'aaien maar..op hoop van zegen [predikbeurten Jaargang No. 21 Vrijdag 18 Mei 1956 Z.B.V.S. - Klanken. Een kabouterkring in Santpoort. Damclub „Stabiel" jubileerde. R.K. Kerkf Santpoort Kankerbestrijding. Groot nieuws over de 12 televisie-toestellen. „Dschen-Dui". Postduivenvereniging «De snelle wieken». P.V. „De Luchtpost" Koningschieten bij „Vooruitgang zij ons streven" Ingezonden APOTHEKEN TAXI Het voordeligste adres TUCI E.S.T.O. ABEND REYM ïedactie Terrasweg 31 Kerkerinklaau 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 SarfpoaftWeehMad aan Administratie en advertentie» Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur tel. 7029 De vloot ligt varens-ree. 'laggetjesdag in Vlaardingen, Scheveningen en IJmuiden wijkse vloot ligt, is een uitge breid feestprogramma samenge steld. Ook daar een optocht van jeugd- en sportverenigingen die door de plaats naar de haven trekt. „Een vlaggenzee trekt naar zee". Gevolgd door een basket- balhvedstrijd. 's Avonds, op het Stationsplein, treedt een aantal gpmnastiekverenigingen op met bijzondere nummers, ontleend aan de visserij. Zo zal een groep van 180 deel- nemers/sters „Ter haringvisserij opvoeren. Daarna volgt een con cert op de kop van de haven, waar de schepen onder het licht van schijnwerpers liggen. De dag wordt besloten met een groot vreugdevuur, dat de zee- kadetten zullen ontsteken. 's Zondags is er geen „feest clan komen, terecht, duizenden kijken om van dit schouwspel te genieten. Ja, dit alles is de omlijsting van een schoon schouwspel: de vloot gereed tot haringvangen. e beslissing is gevallen. Op Mei a.s. vaart de haringvloot ut. Dan is het dus Buisjesdag. t wil zeggen, dat op Zaterdag- Mei, Zondag 20 Mei en Maan- 21 Mei, de Vlaggetjesdagen vorden gehouden. Daarvoor zijn nteressante feestprogramma s sa- uengesteld, die ongetwijfeld wee'1 'ele duizenden naar de haring- iavens zullen voeren Vlaggetjesdag, dat is een oud ollancls kijkspel. De haringvloot gt klaar voor de start, fraai pgeschilderd onder een vlag- npracht voor de kant. Vlagge- csdag dat is de pronkdag van 3t oude Nederlandse bedrijf, an oudsher een dag van vreug- e in de haring-plaatsen. 'illem Beukelszoon har Vlaardingen Het accent valt dit jaar op aardingen. Daar zal door de recteur van het Bedrijfschap por Visserijproducten, de heer Drs. D. J. van Dijk, officieel lp Bedrijfsschapswimpel worden ,-ehesen op de VL 97, het schip lat verleden jaar de best ver- orgde haring van de Vlaarding- e vloot aanvoerde. Willem Beu- celsszoon de vermaarde uitvin- Ier van het kaken, zal des micl- lags met gevolg per schip i:t onderzoekingsvaartuig „Wil- «m Beukelszoon"! arriveren ;ii zijn opwachting maken. Daar ia heeft een vaartocht van log" ijers op de Maas plaats. Hieraan wordt ook door het Hospitaal- i-rkschip „De Hoop" deelgeno- |en. 's Avonds ligt de vloot oil ier het licht der schijnwerpers ;n trekt een muziekcorps, waar van de leden in originele vissers kleding zijn gestoken, door de rtad. Ook in Scheveningen en [Jmuiden zet men 's Zaterdags iet beste beentje voor. In Sche veningen wordt een vlootrevue voor de kust gehouden. In ver band met het tij vangt deze om 11 uur aan. De schepen vallen omstreeks 13.0013.30 uur weer binnen. Daarna trekt een grote optocht, waarin vele facetten fan de visserij worden uitge beeld, door Scheveningen. Des avonds is er muziek aan de ha ven en de dag wordt besloten met een groot Vlaggetjes-vuur werk. In IJmuiden, waar ook de Kat Dinsdag: begin baring jager ij. Op Dinsdag 22 Mei vaart de vloot uit. Dat is het startsein voor de vermaarde jagerij. De Vlaardingers vertrekken om 8 uur, de Scheveningers om 12 uur en de Katwijkers/I Jmuide- naren om 14 uur.... Wie zal de eerste haring aanvoeren? Wie zal het eerste binnen zijn? Een Vlaardinger, een Scheveninger, een Katwijker of een IJmuide- naar? Niemand weet het, maar er zijn verwachtingen. Vrijdag de eerste haring? Men heeft natuurlijk al wel een rekensommetje aan de ha vens gemaakt. Dinsdag varen, Woensdagmiddag aan schot (net ten uitzetten) in de nacht van Woensdag op Donderdag de vleet halen. En dan, als er ge vangen is, aan de jagers de snelste schepen der vloot de vangst overgeven, die ermede naar het vaderland varen. Als dat lukt; dan kan Vrijdag 25 Mei in de loop van de dag de eerste haring worden verwacht. Als "t lukt natuurlijk. Maar één ding staat vast. Het zal niet lang meer duren of ook van de winkels en wagens zullen de vlaggen wap, peren. Dan zijn ze er: de malse maat jes. Triomf, de vreugde stijge in top T.V.S.-Nieuws In aansluiting op het bericht in het vorige nummer van dit blad betreffende de Bondswandeldag K.N.G.V. op de 2e Pinksterdag, volgen hier ten gerieve van onze leden nog enkele mededelingen. Aflspiranten vanaf 8 jaar. worden verzocht^ omstreeks 10 uur aanwezig te zijn. Vertrek tijd 10.30 uur. De jongens lopen 10 km. en de anderen 15 km. Beide afstanden worden onder T.V.S.' leiding gelopen. Leden vanaf 16 jaar. Zij worden verzocht omstreeks half 10 aanwezig te zijn. Vertrek tijd plm. 10.00 uur. De afstand bedraagd 25 km., welke naar ver kiezing in groepsverband of indi vidueel kan worden gelopen. Voor eventuele laatkomers wordt er nog op gewezen, dat men tot 10.30 uur bij het startbureau terecht kan. Iedere wandelaarster of wandelaar wensen we een „goede reis" en we nodigen nogmaals iedere Sant poortenaar uit ook mee te lopen. Evenals vorige jaren wordt het zomerseizoen van Z.B.V.S. weer geopend met een basketball- toernooi op het veld in het mooiste en gezelligste natuurbad van Kennemerland. De deelnemende verenigingen zijn ditmaal H.O.C., White Stars Aurora, Tramvogels en Z.B.V.S. De hoofdprijs is een fraaie wis selbeker. De wedstrijden beginnen Vrijdag avond 18 mei om 7 uur en wor den zaterdagmiddag te 14.30 uur voortgezet. Na afloop volgt in het hotel de prijsuitreiking, met voor de lief hebbers een dansje na. Van de zwemafdeling gaan negen zwemmers van 17—25 mei naar Edmonton in Engeland om daar hun krachten met de engelse sportvrienden te meten. Vanaf deze plaats wensen wij hen veel mooi weer en succes volle wedstrijden. Er blijkt in Santpoort interesse te bestaan voor het oprichten van een kabouterkring. Meisjes die erbij willen komen zijn er genoeg, maar de moeilijkheid is er om iemand te vinden die deze kabouterkring wil leiden. Dat betekent één middag in de week gedurende een uur of twee met meisjes van 912 jaar een bij eenkomst te houden. Degenen die misschien hiervoor zouden voelen, of die er wat meer van willen weten, worden verzocht zich in verbinding te stellen met mej. C. Elberg, Zuid. Stationsweg 21, Bloemendaal, tel. 25279. Afgelopen Maandag herdacht de damclub „Stabiel" het feit, dat zij twintig jaar geleden werd opgericht. Dit gaf reden om de avond anders door te brengen dan gewoonlijk. Er werd een feestavond belegd in het club gebouw aan de Wüstelaan, die zeer geslaagd mag heten. Dat dammers niet alleen maar kunnen dammen maar ook kunnen feest vieren is Maandag wel gebleken. Allereerst was er de voorzitter, die met een kort, maar welge meend woord, de genodigden een hartelijk welkom toeriep en daarna de verdere avond in han den gaf van de conferencier, de heer Harry Bouwman. Die liet de dammers en echtge noten, respect, de verloofden, meteen gemeten van een gezel lig liedje, een kwinkslag en een dansje. Vervolgens werd over gegaan tot het spelen van een partijtje kien, dat door allen met veel animo werd gespeeld en waarbij de aanlokkelijke prijzen het enthousiasme zeer verhoogde. De consumpties die hierop volg den. werden zeer gewaardeerd en ondertussen zorgde de heer Bouwman er wel voor dat men zich geen ogenblik verveelde. De wedstrijd die „een verblijf van 6 weken Veenhuizen" opleverde werd door een damesploeg ge wonnen. Met veel elan werd de tweede partij kien ingezet om prachtige prijzen. De verrassing van de avond was wel dat de heer Bouwman zich ontpopte als een phenomeen goochelaar, die de dames en heren verbaasd deed staan wat betreft vinger vlugheid. Vooral de toeren met de ring en de gramofoonplaat waren enorm. De avond werd verder besloten met enige dansjes, waarna de voorzitter de avond sloot, hulde brengend aan de feestcommissie, die kosten nog moeite gespaard heeft de avond te maken totwat zij geworden is. Het gebodene werd zeer op prijs gesteld. Dat bleek, toen een der genodigden zich direct op gaf als donateur. Hierop ant woordde de voorzitter nog even en hoopte dat D.C. Stabiel spoe dig nog zo'n avond zou organi seren. Zondag 20 Mei, Eerste Pinkster dag. H.H. Missen 6.45, 8 uur, 11.15 uur. Solemnele Hoogmis te half 10. Te 7 uur Plechtige Vesper met feestpreek. Maandag 21 Mei, Tweede Pink sterdag. H.H. Missen 6.45, 8 uur, 11.15 uur. Hoogmis te half 10. Gedurende deze week elke avond Meimaandlof te half 8. Heden, Donderdagavond 8 uur, houdt de arts-radioloog, de heer H. Lokkerbol, hoofd van de radio-logische afdeling van het Ned. Kankerinstituut, verbonden aan het Antoni van Leeuwen hoekhuis te Amsterdam in het Herv. Jeugdgebouw, Rembrandt* laan 45, IJmuiden-Oost, een lezing met lichtbeelden over het Kankervraagstuk (ontstaan van de kanker, middelen en bestrij ding, genezing en dergelijke). Gereformeerde Stichting voor Gezinszorg. In de gehouden vergadering van bovengenoemde stichting is het bestuur als volgt samengesteld ds. M. W. J. C. de Kluis, Willem de Zwijgerlaan 20, tel. 8128, voorzitter; Fred. O. Touber, Duinlustparkweg 47, tel. 8914, secretaris; B. J. J. Verkruyssen, Molenstraat 19 bov., penning meester. Donateurs ontvangen t.z.t. een oproep voor een vergadering. De verkoop der P.O.F. loten verloopt goed, er zijn, zo lang de voorraad strekt, nog loten verkrijgbaar aan de bekende adressen. De trekking van serie A van de P.O.F.-loterij zal reeds plaats vinden op Dinsdag 22 Mei a.s. (derde Pinksterdag) tijdens de rust van de voetbalwedstrijd tussen de elftallen van het Lavigerie-College, Wüstelaan te Santpoort en vangt aan om 18.30 uur. Komt allen deze interessante wedstrijd zien en vergeet vooral niet uw lot mee te brengen. Het is goed mogelijk, dat U niet alleen het terrein verlaat, maar dat u dan reeds in het bezit bent van een prachtig televisietoestel of van goederen ter waarde van f 900.naar eigen keuze. Na een lange tijd voorbereiding kunnen wij U thans mededelen, dat de Santpoortse Amateur Judo-vereniging 1 „Dschen-Dui" haar „Dojo" gelegen aan de Hagelingerweg 94 te Santpoort eindelijk in gebruik kan nemen. De officiële opening zal worden verricht op Dinsdag 22 Mei, des avonds tussen 7.308 uur door dr G. F. M. Schutte u t Bloe mendaal, 4e Dan en hoogst ge gradueerde in Nederland. Jaarvergadering Veren, voor Chr. Nationaal Onderwijs te Santpoort. Donderdag 3 Mei j.l. hield bo vengenoemde vereniging haar jaarvergadering in de Herv. Kapel. De voorzitter, de heer Markerink, sprak na de gebruikelijke opening over het vele goede in het af gelopen jaar geschonken. Het jaarverslag van de secretaris, de heer L. de Jong, sprak over het feit dat 2 onderwijzers slaagden voor het examen handenarbeid, en met dankbaarheid over het herstel na een langdurige ziekte, van mej- Kater en mej. v. Eek. Bovendien spreekt het verslag over de verbouwing en [de rij wielstalling in de Fr. Netscher- laan en de nieuwe kamer voor het hoofd der school. De penningmeester liet een opti mistisch geluid horen en sprak over de grote Unie-collecte. In de kascommissie werden ge kozen de heren Kramer en van Popta en als secundus de heer P. P. Hartendorf. Het hoofd der school, de heer Verkruyssen, deelde mede, dat naast blokschrift, ook schuin schrift wordt onderwezen. In de derde klas wordt thans ook handenarbeid gegeven. Bij de bestuursverkiezing werden de heren Braunius, Eikelenboom, de Jong en Touber herkozen. Bij de rondvraag wenste de heer Kolkman gaarne een Chr. School te Santpoort-St. Met dankgebed werd de verga dering te half 11 gesloten. Wedvlucht Roosendaal 6 Mei 1956. Afstand 100 K.M. Lossing 8.30 uur. Grootste snelheid 1586 m. per minuut. C. Koks 1 27 36. 2 3 11 15 31 59 P. Rouwmeyer; 4 5 16 34 40 41 M. Janssen. 6 12 17 25 38 E. Gorter. 7 A. Tervoort. 8 20 32 A F. B-aak. 9 18 19 22 A. Ta bernal Sr. 10 21 37 J. Hoogzaad. 13 29 44 B. Jenninga. 14 33 43 P. Bierdrager. 25 29 C. Korthou- wer. 24 J. Andriesma. 26 F. Veld meyer, 30 J. Kochx. 35 G. P. Winker. 42 A. C. Tabernal. Wedvlucht Vilvoorde 168 KM op 13 Mei. Lossing 8 uur. Grootste snelheid 1242 m. per min. 1 10 19 36 F. Veldmeyer 2 14 15 18 27 M.Janssen 3 25 32 A. C. Tabernal 4 8 22 25 33 A. Taber. nal Sri 5 16 17 J. Andriesma, 6 13 24 51 35 P Rozemeijr, 7 J. Molenkamp. 9 11 29 E. Gorter. 12 57 J. Kochx. 20 21 C. Kort- houwer. 28 G. Winkel. 50 J. Hoogzaad 34 A. F. Baak. Wedvlucht vanaf Vilvoorde, afstand pl.m. 167 KM. De dui ven werden gelost om 8 uur. De eerste werd geklokt om 10.26 u. Struys 1 6 9 10 14 15 25 28; Bouwer 2 40. v. Zwjeten 3 16 24 50 36 Dekker 4 12 58 Lansdorp 5 8 13 18 25 v Duyn 7 11 21 Bersé 17 22 31 32 39 Hols 19 34 Bak ker 20 Bierman 25 27 Waasdorp 29 37 Schippers 33 Wipprecht 35. Op de eerste Zondag in Mei vond bij VZOS het traditionele Koninggchieten plaats. In een wedstrijd over 32 pij len betwisten de leden elkaar wie voor een jaar de konings titel mocht dragen. Als altijr hangt er dan een spannende sfeer in de baan. De zenuwen zijn tot het uiterste gespannen. En sportief strijdt men voor deze eer. Vorig jaar waren er twee candidaten D Fenne en A Voogt Eerstgenoemde won toen met 2 pnt. de titel. Dit jaar waren er meer candidaten t.w. M. Ver- happen. P. Verzijlbergh A Voogt en de reeds meer dan 60-jarige FJ. Verhappen Het bleek al reeds in de eer ste 16 schoten dat Fenne zijn huid zo duur mogelijk zou ver kopen. M. Verhappen had een ofday en de anderen volgden Fenne op de voet. In de tweede 16 schoten, die met een achterstand van 12 pun ten voor Verzijlbergh en Loogt inging kwam Voogt zelfs op 4 punten achterstand. Doch Fenne had zon enorme eindsprint waar door deze onbedreigd koning werd. Hij kwam zelfs gelijk met de keizer J. de Jonge. De volledige uitslag is als volgt: 1 D. Fenne 252 punten voor het 2e jaar koning. 2 A Voogt 258; 5 P. Verzijlbergh 234; 4 F. J. Verhappen 203; 5 A. Roskam 205 6 J- Schrijers 199; 7 M. Verhap pen 197; 8. J. Meiermans 194, 9 G Meeiermans Sr. 190; 10 H. Janssen 170; 11 E Pimentel 160 12 H. v. Droffelaar 147; 13 B. Uitendaal 145. De keizer J. de Jonge schoot voor een keizer waardig 252 pt. Buiten verantwoording Dan de uitgever. Geachte Redactie, Gaarne zou ondergetekende namens vele bewoners van het Burgemeester Rijkenspark enige ruimte in uw blad willen verzoe ken voor het volgende Sedert bijna twee jaar heb ben wij, bewoners van de Cla rion laan, Olga von Götschlaan en Papenburghlaan in de rommel en het stof gewoond, die ver*1 oorzaakt werden door de bou werij, welke hier op grote schaal plaats vond. |Thans, nu de zomer 1956 voor de deur staat, is dit alles verleden tijd en mede dankzij de aardig aangelegde en goed onderhouden tuinen, wordt dit het eerste jaar waarin alle nieuwe bewoners van bovenge noemde lanen kunnen genieten van hun woonoord Santpoort. Tenminste dat hadden wij ge dacht, doch de gemeente Velsen heeft daar blijkbaar andere ideeën over. Ongeveer acht we ken geleden begon men van die zijde het door de Clarionlaan, Olga von Götschlaan en Papen burghlaan begrensde bosje eiken hout op drie hoeken te rooien, onder aanwijzingen blijkbaar van een deskundige. De stobben wer den vervolgens met lieren uit de grond getrokken en er ontstond een woestenij van zand en die pe kuilen afgewisseld met hopen stobben, wortels en stenen Elk zuchtje wind uit één van de vier windstreken doet een ware zandhoos ontstaan die ver stuift! wordt over de vele mooie, tuinen. Ramen moeten gesloten blijven tegen het stuifzand en bij een stevige bries is zelfs het verblijf buiten onaangenaam door het stuivende zand. Dat aan de mooie omgeving van bovengenoemde lanen ern stig afbreuk wordt gedaan |is vanzelfsprekend. Blijkbaar is men van gemeen tewege niet van zins om hier ver der iets te laten doen. Van insi ders vernamen wij, dat één en ander tot het volgend jaar zal blijven liggen wegens gebrek aan tijd De plantsoenen in Velsen en IJmuiden gaan blijk baar voor. Onze vraag is nu of de ge meente nog van plan is iets aan de onaangename situatie te doen of dat wij kunnen blijven voort gaan met onze tuinen steeds te laten ontdoen van het stuifzand en de ramen gesloten te houden. Zo ja, dan lijkt het mij juist, dat wij de kosten, voortvloeien de uit het meer dan extra tuin onderhoud, de gemeente Velsen in rekening gaan brengen, het geen over de maanden Mei tot en met September een aardig ber drag kan worden. Wij waren de mening toeger daan voor ons genoegen in Santpoort te zijn gaan wonen, lot nu toe lijkt het er nog niet op- Hoogachtend, H. M C. Schroder, Clarionlaan 19. ZONDAG A.S. Gereformeerde Kerk 9.30 en 17 uur: ds de Kluis Geref. Kerk Art. 31 (K.O.) 10.30 en 3 uurds N. Bruin Chr. Gereformeerde Kerk 3.30 uur: ds. J. C. Maris Doopsgez. Gemeente IJmuiden 10.30 uur mej. da. C. Soutendijk Haarlem Lutherse Gemeente 9.15 uur: ds. J. A. Roskam Ver. Vrijz. Herv. IJmuiden 10.30 uur: de heer J. B. Assendorp Doopsgezinde Gemeente Remonstrantse Gemeente Gebouw „Spaarnberg" Ned. Herv. Kerk Doipskerk 9 uur ds D. ter Steege Dorpskerk 10.45 uur: ds D. ter Steege MAANDAG (2e Pinksterdag) Dorpskerk 10.30 uurds F. D. Emous van Rotterdam ZONDAG A.S. J. STOFFEL, Hoofdstraat 165 Telefoon 8310 2e PINKSTERDAG PH. HASELAGER, Hoofdstraat 135 Telefoon 8570 De Santpoortse Apotheek Bloemendaalsestraatweg 145 Santpoort-St. Tel. 8249 Elswout Apotheek Bloemendaalseweg 341 Overveen Telefoon 16760 Speciaal ingericht voor Trouwiijden Dag èn Nacht bereikbaar TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Stegemeijei, Suriname straat 4 geven wij aan iedereen, volgens geheel nieuw systeem, met Kodak projectiefilmapparaat

Weekblad Huis aan Huis | 1956 | | pagina 1