152 vanaf 26 April a.s. alleen gedurende de winkel uren. En nu de ouderen? Dit was voor het bestuur een lastig ge val. Door gebrek aan lokaliteiten is het in Santpoo:rt-St. eenmaal niet mogelijk om iets „binnens' huis" te organiseren. We zijn dus op de buitenlucht aange wezen en die kan in deze tijd van het jaar nog erg guur zijn. Uit ondervinding is gebleken dat u zo'n avond verstek liet g'aan. Alle moeite en kosten ten spijt vielen deze avonden in duigen. Het bestuur heeft daar om besloten van de avondviering af te zien. En ze doet dit met een gerust hart, omdat op 25 Au gustus, de datum van het Zomer avondfeest of beter gezegd het uitgestelde Koninginnefeest Kees Stet weer in het Burgemeester Rijkenspark komt. En bij za ruimschoots goedmaken wat u op 50 April zal moeten missen Wilt u uw kinderen op 50 April laten genieten, wilt u zei op 25 Augustus genieten en wit u de vereniging nog sterker ma ken, geeft u dan op als lid bij de heer D. van Schoneveld. De minimum contributie aid f 1.50, die hiervoor nodig is, kan toch geen bezwaar opleveren. HET BESTUUR Donderdag 26 April opent de heer Konings, Bloemendaalse- straatweg 149, Santpoort-Station zijn geheel verbouwde en ge moderniseerde Manufacturenma gazijn. Ter gelegenheid hiervan organiseert deze firma een zeer unieke reclame. T ZIT IN DE LUCHT". Zaterdagmiddag van 1415.30 uur zal een vliegtuig boven Santpoort cirkelen met een sleep waarop staat: „Konings her opent". Degene die de juiste maten der letters (hoogte en breedte) en de totale lengte der zin benadert, ontvangt een waardebon van f 25.de tweede een waarde bon van f 10.en de derde een waardebon van f 5. Onder de advertentie in dit blad is een invulfo muiier afgedrukt hetwelk U ingevuld uiterlijk Woensdag 25 April bij de firma Konings moet worden ingeleverd Deze aantrekkelijke reclame zal zeker de aandacht van het Santpoortse publiek trekken» Het wedstrijd-programma gaf donderdagavond een promitie- degradatie-wedstrij d aan waar van de uitslag luidt: Afdeling A M.P. 1. Hr. en Mevr. Kroone 50 2. Heren Schildwacht en Andela 29| 3. Heren Kost en B'odewes 27 4. Heren Kleefstra en Top 26J 5. Heren Kuvs en Paats 25 6. Dames Wiggemans en Mulder (Degr.) 12 Afleling B M.P. 1. Heren Koster en Breedijk (B.M.) 34 2. Heren Seegers en v. Munster (Prom.) 33 3. Hr. en Mevr. Rietdijk 25 4. Dames Dirven en Muller 25 5. Dames Schildwacht en v. Munster 19è 6. Hr. en Mevr. Estié (Degr.) 15J Afdeling C M.P. 1. Dames Andela en "V. Sprang (Prom.) 31 2. Hr. en Mevr. Vader 28 heeft ze nog een ander voordeel, u kunt er nog fraaie geldprij- Dat u Santpoorters uw dorp cent, nemen we aan, maar dat u uw dorp dóór en dóór kent, kunt u op zaterdag 5 Mei 1956 bewijzen. Er is voor u op dien dag 'n puzzle-rit georganiseerd die u per fiets door Santpoort zal voeren. Hieraan kan elke Sant poorter (man of vrouw) van 15 jaar en ouder deelnemen. Want dit wordt geen fietsenrace, het wedstrijdelement is hier in het puzzlen, het zoeken van de rou te! Uw snelheid mag dan ook niet meer bedragen dan de ge middelde fietssn ellieid van een persoon van middelbare leeftijd Voor de gehele rit is dus een tijd door de jurie vastgesteld, die niet bekend gemaakt wordt- Elke minuut die ge vroeger of later binnenkomt is een straf- punt. Voorts moet ge op het deelnemers-formulier dat aan de start verstrekt wordt 3 vragen invullen. Elk goed antwoord wordt met 10 punten beloond. Dit formulier moet ge ook bij de controle laten aftekenen. Een niet afgetekende post kost u 5 strafpunten. Zorgt u er voor dat uw formulier bij de finish wordt ingeleverd en dat de tijd van aankomst hierop wOrdt vermeld. De deelnemers vertrekken na elkaar en de tijd die u over de rit beeft gedaan volgt uit het verschil tussen de tijd van ver trek en de tijd van aankomst. En nu de route! Wanneer u lo gisch nadenkt en op alles let wat u passeert of tegenkomt is het heus niet zo moeilijk om de juiste weg te vinden. Met klem wordt er op gewezen dat de verkeersregels bindend zijn. Het overtreden hiervan kost straf punten. De startplaats is het onbestrate gedeelte van de Olga von Götschlaan bij het Burgj. Rijkenspark. Hier worden de deelnemersformulieren verstrekt, waardoor u automatisch als deel nemer wordt beschouwd. Dit ge schiedt dus op de middag 5i Mei zelf, tussen 14 en 15 uur. Behalve dat u door deze rit uw dorp door en door leert kennen zen mee wmnen ook De hoofdprijs bedraagt namelijk f 50 en de overige geldprijzen zijn ook niet te versmaden. Dat is zo'n ritje altijd waard niet waar We rekenen op uw komst en wensen u veel suc ces De prijsuitreiicing zal des avonds in het Burgemeester Rijkenspark plaatsvinden. De avond van de 5e Mei zal als volgt gevierd worden: Precies om half acht 's avonds zullen 2 muziekcorpsen naar 't Burgemeester Rijkenspark op marcheren. Namelijk één muziek corps vanuit Santpoort-Station (plaats van vertrek: B'ijenstand Mellona aan de Bloemendaalse- straatweg) en één muziekkorps uit Santpoort-Dorp (plaats van vertrek Velserbroekstraat). Ach ter elk corps zullen de plaatse lijke turnvereniginigen meemar' cheren en u sluit zich natuur lijk bij deze stoet aan. In hei park aangekomen, zullen de turnverenigingen een turnde- monstratie geven. De plaatse lijke zangverenigingen zullen er enige liederen ten gehore bren gen, terwijl ook Je muziekcorp sen zich niet onbetuigd zullen laten. Na afloop volgt! de prijs uitreiking aan de winnaars van de puzzlerit voor fietsers. Het geheel zal besloten wor den met een afmars naar de beide dorpen, voorafgegaan door de muziekcorpsen. Om bet ge heel nog' feestelijker te maken zullen op deze terugtocht fak kels in de stoet worden meege nomen. Het zal zeer zeker de moeite waard zijn om deze avond eens .een kijkje in het Burg. Rijkenspark te gaan ne men. Het programma van deze dag is tot stand gebracht door de verenigingen „Vereniging tot het houden van Nationale Dagen" te Santpoort-Station en de „Oranjevereniging Santpoort- Dorp" onder auspiciën van de Velser Gemeenschap. 5. Dames Smakman en Muller 25 4. Dames Nieuwenhoff en Kulman 23 5. Heren Gerritsen en Muller 211 6. Heren Andela en Steinberg 21 „Da Pacem" gaat verhuizen Het R.K. Gemengd Zangkoor „Da Pacem" gaat van repitie- lokaal veranderen en met ingang van 1 Mei a.s. repeteren in de nieuwe zaal van Café „De Uilen boom" des Woensdagavonds van 8 tot 10 uur. Het bestuur doet een beroep op dames en beren die over een goede stem beschikken, het koor te komen versterken en meent dat in Santpoort nog genoeg zangliefhebbers te vinden zijn. Het nodigt U uit eens een repe titie-avond mede te maken. Er wordt gezongen onder de bekwame leiding van dirigent L. Tervoort en de sfeer is prettig, waartoe het nieuwe lokaal zeer zeker nog zal bijdragen. TERRASVOGELS DEELT MET KINHEIM DE PUNTEN. Kinheim kwam in de wed strijd tegen Terrasvogels met Rem als middenvoor en Groe- neveld als rechtbinnen uit. „Wout" deed! het op de helm, vreemde plaats en zijn leef tijd daarbij in aanmerking geno men zeker lang niet kwaad, doch Rem's spel schonk maar matig bevrediging, een en ander waarschijnlijk een groot deel als gevolg van het feit, dat Röbken zijn wijze van spelen spoedig dóór had. Over Röbken gesproken Ja, „Hein" stond weer bij Ter- rasvogels op de spilplaats en vertolkte daar nog een prima partij. En ook later als midden voor kwam je telkens weer tot de conclusie, dat goed voetbal- bloed zich niet verloochent. De eerste helft van deze ont moeting stond op een zeer laag peil. Er zat geen gang in de aan vallen en er werd wanhopig slecht en slordig geplaatst, wat een kolf je naar de hand van de resp. defensies was. Met de rust was de stand dan ook nog dub bel blank en dat verwonderde feitelijk niemand. Er was in een rustige sfeer gespeeld en niets wees er op, dat deze ontmoeting nog zo'n fel einde zou hebben. Ook het begin van de tweede helft wees daar allerminst op. Integendeel, er werd nu heel wat beter gevoetbald dan voor de rust. Het tempo lag hoger en Rem wist zijn ploeg de leiding te geven (01). Röbken ging nu op de midden voorplaats spelen en Spanjaard promoveerde van back tot spil. Deze verandering leidde tot een gelijkmaker door toedoen van Röbken (11). Weer nam Kinheim de leiding Ditmaal was bet Mout Groe- neveld, die Rutter noodzaakte de bal uit het net te halen (21). En hierna is het spel harder geworden. De aanleiding hiertoe vormde wellicht een te hardhan dig optreden van één der Ter rasvogels-verdedigers op het middenveld. Dit had tot gevolg, dat één der Kinheim-aanvallers zich geroepen gevoelde zich op iedere Terrasvogel, die in zijn na bijheid kwam, te vnoeten wreken Zijn op Butter Inlopen en zijn voortdurend irriterend optreden tegen de Vogels-doelman, kon werkelijk niet door de beugel en de scheidsrechter en de aanvoer der van Kinheim traden daar tegen onvoldoende op. Toen Nieuwenweg kort voor het einde op pijnlijke wijze met de schoen van bedoelde Kinheimer in aanraking kwam, vergat hij zich en speelde eigen rechter, reden waarom hij het veld moest verlaten Met tien man speelde Terrasvogels de reste- terende minuten verder en Pelle- mans slaagde er zowaar in kort voor het einde bij. een scrimage voor het Velser doel gelijk te maken (22). TERRASVOGELS-RKAFC. De voor Zoridag a.s. vastge stelde ontmoeting tussen Terras vogels en RKAFC is uitgesteld. LASTIG PUBLIEK. Hoewel hij aan de onprettige stemming, welke in het laatste deel van de ontmoeting Terr as >- vogels-Kinheim heerste, part nog deel had, tracteerde de vader van één der Vclsonse spelers doelman Butter op een paar ferme tikken.

Weekblad Huis aan Huis | 1956 | | pagina 1